صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 97

موضوع: مسائل مرتبط با تعویض و یا تغییر دانشگاه در استرالیا

پیش فرض پاسخ : مسائل مرتبط با تعویض و یا تغییر دانشگاه در استرالیا

سلام دوستان
    من الان 50 روزه که دوره دکترا رو تو یه دانشگاه شروع کردم
    اما چون استاد من رفت یه دانشگاه دیگه واسه اون دانشگاه هم برای 2015 اقدام کردم
    امروز نتیجه بورس دانشگاه جدید اومده و اوکی شده
    حالا به نظر شما این تعویض امکان پذیره و چه مراحلی داره !!!
    لطفا دوستانی که این تجربه رو دارن راهنمایی کنن
    ممنونم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عوض كردن دانشگاه؟

سلام دوستان
    من از دانشگاه griffith در مقطع دکترا در ترم اول 2015 بورس گرفتم و فرم های لازم برای دریافت بورس رو به دانشگاه فرستادم تا فرم ecoe رو برام بفرستن. ولی admission دانشگاه UNSW رو هم دارم و می خوام دوباره برای ترم دوم 2015 برای بورس UNSW هم اقدام کنم. توی سایت UNSW نوشته که نتایج بورس از April به بعد اعلام میشه و من اگه بخوام در دانشگاه Grigffith ثبت نام کنم باید 27 April اونجا باشم. بنابراین احتمالش وجود داره که قبل از رفتنم به Griffith نتیجه بورس UNSW بیاد.
    چون تا اون موقع ویزام برای Griffith اومده می خوام بدونم میشه که لحظه آخر به Griffith بگم که نیام و بورس UNSW رو قبول کنم ( اگه بورسشو گرفتم)؟ اینجوری باید دوباره برای ویزا اقدام کنم؟ مشکلی برای جابه جایی پیش نمیاد؟ چون توی سایت دانشگاه ها اعلام شده که اگه بدونن دانشجوی دانشگاه دیگه ای هستیم دیگه بهمون بورس تعلق نمیگیره!
    می خوام بدونم میشه لحظه آخر griffith رو نرم و دوباره برای ویزای UNSW اقدام کنم یا اینکه مجبورم یک ترم Griffith رو برم و برای ترم بعد دانشگاهمو عوض کنم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : عوض كردن دانشگاه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aakaash نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از دانشگاه griffith در مقطع دکترا در ترم اول 2015 بورس گرفتم و فرم های لازم برای دریافت بورس رو به دانشگاه فرستادم تا فرم ecoe رو برام بفرستن. ولی admission دانشگاه UNSW رو هم دارم و می خوام دوباره برای ترم دوم 2015 برای بورس UNSW هم اقدام کنم. توی سایت UNSW نوشته که نتایج بورس از April به بعد اعلام میشه و من اگه بخوام در دانشگاه Grigffith ثبت نام کنم باید 27 April اونجا باشم. بنابراین احتمالش وجود داره که قبل از رفتنم به Griffith نتیجه بورس UNSW بیاد.
    چون تا اون موقع ویزام برای Griffith اومده می خوام بدونم میشه که لحظه آخر به Griffith بگم که نیام و بورس UNSW رو قبول کنم ( اگه بورسشو گرفتم)؟ اینجوری باید دوباره برای ویزا اقدام کنم؟ مشکلی برای جابه جایی پیش نمیاد؟ چون توی سایت دانشگاه ها اعلام شده که اگه بدونن دانشجوی دانشگاه دیگه ای هستیم دیگه بهمون بورس تعلق نمیگیره!
    می خوام بدونم میشه لحظه آخر griffith رو نرم و دوباره برای ویزای UNSW اقدام کنم یا اینکه مجبورم یک ترم Griffith رو برم و برای ترم بعد دانشگاهمو عوض کنم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ffshahani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان 50 روزه که دوره دکترا رو تو یه دانشگاه شروع کردم
    اما چون استاد من رفت یه دانشگاه دیگه واسه اون دانشگاه هم برای 2015 اقدام کردم
    امروز نتیجه بورس دانشگاه جدید اومده و اوکی شده
    حالا به نظر شما این تعویض امکان پذیره و چه مراحلی داره !!!
    لطفا دوستانی که این تجربه رو دارن راهنمایی کنن
    ممنونم
    سلام
    در استرالیا تغییر دانشگاه کار راحتی است. اگر شما از دانشگاه دوم پذیرش دارید . در دانشگاه اول انصراف می دهید و در دانشگاه دوم ثبت نام می کنید. اگر این فاصله بیشتر از 2 هفته نباشه نیازی به تغییر ویزا و درخواست مجدد ویزا اصلا ندارید. اگر بورس شما IPRS باشه به راحتی به دانشگاه دوم منتقل می شه ( بورسد ولت استرالیا) اما اگر بورس شما از دانشگاه اول باشه. به دانشگاه دوم منتقل نمی شه و باید شهریه بدهید.( این قانون تا سال 2014 اینطوری بود) باز هم می تونید با وزارت مهاجرت استرالیا تماس بگیرید و بپرسید که آیا برای سال 2015 عوض شده یا نه. من که چیز دیگری ندیدم و نشنیدم. دوستم در مارچ 2014 به راحتی دانشگاهش را عوض کرد بدون تغییر ویزا ، حضوری به وزارت مهاجرت رفتیم و مطمئنم ویزاش را عوض نکرد. خود دانشگاه اول به وزارت مهاجرت اطلاع داد که این دانشجو دیگر در اینجا درس نمی خواند و دانشگاه دوم هم خودش مستقیما نامه زد که دوستم انجا ثبت نام کرده. عملا دوست من کاری نکرد. جز رفتن از یک شهر و دانشگاه به شهر و دانشگاه دیگری.
    در ضمن دوست من بورسش ماله خود دانشگاه ما بود و از بین رفت. امد کلی نامه نگاری به دانشگاه دوم کرد و استادی که در دانشگاه دوم هم داشت کلی تلاش کرد، تونست شهریه دانشگاه را waive کنه ولی دیگه خرج زندگیش رو خودش داد.

