صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34

موضوع: زبان کنکور ارشد و دکتری

پیش فرض پاسخ : زبان کنکور ارشد و دکتری

سلام ... دیدم دوستان دارن برای کنکور برنامه ریزی می کنن گفتم منم تجاربمو بگم. من پارسال تقریبا نیمه آزمایشی کنکور شرکت کردم 75 زدم زبانو--- ولی بخش عمومی -15 سوال اول- رو اگه جدا در نظر بگیریم 80 زدم این قسمتو...

گرامر هیچی نخوندم و فقط جواب تشریحی همون تستای کنکورو خوندم و آخرش از 5 تا ، 4تاشو درست زدم سر جلسه... کنکور ارشد گرامر پیچیده ای نداره کلا (هر چند اگه وقت دارین بخونین حتما گرامرو، من الان که می خوام برا تافل بخونم این گرامر ضعیف بدجور وضعیتمو پیچیده کرده ولی خب اگه وقت کم دارین و به درسای دیگه نمی رسین زیاد رو گرامر مانور ندین، فقط 5 تا سوال که اونم اکثرا رو نکات تکراری تمرکز می کنه) ...

لغت هم 504 - تافل - 17 درس از 1100 و 25 درس از زیر ذره بین خوندم (زیر ذره بین خیلیاش تکراری بود برام بعد خوندن اون 3 تا کتابه و هر درس حدود 10 لغتش جدید بود فقط) ... لغتارم از 10 تا 8 تاشو زدم که درست بودن ... نحوه ی حفظ کردن هم با همون سایت ممرایز بود که دوستمون تو پست بالایی گفتن ... اگه به گذشته برمی گشتم برای کنکور، 1100 نمیخوندم و عوضش درسای بیشتری از زیر ذره بین میخوندمو بیشتر رو تستای کنکورای سالای قبل وقت میذاشتم

** تستای کنکور از سال 90 به بعد هر 6 سری (چهارشنبه صبح و عصر - پنج شنبه صبح و عصر - جمعه صبح و عصر) رو زده بودم لغتاشم تقریبا کامل یاد گرفته بودم ... آزمونای اینترنتی همون زیر ذره بینم شرکت کردم (جنرال انگلیش) که رایگان بودن، حتی لازم نیست کتابو داشته باشین پس از دست ندین آزمونای امسالشو ... (امیدوارم این توصیه آخری تبلیغات محسوب نشه قصدم فقط اطلاع رسانی بود!)

--- برای بخش تخصصی اگه به مرور با لغتای تخصصی رایج تو رشته تون آشنا شده باشین، با یاد گرفتن لغتای عمومی و تمرین درک مطلب مشکلی نخواهید داشت، اگه نه که خب اولش تا حدی لغتای تخصصی باید یاد بگیرین (ولی نه خیلی زیاد - وقت تونو باهاش تلف نکنین بیشتر باید مهارت درک مطلب زدن کسب کنید)... بعد از اینکه لغتای عمومی رو تا یه حدی جلو بردین یواش یواش تستای کنکور یا آزمونای آزمایشی مربوط به رشته تونو بزنید را میفتین، به شرط کمی لغت بلد بودن، این بخش خیلی سریع پیشرفت می کنه نمره هاش... البته من خودم مغرور شدم و خیلی تمرین نکردم که باعث شد عملکرد خوبی نداشته باشم تو این قسمت با اینکه نسبت به عمومی خیلی آسونتره بخش تخصصی ... برای تمرین درک مطلب، به ما تمرین قسمت درک مطلب کتاب دلتا تافل رو توصیه می کردن ولی خب من خودم کار نکردم، می تونید از کتابخانه دانلودش کنین اگه خوب بود براتون ادامه بدینش

با آرزوی موفقیت برا همه

سلام.
    از اینکه تجربیات خودتون رو در اختیار ما گذاشید سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ARQUITECTURA نمایش پست ها
    گرامر هیچی نخوندم و فقط جواب تشریحی همون تستای کنکورو خوندم و آخرش از 5 تا ، 4تاشو درست زدم سر جلسه...
    میشه بگید از چه کتابی برای خوندن تستای گرامر سال قبل استفاده کردید؟

