صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 118

موضوع: زبان و ادبيات انگليسي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

پیش فرض زبان و ادبيات انگليسي

همونطور كه ميدونين تفاوت زيادي بين ادبياتي ها و آموزشي هاي انگليسي هست،واسه همين هم پذيرش ما كه ادبياتي هستيم خيلي فرق داره.

اين تاپيك هم واسه ما ها هستش كه ادبياتي هستيم،لطفا فقط دوستاني شركت كنن كه رشتشون ادبيات انگليسي بوده و تونستن در مقطع ارشد و يا دكتري پذيرش بگيرن، حالا با هر شرايطي.هر سوالي درباره ادبيات انگليسي و ادامه تحصيل و ... در اين شاخت باشه ميتونيم اينجا بزاريم و بحث كنيم.

سوال اول رو هم خودم ميپرسم، پذيرش من با اين شرايط آيا امكان پذير هست يا نه؟
    كارشناسي سراسري با معدل 15.10
    ارشد آزاد تبريز با معدل 15.40
    تافل شركت نكردم ولي بالاي 95 قطعا ميگيرم.
    هدف اصلي امريكاس، ولي كانادا،استراليا و نيوزيلند رو هم در نظر دارم.
    مجرد هستم، پول آنچناني هم ندارم،شايد حداكثر 12هزار دلار.

اصلا شانسي دارم براي رفتن؟ و پيشنهاد شما چيه؟
    ممنون از شركت در بحث

پیش فرض پاسخ : ادبيات انگليسي

نقل قول نوشته اصلی توسط hrfusa نمایش پست ها
    همونطور كه ميدونين تفاوت زيادي بين ادبياتي ها و آموزشي هاي انگليسي هست،واسه همين هم پذيرش ما كه ادبياتي هستيم خيلي فرق داره.

اين تاپيك هم واسه ما ها هستش كه ادبياتي هستيم،لطفا فقط دوستاني شركت كنن كه رشتشون ادبيات انگليسي بوده و تونستن در مقطع ارشد و يا دكتري پذيرش بگيرن، حالا با هر شرايطي.هر سوالي درباره ادبيات انگليسي و ادامه تحصيل و ... در اين شاخت باشه ميتونيم اينجا بزاريم و بحث كنيم.

سوال اول رو هم خودم ميپرسم، پذيرش من با اين شرايط آيا امكان پذير هست يا نه؟
    كارشناسي سراسري با معدل 15.10
    ارشد آزاد تبريز با معدل 15.40
    تافل شركت نكردم ولي بالاي 95 قطعا ميگيرم.
    هدف اصلي امريكاس، ولي كانادا،استراليا و نيوزيلند رو هم در نظر دارم.
    مجرد هستم، پول آنچناني هم ندارم،شايد حداكثر 12هزار دلار.

اصلا شانسي دارم براي رفتن؟ و پيشنهاد شما چيه؟
    ممنون از شركت در بحث
    سلام
    شما باید رو انگلیس تمرکز کنید چون رشته شما ادبیات انگلیس هست. من هم هم رشته شما هستم.شما می تونید از دانشگاهای انگلیس پذیرش بگیرید.با اساتید در تماس باشید. به این سایت هم سر بزنید:www.phd.com

نقل قول نوشته اصلی توسط aliedmund نمایش پست ها
    سلام
    شما باید رو انگلیس تمرکز کنید چون رشته شما ادبیات انگلیس هست. من هم هم رشته شما هستم.شما می تونید از دانشگاهای انگلیس پذیرش بگیرید.با اساتید در تماس باشید. به این سایت هم سر بزنید:www.phd.com
    سایت www.findphd.com درست هست.
    ویرایش توسط nimaK : December 22nd, 2014 در ساعت 12:24 AM دلیل: اصلاح لينك ارسالي

Junior Member
    رشته و دانشگاه

خیلی عالیه.
    میتونیم از این به بعد بیشتر هم فکری کنیم.
    من بیشتر تمرکزم رو اینه که آمریکا،کانادا،استدالیا و یا نیوزیلند برم.به انگلیس علاقه ندارم در کل.
    اینم که چون ادبیات انگلیس هست باید رو انگلیس تمرکز کنیم دقیق نیست !
    ما ادبیات زبان انگلیسی رو میخونیم که زبان مشترک چند کشوری هست که بالا اسمشون اومده و ایرلند و اسکاتلند رو هم میتونیم بهشون اضافه کنیم.خود ادبیاتی که میخونیم ممکنه تقسیم بندی بشه و مثلا تخصصی ادبیات امریکا کار کنیم، یا ادبیات بریتانیا.حتی میشه روی ادبیات تطبیقی و ... کار کرد.
    ضمن اینکه طبق اون چیزی که من پرسیدم ادبیات انگلیسی رشته محبوبی هست در امریکا.

