صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 118

موضوع: زبان و ادبيات انگليسي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TEFL

پیش فرض پاسخ : زبان و ادبيات انگليسي

نقل قول نوشته اصلی توسط parysa_ka نمایش پست ها
    سلام.
    من دانشجو درمقطع کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم و قصد تغییر رشته به زبان و ادبیات انگلیسی و تحصیل این رشنه در کشور کانادا ,آمریکا و انگلستان رو دارم .آیا امکان پذیر هست؟ اگر هست چه شرایطی داره؟
    سلام
    یعنی میخواین اونجا ادبیات انگلیسی بخونین؟ خوب آره چرا که نه؟
    اما اگه منظورتون اینه که اینجا لیسانس مترجمی رو تموم کنید و اونجاارشد یا دکتری ادبیات انگلیسی بخونین خوب برای این تغییر رشته باید بعد توضیح بدین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط parysa_ka نمایش پست ها
    سلام من در رشته ی مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی تحصیل میکنم.میخواهم به رشته ادبیات انگلیسی تغییر رشته بدم .بعلاوه در حال حاضر مدرک FCE هم دارم میگیرم.میخوام بدونم برای کانادا و انگلستان میتونم در خواست کنم .واگر امکان داره شرایطش چیه؟
    باید هر دانشگاهی که میخواین رو چک کنید ببینی اونا چه شرایطی رو میخوان. همینطور دپارتمان مربوط به رشتتون رو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط usa1989 نمایش پست ها
    سلام,بنده داراي مدرك كارشناسي زبان و ادبيات انكليسي هستم از دانشكاه بيام نور و براي ارشد ميخوام ازبين دو رشته علوم ورزشي و مترجمي زبان يكي را انتخاب كنم و در يه كشور اروبايي تحصيل كنم,
    1:ايا كسي كه ليسانس ادبيات انكليسي داشته باشد براي ارشد دو رشته بالا كه كفتم نيازي به ارايه ايلتس و يا تافل دارد؟ (بنا به كفته ها نيازي نيست) و بدون مدرك زبان نيز بذيرش ميدهند نظر شما دوستان جيست؟
    2:كدوم كشور در اروبا از نظر مالي به صرفه تره براي اين دو رشته؟ خودم روي اسبانيا و برتقال زوم كردم. نظر شما جيست؟
    3:از اين دو رشته كدوم بازار كار بهتري براي اينده در اروبا داره؟
    سلام
    در رابطه با سوال اولتون باید بگم که مدرک زبان لازم هست هر برای هر رشته ای حتی ما که رشتمون زبان هست. البته ممکنه یه دانشگاه خاصی مدرک نخواد و یا به صورت مشروط بپذیره که پرونده شما رو رسیدگی کنهه و بعدا زمان بدن برای گرفتن مدرک. بعضی از دانشگاه ها هم هستن که بجای مدرک تافل و ایلتس باید براشون نامه ای بگیری مبنی بر اینکه تحصیلات شما در این رشته در ایران به زبان انگلیسی بوده.
    سوال دوم بستگی به خودتون داره که فاند میخواین یا هزینه ها رو خودتون پرداخت میکنید. بستگی به بودجتون داره.
    در رابطه با سوال سوم هم نظری ندارم.
    موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط Rad43 نمایش پست ها
    سلام دوستان من تمام فوروم رو خوندم‌و خب چندتا سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید.
    خب داشتن مقاله یک پوینت خیلی عالی حساب میشه طبق برداشی که داشتم ولی خب هیچکس توضیح نداد که این مقالات چه موضوعاتی میتونن داشته باشن. میدونم خب هرکسی روی موضوع مختلفی ممکنه کار کنه و آزاد است ولی برای دانشجویان ادبیات انگلیسی موضوعاتی که مرتبط به این موضوع باشن رو میشه معرفی کنید یکم تا یک چیز کلی دستم بیاد؟ چون من هرچی میگردم و حتی فکر کردم نمیدونم خب این موضوع باید چی باشه که هم جنبه علمی داشته باشد هم مرتبط به رشتم و ادبیات و هم اینکه علاقه داشته باشم بهش.
    و البت راجبه مقاله تحلیلی و جی آر ای کمی اطلاعات دقیق تر بدین. این مقاله تحلیلی باید تحلیل از چه چیزی باشه ؟ چون من میخوام برای نویسندگی خلاق اغدام کنم به نظرتون میتونم فیکشن بفرستم؟ معدل لیسانسم۱۹ است و سراغ زبان های دیگه رفتم که رزومم رو قوی کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنید..امیدوارم سوالم رو جای درستی مطرح کرده باشم
    سلام
    دوست عزیز یه سری به مجله های علمی و پژوهشی که تو ایران چاپ میشه بزنید مثل مجله های دانشگاه ها توی رشته ادبیات انگلیسی و همینطور سایتهای خارجی مجلات رو نگاه کنید تا ببینید بقیه رو چه چیزایی کار کردن و بتونید ایده بگیرین.
    همینطور این فروم رو نگاه کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...AF%D8%A8%D9%8A