لغت هم 504 - تافل - 17 درس از 1100 و 25 درس از زیر ذره بین خوندم (زیر ذره بین خیلیاش تکراری بود برام بعد خوندن اون 3 تا کتابه و هر درس حدود 10 لغتش جدید بود فقط) ... لغتارم از 10 تا 8 تاشو زدم که درست بودن ... نحوه ی حفظ کردن هم با همون سایت ممرایز بود که دوستمون تو پست بالایی گفتن ... اگه به گذشته برمی گشتم برای کنکور، 1100 نمیخوندم و عوضش درسای بیشتری از زیر ذره بین میخوندمو بیشتر رو تستای کنکورای سالای قبل وقت میذاشتم
    میشه محبت کنید و لینک اون دوره های که توی سایت memrise رو برای ارشد کار کردید رو بزارید.

** تستای کنکور از سال 90 به بعد هر 6 سری (چهارشنبه صبح و عصر - پنج شنبه صبح و عصر - جمعه صبح و عصر) رو زده بودم لغتاشم تقریبا کامل یاد گرفته بودم ... آزمونای اینترنتی همون زیر ذره بینم شرکت کردم (جنرال انگلیش) که رایگان بودن، حتی لازم نیست کتابو داشته باشین پس از دست ندین آزمونای امسالشو ...
    برای مرور از چه کتاب هایی استفاده کردید؟

--- برای بخش تخصصی اگه به مرور با لغتای تخصصی رایج تو رشته تون آشنا شده باشین، با یاد گرفتن لغتای عمومی و تمرین درک مطلب مشکلی نخواهید داشت، اگه نه که خب اولش تا حدی لغتای تخصصی باید یاد بگیرین (ولی نه خیلی زیاد - وقت تونو باهاش تلف نکنین بیشتر باید مهارت درک مطلب زدن کسب کنید)... بعد از اینکه لغتای عمومی رو تا یه حدی جلو بردین یواش یواش تستای کنکور یا آزمونای آزمایشی مربوط به رشته تونو بزنید را میفتین، به شرط کمی لغت بلد بودن، این بخش خیلی سریع پیشرفت می کنه نمره هاش... البته من خودم مغرور شدم و خیلی تمرین نکردم که باعث شد عملکرد خوبی نداشته باشم تو این قسمت با اینکه نسبت به عمومی خیلی آسونتره بخش تخصصی ... برای تمرین درک مطلب، به ما تمرین قسمت درک مطلب کتاب دلتا تافل رو توصیه می کردن ولی خب من خودم کار نکردم، می تونید از کتابخانه دانلودش کنین اگه خوب بود براتون ادامه بدینش
    برای لغات تخصصی چی خوندید؟

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

درود به همه دوستان
    تجربه چندین سال قبل رو بهتون بگم که خودم ارشد 100 درصد زدم، البته رشته من روانشناسی یه جورایی فقط ریدینگه و نیاز به لغات دیگه نداره اما خوب چون چند سال سابقه تدریس دارم برای داوطلبان تجربمو بهتون بگم

1- لغات
    اگر ماهر نیستید در این زمنیه به ترتیب 504 - Essential TOEFL و اگر 1100 رو هم بخونین که نور علی نور
    لغات تخصصی هر رشته خوب متفاوت هست و نظری برای این گزینه نمیشه داد

2-گرامر:
    بهترین کتاب های گرامر برای همه در سه جلد کتاب خلاصه شده:
    1- Grammar in use 4th edit Intermediate Students with answers ------<<< http://bookzz.org/book/843448/3fc837
    2- Grammar in use, Advanced http://bookzz.org/book/866376/35122f
    3-اگر پیش زمینه مناسبی هم دارید و به دنبال منبعی مروری و جامع هستید فقط و فقط Grammar for IELTS http://bookzz.org/book/876599/51a91f

***اگر واقعا هیچ زمینه درست و حسابی و یا حتی متوسط و رو به پایینی ندارید و به قول خودتون صفر هستید از کتاب Grammar in use beginner شروع کنید
    تست گرامری هم از تست های سنوات و نیز کتاب های کنکور دوران دبیرستان بهره بگیرید

3-برای بخش ریدینگ بهتر هست که از کتاب دلتا بهره بگیرید، DELTA key's next generation for iBT و بخش ریدینگشو بخونید چون هم یک نمای کاری داره و هم تمرینات زیاد با پاسخ نامه (اینترنت به آسونی قابل دانلوده)

تست زدن سنوات و تست های عمومی هر رشته ایی به دستتون رسید کوتاهی نکنید و بخونید.

