صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 118

موضوع: زبان و ادبيات انگليسي

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : ادبيات انگليسي

نقل قول نوشته اصلی توسط hrfusa نمایش پست ها
    خب نیما همینی که درباره آمریکا گفتی مد نظرمه.پستهای بالا هم نشوتم که علاقه من بیشتر به ادبیات داستانیه.
    با این چیزی هم که تو توضیح دادی یجورایی مطمئن شدم انتخابم درست بوده.
    فقط اینکه خیلی سخته در چه حد سخت؟
    من با سیستم wes حساب کردم و معدل ارشدم میاد 3.03. معدل کارشناسیم رو هم دسترسی به ریز نمراتم نداشتم که بتونم دربیارم. با توجه به اینکه پایان نامه ام هم ادبیات امریکا هستش فکر میکنم خوب جواب بده.

آیا امکانش هست یا نه؟
    ضمنا اون پیام خصوصی هم ردیف شد و پیغام دادم.
    خب بايد دوباره تاكيد كنم كه شرايط خيلي سخت گيرانه است براي آمريكا مخصوصا...تو دنبال آمريكايي پس كاملا نه؟!
    آمريكا 2 تا پروسه داره يكي مستقيم از ليسانس به دكتراس ديگري هم ليسانس به دكتراس !!!! تفاوتش چي شد؟! تفاوتش اون آدميه كه اپلاي مي كنه...يكسريا با ليسانس اپلاي مي كنند يكسريا با ارشد !!!شا ميشي گروه دوم...والا روراست بهت بگم قضيه اينه كه معدل ارشدت خيلي پايينه..يه جورايي مينيمم بايد 3.6 باشه اينجور كه من پرسيدم فكر هم نكني دانشگاه هاي تاپ ها نه !!! من از رنك 680 هم پرسيدم معدل مينيممش 3.6 بوده يعني ميانگيان كل ورودي هاش ! تاپ ها كه بالاي 3.9 اند !!! يه جي آر ايي بايد بدي در حد بوندس ليگا خيلي بالا(وربالش)...اما شايد بدوني خيلي از دانشگاه هاي آمريكا توي وبسايتهاشون نمي زنن مينيمم چند مي خوان خودت بايد مستقيم با افراد دپارتمان تماس بگيري ازشون بپرسي تا بفهمي ورودي هاي امسال با چه مينيمم يا ميانگيني پذيرش شده اند !!
    البته آمريكا يه ويژگي ديگه هم داره...اونهم خارج از معدل و اينها چيزهاي ديگه پروندته...مثل توصيه نام ها...نمرات تافل و آيلتس و "نخ سوزن"(!) جي آر ايي و نمونه رايتينگ...اينها هركدوم كلي كمكه !

نكته ي آخري هم كه مدنظرم باشه بگم تا يادم نرفته اينه كه براي پذيرش ادبيات انگليسي(داستاني زير مجموعه انگليسي هست) "هم" مينيمم بعضي ها 2 زبان بعضي ها 1 زبان و ديدم بعضي ها 3 زبان غير انگليسي مي خوان در حد ب.2 استاندارد اروپا ! ( 2 تا غير انگليسي حساب كن!)

اينها فعلا...
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

پیش فرض تركيب پستها

دقیقا به همین دلیل که آمریکا ادبیات داستانی قوی تری داره بیشتر بهش جذب میشم. یوژین اونیل هم نمایش نامه های زیبایی داره. ضمنا از شعرای امریکا رابرت فراست رو هم واقعا دوست دارم.با شعرهای فراست خیلی راحت ارتباط برقرار میکنم تا بقیه. همینگوی هم که دیگه واقعا جای صحبت نداره. ضمنا من واقعا اهل کلاسیک نیستم.از قرن 19 به بعد رو بیشتر علاقمندم و تمرکزم بیشتر روی پست مدرن بوده.اینایی که انگلیس هم واقعا سر بوده بیشتر برمیگرده به قبل این دوره که واقعیتش بجز شکسپیر برام جذابیت خاصی نداره.
    شما الان خودت ایران هستی یا انگلیس زندگی میکنی؟
    من که گفتم ادبیات داستانی امریکا خیلی خوبه. خودم هم بهش علاقه دارم. سال 2013 هم یه کنفرانس در شهر ونیز درباره همینگوی برگزار شد و من هم مقاله دادم و پذیرفته هم شد و دعوت شدم ولی نتونستم برم. من هم علاقه زیادی به رابرت فراست دارم مخصوصا شعر The Road Not Taken

