صفحه 5 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 97

موضوع: مسائل مرتبط با تعویض و یا تغییر دانشگاه در استرالیا

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با تعویض و یا تغییر دانشگاه در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    بورسی که سیدنی گرفتم IPRS نیست. استادم گرنت داشت از محل گرنت استاده یه جورایی.
    استاد دانشگاه ملبورن هم معلوم نیست. یه دوره ی پی اچ دی 4 ساله است که سال اولش استاد معلوم نیست و یه سری کورس پاس میشه و مدرک مستر آو انجینیرینگ میدن بعدش وارد دکترا میشی.
    کلا دانشگاه ملبورن در مدیریت بهتر از سیدنی هست ، رنکش 33 در دنیا. اما به فرض اینکه هزینه را هم خودتون داشته باشید که یکچیزی بین 110 تا 150 هزار دلار فقط شهریه تون هست در 3 سال، اصلا و ابدا ارزشش رو نداره. کلا در استرالیا درس خوندن اگر بورس نگیرید هیج ارزشی ندارد. چون کار بعدش روی هواست.

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    کلا دانشگاه ملبورن در مدیریت بهتر از سیدنی هست ، رنکش 33 در دنیا. اما به فرض اینکه هزینه را هم خودتون داشته باشید که یکچیزی بین 110 تا 150 هزار دلار فقط شهریه تون هست در 3 سال، اصلا و ابدا ارزشش رو نداره. کلا در استرالیا درس خوندن اگر بورس نگیرید هیج ارزشی ندارد. چون کار بعدش روی هواست.
    درست می گین. البته سیدنی بورس هستم اما عرض کردم بورس دپارتمان نه دولتی 29844$ سالانه با شهریه waived. ملبورن هم تو فاینال لیست اسکالرشیپش بودم طبق آخرین ایمیل اما ادمیشنم رو آنکاندیشنال نکردم که آفر نهایی و بدن (اون هم بورس دپارتمانی و 30000 سالانه با شهریه waived بود).

سپاس از کمکتون
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

Banned

سلام دوستان. من از دانشگاه Newcastle بورس IPRS و APA گرفتم و همزمان منتظر نتیجه UNSW هستم. اگر من دیفر کنم تا نتیجه پذیرش UNSW اعلام بشه بعد لازمه از ایران مجدد برای ویزا اقدام کنم یا حتما باید 6 ماه در Newcastle بمونم بعد دانشگاه رو عوض کنم؟ برای تغییر دانشگاه موافقت دانشگاه مبدا مهمه یا مقصد؟ استادم در UNSW خیلی به بورس گرفتن من خوش بینه و واقعا فیلد کاریشو دوست دارم. چون من یکبار بورس دولتی گرفتم ممکنه دیگه دانشگاه دیگری اصلا مدارک من رو برای دریافت بورس مجدد بررسی نکنند؟

Junior Member

سلام دوستان
    من از دانشگاه UNSW پذیرش گرفتم ولی تصمیم دارم بعد از یک ترم در خود دانشگاه تغییر رشته بدم , آیا امکانش هست؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط Hastiiii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از دانشگاه UNSW پذیرش گرفتم ولی تصمیم دارم بعد از یک ترم در خود دانشگاه تغییر رشته بدم , آیا امکانش هست؟
    اگر بورستون از دانشگاه هست، بورستون رو از دست می دهید چون بورس شما برای اون رشته در نظر گرفته شده است و اون موضوع خاص. حتی بچه هایی که فقط محل جمع آوری داده شون رو عوض کردند ، دیدم با تهدید دانشگاه در مورد از دست دادن بورسشون روبه رو شده اند. اگر بورستون iprs هست و موضوع پروپوزالتون عوض نشه و فقط رشته عوض بشه مشکلی پیش نمی اید. مثلا اگر از یک school به school دیگریم نتقل بشید اما روی همون موضوع کار کنید.

این حرف کلیه حتما چک کنید UNSW قانون خاصی نداشته باشه. دانشگاهها خیلی تبصره های کوچک کوچک خاص خودشون روی این قوانین کلی دارند.

