صفحه 9 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 118

موضوع: زبان و ادبيات انگليسي

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : زبان و ادبيات انگليسي

دوستانی که ادبیات انگلیسی می خونن و دنبال ادامه تحصیا هستن دپارتمان ادبیات انگلیسی و تطبیقی دانشگاه آلبرتای کانادا این روزا به ایرانیا خوب پذیرش میده
    حتما یه نگاهی بهش بندازید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ادبيات انگليسي

ممنون از راهنماییتون. آیا برای ما نیازی به شرکت در GRE Subject Literature هم هست؟ من تعدادی نمونه سوال این آزمون رو پیدا کردم و بنظرم بینهایت تخصصی و دشوار اومد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه شهید بهشتی

سلام.
    من لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از شهید بهشتی دارم. معدلم الف هست ولی مقاله ندارم. اگر نمره GRE و TOEFL بالا باشه احتمال پذیرش گرفتن برای ادبیات آمریکا چقدر هست؟ احتمال فاند گرفتن هست؟

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : ادبيات انگليسي

نقل قول نوشته اصلی توسط Estudents نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. آیا برای ما نیازی به شرکت در GRE Subject Literature هم هست؟ من تعدادی نمونه سوال این آزمون رو پیدا کردم و بنظرم بینهایت تخصصی و دشوار اومد.
    با سلام

پذیرش در این رشته، گرایش به گرایش و دانشگاه به داشگاه متفاوت است ! بعضی ها ی آر ایی می خواهند هم عمومی هم تخصصی ( محدودتراند به نسبت بقیه تا اونجایی که یادم هست مثلا دانشگاه جورج واشنگتن می خواست) بعضی ها صرفا عمومی می خواهند ( توصیه ام این است که حتما جی آر ایی عمومی با وربال عمومی داشته باشید ! )
    بله بله بی نهایت دشوار و دت کنید صرفا حیطه ادبیات "انگلیسی" نیست و "ادبیات" است به زبان انگلیسی !

موفق باشید.
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط stephannika نمایش پست ها
    سلام.
    من لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از شهید بهشتی دارم. معدلم الف هست ولی مقاله ندارم. اگر نمره GRE و TOEFL بالا باشه احتمال پذیرش گرفتن برای ادبیات آمریکا چقدر هست؟ احتمال فاند گرفتن هست؟
    دوست گرامی با درود

مقاله نقطه ی مثبت بسیار مهمی است در رزومه جنابعالی و سعی کنید حتی الامکان یک مقاله داشته باشید.جهان ادبیات است و بی نهایت گسترده ! از هرجایش می شود یک مقاله در آورد !
    معدل خوب، نمرات زبان انگلیسی خوب !
    اما !

زبان سوم غیر انگلیسی و فارسی و مقاله بسیــــــــــــــــــــــ ــــــــار مهم است !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English literature At Chmran university / Ahwaz

سلام و خسته نباشید. یه سوال داشتم. که نمیدونم اینجا مطرح کنم یا توی انجمن آلمان. ولی فکر کنم اینجا بهتر باشه.

من دانشجوی ادبیات انگلیسی دانشگاه غیرانتفاعی ام. مهر ماه میرم ترم 4. با توجه به کمتر بودن هزینه های تحصیل در آلمان و راحت تر بودن گرفتن پذیرش -نسبت به آمریکا یا انگلستان و... - میخواستم برای کارشناسی ارشد برای آلمان اقدام کنم.

کسی از بازار کار این رشته خبر داره که چجور خواهد بود ؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط GermanGirl نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید. یه سوال داشتم. که نمیدونم اینجا مطرح کنم یا توی انجمن آلمان. ولی فکر کنم اینجا بهتر باشه.

من دانشجوی ادبیات انگلیسی دانشگاه غیرانتفاعی ام. مهر ماه میرم ترم 4. با توجه به کمتر بودن هزینه های تحصیل در آلمان و راحت تر بودن گرفتن پذیرش -نسبت به آمریکا یا انگلستان و... - میخواستم برای کارشناسی ارشد برای آلمان اقدام کنم.

کسی از بازار کار این رشته خبر داره که چجور خواهد بود ؟
    1. ادبیات انگلیسی در آلمان؟!
    یه سوال دیگه منو هم جواب بده تا پاسخ درست تری بهت بدم.
    2. واسه دکترا چه قصدی داری؟ با ارشد ادبیات انگلیسی از آلمان که نمی خوای برگردی ایران؟!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English literature At Chmran university / Ahwaz

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    1. ادبیات انگلیسی در آلمان؟!
    یه سوال دیگه منو هم جواب بده تا پاسخ درست تری بهت بدم.
    2. واسه دکترا چه قصدی داری؟ با ارشد ادبیات انگلیسی از آلمان که نمی خوای برگردی ایران؟!

