صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: بورس تحصیلی لیسانس.. یا... فوق لیسانس؟؟

Junior Member

پیش فرض بورس تحصیلی لیسانس.. یا... فوق لیسانس؟؟

سلام به همه دوستان

من دانشجوی ترم 4 برق دانشگاه صنعتی اصفهانم ، میخوام برای پذیرش (+ fund) برای کانادا ( تورنتو یا ونکور ) اقدام کنم ، چون از برق خیییلی بدم میاد ( :'() میخوام حتما هرجور شده سریعا از دستش خلاص شم (biomed دوست دارم ). چند تا سوال داشتم

1. امکان گرفتن بورس تحصیلی در مقطع لیسانس هم وجود داره که من نخوام 2 سال دیگم عذاب بکشم ؟ :-[ ( اکثرا گفتن بهم نمیشه بورس بگیری میخوام ببینم امکانش کمه یا غیر ممکنه؟)

2. اگه وجود داره برای لیسانس امکانش بیشتره یا فوق لیسانس با این شرایطی که من دارم
    دبیرستن فرزانگان بودم معدل 3 سال :19.81 معدل دیپلم 19.81 رتبه کنکور ( اگه تاثیری داره ) 340 الانم معدل کلم تا حالا 18.41

تورو خدا کمکم کنید خیلی عصابم به هم ریخته شده اصلا نمیدونم چی کار باید بکنم

پیش فرض پاسخ : بورس تحصیلی لیسانس.. یا... فوق لیسانس؟؟

سلام

من در مورد بورس برای لیسانس بی اطلاعم. ولی اگر به برق علاقه ای ندارید، چرا همین جا و الان تغییر رشته نمیدید به رشته ای که به علایقتون نزدیک باشه؟

شما مثل اینکه خیلی شما خیلی عجله داری بری خارج ، برق از ترم 5 شروع میشه فعلا زمان برای قضاوت شما خیلی زوده مطمئن باش تا ترم 8 علاقه شما خیلی تغییر می کنه ، اگه مهندسی پزشکی دوست داری میتونی در گرایش الکترونیک ادامه بدی که بسیار نزدیک بهم هستن ، در مقطع لیسانس شما شانسی برای بورس نداری ، بهترین کار این هست شما تا 2 سال دیگه با انگیزه به درست ادامه بدی ، برای فوق فرصت های زیادی هست که ازش استفاده کنی و همچنین تغییر رشته به مهندسی پزشکی ، احساسی با مسائل برخورد نکن تا حالا کسیو ندیدم از خوندن رشته برق متاسف شده باشه
    هر سوالی درباره تحصیل، کار وغیره تو سوئد دارید از من بپرسید / امضا مهاجر تحصیلی قدیم

Junior Member

من احساسی برخورد نمیکنم ، فقط الان فهمیدم چه اشتباهی کردم ، اصلا با علایق من سازگار نیست ، در واقع اصلا دوست ندارم بیشتر راجع بهش بدونم :-[ ، به فکر اینم بودم که انصراف بدم دوباره کنکور بدم ولی چون اگه بخوام بیوتکنولوژی بخونم باید برم تهران و از خونه برم ، چه فرقی میکنه حداقل برم یه جا که سطحش بهتر باشه (نمیگم سطح بیو دانشگاه تهران پایینه ها ولی اگه من بخوام برم برای زندگی هر چه زودتر برم راحت ترم )درضمن خانوادم هر کدوم یه جور دارن برای اقامت اقدام میکنن بعد من میمونم فقط :-[

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TUT, Cyber Security

سلام دوست عزیز
    توصیه میکنم احساسای تصمیم نگبری.
    کسی که معدل 18 صنعتی اصفهان داره میتونه تو این رشته و یا هر رشته ی دیگه که تو تحصیلات تکمیلی بخواد موفق بشه.!!
    پس بهتر این 2 سال که تازه مهندسی برق شروع میشه دوم بیاری.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک - هوافضا

سلام
    من یکی از دوستام که مهندسی پزشکی می خونه الان خیلی پشیمونه، آرزوشه که دوباره انتخاب رشته کنه بره برق
    بعدا میتونی زمینه ی کاریتو به هر چیزی که دوس داری نزدیک کنی، اینکه الان راحت باشی مهم نیست آینده مهم تره
    احساساتو بذار کنار هر چقدر هم که سخته تحمل کن و به هیچ عنوان نذار معدلت بیاد پایین
    اگه اینطوری ادامه بدی قول میدم آینده خوبی داشته باشی

سلام من لیسانس اقتصادم از دانشگاه آزاد میخواستم شراط بورس شدن در دانشگاه ترکیه برای مقطع فوق لیسانس رو بدنم.اگه میشه به ایمیلم بفرستید.ممنون

Junior Member

من سال آخره برق گرایش کنترل هستم.البته میخام ترم دیگه رو هم کم واحد بردارم تا ۵ ساله بشم ،فعلا معدل من ۱۴.۵ هست.هیچ مقاله ای ندارم.
    زبانم خیلی خوبه و فک میکنم میتونم نمره بالایی رو کسب کنم در آزمون تفل یا ایلتس ،به نظرتون شانسی دارم تا برای MS apply کنم یا بهتره که ارشد بدم و بده ارشد apply کنم؟
    آیا فاکتور دیگه ی هست که با کار کردن روی ان شانسمو بیشتر کنم؟
    قصد من اپلی گرفتن از دانشگاهای کانادا یا اروپاست
    پیشاپیش از راهنمایی هاتون سپاسگزارم

با سلام.
    من در حال حاظر دارم در سال سوم دبیرستان درس می خونم و می خوام برای دانشگاه ملبورن یا یکی دیگه از دانشگاه های استرالیا اقدام کنم برای آی تی.می خواستم ببینم اگر من با معدل خوب یعنی 19 به بالا سال سوم رو تموم کنم می تونم از ای دانشگاها بورس بگیرم یا نه؟کلا شانسم چقده؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lildude121994 نمایش پست ها
    با سلام.
    من در حال حاظر دارم در سال سوم دبیرستان درس می خونم و می خوام برای دانشگاه ملبورن یا یکی دیگه از دانشگاه های استرالیا اقدام کنم برای آی تی.می خواستم ببینم اگر من با معدل خوب یعنی 19 به بالا سال سوم رو تموم کنم می تونم از ای دانشگاها بورس بگیرم یا نه؟کلا شانسم چقده؟
    ممنون

بايد به سايت دانشگاه هاي استراليا از جمله ملبورن سر بزني و ببيني که براي پذيرش در مقطع undergraduate و international student در اين مقطع چه شرايطي دارند و آيا بورسيه مي کنند.بهرحال معدل بالا و مدرک زبان خوب هميشه مهمند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)