اونیل هم که سبک ریالیسم را در درامای امریکا رااندازی کرد هم بسیار عالی است ، اگر درباره ادبیات صحبت کنیم وقت زیاد می خواهد. من الان در ایران هستم ولی برنامه مهاجرت به انگلیس را دارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    خب بايد دوباره تاكيد كنم كه شرايط خيلي سخت گيرانه است براي آمريكا مخصوصا...تو دنبال آمريكايي پس كاملا نه؟!
    آمريكا 2 تا پروسه داره يكي مستقيم از ليسانس به دكتراس ديگري هم ليسانس به دكتراس !!!! تفاوتش چي شد؟! تفاوتش اون آدميه كه اپلاي مي كنه...يكسريا با ليسانس اپلاي مي كنند يكسريا با ارشد !!!شا ميشي گروه دوم...والا روراست بهت بگم قضيه اينه كه معدل ارشدت خيلي پايينه..يه جورايي مينيمم بايد 3.6 باشه اينجور كه من پرسيدم فكر هم نكني دانشگاه هاي تاپ ها نه !!! من از رنك 680 هم پرسيدم معدل مينيممش 3.6 بوده يعني ميانگيان كل ورودي هاش ! تاپ ها كه بالاي 3.9 اند !!! يه جي آر ايي بايد بدي در حد بوندس ليگا خيلي بالا(وربالش)...اما شايد بدوني خيلي از دانشگاه هاي آمريكا توي وبسايتهاشون نمي زنن مينيمم چند مي خوان خودت بايد مستقيم با افراد دپارتمان تماس بگيري ازشون بپرسي تا بفهمي ورودي هاي امسال با چه مينيمم يا ميانگيني پذيرش شده اند !!
    البته آمريكا يه ويژگي ديگه هم داره...اونهم خارج از معدل و اينها چيزهاي ديگه پروندته...مثل توصيه نام ها...نمرات تافل و آيلتس و "نخ سوزن"(!) جي آر ايي و نمونه رايتينگ...اينها هركدوم كلي كمكه !

نكته ي آخري هم كه مدنظرم باشه بگم تا يادم نرفته اينه كه براي پذيرش ادبيات انگليسي(داستاني زير مجموعه انگليسي هست) "هم" مينيمم بعضي ها 2 زبان بعضي ها 1 زبان و ديدم بعضي ها 3 زبان غير انگليسي مي خوان در حد ب.2 استاندارد اروپا ! ( 2 تا غير انگليسي حساب كن!)

اينها فعلا...
    سلام
    آقای nimak عزیز
    برای گرفتن فاند کامل در دانشگاهای آمریکا برای رشته ادبیات انگلیس چه فاکتورهای بسیا مهم هست؟
    با تشکر

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط aliedmund نمایش پست ها
    سلام
    آقای nimak عزیز
    برای گرفتن فاند کامل در دانشگاهای آمریکا برای رشته ادبیات انگلیس چه فاکتورهای بسیا مهم هست؟
    با تشکر
    در پستهاي قبلتر هم تشريح شده است...اينها رو من از روي ايميلهاي متعددي كه به دپارتمانهاي متفاوت آمريكايي و اروپايي(موضوع اين پست نيست) زدم عرض مي كنم :

1.معدل و ريزنمرات (ترجيحا بالاي 3.5)
    2.مقاله (اگر داريد، اگر نداريد به بخش 4 رجوع كنيد)
    3.نمرات تافل و جي.آر.ايي بالا (مخصوصا تافل و بخش وربال جي .آر ايي ) { با دپارتمانهاي دانشگاه هاي مدنظر براي مينيمم و ميانگين اينها تماس بگيريد}
    4.نمونه رايتينگ "تحليلي" نه "فيكشنال" به هيچ وجه(!)
    5.حداقل 2 زبان غيرانگليسي با لول ب.2 اروپايي
    6. ساير موارد مثل توصيه نامه...سابقه تدريس... و ...