خیلی عالیه.
    میتونیم از این به بعد بیشتر هم فکری کنیم.
    من بیشتر تمرکزم رو اینه که آمریکا،کانادا،استدالیا و یا نیوزیلند برم.به انگلیس علاقه ندارم در کل.
    اینم که چون ادبیات انگلیس هست باید رو انگلیس تمرکز کنیم دقیق نیست !
    ما ادبیات زبان انگلیسی رو میخونیم که زبان مشترک چند کشوری هست که بالا اسمشون اومده و ایرلند و اسکاتلند رو هم میتونیم بهشون اضافه کنیم.خود ادبیاتی که میخونیم ممکنه تقسیم بندی بشه و مثلا تخصصی ادبیات امریکا کار کنیم، یا ادبیات بریتانیا.حتی میشه روی ادبیات تطبیقی و ... کار کرد.
    ضمن اینکه طبق اون چیزی که من پرسیدم ادبیات انگلیسی رشته محبوبی هست در امریکا.
    سلام
    به هر حال بخاطر نزدیکی آثار باستانی و نویسندگان گفتم که انگلیس باشه بهتره. این کشورهای که شما گفتین تماما فرزندان انگلیس هستند. خوب نویسنده داریم از آمریکا آمدن انگلیس:
    تی.اس الیوت یا بنیانگذار شعر مدرن در انگلیس آقای Ezra Pound که علاقه زیادی هم به شعر ژاپنی هایکو داشته و شاعران دیگر مثلا همین جاناتان سویفت خودمون که ایرلندی بوده یا اسکار وایلد که ایرلندی بوده و غیره.بله شما درست میفرماید ادبیات انگلیسی بین این کشورها مشترک هست اما انگلستان در راس آنها.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام
    به هر حال بخاطر نزدیکی آثار باستانی و نویسندگان گفتم که انگلیس باشه بهتره. این کشورهای که شما گفتین تماما فرزندان انگلیس هستند. خوب نویسنده داریم از آمریکا آمدن انگلیس:
    تی.اس الیوت یا بنیانگذار شعر مدرن در انگلیس آقای Ezra Pound که علاقه زیادی هم به شعر ژاپنی هایکو داشته و شاعران دیگر مثلا همین جاناتان سویفت خودمون که ایرلندی بوده یا اسکار وایلد که ایرلندی بوده و غیره.بله شما درست میفرماید ادبیات انگلیسی بین این کشورها مشترک هست اما انگلستان در راس آنها.
    معلومه شعر دوست هستيا :دي
    من بيشتر رمان و داستان كوتاه دوست دارم، تي اس اليوت ولي يه چيز ديگه اس انصافا.
    اونم كه گفتين قبول دارم، انگليس در راس هرم قرار ميگيره. اما من همه جوره ادبيات ايرلند رو به انگليس ترجيح ميدم. اصلا عشق من جيمز جويس هستش، فلن اوبراين و اسكار وايلد و ساموئل بكت رو هم خيلي دوست دارم.
    ولي نويسنده هاي آمريكايي برام يه چيز ديگه اي هستن.

معلومه شعر دوست هستيا :دي
    من بيشتر رمان و داستان كوتاه دوست دارم، تي اس اليوت ولي يه چيز ديگه اس انصافا.
    اونم كه گفتين قبول دارم، انگليس در راس هرم قرار ميگيره. اما من همه جوره ادبيات ايرلند رو به انگليس ترجيح ميدم. اصلا عشق من جيمز جويس هستش، فلن اوبراين و اسكار وايلد و ساموئل بكت رو هم خيلي دوست دارم.
    ولي نويسنده هاي آمريكايي برام يه چيز ديگه اي هستن.
    من عضو گروه بین المللی ازرا پوند هستم . تا حالا تو دو تا از کنفرانس های که به همین منظور بوده شرکت کردم ،2011 در شهر لندن به میزبانی دانشگاه لندن و 2013 در ایرلند به میزبانی ترینتی کالج شهر دوبلین. آقای سیمونس هینی شاعر و ویراستار شعر beowulf هم انجا تو کنفرانس سخرانی کرد. ایشون متاسفانه چند ماه بعد درگذشت. کانون ادبیات ایرلند تشکیل شد که در راس این کانون Yeats و دیگران قرار داشتند ولی این نویسندگان را از طریق ادبیات انگلیس می شناسند.من به تمام ژارن های ادبی علاقه دارم. تو ادبیات آمریکا هم مارک توین،امرسون،الن پو و همینگوی در راس هستند. داستان کوتاه که پو و همینگوی حرف اول را میزنند.نویسندگان ایرلندی که حرف ندارند.جویس و یتس از دوستان نزدیک پوند بودند.آمریکا بیشتر در ادبیات داستانی موفق بوده تا ادبیات شعری، ایرلند هم بیشتر نمایشنامه و رمان ، ولی انگلستان در تمام اینها سرامد است. رمان: دیکنز،شعر: شیکسپیر-میلتون-اسپنسر-دان-درایدن-جانسون-پوپ- چوسر و غیره،نمایشنامه:شیکسپیر-فلچر-جانسون. امسال هم تو ایتالیا کنفرانس پوند برگزار میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