Member meysamr1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Sydney Business School-Industrial eng-University of Tehran

سلام دوستان،

من از دانشگاه سیدنی بورس گرفتم و CoE دریافت کردم.
    همزمان از ملبورن هم آفر دارم.
    میخواسنم بدونم که این آفر من که الان کاندیشنال هست و الان میتونم دیفر کنم به ترم بعد یا سال بعد یا باید اونو به صورت آنکاندیشنال در بیارم؟
    ترجمه مدرک ارشد و خواستن ازم.

و اینکه طبق صحبتهای قبلی که خوندم حتی اگر دیفر نکنم و اکسپت کنم مشکلی پیش نمیاد واسه شرایط فعلیم. درسته؟
    پیشنهادتون اینه که این رو هم اکسپت کنم یا دیفرش کنم واسه سال بعد؟

سپاس
    این نکته رمز اگر بدانی، دانی +++++++هرچیز که در جُستن آنی، آنی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من از دانشگاه سیدنی بورس گرفتم و CoE دریافت کردم.
    همزمان از ملبورن هم آفر دارم.
    میخواسنم بدونم که این آفر من که الان کاندیشنال هست و الان میتونم دیفر کنم به ترم بعد یا سال بعد یا باید اونو به صورت آنکاندیشنال در بیارم؟
    ترجمه مدرک ارشد و خواستن ازم.

و اینکه طبق صحبتهای قبلی که خوندم حتی اگر دیفر نکنم و اکسپت کنم مشکلی پیش نمیاد واسه شرایط فعلیم. درسته؟
    پیشنهادتون اینه که این رو هم اکسپت کنم یا دیفرش کنم واسه سال بعد؟

سپاس
    سلام
    شما نمی تونید همزمان دو تا دانشگاه رو اکسبت کنید وقتی هنوز ویزا ندارید و هنوز داخل ایران هستید و دانشجو محسوب نمی شید. حالت تغییر دانشگاه یعنی شما در یک دانشگاه مشغول به تحصیل هستید (امدید، ثبت نام کردید، درستون شروع شده) و بعد از یک دانشگاه دیگه اکسبت می شید و تغییر می دهید به دانشگاه جدید. حرفهای مربوط به تغییر دانشگاه شامل بچه هایی که در ایران هستند نمی شه.