Junior Member

با سلام.من از دانشگاه unsw پذیرش گرفتم و به دوره زبان ۳ماه بهم خورده ،اما به علت دیر اومدن ویزام مجبورم ۱هفته دیرتر سر کلاس ها حاضر بشم.به نظرتون واسم مشکلی پیش میاد؟ممنون میشم اگه اطلاع دارید بهم پیغام بدید.سپاس

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman1987 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک راهنمایی میخواستم. من از دانشگاه ملبورن استرالیا و منچستر انگلیس با بورس کامل (هزینه تحصیل رایگان به اضافه حقوق ماهانه 1200 پوند، چه ملبورن چه منچستر) در مقطع دکتری مهندسی برق پذیرش دارم. الآن در انتخاب موندم چون به لحاظ رنکینگ جهانی بسیار به هم نزدیک هستند (استادی که قراره تو ملبورن باهاش کار کنم تا حدودی بهتره، اما منچستریه بسیار منظم تره) و میدونم استرالیا راحتتر اقامت میده و آب و هوای بهتری داره. اما بریتانیا به لحاظ شرایط کاری و هزینه زندگی و ارتباط با سایر کشورها و سطح کلی علمی (128 برنده جایزه نوبل که 25 تاش از منچستر بوده) شاید بهتر باشه. میشه از تجربه پس از دکتری در ملبورن بگید؟ مرسی.
    سلام دوست من،

به خدا فقط یه جا پست بزارید اگر کسی بدونه جوابتونو میده. هر فرومی باز می کنم این پست توش هست

من بودم به هدفم از تحصیل در خارج از کشور فکر می کردم و تصمیم می گرفتم.
    هزینه ی زندگی اختلاف معنا داری نداره بین ملبورن و منچستر . اینجارو نگاه کنید.
    از لحاظ رنک دانشگاه منچستر چربش داره وضعش به ملبورن و reputation بالایی تو دنیا داره. هرچند ملبورن تقریبا بهترینه تو استرالیا و تو 5 تا اول آسیاست و اگر من بودم ترجیح میدادم در جمع کوچک تری بهترین باشم تا در جمع بزرگتری متوسط یا خوب باشم!
    مسائل مربوط به ویزارو هم لحاظ کنید. انگلیس آسون ویزا نمیدن. استرالیا هم سخته و شاید از انگلیس آسونتر باشه (بیشتر پرس و جو کنید این مورد و. من مطمئن نیستم)

واسه منی که که میخوام برم یه جا و بتونم settle down کنم و زندگی شروع کنم و کم دغدغه پیش برم و نمیخوام جایزه نوبل ببرم ملبورن بهتره اما شما معیارای خودتونو دارین حتماً .

البته من منچستر باشم هر هفته Old Trafford پلاسم فک نکنم درس بخونم اصن. انگلیس اینشم خوبه که فوتبال جزیره داره

امیدوارم کمک کرده باشم

پیروز باشید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام دوست من،

به خدا فقط یه جا پست بزارید اگر کسی بدونه جوابتونو میده. هر فرومی باز می کنم این پست توش هست

من بودم به هدفم از تحصیل در خارج از کشور فکر می کردم و تصمیم می گرفتم.
    هزینه ی زندگی اختلاف معنا داری نداره بین ملبورن و منچستر . اینجارو نگاه کنید.
    از لحاظ رنک دانشگاه منچستر چربش داره وضعش به ملبورن و reputation بالایی تو دنیا داره. هرچند ملبورن تقریبا بهترینه تو استرالیا و تو 5 تا اول آسیاست و اگر من بودم ترجیح میدادم در جمع کوچک تری بهترین باشم تا در جمع بزرگتری متوسط یا خوب باشم!
    مسائل مربوط به ویزارو هم لحاظ کنید. انگلیس آسون ویزا نمیدن. استرالیا هم سخته و شاید از انگلیس آسونتر باشه (بیشتر پرس و جو کنید این مورد و. من مطمئن نیستم)

واسه منی که که میخوام برم یه جا و بتونم settle down کنم و زندگی شروع کنم و کم دغدغه پیش برم و نمیخوام جایزه نوبل ببرم ملبورن بهتره اما شما معیارای خودتونو دارین حتماً .

البته من منچستر باشم هر هفته Old Trafford پلاسم فک نکنم درس بخونم اصن. انگلیس اینشم خوبه که فوتبال جزیره داره

امیدوارم کمک کرده باشم

پیروز باشید.
    در ادامه حرفهای این دوستمون اضامه می کنم که

کلا در سطح جهانی درس خوندن در انگلستان بهتر از استرالیا محسوب می شه چون دانشگاههای خوب انگلیسی خیلی قدیمی تر هستند. نگته دیگه اینکه انگلیس راحتتر ویزایی دانشجویی می ده تا استرالیا. اما در عوض انگلیس نمی تونید اقامت بگیرید و در استرالیا این امکان وجود داره. اما نه برای رشته های مدیریت. استرالیا فقط به یک سری رشته خاص اقامت می ده. یعنی فکر نکنید با مدرک مدیریت بهتون اقامت می دهند با قوانین موجود. انگلیس به ایران نزدیکتر هست و به تمام کشورهای اروپایی دسترسی دارید. اب و هواش بدتر از استرالیاست و مردمش هم بدتر هستند. هزینه زندگی و مسافرت در استرالیا بیشتر هست، بخصوص مسافرت به علت دوری از همه جا.
    کلا پرستیژ در دانشگاههای خوب انگلیس بالاتر هست.

