صفحه 45 از 51 نخستنخست ... 3536373839404142434445464748495051 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 501

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد مسائل مربوط به تحصیل در کشور قبرس

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد مسائل مربوط به تحصیل در کشور قبرس

نقل قول نوشته اصلی توسط artimina نمایش پست ها
    از لحاظ کشورش شنیدم خیلی کوچیکه اما دانشگاه چی اونم نباید انتظاری ازش داشت؟بعد از دکترا بخوام برم کانادا مدرکش مورد قبول نیست یعنی؟
    تو محیط کار کانادا، تنها مدارک دانشگاه های خودشون رو قبول دارن!
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط artimina نمایش پست ها
    دوستان میششه خواهش کنم اگر کسی میتونه کمکم کنه من خودم برای دانشگاه اقدام کردم الان اصلا نمیدونم باید برای خوابگاه چه کار کنم نماینده ها هم جون خودم اقدام کردم میگن کاری نمیتونیم کنیم و راهنمایی نمیکینیم یکی هست کمکم کنه بگه من باید چه کار کنم
    -------
    کدوم دانشگاه هستید؟ تا جایی که من اطلاع دارم اگر دیپازیت رو بدید براتون اتاق رزرو میکنن رقم بین 300 تا 500 یوروهست دیپازیت به اضافه هزینه ای که صرافی میگیره فقط دقیق شماره حسابو از دفتر بین الملل زنگ بزنید بپرسید.

سلام
    دوستانی که تجریه دارید ممنون میشم من رو راهنمایی کنید ( یه سری سوال دارم که هرچقدر سرچ کردم به جوابش نرسیدم )
    1 . من دارم پایان نامه ارشدم رو تو موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد دفاع میکنم . مدرک این موسسات مورد قبول دانشگاه EMU هست؟ فنی حرفه ای بودم کاردانی دانشگاه دولتی خوندم کارشناسی و ارشد رو غیر انتفاعی
    2 . برای دکترای معماری میخوام اقدام کنم قبلش باید با استادی هماهنگ کنم یا موضوع تز مشخص کنم یا بعد از ورود به دانشگاه این چیزا مشخص میشه ؟
    3 . ابتدای ورود چقدر باید پول نقد همراهم باشه؟ به فرض اینکه یک ترم هم زبان بخوام بخونم اونجا ینی برای یک ترم که نمیتونم کار کنم باید چقدر پول داشته باشم ؟
    4. ساعت کار مجازی که عنوان کردن مربوط به کار بیرون میشه ؟ ینی من اگه بتونم از طریق اینترنت تو خونه پروژه بگیرم و انجام بدم مشکلی برام پیش نمیاد؟
    5 . رزومه کاری من هم این هست - امکان گرفتن کار در دانشگاه برای من چقدر هست ؟
    فوق لیسانس معماری با حدود معدل 16 (کاردانی - کارشناسی - ارشد )
    سابقه 3 سال تدریس تو موسسه های آموزش عالی ایران تحت نظر وزارت علوم ( حق التدریس)
    سابقه کار مرتبط به همراه بیمه حدود 5 سال
    حق امضای نظام مهندسی ایران رو هم تو رشته معماری تو سه زمینه طراحی- نظارت و اجرا دارم
    - مقاله و پژوهش ندارم
    - تسلط کامل به نرم افزارهای معماری دارم و تدریسم هم تو همین زمینه ها بوده
    - 28 سالمه و کارت پایان خدمت دارم .
    در آخر هم شهریه ترم اول و خوابگاه رو میشه اقساطی پرداخت کرد؟ ترم های بعد رو شنیدم میشه
    در کل هزینه اولیه خیلی برام مهمه - میدونم کارام اوکی بشه از طریق مختلف میتونم کسب درامد کنم برای ترم های بعد .
    ممنون میشه جواب بدید - تشکر هم میکنم از بچه های فعال خیلی لطف میکنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marchitect نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که تجریه دارید ممنون میشم من رو راهنمایی کنید ( یه سری سوال دارم که هرچقدر سرچ کردم به جوابش نرسیدم )
    1 . من دارم پایان نامه ارشدم رو تو موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری مشهد دفاع میکنم . مدرک این موسسات مورد قبول دانشگاه EMU هست؟ فنی حرفه ای بودم کاردانی دانشگاه دولتی خوندم کارشناسی و ارشد رو غیر انتفاعی
    2 . برای دکترای معماری میخوام اقدام کنم قبلش باید با استادی هماهنگ کنم یا موضوع تز مشخص کنم یا بعد از ورود به دانشگاه این چیزا مشخص میشه ؟
    3 . ابتدای ورود چقدر باید پول نقد همراهم باشه؟ به فرض اینکه یک ترم هم زبان بخوام بخونم اونجا ینی برای یک ترم که نمیتونم کار کنم باید چقدر پول داشته باشم ؟
    4. ساعت کار مجازی که عنوان کردن مربوط به کار بیرون میشه ؟ ینی من اگه بتونم از طریق اینترنت تو خونه پروژه بگیرم و انجام بدم مشکلی برام پیش نمیاد؟
    5 . رزومه کاری من هم این هست - امکان گرفتن کار در دانشگاه برای من چقدر هست ؟
    فوق لیسانس معماری با حدود معدل 16 (کاردانی - کارشناسی - ارشد )
    سابقه 3 سال تدریس تو موسسه های آموزش عالی ایران تحت نظر وزارت علوم ( حق التدریس)
    سابقه کار مرتبط به همراه بیمه حدود 5 سال
    حق امضای نظام مهندسی ایران رو هم تو رشته معماری تو سه زمینه طراحی- نظارت و اجرا دارم
    - مقاله و پژوهش ندارم
    - تسلط کامل به نرم افزارهای معماری دارم و تدریسم هم تو همین زمینه ها بوده
    - 28 سالمه و کارت پایان خدمت دارم .
    در آخر هم شهریه ترم اول و خوابگاه رو میشه اقساطی پرداخت کرد؟ ترم های بعد رو شنیدم میشه
    در کل هزینه اولیه خیلی برام مهمه - میدونم کارام اوکی بشه از طریق مختلف میتونم کسب درامد کنم برای ترم های بعد .
    ممنون میشه جواب بدید - تشکر هم میکنم از بچه های فعال خیلی لطف میکنن
    --------------

