صفحه 7 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 118

موضوع: زبان و ادبيات انگليسي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - رشت

پیش فرض پاسخ : ادبيات انگليسي

نقل قول نوشته اصلی توسط aliedmund نمایش پست ها
    اگه خود ادبیات تا دکترا ادامه بدی میشه تدریس کرد تو اروپا
    دوستان عزیز ، اینکه رشته ادبیات زبان انگلیسی یک رشته ی بسیار مهم و خوبیه درش شکی نیست. ولی یه چیزی رو هم در نظر بگیرین. شما دارین میگین تدریس تو اروپا. این 3 کلمه خودش یه دنیا هستش. اگه هدفت تحصیل تو رشته ادبیات انگلیسی هستش ، مخصوصا اگه تو اروپا ، باید خیلی خیلی تو این زمینه قوی باشید ! مترجمی زبان نیست متن ترجمه کنین. الان پروفسور هایی که تو اروپا تدریس میکنن مغزهای سرشناس دنیان. کلا سیستم آموزشی اونا مثل ما نیست که phd رو که گرفتن بیان به 4 تا دانشجو تو دانشگاه املا بگن و قواعد یاد بدن ! یه اثر ادبی تاریخی رو چندین سال میشینن تجزیه و تحلیل میکنن که آخرش دنیا ازش استفاده میکنه و کتابشون هزاران هزار بار چاپ میشه. شما هم به عنوان یه دانشجوی کارشناسی یا ارشد ادبیات انگلیسی باید طوری اطلاعات دقیق و زیاد داشته باشین که وقتی ترم اول تو دانشگاه های اروپا شروع به تحصیل کردین ، بتونین حرفی برای گفتن تو ادبیات داشته باشین. فقط یه علاقه ساده به ادبیات انگلیسی کافی نیست برای تحصیل تو اروپا ! اونا دانشجوهایی میخوان که علم و ادبیات انگلیسی جهان رو ببرن به سمت جلو. ازتون خیلی کار میکشن. و اینو هم مطمین باشید که تو اروپا هیچی آسون بدست نمیاد. پشت کار بسیار و فراوان لازمه . یه علاقه ساده کافی نیست. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - رشت

نقل قول نوشته اصلی توسط hrfusa نمایش پست ها
    از دوستان کسی اطلاعات جدیدی پیدا نکرده؟
    2تا سوال پیش اومد امروز ، کسی میدونه پذیرش دانشگاههای آمریکا در دکتری تدبیات انگلیسی حدودا چند نفره؟
    و از کشورهای اروپایی کدومها پیشنهاد میشه برای ادامه تحصیل؟
    مقطع دکترا شدیدا رقابتیه. همه جای دنیا همینجوریه. اگر هدفتون سریع تر و آسان تر خارج شدن از کشور هست ، میتونین تو مقطع کارشناسی یا ارشد اینکارو بکنین و از اونطرف هم درستون آسون تر میشه براتون . ولی در رابطه با دکترا ، باید رزومه قوی و مقاله و نمره زبان خوب و پیشینه تحصیلی خوبی داشته باشین تا بتونین پوزیشن خوب تو دانشگاه های خوب با فاند گیر بیارین. از کشورهای اروپایی اول از همه آلمان بهتره برای تجصیل . به خاطر رایگان بودن دانشگاه هاش. ولی فاندی بهتون تقریبا میشه گفت نمیدن تو مقطع ارشد. به علت رایگان بودن دانشگاه ها. تو دکترا هم شدیدا رقابتی هست چون فاند خوبی میدن. بعد از آلمان سوید . دانشگاه هاش رایگان نیست ولی پذیرش خوبی میده و اینکه تو مقطع دکترا حقوق بسیار خوبی میده . رزومه و پیشینه تحصیلی قوی میخواد تا پوزیشن خالی گیر بیارین و استاد رو متقاعد کنین. شما آنقدری باید رزومه خوبی داشته باشین که بتونین به استاد بگین " اون آدمی که دنبالشین منم " . و اکثرا مصاحبه اسکایپی هم دارن استادای سوید قبل از دادن پوزیشن. اگه موفق شدین ، حقوق از 3000 تا 4000 یورو بهتون تعلق میگیره که تحصیل تو سوید شغل حساب میشه و از حقوقتون حین تحصیل مالیات کثر میشه که این خودش راه رو برای اقامت دایم تو سوید رو باز میکنه. به همین علت بسیار رقابتیه و باید تلاش بسیار کنین. فنلاند هم طبق گفته ی دوستان جای مناسبی برای تحصیل هست فکر کنم . تو فروم مربوطه سرچ کنین مطلع میشین. موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - رشت