دانشگاه منچستر در سال 2010 در رنکینگ BUSINESS SCHOOL ها بر اساس استانداردهای تحقیقاتی ( رتبه اول شده اما ملبورن هیچ وقت اول نبوده) اما برخلاف نظر دوستمون دانشگاه ملبورن اصلا دانشگاه کوجیک و سطح متوسطی نیست که حتما مطمئن باشید در یک جمع کوچک و متوسط می درخشید.

تجربه شخصی من اینه که از نظر فرهنگی ، استرالیایی خونگرم و بسیار ادم های خوبی هستند( خود استرالیایی ها یعنی کسانی که حداقل یک نسل قبلشون و خودشون اینجا بدنیا امدند و در سیستم آموزش و پرورش استرالیا بزرگ شدند، نه مهاجرانی که به استرالیا در سن بالا امدند امدن و اقامت گرفتند) اما انگلیسی ها خشک و نچست. من انگلیس درس نخوندم تا حالا اما دو تا دوستای من فوق لیسانس در انگلیس و دکتری در استرالیا بودند و ایرانی هم نیستند که بخوام بگم حرفهاشون بر اساس جو زدگی هست، هر دو نفر گفتند که رفتار انگلیسی ها خیلی بد بوده اما استرالیایی خیلی خوب هستند. اما دسیپلین ، نظم و ترتیب و کیفیت آموزشی در انگلیس بالاتر هست.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    در ادامه حرفهای این دوستمون اضامه می کنم که

کلا در سطح جهانی درس خوندن در انگلستان بهتر از استرالیا محسوب می شه چون دانشگاههای خوب انگلیسی خیلی قدیمی تر هستند. نگته دیگه اینکه انگلیس راحتتر ویزایی دانشجویی می ده تا استرالیا. اما در عوض انگلیس نمی تونید اقامت بگیرید و در استرالیا این امکان وجود داره. اما نه برای رشته های مدیریت. استرالیا فقط به یک سری رشته خاص اقامت می ده. یعنی فکر نکنید با مدرک مدیریت بهتون اقامت می دهند با قوانین موجود. انگلیس به ایران نزدیکتر هست و به تمام کشورهای اروپایی دسترسی دارید. اب و هواش بدتر از استرالیاست و مردمش هم بدتر هستند. هزینه زندگی و مسافرت در استرالیا بیشتر هست، بخصوص مسافرت به علت دوری از همه جا.
    کلا پرستیژ در دانشگاههای خوب انگلیس بالاتر هست.

دانشگاه منچستر در سال 2010 در رنکینگ BUSINESS SCHOOL ها بر اساس استانداردهای تحقیقاتی ( رتبه اول شده اما ملبورن هیچ وقت اول نبوده) اما برخلاف نظر دوستمون دانشگاه ملبورن اصلا دانشگاه کوجیک و سطح متوسطی نیست که حتما مطمئن باشید در یک جمع کوچک و متوسط می درخشید.

تجربه شخصی من اینه که از نظر فرهنگی ، استرالیایی خونگرم و بسیار ادم های خوبی هستند( خود استرالیایی ها یعنی کسانی که حداقل یک نسل قبلشون و خودشون اینجا بدنیا امدند و در سیستم آموزش و پرورش استرالیا بزرگ شدند، نه مهاجرانی که به استرالیا در سن بالا امدند امدن و اقامت گرفتند) اما انگلیسی ها خشک و نچست. من انگلیس درس نخوندم تا حالا اما دو تا دوستای من فوق لیسانس در انگلیس و دکتری در استرالیا بودند و ایرانی هم نیستند که بخوام بگم حرفهاشون بر اساس جو زدگی هست، هر دو نفر گفتند که رفتار انگلیسی ها خیلی بد بوده اما استرالیایی خیلی خوب هستند. اما دسیپلین ، نظم و ترتیب و کیفیت آموزشی در انگلیس بالاتر هست.
    سلام،