1- نمیدونم فقط اطلاع دارم که بعضی دوستان آزاد و یا علمی کاربردی هم بودند و تونستن نامه پذیرش بگیرند.
    2- درواقع قانون و پروسه روالش همینیه که خودتون نوشتید ولی اگر بورس نخواین خیلی مهم نیست. نوشتن پروپوزال در حد 2-3 صفحه بهتر از ننوشتنش هست به عقیده من. راستی سایت رو خوب چک کنید ببینید رشته شما مصاحبه نداشته باشه مثلا یکی از دوستان چند روز پیش گفته بودن دانشگاه میخوان مصاحبه کنند باهاشون قبل پذیرش.
    3-خیلی بستگی داره به محل و اتاق یا خونه ای که میخواهید زندگی کنید. شریکی میخواین باشه تنها باشید سوییت باشه چهار نفره باشه دو نفره باشه اپارتمان باشه خوابگاه باشه و...
    اینو گفتم چون خیلی مهمه بحث مکان. پول زبان رو بین 2500-3000 یورو حساب کنید. یادتون باشه خیلی از خونه ها مثلا ارزونتر هست اجاره ش در ماه ولی یهو یک سال رو پیشاپیش میگیرند مخصوصا شهرهای فاماگوستا و لفکوشا. مثلا میگه ماهی 1400 لیر ولی یک سال رو همون روز اول میگیره. اگر به پوند باشه معمولا ماهیانه میگیرن ولی اونم همچین ارزون نیست حداقلش ماهی 320-350 پونده خونه. پس حواستون باشه و اینارم ملاک قرار بدهید. خورد و خوراک تورم زیاد داره. اینترنت ماهی 75-85 لیرکمتر نیست. تلفن ماهی حداقل حداقل 30 لیر. خوراک و خریدآب و میوه و لبنیات و پروتئین کمتر از نفری-500لیر نمیشه حالا دوستان نیان بگن نه مگه انگلیسه که اینجوریه والا بلا اونجا گرونه و تورم خیلی زیاد و واقعا فشار میاره. من حداقلش رو گفتم مگر روزی یک وعده غذای سبک بخورید. یا مثلا هر روز دانشگاه یک وعده بخورید و دیگه هیچ چیز خوراکی نخرید هیچ چیز.
    4- مثلا چه مشکلی؟ فکر نمیکنم مشکل خاصی پیش بیاد.
    5-امکان گرفتن کار در دانشگاه اونم سال اول زیر پنج درصد. اونم به شرطی که ترکی یا انگلیسیتون عالی باشه. اگر اشنا داشته باشید بالای 50 درصد.و البته باز هم با یکی از این زبانها. بعد از سال سوم چهارم دکترا شانس بالا میره دکترا کامل شه و انگلیسی و ترکی بدونید خیلی زیادتر میشه. ولی چون سابقه تدریس دارید از همون لحظه اول رزومه پر کنید هرماه اساتید و رییس رشته تون رو ملاقات کنید و درخواست کار کنید تا حداقل برای سال دو یا سه کار بگیرید.
    ظاهرا اقساطی دارن ولی یه چیزی که هست اینه که معمولا تا اواسط ترم و حتی زودتر یعنی قبل امتحان میان ترم باید داد پول کامل ترم رو وگرنه نمیذارن امتحان بدهید. عملا که اینجوریه غیر این باشه سود زیادی بهش میخوره.
    نظر شخصی من امیدوارم دوستان همه نظر بدن برای ترم اول مثلا چهار ماه و نیم و اینکه هنوز اشنایی ندارید با اینجا وممکنه هزینه هایی اولش متحمل بشید و برای اوضاع خاص قبرس :
    حدود شش هفت هزار دلار دستتون باشه. بدون هزینه ثبت نام دانشگاه و واحدهای درسی گفتم. حالا چرا گفتم اینو نه اینکه خرج شه همش دلیل اصلی اینکه ارزش لیر نسبت به دلار هم به شدت داره میاد پایین در عرض دو ماه دلار به لیر از 2.90 شد 3.85 یعنی چی یعنی اگر لیر بخرید از ایران اینجا برای پرداخت یورو یا پوند خیلی ضرر میکنید. ضمنا باید یه چیزی برای مبادا هم بمونه دیگه خدای نکرده یه چیزی شد نشد پول واریز شه بانک ها مشکل پیدا شد اصلا نه در ایران در ترکیه یا قبرس با تورم قبرس و مسایل و مشکلاتی که اخیرا در کشور ترکیه پیش اومده و هر روز یک چیز جدید میشه و معلوم نیس برنامه چیه باید همیشه یک چیزی داشته باشید ذخیره
    ویرایش توسط fiorella : January 31st, 2017 در ساعت 01:14 AM

