صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44

موضوع: دانشگا های معتبر بزرگ دنیا در رشته ساخت و تولید

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Banned
    رشته و دانشگاه
    Manufacturing Engineering

پیش فرض دانشگا های معتبر بزرگ دنیا در رشته ساخت و تولید

می خواستم یه database از دانشگاههای بزرگ و دانشکده های معتبر دنیا در صرفا در رشته مهندسی ساخت و تولید داشته باشیم
    در ارتباط با اینکه دانشکده ها در چه زمینه ای کار میکنن چه امکاناتی دارن ، اساتید معتبر دانشکده،rank دانشگاه و detail های دیگه ...
    اگه کسی اطلا عاتی در این زمینه داره ممنون

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دانشگا های معتبر بزرگ دنیا در رشته ساخت و تولید

به بخش "رتبه دانشگاه‌های جهان" یه سر بزنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط gdfr7
    می خواستم یه database از دانشگاههای بزرگ و دانشکده های معتبر دنیا در صرفا در رشته مهندسی ساخت و تولید داشته باشیم
    در ارتباط با اینکه دانشکده ها در چه زمینه ای کار میکنن چه امکاناتی دارن ، اساتید معتبر دانشکده،rank دانشگاه و detail های دیگه ...
    اگه کسی اطلا عاتی در این زمینه داره ممنون
    سایتی خوب : gradschools.com
    کل دوره های manufacuturing رو پیدا می کنید اما دوره های مکانیک دانشگاه رو باید تک تک بگردین
    research interest هاشون رو در بیارین تا کار ساختی ازشون پیدا کنین
    باشد که از کسانی باشیم که این جهان را تازه می گردانند
    اشو زردشت

Banned
    رشته و دانشگاه

با تشکر از همه
    من منظورم تنها rank دانشگاهها نیست اطلاعات درمورد زمینه کاری اساتید مو ضوعات آنها و اینکه در رشته ساخت و تولید چه دانشگاهی در چه زمینه ای قویتر ه
    بحث یه کم تخصصی است ولی اگه هر کسی در feild خودش data هایی بده بدرد بچه های ساخت می خوره
    چون احساس می کنم این اطلاعات برا بچه هائی که قصد apply کردن دارن تو feild مرتبط به خودشون خیلی میتونه مفید باشه
    بعنوان یه نمونه تو دانشگاه arizona state university آقای j.shah و همچنین دانشگاهcachon فرانسه آقای B. Anselmetti روی مو ضوع tolerancing و tolerance generation خوب کار کردند.
    حالا شاید مرتیط به کار همه نباشه و همه موضوعات به درد همه نخوره ولی اگه افرادی که apply کردن و یا میخوان بکنن به صورت موضوعی میتونه سر نخ خوبی برا بقیه باشه علاوه بر اون ، میتونه در انتخاب دانشگاه مناسب یا استاد مناسب در اون زمینه و اطلاعات مفید دیگه رو کسب کنن.

Junior Member

منم فکر می کنم اگه بجه های ساخت و تولید تو همین پست در مورد دانشگاههای خوب واسه ساخت و تولید اطلاعاتشون رو بذارند کار همه خیلی راحت تر وی شه چون ساخت و تولید به نظر من یه کم مظلوم واقع شده
    There are only two qualities in the world: efficiency and inefficiency, and only two sorts of people: the efficient and the inefficient
    George Bernard Shaw

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

نقل قول نوشته اصلی توسط kaka
    منم فکر می کنم اگه بجه های ساخت و تولید تو همین پست در مورد دانشگاههای خوب واسه ساخت و تولید اطلاعاتشون رو بذارند کار همه خیلی راحت تر وی شه چون ساخت و تولید به نظر من یه کم مظلوم واقع شده
    دوست عزیز من خودم رشتم ساخت و تولید است و اطلاعات زیادی هم دارم. خواستی در خدمتیم. اما بگم که تنها دانشگاهی که من توی کشورهای سوئد ؛ نروژ ، فنلاند ، استرالیا و کانادا و مالزی گشتم ( همه دانشگاهشو!) و دپارتمان ساخت و تولید داشت CHLAMLERS توی سوئد بود که دانشگاه خیلی قوی و صنعتی در این مورد است. اما بقیه دانشگاهها این رشته را توی دپارتمان مکانیک یا صنایع تدریس میکنن . گرایش ساخت و تولید در فوق بصورت اختصاصی در میاد در خیلی از دانشگاها و بسته به دانشگاه داره و شما باید با توجه به علاقه مندیت ، اون دانشگاه رو پیدا کنی که کار سختیه. مثلا دانشگاه johnkoping در سوئد در زمینه تخصصی ریخته گری فعالیت میکنه . خیلی از دانشگاهها هم همچنین رشته ای ندارن. من خودم دنبال دانشگاههای آلمان نبودم اما فکر می کنم بهترین ساخت و تلید جهان تو آلمان باشه. البته باید احتمالا بری سراغ زبان آلمانی! اگه اطلاعات دیگه ای خواستی شک نکن که بپرسی ، تا انجا که بدانیم در خدمتیم!
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

با سلام.
    من لیسانس ساخت وتولید از دانشگاه سمنان هستم.به نظرت برای خرج رفتن برا ارشد اقدام کنیم یا اینکه ارشد ساخت رو تو ایران بخونی و دکترا بری؟؟؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