آره. میدونم ادبیات انگلیسی بهتره که انگلستان باشه ولی در اون حد نمیتونم هزینه کنم. واسه ی همین میخوام ادبیات انگلیسی توی آلمان بخونم.

در مورد دکترا هم فکری نکردم هنوز چون هنوز نمیدونم برم آلمان ارشد رشته ی خودمو بخونم یا عوض کنم رشته رو . ولی چرا. هدفم همینه که توی اون تایمی که بعد تمام کردن درسم دارم توی آلمان کار پیدا کنم که بتونم بمونم اونجا. برای همین میگم بازار کار داره یا نه. اصلا خوبه که برم آلمان ارشد ادبیات انگلیسی بخونم ؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

آره. میدونم ادبیات انگلیسی بهتره که انگلستان باشه ولی در اون حد نمیتونم هزینه کنم. واسه ی همین میخوام ادبیات انگلیسی توی آلمان بخونم.

در مورد دکترا هم فکری نکردم هنوز چون هنوز نمیدونم برم آلمان ارشد رشته ی خودمو بخونم یا عوض کنم رشته رو . ولی چرا. هدفم همینه که توی اون تایمی که بعد تمام کردن درسم دارم توی آلمان کار پیدا کنم که بتونم بمونم اونجا. برای همین میگم بازار کار داره یا نه. اصلا خوبه که برم آلمان ارشد ادبیات انگلیسی بخونم ؟
    این نظر منه، بهتره نظر nimaK مدیر گرامی این انجمن رو هم بپرسی چون ایشون در مورد اپلای همین رشته در اروپا اطلاعات مفیدی دارن.

ببین کاربر عزیز، رشته هایی نظیر ادبیات انگلیسی بهتره تا دکترا ادامه داده شه که واسه کار آکادمیک اقدام کنی وگرنه بازار کار مرتبط با خود رشته زیاد نمیشه پیدا کرد. البته مثلا در دانشگاه های آمریکا دیدم که شغل های مرتبط با این رشته ها رو در سایت خود دانشگاه ها زدن و خیلی هم گسترده هست، ولی در مورد اروپا زیاد ندیدم. تا اونجا که من میدونم بیشتر شاید بشه تو لب های زبان کار کرد یا تدریس خصوصی زبان انگلیسی انجام داد ولی حیفه با ادبیات انگلیسی و اون مباحث سنگینش در نهایت تنها استفاده جنرال از این رشته بکنی.
    هرچند از نظر فلسفه و علوم انسانی آلمان در سطح بالایی هست.

اگر تنها می خوای در مقطع ارشد بخونی که ایده خوبی نیست هزینه کنی چون کار آنچنانی در ایران هم برات نیست ولی اگه می خوای واسه دکترا بری یکی از کشورهای انگلیسی زبان، حتما ارشد رو یه کشور دیگه مثل آلمان یا کشور دیگه اروپایی بخونی مسیرت هموارتر میشه. اینکه زبان آلمانی یا اون کشور، مثلا فرانسه، رو هم یاد بگیری خیلی خوبه واسه دکترا.

پیشنهاد من: اگه تصمیم تو گرفتی واسه ارشد، سعی کن یه گرایش دیگه بخونی، مثلا زبانشناسی یا خیلی رشته های دیگه (البته به جز مترجمی و روش تدریس!!!) اینطوری دستت واسه دکترا بازتره! البته باید با روحیه ت بخونه و حسابی تحقیق کنی.
    اتریش و هلند و فرانسه رو هم مد نظر داشته باش.

موفق باشی.

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوست گرامي و همراه عزيز با درود !

نخست آنكه در مورد دكتري "هم اكنون" فكر كنيد !

ذكر چند نكته براي شما و ساير دوستان عزيز خالي از لطف شايد نباشد. اول اينكه در حالت كلي براي ادامه تحصيل در رشته زبان و ادبيات انگليسي، مطلقا و تاكيد مي كنم مطلقا كشورهاي انگليسي زبان را با محوريت بريتانياي كبير،آمريكا،استراليا و كانادا در نظر داشته باشيد.خارج از اين 4 كشور فقط خودتان را محدود مي كنيد. بعنوان مثال هرگز براي فرانسه اپلاي نكنيد ! ( شايد براي خوانندگان اين پست جالب باشد كه چنين چيزي را از يك عاشق فرانسه و مدير فروم فرانسه بشنوند!) براي فرانسه، بعنوان مثال، دانشگاههاي فرانسوي هيچ درك صحيحي از رشته شما ندارند ! براي آنها، "ادبيات" فقط در يك فيلد تعريف مي شود و آنهم "ادبيات فرانسه" است و بس ! بنابراين، شما در رشته "مطالعات انگيسي" پذيرش مي گيريد نه در ادبيات انگليسي ! چيزي شبيه به رشته "مطالعات جهان" در ايران كه در دانسكده مطالعات جهان دانشگاه تهران ارائه مي شود و در آن همه چيز مي خوانند: ادبيات، تاريخ، سياست، اجتماع و... و مي شود در يكي از اينها هم كمي بيشتر مداقه كرد و بس !