نقل قول نوشته اصلی توسط aliedmund نمایش پست ها
    فکر نکنم محدودیت سنی باشه.
    داشتن دو مدرک به صورت رسمی مزیت محصوب نمیشه . و فقط میشه با یکی از اون مدرک ها پذیرش گرفت. ولی اشاره کردن بهش به صورت غیر مستقیم تو رزومه ایرادی نداره و شاید هم پوینت مثبتی تو ذهن استاد ایجاد کنه.
    در مورد سن هم ، دانشگاه ها مشکلی ندارند ولی تا اونجایی که بنده میدونم ، سفارت ها به دلیل قوانین خاص خودشون گویا یه مقدار گیر میدن هنگام ویزا دادن . تو تاپیک مربوطه از دوستان وارد بپرسین بهتون میگن. موفق باشید.

Junior Member

سلام دوسن عزیز. من در ایران نویسندگی خوندم و می خواستم بدونم چطور می شه واسه دانشگاه آمریکا اقدام کرد. منظورم فوق لیسانس هست. در ایران این رشته خیلی ناشناخته ست توی ایران. من به دنبال پذیرش از دانشگاه های خوب آمریکا و به خصوص آیووا هستم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature

سلام دوستان

من دارم پایان نامۀ ارشدم رو می نویسم ان شا الله تا شهریور تمومه.
    معدل لیسانسم 17.39 دولتی روزانه
    معدل ارشدم بدون احتساب پایان نامه 15/07 پیام نور
    موضوع پایان نامه و نیز حوزه مورد علاقه ام نقد ادبی هست.
    پایان نامه ام ساختارشکنی یکی از آثار هنری جیمز هست.

حالا سوالاتم

قضیۀ این فول فاند چیه؟
    دوستانی که برای اپلای درخواست دادند همه از طریق وبسایت دانشگاه های مد نظر و ایمیل بوده؟

یه چیز دیگه شما اسکاتلند رو جا انداختید... من استاد بسیار گرانقدر و باسوادی داشتم که دکترای ادبیات انگلیسیش رو از اسکاتلند گرفته بود و اتفاقا عین اونا حرف "ر" رو محکم تلفظ می کرد!

بعد در مورد مدرک جی آر ای و تافل، هر دوش رو باید داشته باشیم برای اپلای در امریکا؟ یا یکیش کافیه؟
    بعدش ببینم اصلا شما حساب کردین چقدر باید برای گرفتن دکتری در امریکا یا استرالیا هزینه کنید؟؟؟

با تشکر فراوان از همگی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - رشت

نقل قول نوشته اصلی توسط Flautist نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دارم پایان نامۀ ارشدم رو می نویسم ان شا الله تا شهریور تمومه.
    معدل لیسانسم 17.39 دولتی روزانه
    معدل ارشدم بدون احتساب پایان نامه 15/07 پیام نور
    موضوع پایان نامه و نیز حوزه مورد علاقه ام نقد ادبی هست.
    پایان نامه ام ساختارشکنی یکی از آثار هنری جیمز هست.

حالا سوالاتم

قضیۀ این فول فاند چیه؟
    دوستانی که برای اپلای درخواست دادند همه از طریق وبسایت دانشگاه های مد نظر و ایمیل بوده؟

یه چیز دیگه شما اسکاتلند رو جا انداختید... من استاد بسیار گرانقدر و باسوادی داشتم که دکترای ادبیات انگلیسیش رو از اسکاتلند گرفته بود و اتفاقا عین اونا حرف "ر" رو محکم تلفظ می کرد!

بعد در مورد مدرک جی آر ای و تافل، هر دوش رو باید داشته باشیم برای اپلای در امریکا؟ یا یکیش کافیه؟
    بعدش ببینم اصلا شما حساب کردین چقدر باید برای گرفتن دکتری در امریکا یا استرالیا هزینه کنید؟؟؟

