نقل قول نوشته اصلی توسط hrfusa نمایش پست ها
خب نیما همینی که درباره آمریکا گفتی مد نظرمه.پستهای بالا هم نشوتم که علاقه من بیشتر به ادبیات داستانیه.
با این چیزی هم که تو توضیح دادی یجورایی مطمئن شدم انتخابم درست بوده.
فقط اینکه خیلی سخته در چه حد سخت؟
من با سیستم wes حساب کردم و معدل ارشدم میاد 3.03. معدل کارشناسیم رو هم دسترسی به ریز نمراتم نداشتم که بتونم دربیارم. با توجه به اینکه پایان نامه ام هم ادبیات امریکا هستش فکر میکنم خوب جواب بده.

آیا امکانش هست یا نه؟
ضمنا اون پیام خصوصی هم ردیف شد و پیغام دادم.
خب بايد دوباره تاكيد كنم كه شرايط خيلي سخت گيرانه است براي آمريكا مخصوصا...تو دنبال آمريكايي پس كاملا نه؟!
آمريكا 2 تا پروسه داره يكي مستقيم از ليسانس به دكتراس ديگري هم ليسانس به دكتراس !!!! تفاوتش چي شد؟! تفاوتش اون آدميه كه اپلاي مي كنه...يكسريا با ليسانس اپلاي مي كنند يكسريا با ارشد !!!شا ميشي گروه دوم...والا روراست بهت بگم قضيه اينه كه معدل ارشدت خيلي پايينه..يه جورايي مينيمم بايد 3.6 باشه اينجور كه من پرسيدم فكر هم نكني دانشگاه هاي تاپ ها نه !!! من از رنك 680 هم پرسيدم معدل مينيممش 3.6 بوده يعني ميانگيان كل ورودي هاش ! تاپ ها كه بالاي 3.9 اند !!! يه جي آر ايي بايد بدي در حد بوندس ليگا خيلي بالا(وربالش)...اما شايد بدوني خيلي از دانشگاه هاي آمريكا توي وبسايتهاشون نمي زنن مينيمم چند مي خوان خودت بايد مستقيم با افراد دپارتمان تماس بگيري ازشون بپرسي تا بفهمي ورودي هاي امسال با چه مينيمم يا ميانگيني پذيرش شده اند !!
البته آمريكا يه ويژگي ديگه هم داره...اونهم خارج از معدل و اينها چيزهاي ديگه پروندته...مثل توصيه نام ها...نمرات تافل و آيلتس و "نخ سوزن"(!) جي آر ايي و نمونه رايتينگ...اينها هركدوم كلي كمكه !

نكته ي آخري هم كه مدنظرم باشه بگم تا يادم نرفته اينه كه براي پذيرش ادبيات انگليسي(داستاني زير مجموعه انگليسي هست) "هم" مينيمم بعضي ها 2 زبان بعضي ها 1 زبان و ديدم بعضي ها 3 زبان غير انگليسي مي خوان در حد ب.2 استاندارد اروپا ! ( 2 تا غير انگليسي حساب كن!)

اينها فعلا...