2- هر مدرکی رو ازتون خواستند، حتما بفرستید.
    3- برخی دانشگاهها وقتی متوحه می شوند شما در یک دانشگاه دیگه مشغول به تحصیل هستید به شما آفر نمی دهند. به این نکته توجه کنید.
    4- رشته تون رو نمی دونم اما واقعا بین دانشگاه سیدنی و ملبورن تقاوت خاصی از نظر رتیه و امکانات وجود ندارد، هر دو خیلی خوب هستند، فقط زندگی در شهر ملبورن ارزانتر هست، از اون طرف شهر سیدنی خیلی زیباتر از ملبورن هست. اگر واقعا دلیل خاصی برای ارجحیت دانشگاه ملبورن به سیدنی ندارید، الکی نگران نباشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    شما نمی تونید همزمان دو تا دانشگاه رو اکسبت کنید وقتی هنوز ویزا ندارید و هنوز داخل ایران هستید و دانشجو محسوب نمی شید. حالت تغییر دانشگاه یعنی شما در یک دانشگاه مشغول به تحصیل هستید (امدید، ثبت نام کردید، درستون شروع شده) و بعد از یک دانشگاه دیگه اکسبت می شید و تغییر می دهید به دانشگاه جدید. حرفهای مربوط به تغییر دانشگاه شامل بچه هایی که در ایران هستند نمی شه.

2- هر مدرکی رو ازتون خواستند، حتما بفرستید.
    3- برخی دانشگاهها وقتی متوحه می شوند شما در یک دانشگاه دیگه مشغول به تحصیل هستید به شما آفر نمی دهند. به این نکته توجه کنید.
    4- رشته تون رو نمی دونم اما واقعا بین دانشگاه سیدنی و ملبورن تقاوت خاصی از نظر رتیه و امکانات وجود ندارد، هر دو خیلی خوب هستند، فقط زندگی در شهر ملبورن ارزانتر هست، از اون طرف شهر سیدنی خیلی زیباتر از ملبورن هست. اگر واقعا دلیل خاصی برای ارجحیت دانشگاه ملبورن به سیدنی ندارید، الکی نگران نباشید
    سپاس از پاسختون.
    هر جفتشون بیزنس اسکوله.
    والا خودم هم نظرم به سیدنی نزدیک تره. به خاطر نوع بورس و استاد و پروژه ی از قبل مشخص. اما میخواستم ملبورن و به عنوان یه بک آپ پلن نگه دارم. یه جورایی واسه سال دیگه یا ترم دیگه!
    پس آفرم رو با فرستادن مدارک آنکاندیشنال کنم و اکسپت نکنم یا دیفر کنم تا ویزام بیاد؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط meysamr1 نمایش پست ها
    سپاس از پاسختون.
    هر جفتشون بیزنس اسکوله.
    والا خودم هم نظرم به سیدنی نزدیک تره. به خاطر نوع بورس و استاد و پروژه ی از قبل مشخص. اما میخواستم ملبورن و به عنوان یه بک آپ پلن نگه دارم. یه جورایی واسه سال دیگه یا ترم دیگه!
    پس آفرم رو با فرستادن مدارک آنکاندیشنال کنم و اکسپت نکنم یا دیفر کنم تا ویزام بیاد؟
    سلام
    یکی از قوانین استرالیا این هست که کسی که 6 ماه بورس IPRS گرفته باشه دیگه نمی تونه بورس بگیره. یعنی شما 6 ماه اگر از درس خوندنتون بگذره نمی تونید برای بورس خود دانشگاه دومی اقدام کنید. همچنین برای جا به جایی IPRS هم و رفتن به دانشگاه دوم، دانشگاه دومی دنیال دلیل موجه ایی می گردد. مثلا استادتون دانشگاه عوض کنه یا بازنشسته بشه و کسی نباشه شما رو پوشش بده.. بدون دلیل موجه دانشگاه دومی معمولا قبول نمی کنه. این دو تا نکته را مد نظر داشته یاشید.

افرادی که راحت عوض می کنند معمولا بی خیال بورس می شوند یا پروژه ایی در دانشگاه دومی می گیرند، رشته شما بیزنس هست، پروژه معنی ندارد. دوست من هم بورسش رو از دست داد، چون استادش به همون دانشگاه دوم رفته بود، دانشگاه دوم قبول کرد که ازش شهربه نگیره اما بهش دیگه حقوق ماهیانه نداد.

p.s:
    Melbourne Business Schoolاستادتی که اکی داده باهاتون کار کنه اسمش چیه؟

سلام
    یکی از قوانین استرالیا این هست که کسی که 6 ماه بورس IPRS گرفته باشه دیگه نمی تونه بورس بگیره. یعنی شما 6 ماه اگر از درس خوندنتون بگذره نمی تونید برای بورس خود دانشگاه دومی اقدام کنید. همچنین برای جا به جایی IPRS هم و رفتن به دانشگاه دوم، دانشگاه دومی دنیال دلیل موجه ایی می گردد. مثلا استادتون دانشگاه عوض کنه یا بازنشسته بشه و کسی نباشه شما رو پوشش بده.. بدون دلیل موجه دانشگاه دومی معمولا قبول نمی کنه. این دو تا نکته را مد نظر داشته یاشید.

