نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: براي تحصيلات مي رويد يا به بهانه تحصيلات ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رأی دهندگان
780. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • براي تحصيل

207 26.54%
  • به بهانه تحصيل

119 15.26%
  • هردو مد نظر است

405 51.92%
  • هر كدام جور شد

12 1.54%
  • هنوز گيجم

37 4.74%
صفحه 5 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 143

موضوع: براي تحصيلات مي روي يا به بهانه تحصيلات ؟

Member mohhhamad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : براي تحصيلات مي روي يا به بهانه تحصيلات ؟

واقعا لذت بردم از حرفهاتون دوستان مخصوصا romeo جان و......
    دوستان با همه مشکلات و.....
    من که هدفم از رفتن به خارج فقط همینه.
    رشد
    شادی
    آرامش

حالا تو خود حدیث مفصل بخوان.......
    ومن اینها رو برای همه دوستای عزیزم آرزو می کنم.
    این کاربر ،غیر فعال است.

Member
    رشته و دانشگاه
    Malaysia

مهم اینه که یه تکونی بخوری
    حالا چه برای تحصیل و چه به بهانه تحصیل

برای من یکی هر دوتاش صادقه

Global Moderator

Simon آواتار ها

چه رقابت تنگاتنگيه . خوبه تقريبا 100 درصد تكليفشون با خودشون معلومه . فكر كنم هر كي مي خواد بره يه روز به اين پيك تصميم گيري ميرسه بدون ذره اي تزلزل البته بعد از كلي جنگهاي روحي رواني با خودش
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

به نظرم سه نفرمون خیلی منطقی هستند که گفتند هنوز گیجم. من گفتم هر دو ولی فقط میخوام برم. به نظرم اکثر افرادی که می رن واسه اینه که هدف مشخصی رو تو ایران پیدا نکردن. حداقل تمام کسائی که کن دیدم یا پیدا نکرده بودند یا یه هدف خیلی کوتاه مدت بود.

Global Moderator

Simon آواتار ها

خوب پس بايد گزينه ي 2 رو مي زدي . ;D

از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

به نظر من نمی شه جمع بندی کرد چون بسته به آدمش فرق می کنه و همونجوری که آمار نشون میده اغلب هر دو هدف مد نظر هست. شاید تا 5 یا 10 سال پیش بیشتر برای درس بوده ولی الان سیل متولدین دهه 60 به دلیل آشنایی با امکانات دنیای خارج از طریق اینترنت و ماهواره و از طرفی کمبود یا نبود امکان کار و تحصیل مناسب در داخل کشور می خواهن به هر جایی غیر از ایران برن و درنتیجه هدفهای دیگه روز به روز پررنگ تر می شه.
    پروردگارا ملت و کشور مرا از دروغ و خشکسالی مصون بدار.

Global Moderator

Simon آواتار ها

ظاهرا حق با شماست . اما باز هم جاي شكرش باقيه كه اونهايي كه براي تحصيل ميروند بيشتر از اونهايي هستند كه فقط دنبال راهي براي رفتن هستند . اخه شنيدم تو غربت باشي درسم دوست نداشته باشي بخوني ، خودش داستان غم انگيزيه .

من به بهانه تحصیل
    به قول استادم واسه Adventure حالا کنارشم یه مدرکیم می گیریم ضرر نداره
    پنير مجاني فقط تو تله موش پيدا مي شه، براي موفقيت بايد تلاش كرد!

Junior Member

خب این بحث خیلی خوب بود و واقعاً لذت بردم از حرفهای romeo (که خواسته بود بحث رو خاتمه بدیم ولی به نظر من نظرهای سایر دوستان زیاد از موضوع اصلی تاپیک دور نشده) و همینطور از نظرهای سایرین استفاده کردم.
    یک نکته ای که در باره دپ زدن تو فضای دانشجویی غرب هست، همون بحث "فردگرایی" در غرب ئه که یکی از دوستان خیلی هوشمندانه اشاره کرده بود. به غیر از این، وقتی می رسیم به مسائل فلسفی و وجودی، یک چیزی همیشه ذهن منو مشغول می کنه: اکثر بچه هایی که توی این فروم هستند اهل فکر کردن هستند، یعنی آدمهای عمیقی هستند و از این نظر شاید با عموم هم سن و سالهاشون متفاوت باشن. اتفاقاً همین گروهی که اهل فکر کردن هستند وقتی در موقعیت دانشجویی در غرب قرار می گیرن بیشتر در معرض بحرانهای فلسفی و وجودی و در نتیجه افسردگی هستند. (نمونه های متعددش رو خودم دیده م و می شناسم). ولی مثلاً تصور کنید یک جوانی که کف بازار تهران لباس فروشی داره و هر روز صبح می ره سر کار و شب بر می گرده و به هیچ چیزی جز اونی که در سطح می بینه فکر نمی کنه، چقدر کمتر احتمال افسردگی ش هست! {امیدوارم فکر نکنید که تعبیر توهین آمیزی به کار بردم} یعنی اون جوون هم شاید هیچ وقت به این فکر نکرده که "هدف متعالی" برای زندگی ش بچینه ولی باز هم به مشکلات فکری و روحی نمی خوره. زندگی روزمره ش رو ادامه می ده.
    نتیجه اینکه به نظرم این که می گن میوه ی آگاهی رنج ئه کاملاً درسته و همچین جاهایی مصداق پیدا می کنه. البته این به این معنی نیست که همه اونهایی که اهل فکر کردن هستن و میرن اونور محکوم هستن به افسردگی! نه! به نظرم اونها با این مسائل درگیر می شن و اونوقت کاملاً بسته به نوع دیدگاه و جهان بینی شون می تونن از این مبارزه موفق بیرون بیان یا اینکه شکست بخورن.
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

Junior Member

چیزی که تو این سوال زیلد باهاش روبرو شدم افسره شدن کسانی هست که از ایران خارج میشن
    ولیچرا از این همه افسردگی و حتی خودکشیتو دانشگاه های ایران صحبت نمی کنید؟
    خیلی ها رو دیدم که صرفا برا تحصیل می رن خارج از کشور تا علم رو توسعه بدن یا برگردند و یک زمینه کاری جدید تو ایران ایجاد کنند، ولی فرار به هر جا بهتر از اینجا هم دلیل خیلی ازکسانی ست که به بهانه تحصبلخارج می شن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)