OKKKKKKKKKKKKKKKKEY

سلام
    میدونم احتمالا شمایی که این تاپیک رو باز کردید یا ساخت و تولیدی هستید و یا به اون علاقه دارید. وظیفه خودم دونستم تا یک سری نکاتی رو بهتون بگم چون خودم دیگه کم کم تو این رشته بزرگ شدم(4 سال لیسانس 3 سال فوق و 7 سال هم تو ایران تدریس تو همین رشته الانم که..............)
    ببینید اصلا هنگام پذیرش گرفتن دنبال چیزی و دانشکده ای بنام ساخت و تولید و یا همون Manufacturing نباشید- یعنی گوول این ککلمه رو نخورید...چرا؟؟؟ OK
    خیلی از دانشگاه های امریکا و یا کانادا همچین دانشکده ای رو ندارند اختصاصا به این نام- اگه در کشور های اروپایی مثل UK هم چیزی میبینید اون ساخت و تولیدی نیست که شما دنبالش هستید تعریف ساخت و تواید اونجاها معمولا طوریه که میره بطرف رشته های صنایعی و یا مدیریتی - اینکه مثلا UK رو خیلی ها مهد ساخت و تولید می دونند درسته-اما نه اون ساخت و تولیدی که تو ایران ما دیدیم و می شناسیم
    اما واسه بچه های مکانیک در گرایش ساخت و یا اونهایی که مثلا جامداتی سیالاتی هستند اما در این زمینه میخواند اپلای کنند یه ترفند وجود داره-اینکه با faculty هایی باید تماس بگیرید که زمینه های کاریشون بیشتر به ساخت و تولید میخوره و مثلا پروژه های experimental دستشون هست- اونها هم دنبال ساخت و تولیدی ها هستند و بیشتر تو همون چیزی که در ایران به ذهن میاد از یه دانشجوی ساخت و تولیدی
    مثال میزنم از همین دانشگاه جورجیا تک بعنوان مثال عددی-چون دیگه کامل این فرآیند رو دیدم که چطوری بود- پذیرش من در این دانشگاه خب در دانشکده Mechanical هستش-اما استاد من در زمینه ساخت و تولید- و بهمین دلیل هست که الان محل کار و research و .... واسه من در اینجا در جاییه بنام Manufacturing Research Center در حالیکه اگه من به زمینه استاد و Experimental بودن کارش توجهی نمیکردم اصلا به فکرم هم خطور نمیکرد که اینچا اپلای کنم چرا که ممکن بود بنابر این حقیقت که چیزی بنام Manufacturing در Department ها موقع اپلای نبود منم اپلاای به این دانشگاه رو بی خیال بشم-نتیجه اخلاقی اینکه اصلا دنبال چیزی بنام دانشکده ای بنام Manufacturing نگردید بلکه اساتید رو ببینید روی چی دارند کار می کنند- توصیه من اینه که ساخت و تولیدی ها بیشتر به اساتید با کار های experimental توجه کنند که دارای مزایای زیر هم هست:
    -احتمالا فاند های خوبی دارند چون از صنعت ساپورت میشه بیشتر
    -مقاله دادن یه نمه راحته چون نیاز به یه سری data هست که اگه امکانات و آزمایشگاه های خوبی دستتون باشه سریع میتونید چیزای رو کاغذ رو ببینید و آزمایش کنید
    - موقعیت کار به ازعان خود بچه ها در اینجا واسه کارهای experimental بهتره تا theoretical
    - و .....
    دیگه خسته شدم از بس با این کی بورد از حفظ فارسی نوشتم-اگه سوال داشتید در این بحث در مورد ساخت و تولید و ادامه تحصیل در اون ادامه میدید- بیشتر من در مورد آمریکا اطلاع دارم و در مورد اروپا نظر خاصی ندارم.....................................

Banned
    رشته و دانشگاه

بسیار متشکر از kaka و countdown عزیز :P
    اتفاقا من خودم علاقمند به apply گرفتن تو امریکام، البته یه صد آفرین به countdown عزیز بابت جورجیا تک که کارش واقعا محشره!
    من رشته ام ساخت وتولید ،تو لیسانس و الان پروژه ارشدم روی cad/cam !
    البته این پروژه ی من بیشتر theorical هست ، اما چند تا سوال داشتم
    اول اینکه آیا میشه تو phd زمینه ی کاری رو عوض کرد ؟ (با اینکه مقاله هم تو زمینه ی قبلی ات داشته باشی)
    دوم اینکه فیلد cad/cam بیشتر تئوری (اونم تئوری سنگین) امکان ایجاد کار exprimental اونجا وجود داره؟ مثلا با دستگاه cnc و ... ولی خوب تو ایران امکان مانور رو کار عملی تو این فیلد به اون صورت نیست!
    و نکته ی آخر اینکه ما شنیده بودیم تو ساخت و تولید کاری theorical با ارزشترند
    البته اینم بگم که من عاشق ساخت وتولیدم و به همه feild های کاری اون علاقه دارم و دنبال اینم که یک زمینه خوبی رو برا apply کردن مرتبط با موضوع کاری فعلی match کنم که هدف از باز کردناین فروم هم همینه که دوستان با detail های بیشتر کارشون آشنا بشن! ;D

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

HI

thank you- ur kindness

1- 100%- I myself switched from Mechatronics to ...
    2- 100%-why not
    3-NO- Manufacturing is famous for a practical science and fulfilling theories
    4- same in here- I liked that-

I am at ur service but hereafter pool bayad bedi bem

Kidding

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)