افرادی که راحت عوض می کنند معمولا بی خیال بورس می شوند یا پروژه ایی در دانشگاه دومی می گیرند، رشته شما بیزنس هست، پروژه معنی ندارد. دوست من هم بورسش رو از دست داد، چون استادش به همون دانشگاه دوم رفته بود، دانشگاه دوم قبول کرد که ازش شهربه نگیره اما بهش دیگه حقوق ماهیانه نداد.

p.s:
    سلام ببخشید این قضیه شش ماه فقط مربوط به بورس IPRS میشه فقط؟ یا سایر بورسها هم مشمول این قانون میشن؟
    ممنون

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط jomid نمایش پست ها
    سلام ببخشید این قضیه شش ماه فقط مربوط به بورس IPRS میشه فقط؟ یا سایر بورسها هم مشمول این قانون میشن؟
    ممنون
    سلام
    قانون کلی که همه دانشگاهها ان را رعایت می کنند مربوط به IPRS هست. اما اینکه یک دانشگاه قانون داشته باشه که کلا هر بورسی داشته باشی دیگه بورس نمی ده رو نمی دونم. چون دانشگاهها کلی قانون داخلی خاص خودشون رو دارند اما در مورد IPRS این یکی رو همه دارند.
    نکته جالب که تجربه شخصی خودم هست اینه من IPRS و APA INTERNATIONAL داشتم ، وقتی امدم استرالیا برای اقامت اقدام کردم چون شرایطش رو داشتم، اقامت که گرفتم خوب IPRS بورس بین المللی هست و شامل شهریه و حقوق و بیمه می شه. من دیگه دانشجوی بین المللی نبودم که بخوام شهریه بدم برای همین بورسم عوض شده به APA. حقوق ماهیانه APA برای دانشجوهای بومی حدود 500 دلار بیشتر از IPRS و APA INTERNTIOANL هست. به دانشگاه ایمیل زدم گفتم خوب 500 دلار بهم بیشتر می دید؟ گفتن نخیر چون تو 6 ماه IPRS گرفتی ، درسته اسم بورست عوض شده اما همون پول IPRS رو میگیری چون رسما نمی تونی برای APA بچه های بومی اپلای کنی. طبق همین قانون 6 ماهی که در پست قبلی گفتم . بعد پرسیدم برای بورس خود دانشگاه چطور چون اون هم از IPRS بیشتر هست. جواب دادند برای اون هم نمی تونی چون 6 ماه IPRS داشتی. بعد متن قانونش رو برام فرستادند.

کلا به اداره اسکولارشیپ دانشگاه دوم حتما ایمیل بزنید و بپرسید ممکن هست قانون داخلی محدود کننده ایی داشته باشند به اضافه این قانون IPRS.

کلا در استرالیا از خدمات دولتی که استفاده می کنی بعنی از دولت پول می گیری همه کارها سختتر هست چون یک چورایی فرض اینه که فرد از پول مالیات دهنده ها استفاده می کنه . مثل قانون اینکه وقتی شما بورس می گیری نمی تونی از ویرای Graduate استفاده کنی بعد از تموم شدن درس و باید استرالیا رو ترک کنی. مگر اینکه در مدت تحصیل یا برای اقامت اقدام کرده باشی یا اینکه مدارک ایرانی و سابقه کار ی ایران را assess کرده باشی وگرنه هیجی ، خداحافظ استرالیا. اما افرادی که Self-fund هستند می توانند به میزان سالهای تحصیلشون ویزای graduate بگیرند و دنبال کار بگردند و کار کنند.

رشته و دانشگاه

سلام

p.s:
    ممنون از پاسختون.
    بورسی که سیدنی گرفتم IPRS نیست. استادم گرنت داشت از محل گرنت استاده یه جورایی.
    استاد دانشگاه ملبورن هم معلوم نیست. یه دوره ی پی اچ دی 4 ساله است که سال اولش استاد معلوم نیست و یه سری کورس پاس میشه و مدرک مستر آو انجینیرینگ میدن بعدش وارد دکترا میشی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)