من عضو گروه بین المللی ازرا پوند هستم . تا حالا تو دو تا از کنفرانس های که به همین منظور بوده شرکت کردم ،2011 در شهر لندن به میزبانی دانشگاه لندن و 2013 در ایرلند به میزبانی ترینتی کالج شهر دوبلین. آقای سیمونس هینی شاعر و ویراستار شعر beowulf هم انجا تو کنفرانس سخرانی کرد. ایشون متاسفانه چند ماه بعد درگذشت. کانون ادبیات ایرلند تشکیل شد که در راس این کانون Yeats و دیگران قرار داشتند ولی این نویسندگان را از طریق ادبیات انگلیس می شناسند.من به تمام ژارن های ادبی علاقه دارم. تو ادبیات آمریکا هم مارک توین،امرسون،الن پو و همینگوی در راس هستند. داستان کوتاه که پو و همینگوی حرف اول را میزنند.نویسندگان ایرلندی که حرف ندارند.جویس و یتس از دوستان نزدیک پوند بودند.آمریکا بیشتر در ادبیات داستانی موفق بوده تا ادبیات شعری، ایرلند هم بیشتر نمایشنامه و رمان ، ولی انگلستان در تمام اینها سرامد است. رمان: دیکنز،شعر: شیکسپیر-میلتون-اسپنسر-دان-درایدن-جانسون-پوپ- چوسر و غیره،نمایشنامه:شیکسپیر-فلچر-جانسون. امسال هم تو ایتالیا کنفرانس پوند برگزار میشه.
    دقیقا به همین دلیل که آمریکا ادبیات داستانی قوی تری داره بیشتر بهش جذب میشم. یوژین اونیل هم نمایش نامه های زیبایی داره. ضمنا از شعرای امریکا رابرت فراست رو هم واقعا دوست دارم.با شعرهای فراست خیلی راحت ارتباط برقرار میکنم تا بقیه. همینگوی هم که دیگه واقعا جای صحبت نداره. ضمنا من واقعا اهل کلاسیک نیستم.از قرن 19 به بعد رو بیشتر علاقمندم و تمرکزم بیشتر روی پست مدرن بوده.اینایی که انگلیس هم واقعا سر بوده بیشتر برمیگرده به قبل این دوره که واقعیتش بجز شکسپیر برام جذابیت خاصی نداره.
    شما الان خودت ایران هستی یا انگلیس زندگی میکنی؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

به هرحال طبق اونچه كه من با "ان" تا دانشگاه تماس داشتم و پرسيدم اول به رشته اي داره كه مي خواين اقدام كنين....چندتايي ميشه
    گروه اول :
    ادبيات داستاني
    ادبيات كودك
    ادبيات انگليسي

گروه دوم :

ادبيات تطبيقي
    ادبيات جهان(فرانسه)
    ادبيات عمومي(فرانسه)

گروه دوم رو به طور كامل در بخش ادبيات تطبيقي همين فروم بررسي كرديم كه چه شرايطي داره و مي خواد اما گروه اول :
    2 حالت داره

الف)آمريكا
    ب) مابقي كشورها

براي آمريكا جي.آر.ايي بالا و تافل به قطع و يقين بالاي 100 لازم هست(شيكاگو بالاي 104)توجه كنين كه رقابت براي ادبيات انگليسي و گرايش هاي مختلف درون رشته ايش "خيلي" زيادههههه تمامشون هم فاند كامل هست خوشبختانه مثل حقوق نيست نصفه نيمه فاند بدن !!! يك نمونه رايتينگ مي خوان...بقيه چيزهاي مشترك بين همه پذيرش رشته هاي ديگه !

براي خارج آمريكا همه چي عين آمريكاست فقط جي.آر.يي حذف هست !استراليا،نيوزيلند،بريتان اي كبير در راس همه هستند...هرچند فرانسه رو من خيلي غول مي دونم در ادبيات جهان و تطبيقي مخصوصا نه حالا انگليسي البته استاد سخنور خودشون دكتراشون رو فرانسه گرفتن در ادبيات انگليسي :-)
    كانادا هم به نظرم خيلي منطقي نيست...حرفي براي گفتن نداره اصلا...
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه

خب نیما همینی که درباره آمریکا گفتی مد نظرمه.پستهای بالا هم نشوتم که علاقه من بیشتر به ادبیات داستانیه.
    با این چیزی هم که تو توضیح دادی یجورایی مطمئن شدم انتخابم درست بوده.
    فقط اینکه خیلی سخته در چه حد سخت؟
    من با سیستم wes حساب کردم و معدل ارشدم میاد 3.03. معدل کارشناسیم رو هم دسترسی به ریز نمراتم نداشتم که بتونم دربیارم. با توجه به اینکه پایان نامه ام هم ادبیات امریکا هستش فکر میکنم خوب جواب بده.

آیا امکانش هست یا نه؟
    ضمنا اون پیام خصوصی هم ردیف شد و پیغام دادم.

صفحه 1 از 12 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)