سوالی هست در خدمتم

عزیز ممنون از راهنماییت.
    من رشتم نرم افزاره همونطور که قبلا گفتم فقط لغات 504 و لغات ضروری تافل رو خوندم. و از سایت ممرایز هم استفاده کردم اگه در خصوص زبان گرایش نرم افزار نکته ای به ذهمنت می رسه ممنون میشم راهنمایی کنید.

با تشکر

Junior Member

سلام دوستان. من لیسانس برق دارم. منتهی برای ارشد و دکترا میخام زبان رو ادامه بدم. بیشتر تلاشمم واس اپلای کردنه. سوالم اینه که بعد ارشد مشکلی پیش نمیاد که چرا من لیسانسم یه رشته ست و ارشدم یه چیز دیگه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط mamle نمایش پست ها
    سلام دوستان. من لیسانس برق دارم. منتهی برای ارشد و دکترا میخام زبان رو ادامه بدم. بیشتر تلاشمم واس اپلای کردنه. سوالم اینه که بعد ارشد مشکلی پیش نمیاد که چرا من لیسانسم یه رشته ست و ارشدم یه چیز دیگه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین
    البته سوالتون ربط چندانی به این تاپیک نداره! ولی من بعید میدونم بخوان بهتون گیر بدن خصوصا اینکه رشته ای که میخواید بهش برای ارشد و بعدش هم دکترا وارد بشید رشته ای نیست که نیاز به تخصص های پایه ای داشته باشه و نتونسته باشید اون ها رو خارج از دانشگاه کسب کنید... مثلا اگر میخواستید به رشته های علوم پزشکی وارد بشید احتمال اینکه این ایراد رو ازتون بگیرند وجود داشت... ولی خیلی بعید میدونم که به این موضوع حساس بشن...
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die
    We're warriors , Warriors of the world

Junior Member

من هم به دوستان عزیز کتاب زیر ذره بین رو توصیه میکنم (هر دو جلد گرامر و لغت)
    متاسفانه خودم وقت نکردم کل دو جلد رو بخونم اما بازم کمک بزرگی بهم کرد این کتاب فکر نکنم با کامل خوندن این کتاب نیازی به کتاب دیگه ای باشه

موفق باشید

Junior Member

راستش من تازه واردم . ممنون میشم راهنماییم کنین که کجا سوالامو بپرسم

1100 برای لغات بهترین هست شدیدا توصیه میکنم حتمن برای آزمون حفظ کنید. Communicate what you mean برای گرامر خوبه. کتابای آمادگی آزمون TOEFL PBT بخش گرامرش عالیه شدیدا توصیه میکنم بخونید. Grammar for English language teachers کتاب گرامر خوب و کاملیه.
    مباحث گرامری که براتون می نویسم رو حتمن مطالعه کنید:
    conditional sentences
    perfect modals
    parallel sentences
    Causative sentences.
    و ....
    اینا تقریب مهما و سختاشه.
    آث ترین کتابی هم که برای گرامر وجود داره که ممکنه تو بازار نباشه Oxford guide to English Grammar هست رو دست این کتاب کتاب گرامری وجود نداره.
    و نهایتا Longman toefl pbt
    موفق باشید

سلام
    دوستان به فاصله ی 1ماه مونده به کنکور دکترا
    کتاب 504 و 1100 لغات رو میشه تموم کرد ؟میرسم به نظرتون؟
    بعد برای دکترای چه کتابی پیشنهاد میکنین درحال حاضر ؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)