بنابراين زمان خود را به جاي آنكه روي كشور فرانسه بگذاريد، روي زبان "فرانسه" بگذاريد ! در نظر داشته باشيد شما مينيمم به 2 زبان غير از انگليسي تا حدود مينيمم B.2 براي پذيرش حتي دكتراي ادبيات انگليسي در آمريكا هم نيازمنديد ! در آلمان هم شرايط همينطور است ! آلماني ها هم "زبان و ادبيات انگليسي" را به آن شيوه صحيح و اصل و اوريجينالي كه بريتانيا يا آمريكا مي فهمد، نمي فهمند !

توضيح ديگر آنكه چنانچه نگاهي به اساتيد هيات علمي دانشگاههاي ايران در دپارتمانهاي ادبيات انگليسي بياندازيد غير از دكتر سخنور كسي را نمي بينيد كه در جايي غير از آمريكا يا بريتانيا دكتري خوانده باشد ! و اين يك معناي روشن دارد !اگر بر فرض محال 1 درصد، پس از دكتري به ايران برگرديد، فرصت هيات علمي شدن را هم تا حدود زيادي از دست مي دهيد چرا كه اولويت با دوستاني است كه از كشورهاي آْنگلوفون پذيرش و مدرك گرفته اند.

ببينيد در حالت كلي، شغل يابي در اين رشته مگر موارد مثل ورود به هنر و نقد (تئاتر/سينما) يا روزنامه نگاري، كه غالبا تمام انتظار فارغ التحصيل دكتري ادبياتي را برآورده نمي كند، صرفا محدود به محيط دانشگاهي است....و همان تدريس كورسهاي ادبي در دانشگاه.

در باره رشته ادبيات هم لازم است توضيحاتي عرض كنم. ببينيد دوست گرامي، "ادبيات" كسي را نمي خواهد كه آن را "دوست"داشته باشد يا حتي "عاشقش؟ باشد ! "ادبيات"، "ديوانه" مي خواهد ! به معناي آنكه تمام روز و شبش را در آن غرق كند ! اگر قرار به پذيرش باشد داستان بازهم پيچيده تر مي شود ! به هرحال تحصيل دكتري ادبيات انگليسي در آمريكا كار ساده اي نيست !

عوض كردن رشته هم ماجراي مفصل ديگري است ! اگر عوض كنيد به چه؟! فيلدهاي مرتبط شامل روزنامه نگاري، حقوق، ترجمه، زبانشناسي و مطالعات تئاتري سينمايي، ادبيات عمومي و تطبيقي است. از ميان اينها زبانشناسي و مطالعات سينمايي تئاتري، فرصت مناسبي براي دكتري شما فراهم مي كند و در مورد اول مخصوصا، فاند شما را تضمين ! ادبيات عمومي و تطبيقي رشته بي نظيري است اما پذيرش دكتري و حتي مستر در آن كار فوق العاده سنگيني است و تسلط وحشتناكي را بر فلسفه،جامعه شناسي،تاريخ،نقد، زبانها و ادبيات چندين ملت را در بر ميگيرد!

ساير رشته ها هم هست و آن ديگر انتخاب و اختيار شماست !

براي ارشد من هم موافق تغيير گرايشم تا با دو رشته در دست، فرصت مناسب تري براي دكتري داشته باشي و در نظر بگير، براي ادبيات، مستر يعني هيچ ! مستر در ايران هم فقط به درد تدريس در آموزشگاههاي ساعتي ماكريمم 00010 تومان مي خورد و بس!!!!

در نظر داشته باش اگر ارشدت را ادبيات انگليسي بخواني خيلي خوب است به شرطي كه به سطحي فوق عالي( تاكيد مي كنم فوق نيتيو! به حدي كه در آن شاخص باشي) در انگليسي برسي و بتواني تواناييهاي خودت را در تعدادي از مقالات مستقيما در حيطه ادبيات انگليسي نشان دهي.

موارد بالا خلاصه كوتاه از چند نكته اي بود كه به نظرم بايد براي فروم مطرح مي كردم...

موفق باشيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)