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز ؛ من دانشجوی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم و چند ماه دیگه دفاع از پایان نامه رو انجام میدم . معدلم نزدیک 19 هست ؛ و موضوع پایان نامه هم مقایسه دو اثر ایرانی و کانادایی هست. یک کتاب و یک مقاله هم بزودی تمام میشه. میخواستم لطف کنید راهنمایی کنید به نظر شما کدوم کشور ؟؟؟ کدوم دانشگاه ها ؟؟ برای دکترا اقدام کنم بهتره ؟؟؟؟ یه جایی که فاند و بورس خوبی هم داشته باشه برام مهمه یا بشه همزمان با درس اجازه کار کردن هم داشت. به نظرتون چه کنم ؟ کجا بهتره ؟؟ اولین اقدام چیه ؟ ممنون

سلام
    من دانشجوی ارشد ادبیات انگلیسی ام و میخوام روی رمان جرالد ویزنر . بر هارت کار کنم ولی متاسفانه خیلی منابع کمی میشه پیدا کرد تا بخونم و بتونم پروپوزالم بنویسم . خواهش میکنم راهنمایی کنید اگه ممکنه

سلام.
    من دانشجوی ترم 6 کارشناسی ادبیات انگلیسی ام. این فروم رو خیلی گشتم اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم اطلاعات جمع آوری کنم برای راهم، بس که وسیعه!
    میخوام بعد از کارشناسی برای ارشد همین رشته اپلای کنم به امریکا. میشه یکی لطفا بهم بگه که چه چیزهایی نیاز دارم؟ از کجا شروع کنم؟ چجوری بفهمم چه دانشگاه هایی رشته منو دارن؟ چه رزومه ای نیاز دارم؟

Junior Member

من استعداد و علاقه عجیبی در یادگیری زبانهای جدید دارم و چون زبان انگلیسیم خیلی عالی هست از نظر منطقی فکر میکنم باید برم رشته ادبیات انگلیسی بخونم تا موفق بشم. نمیدونم بازار کارش در آمریکای شمالی چگونه هست برای یک مهاجر که قصد موندن داره.
    ضمن اینکه غیر از انگلیسی به زبانهای دیگه هم مسلطم ممکنه یه کار روابط عمومی گیرم بیاد بعد از ارشد؟
    ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
    بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط azam000 نمایش پست ها
    من استعداد و علاقه عجیبی در یادگیری زبانهای جدید دارم و چون زبان انگلیسیم خیلی عالی هست از نظر منطقی فکر میکنم باید برم رشته ادبیات انگلیسی بخونم تا موفق بشم. نمیدونم بازار کارش در آمریکای شمالی چگونه هست برای یک مهاجر که قصد موندن داره.
    ضمن اینکه غیر از انگلیسی به زبانهای دیگه هم مسلطم ممکنه یه کار روابط عمومی گیرم بیاد بعد از ارشد؟
    درود بر شما