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    در پستهاي قبلتر هم تشريح شده است...اينها رو من از روي ايميلهاي متعددي كه به دپارتمانهاي متفاوت آمريكايي و اروپايي(موضوع اين پست نيست) زدم عرض مي كنم :

1.معدل و ريزنمرات (ترجيحا بالاي 3.5)
    2.مقاله (اگر داريد، اگر نداريد به بخش 4 رجوع كنيد)
    3.نمرات تافل و جي.آر.ايي بالا (مخصوصا تافل و بخش وربال جي .آر ايي ) { با دپارتمانهاي دانشگاه هاي مدنظر براي مينيمم و ميانگين اينها تماس بگيريد}
    4.نمونه رايتينگ "تحليلي" نه "فيكشنال" به هيچ وجه(!)
    5.حداقل 2 زبان غيرانگليسي با لول ب.2 اروپايي
    6. ساير موارد مثل توصيه نامه...سابقه تدريس... و ...
    ممنون از جواب
    استاد تاثیری تو گرفتن پذیرش و فاند هم داره؟ منظورم استادی که خودش اون دانشگاه تدریس می کنه و رنک بالایی هم در اون دانشگاه داره. سابقه تدریس منظور شما تدریس در مدارس دولتی اموزش و پرورش هست یا در تمام مدارس و موسسات؟
    با تشکر

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ممنون از جواب
    استاد تاثیری تو گرفتن پذیرش و فاند هم داره؟ منظورم استادی که خودش اون دانشگاه تدریس می کنه و رنک بالایی هم در اون دانشگاه داره. سابقه تدریس منظور شما تدریس در مدارس دولتی اموزش و پرورش هست یا در تمام مدارس و موسسات؟
    با تشکر
    بله...چرا كه نه؟؟؟!!!! مثه ساير رشته ها مي تونه خيلي موثر باشه...منظورم تدريس زبان يا ادبيات در آموزشگاه ها يا احيانا دانشگاه هاست ديگه...بله...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

پیش فرض تركيب پستهاي هم راستا

خب نیما با این حساب شرایط من یکم سخت تر شد !
    من تافل رو میتونم بالای 100 و یکمم بیشتر تلاش کنم 105 به بالا بگیرم.
    درباره مقاله تحلیلی هم هیچ مشکلی ندارم و میتونم بنویسم.حتی اگه فیکشنال هم یه جایی خواستن اونم از دستم بر میاد.
    سابقه 3 سال تدریس زبان انگلیسی هم در موسسات دارم ! ولی خب تدریس ادبیات انگلیسی نبوده.
    درباره پذیرش با ارشد، خب میتونم با همون لیسانس پذیرش بدم اگه ارشد لازم نباشه و از پایان نامه به عنوان مقاله استفاده کنم. همچین چیزی امکانش هست؟واسه این مورد معدل چند میخواد حدودا؟
    رنک دانشگاه هم به هیچ عنوان برام مهم نیست.فقط مدرکی که دانشگاه میده معتبر باشه در خود آمریکا.
    بابت معدل هم شنیدم که حتی خیلی پایینتر از اینها هم با صحبت با خود استاد و قانع کردنش تونستن پذیرش بگیرن.فقط به شرطیکه موارد دیگه مثل مقاله و تافل کامل بوده باشه.
    درباره زبانهای غیر انگلیسی که نوشتی، فارسی حساب میشه؟ من ترکی استانبولی رو هم در حد عالی بلدم.ترکی آذربایجان رو هم همینطور. با فرانسه هم در حد بسیار ابتدایی آشنایی دارم. اینا لحاظ میشن؟ البته با توجه به اینکه اورهان پاموک عزیز نوبل ادبیات رو هم گرفته،ترکی استانبولی هم الان رسما جزو زبانهای مورد نیاز ادبیاتی هم میتونه طلقی بشه.گرچه خیلی از نویسندگان مشهور ترکیه ای شناخته شده نیستن در دنیا.

و تا یادم نرفته، هدف اصلیم و آخرم امریکاست بدون شک.اما اگه نتونم به ترتیب کانادا،استرالیا،نیوزیلند، ایرلند، انگلیس هم مد نظر میتونه باشه برام.

ویرایش: الان که یه نگاه کلی کردم، خیلی از دانشگاه ها 3 میخواستن و یکی هم دیدم 3.2 مینیموم میخواست.