با تشکر فراوان از همگی

سلام. اطلاعات من از دانشگاه های اروپا هست و اطلاعات زیادی از دانشگاه های آمریکا و استرالیا ندارم. دانشگاه های آمریکا بیشترشون جی ار ای میخواد . باز هم باید از دانشگاه مورد نظرت بپرسید . داشتن آیلتس یا تافل هم که اجباریه همه جا. استرالیا هزینش زیادتره نسبت به کشورهای دیگه. ولی اگه فاند بگیری یا بورس بشی میتونی از پس شهریه دانشگاه بر بیای. چون شهریه های گرونی دارن دانشگاه های آمریکا. مثل آلمان رایگان نیستش متاسفانه. بازار کار یه ایرانی تو آمریکا در رشته ادبیات زبان زیاد خوب نیست. چون زبان خود آمریکایی ها انگلیسی هستش و دانشجوهای زیادی دارن که ادبیات انگلیسی دارن میخونن و همینجوریش یه دانشجوی کارشناسی اونا ، اطلاعات بیشتری نسبت به ما دارن . اگه میخواین که بعد از اتمام تحصیلات وارد بازار کار تو آمریکا بشین باید خیلی تلاش کنین و چند برابر اطلاعاتتون بیشتر از یه دانشجوی نرمال آمریکایی باشه که اینم خودش یه کار سختیه. یعنی جوری باید بش که اونا دانشجوهای خودشونو ول کنن و شمارو جذب کنند. در مورد هزینه ها برین تو فروم مربوطه آمریکا و استرالیا ، اونجا بچه ها بحث کردن اینگونه مسایل رو. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - رشت

نقل قول نوشته اصلی توسط chopanrrr نمایش پست ها
    سلام دوسن عزیز. من در ایران نویسندگی خوندم و می خواستم بدونم چطور می شه واسه دانشگاه آمریکا اقدام کرد. منظورم فوق لیسانس هست. در ایران این رشته خیلی ناشناخته ست توی ایران. من به دنبال پذیرش از دانشگاه های خوب آمریکا و به خصوص آیووا هستم.

با سلام . دوست عزیز برای تحصیل در مقطع ارشد تو آمریکا باید شهریه های گرونی رو پرداخت کنین و هزینه ی زندگی هم بالاست . باید خوب فکر کنین که بر میاین از پس این همه هزینه یا نه. چندیدین مورد اتفاق افتاده که از پس هزینه زندگی و شهریه بر نیومدن و برگشتن از آمریکا. اگه هدفتون آمریکاست ، به نظر من ارشد رو هم تموم کنید با معدل بالا و رزومه ی خوب و یه جی ار ای خوب و بعدش برای دکتری اپلای کنین که بتونین بورس بشین و حداقل از پس شهریه دانشگاه و هزینه زندگی بر بیاین و تمرکزتون رو بزارین رو درستون. در مورد رشته هم باید سرچ کنین بگردین ببینین کجا داره و دنبال پذیرش باشید . موفق باشین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی دانشگاه تهران

سلام دوستان من میخواستم برای دکتری زبان انگلیسی(rhetoric and writing) درخواست بدم(امریکا). تو سایت یکی از دانشگاهها digital document میخواستن. این یعنی چی؟ ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط abootorabi نمایش پست ها
    سلام چند روزی میشه این سوالو فرستادم. کسی جوابشو نمیدونه؟ بهم گفته بودن اینجا زود جوابتو میدن
    سلام دوست عزیز، من هم رشته شما نیستم ولی پرسش شما و اصرارتون برای دونستن پاسخش کنجکاوم کرد، عنوان رشته مورد نظر شما رو سرچ کردم سایت دانشگاه میشیگان استیت پیدا شد که این دیجیتال داکیومنت هم جزو مدارک لازم برای اپلای بود، من برداشت خودمو میگم، ایشالا دوستان هم رشته تون هر چه سریع تر جواب دقیق و تخصصی بهتون می دن.

سایت این دانشگاه جزو مدارک لازم برای اپلای گفته:
    At least two writing samples, uploaded via the GAMS portal, e.g., major research paper, summary of master’s thesis, or digital documents
    پس اولا واسه این دانشگاه این دیجیتال داکیومنت فقط یکی از انواع نمونه نوشتاریه که می تونید بفرستید و الزامی نیست. دوم، چند خط پایین ترش میگه:

If you wish to direct us to an online sample (a web-site or multimedia piece), please do so by uploading a document with the web URL embedded in it to the GAMS portal

بر این اساس به نظر من دیجیتال داکیومنت می تونه مقاله ای باشه که شما واسه یه سایت یا وبلاگ نوشتین یا یک قطعه مالتی مدیا و هر چیزی نظیر اینها.
    امیدوارم پاسخ به درد بخوری داده باشم، موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی دارم و هم معدل لیسانسم و هم معدل ارشدم خیلی خوبه.
    می خوام برای دکترا اپلای کنم اما نمیدونم از کجا شروع کنم. ممنون میشم را هنماییم کنید که اولین قدم در این راه چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)