سوال اول اينه كه غير از انگليسي به چه زبان هايي و در چه سطحي (منظورم استاندارد اروپاييشون هست) تسلط دارين؟

اينكه آيا كسي كه زبان انگليسي رو دوست داره بره رشته ادبيات انگليسي لزوما جمله ي درستي نيست ! اول اينكه ما اينجا با زبان سر و كاتر نداريم با ادبيات سروكار داريم ! ادبيات هم خودش با همه چيز سروكار داره ! مساله ي بعدي اينه كه به نظر شخصي من ادبيات انگليسي خوندن، دوست داشتن نمي خواد ! "عشق و ديوانگي" خاص خودش رو مي طلبه ! چه ادبيات انگليسي چه فرانسه ...

در مورد روابط عمومي بله حتما...به هرحال سواد شما در چند زبان مسير رو هموار مي كنه براي كار...

بازار كار در آمريكاي شمالي معمولا به شكل اصلي اول دانشگاهها و كار آكادميك هست بعد از اون بچه هايي كه وارد حوزه هاي هنر مي شن از ادبيات مثلا سينما يا تئاتر هستن كه خب درون حيطه ها مي تونن شغل داشته باشن و نهايتا هم خبرنگاري، راديو و روابط عمومي و امثال هم. و البته هيچ تصميني هم وجود نداره كه اگر من چند زبان بدونم كار پيدا كنم يا نكنم !

موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط ShiningSky نمایش پست ها
    سلام.
    من دانشجوی ترم 6 کارشناسی ادبیات انگلیسی ام. این فروم رو خیلی گشتم اما نمیدونم از کجا باید شروع کنم اطلاعات جمع آوری کنم برای راهم، بس که وسیعه!
    میخوام بعد از کارشناسی برای ارشد همین رشته اپلای کنم به امریکا. میشه یکی لطفا بهم بگه که چه چیزهایی نیاز دارم؟ از کجا شروع کنم؟ چجوری بفهمم چه دانشگاه هایی رشته منو دارن؟ چه رزومه ای نیاز دارم؟
    درود بر شما گرامي.

براي آمريكا توجهتون رو به اين نكته جلب مي كنم كه معمولا در حالت كلي آمريكا در اكثر موارد ارشد ادبيات انگليسي نداره و چيزي داره به اسم Direct PhD كه از ليسانس جذب مي كنه براي دكترا با فاند كامل.
    براي رزومه بايد اينها رو داشته باشين:

آيلتس/تافل خوب (نمره مهارت شفاهيتون بالاي بالا كه بتونين درخواست استاد يار شدن بدين)
    جي آر ايي خوب
    تسلط به يكي دو زبان غير از انگليسي
    نمونه رايتينگ خوب
    نامه انگيزش خوب
    ريزنمرات غير رسمي ترجمه شده ليسانستون
    معدل بالا
    احيانا اگر دارين مقاله يا كنفرانس يا حتي ايده براي دكتراتون

اينها رو فراهم كنيد سپس به وبسايت دانشگاهها بريد و ببينيد اونا هر كدوم جداجحدا چي مي خوان، چه نمره اي مي خوان، اپليكيشنشون چجوريه. معمولا بايد براي دانشگاه هاي مقصدتون پروفايل باز كنيد و پر كنيد. در نظر بگيريد كه بازه ي پذيرش براي دكتراي ادبيات انگليسي معمولا بين اكتبر و دسامبر /اوايل ژانويه هست. به ددلاين ها احترام بگذاريد.

اين رشته رو دانشگاههاي خيلي زيادي در آمريكا دارن مي تونين از ويكي پديا ليست دانشگاهها رو در بيارين و تك تك برين سراغ وبسايتشون.

موفق باشيد.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)