سلام. دوستان من می خوام قبرس برای دارو اقدام کنم، دانشگاه EMU، به نظر شما ارزش داره؟ بعد که برگردی مورد تایید کامل؟ کیفیت تدریس و دانشگاه چطوره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد مسائل مربوط به تحصیل در کشور ق

سلام دوستان چندتا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
    ۱. من از emu در رشته توریسم دکتری پذیرش گرفتم و مدرک زبان ندارم ولی زبانم خوبه. اول اینکه هزینه برای سال اول با یک کورس زبان چقدر داشته باشم؟ با توجه به اینکه من خیلی صرفه جویی می‌کنم در هزینه.
    ۲. با اینکه تو دکتری بورس نداره ولی با اساتید مکاتبه کردم گفتن تو تاریخی سایت برای اقدام به بورس باز میشه و گفتن با شرایط من هم بورس خواهم شد هم اسیستنت.
    رزومه من اینه
    کارشناسی مدیریت بازرگانی معدل ۱۵.۳۳ در شش ترم
    ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل معدل ۱۵.۵۱ و رتبه عالی دفاع با معدل ۱۵.۵۱
    چاپ ۳۷ مقاله شامل
    ۱۰ مقاله آی اس سی
    ۶ اسکوپوس
    ۸ در ژورنالهای مستر لیست تامسون رویترز
    ۱۱ کنفرانس بین‌المللی
    ۲ کنفرانس ملی
    چاپ ۴ کتاب یکی در ایران و سه کتاب در کنگره ملی آمریکا که از سایت آمازون به فروش می‌رسه
    متولد ۱۳۷۱

Junior Member

دوستان سلام
    میخوام برای mba از پذیرش بگیرم
    شرایطم هم اینجوریه
    نمره پیش دانشگاهی 16.4
    رتبه کنکور 3000
    مکانیک روزانه فردوسی مشهد اما بعد 9 ترم انتقالی گرفتم به غیر انتفاعی
    معدل لیسانس 15
    سوالم اینه که با نمره ایلتس و امتحان جی مت میشه تاثیر مورد قبول نبودن مدرک کارشناسی رو کم کرد یا نه
    اصن با این شرایط میتونم واسه مستر پذیرش بگیرم؟
    ممنون میشم کمک کنید

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط navidnrn نمایش پست ها
    دوستان سلام
    میخوام برای mba از پذیرش بگیرم
    شرایطم هم اینجوریه
    نمره پیش دانشگاهی 16.4
    رتبه کنکور 3000
    مکانیک روزانه فردوسی مشهد اما بعد 9 ترم انتقالی گرفتم به غیر انتفاعی
    معدل لیسانس 15
    سوالم اینه که با نمره ایلتس و امتحان جی مت میشه تاثیر مورد قبول نبودن مدرک کارشناسی رو کم کرد یا نه
    اصن با این شرایط میتونم واسه مستر پذیرش بگیرم؟
    ممنون میشم کمک کنید
    دوست
    دانشگاه قبرس خیلی راحت به شما پذیرش میدن. مدرک شما هم خیلی هم عالیه. جیمت هم نمیخواین. فقط یادتون باشه بورسی در کار نیست
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

سلام دوستان
    این حقیقت داره که در EMU اگر یک ترم معدل A بشی شهریه ترم بعد تخفیف میخوره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    M,S Graduated Architect

اگه معدلتون 4 بشه از 4 فقط هم برای دوره لیسانس شهریه ترم بعد یه تخفیفی میدن..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)