يه سوال امروز به ذهنم رسيد. اين مصاحبه تلفني موقع پذيرش واسه رشته ما هم هست؟
    ویرایش توسط nimaK : December 25th, 2014 در ساعت 11:27 AM

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خب نیما با این حساب شرایط من یکم سخت تر شد !
    من تافل رو میتونم بالای 100 و یکمم بیشتر تلاش کنم 105 به بالا بگیرم.
    درباره مقاله تحلیلی هم هیچ مشکلی ندارم و میتونم بنویسم.حتی اگه فیکشنال هم یه جایی خواستن اونم از دستم بر میاد.
    سابقه 3 سال تدریس زبان انگلیسی هم در موسسات دارم ! ولی خب تدریس ادبیات انگلیسی نبوده.
    درباره پذیرش با ارشد، خب میتونم با همون لیسانس پذیرش بدم اگه ارشد لازم نباشه و از پایان نامه به عنوان مقاله استفاده کنم. همچین چیزی امکانش هست؟واسه این مورد معدل چند میخواد حدودا؟ .....................
    درود حاجي !
    بله...گفتم كه مساله معدل در مورد آمريكا مهم هست اما وقتي چيزهاي ديگه پروفايل محكم باشن مساله اي نيست اصلا...
    معمولا خود دانشگاه ها يكسري زيان رو مشخص مي كنند كه تا اونجايي كه من ديدم اكثر زبانهاش اروپايي بودن(اكثر دانشگاه هايي كه من ديدم) مثه اسپانيايي،فرانسه (كه توي 99 درصد دانشكده ادبيات مي دوني كه...مي خوان) و ... تركي رو من نديدم اما شايد بخوان نمي دونم...
    سابقه تدريست هم اكيه :-) مثه مني...منتهي من تازه كارم يه 6 ماهي هست ;-)
    مصاحبه تلفني رو نمي دونم والا :-) فكر نكنم...

من معدلم خوب نیست 14 ولی 10 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در مدارس راهنمایی و دبیرستان دولتی را دارم و یک سال تدریس در مدرسه کار و دانش و استاد اون دانشگاه مد نظرم نیز با من خیلی اوکی هست مثل دوتا دوست.و ما دایم از طریق ایمیل با هم در تماس هستیم از نزدیک هم دیدمش. به نظر شما شانس پذیرش با فاند را برا ارشد دارم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

من معدلم خوب نیست 14 ولی 10 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی در مدارس راهنمایی و دبیرستان دولتی را دارم و یک سال تدریس در مدرسه کار و دانش و استاد اون دانشگاه مد نظرم نیز با من خیلی اوکی هست مثل دوتا دوست.و ما دایم از طریق ایمیل با هم در تماس هستیم از نزدیک هم دیدمش. به نظر شما شانس پذیرش با فاند را برا ارشد دارم؟
    تا نیما بیاد من اونی که میدونم رو بگم.نیما هم میاد و کامل میکنه.تقریبا اونطور که من نگاه میکردم اکثر پذیرش های این رشته با فاند هستن و خوشبختانه از این لحاظ شانس خوبی داریم. ولی تعداد کمی از این پذیرش ها فاند معمولی هستن و بیشتر به صورت TA داده میشه.فقط میمونه یه بحثی که این نوع پذیرش در صورت ارائه چقدر از وقت ما رو میگیره؟ یعنی مثلا من هم سر کلاس باشم و هم کارای استاد رو ردیف کنم، آیا وقتی میمونه برام که کار کنم و هزینه های خودمو هم دربیارم یا خیر؟ با توجه به اینکه خود دانشگاه ها کار دانشجویی میدن تا 40 ساعت در هفته با حداقل حقوق 11 دلار. ولی به شرطیکه این همه وقت اضافه داشته باشیم !
    البته همین TA هم جزو کار دانشجویی حساب میشه، و شاید هم همین کاری کع دانشگاه میده با احتساب همین TA چهل ساعت شده باشه.
    اگر فقط یه نفر هم رشته ما بود که پذیرش گرفته بود خیلی دقیق میتونستیم پرس و جو کنیم.
    ویرایش توسط hrfusa : December 25th, 2014 در ساعت 05:42 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)