توضیحاتتون خیلی خوب بود. اما یه سوال ایجاد کرد برای من.
    این مدیریت که گفتید باش نمیشه اقامت بگیری یعنی چی؟
    یعنی اگر پی اچ دی و بیزنس اسکول بخونی نمیشه از امتیازش استفاده کرد؟ حالا اگر جواب نه یه. میشه دکترا بیزنس اسکول خوند و با مدرک ارشد که مهندسیه واسه اقامت اقدام کرد؟

ممنون

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Australia

بله از نظر اعتبار مدرک تحصیلی و حتی شانس پست داک اینطوری که من سرچ کردم انگلیس خیلی بهتر هست ... مثلا گروه بیومکانیک دانشگاه شفیلد را که پذیرش دارم ازش را بررسی کردم دیدم 7 تا پست داک دانشجو هستند اونجا که عجیب بود برام توی یک شاخه فرعی مکانیک 7 دانشجو پست داک!!!
    انگلیس پروژه را جلوتر خودتون میفرستید برای چک امنیتی توسط سیستم ATAS و مطمن میشید که از این بابت مشکل نداره پروژه و بعد درخواست ویزا میدید و یک ماه هم جواب ATAS میاد حدوداد و مثل استرالیا ملت را چند ماه معطل نمیکنند...
    انگلیس بعد از درست تا 1 سال هم میتونی بمونی (بند 87 این فایل که مربوط به ویزای دانشجویی دکتری هست www.dropbox.com/s/8iep8mhdhx8wmu2/T4_Guidance_11-14.pdf?dl=0) و کار پیدا کنی بعدش و باید 5 سال مالیات بدی و باید کار فول تایم با حداقل درامد داشته باشی تا بتونی درخواست اقامت دایم بدی تازه... اگر دنبال دانشگاه سطح بالا و اینده اکادمیک هستید انگلیس خوب هست و شانس پیدا کردن کار اکادمیک هم دارید اگر در دانشگاه های عضو Russell درس بخونید (www.russellgroup.ac.uk/our-universities).... یک چیزی مثل همین G8هست که حدود 20 دانشکاه هست...
    از نظر اعتبار مثلا دانشگاه گلاسگو که فکر میکنم قدیمترین دانشگاه انگلیس هست در سال 1400 میلادی تاسیس شده که دیگه خودت بخون از نظر اعتبار در چه حدی هست...
    استرالیا در عوض جای زندگی هست و برای همین درخواست کننده زیاد داره و در صورتی که امتیاز لازم را بیارید میتونید برای اقامت دایم درخواست بدید حتی با مدرک ارشد و منع قانونی نداره
    انگلیس پول بیمه نمیدی و خدمات درمانی فکر میکنم رایگان هستش
    پروسه ویزاش مثل استرالیا طاقت فرسا نیست و حتی تست مدیکال هم نیاز نیست بدی برای ویزا...
    اگر بورس یگیری و از نوع خوبش باشه شرایط مالی بهتری داری در انگلیس ... البته بورس های کامل را ظاهرا نمیدن به دانشجو های خارج از اروپا و انگلیس و یا پارشیال هست یا لب به لب براتون در میاد...
    استرالیا مردمان خون گرم و ساده گیری داره و راحت کنار میان با زندگی و مهاجر پذیر هستند و میتونی راحت خودتو با محیط و اطرافیان وقف بدی و کمتر احساس تنهایی میکنی... فکر کن المان باشی با زبان المانی چه میشود !!!
    انگلیس هم نوع بورس هاش مثل استرالیا هست و شهریه و هزینه زندگی را کاور میکنه و مثل بقیه اروپا پروژه صنعتی نیستش و دولت ساپورت میکنه و از نوع بورس مطمن هستی مشکلی پیش نمیاد براش
    در مجموع استرالیا را بچه های ایرانی ترجیح میدن من این را از بچه های که انگلیس بودن هم پرسیدم... فامیل هم زیاد داریم انگلیس که اقامت دارند و اونا هم هوای کانادا و استرالیا در سر دارند... و اینکه شما رنگ افتاد تابنده را در انگلیس به ندرت میبینید
    کاملا به خودتون بستگی داره و اینکه ایا به قول دوستمون دنبال دانشگاه هستی یا دنبال زندگی ! استرالیا فکر میکنم تعادل را رعایت کرده و برای همین ارامش نسبی دارند بچه هایی که اونجا هستند
    ویرایش توسط hamed_golden7 : February 12th, 2015 در ساعت 07:10 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)