صفحه 10 از 51 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 501

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد مسائل مربوط به تحصیل در کشور قبرس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechateronics Engineering EMU

پیش فرض پاسخ : تحصیل در قبرس

نقل قول نوشته اصلی توسط world_edu نمایش پست ها
    دوستان امروز برادر من رفت وزارت علوم برای ارزشیابی مدارک قبرس در حال حاضر قبرس تجدید نظر شده و در گروه متوسط قرار گرفته و مدارکش در مقطع دکتری همانند قبل با شرط همگن بودن و معدل بالای 14 کاملا ارزشیابی میگردد
    الابته گفتن دانشگاه شرق نزدیک neu احتمالا بطور کلی از لیست وزارت علوم حذف گردد
    با پیگیری سفیر محترمجمهوری اسلامی ایران در قبرس و معاونت محترم وزارت علوم و جناب آقای دکتر هاشمی پور معاون محترم دانشگاه EMU اشتباهی که در لیست دانشگاههای مورد تائید وزارت علوم بود و دانشگاه مدیترانه شرقی دارای رتبه ضعیف درج شده بود تصحیح شد و طبق گفته دوستمون مدارک مانند قبل قابل ارزشیابی هست.
    لازمه ذکر کنم در بین دانشگاههای قبرس فقط و فقط EMU مورد تائید هست و حتی دانشگاه ملی قبرس (قبرس اروپائی) هم از لیست مورد تائید حذف شده است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط faramarz20 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من مي خواهم به همراه پسر هشت ساله ام ( بدون حضور مادرش ) براي دانشگاه مديترانه شرقي و در دكتراي صنايع اقدام كنم. زماني كه بايد دركلاس حضور داشته باشم، چند روز و چند ساعت در هفته است؟ آيا مي توانم به پسرم هم رسيدگي داشته باشم؟ شنيده ام كه اگر بخواهم پسرم به زبان انگليسي درس بخواند، بايد هزينه ي زيادي پرداخت كنم، آيا كسي اطلاعاتي در اين زمينه دارد؟ يك سئوال كلي اين كه براي هزينه درس و زندگي دو نفره به طور متوسط ساليانه چقدر بايد هزينه كنم؟ با تشكر
    سلام. شما با بنده تماس گرفتید. پسر شما تا مقطع راهنمائی باید به زبان ترکی درس بخواند. بعد از راهنمائی مدرسه انگلیسی وجود دارد با شهریه سالیانه حدود 5000 دلار. بقیه اطلاعات رو هم که از سایت خوندید و خدمتتون عرض کردم

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط padisah نمایش پست ها
    سلام
    نمی دونم دوستان لیست ارزشیابی جدید وزارت علوم رو دیدند یا نه. ولی قبرس جز گروه د (ضعیف) ارزیابی شده و مثل اینکه برای دکتری اصلا ارزشیابی نمی کنه از ورودی های امسال به بعد و برای ارشد هم شرط و شروط معدل و مقاله و ارزیابی کیفی گذاشته.
    برای قبرس فقط دانشگاه EMU در لیست وزارت علوم معتبر هست. لیست قبلی تصحیح شده

Junior Member Ali021 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : عمران EMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali021 نمایش پست ها
    سلام دوستان، کسی هست که در EMU در رشتۀ عمران درس خونده باشه یا قصد ادامه تحصیل داشته باشه؟
    کسی از دوستان هست که عمران در مقطع ارشد یا دکترا EMU خونده باشه یا قصد رفتن برای ترم بهار امسال رو داشته باشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : عمران EMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali021 نمایش پست ها
    کسی از دوستان هست که عمران در مقطع ارشد یا دکترا EMU خونده باشه یا قصد رفتن برای ترم بهار امسال رو داشته باشه؟
    سلام. من عمران نمی خونم ولی چون دارم برای دانشگاه کار می کنم می تونم راهنمائیتون کنم اگه سوالی دارید بفرمائید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siamaktt نمایش پست ها
    سلام. شما با بنده تماس گرفتید. پسر شما تا مقطع راهنمائی باید به زبان ترکی درس بخواند. بعد از راهنمائی مدرسه انگلیسی وجود دارد با شهریه سالیانه حدود 5000 دلار. بقیه اطلاعات رو هم که از سایت خوندید و خدمتتون عرض کردم
    با سلام و تشكر از اطلاعاتي كه در اختيار من قرار داديد.
    البته تاريخ سئوالي كه در اينجا پرسيده بودم، قبل از صحبت و گرفتن اطلاعات از جنابعالي بود. به هرحال متشكرم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نه قربان بستگی به سال و ترم داره. دلار که قیمتش پائین بود به همه معدلها بورس نمی دادن ولی الان که دلار بالا رفته فقط برای کارشناسی، داروسازی بورس هست و پزشکی و مقطع دکتری بورس نداره. برای داوطلبین سایر کشورها هم همینطوره ولی به معدلهای پائین مثل 12 از کلیه کشورهای عربی (مثلا برای مقطع کارشناسی) اصلا پذیرش مهندسی هم نمی دن. من خودم نماینده رسمی دانشگاه هستم و اطلاعاتی که عرض کردم دقیق هست. و برای دانشجوهای خودم اعمال شده. تاریخ سپتامبر 2013

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط azin64 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من میخوام برم قبرس.اما با این شرط وزارت علوم نمیدونم چه کنم.
    من معدلم 14.12 هست در مقطع کارشناسی.و میخوام ارشد emu بخونم.
    به یکی تو قبرس زنگ زدم و گفت اگه معدل زیر 15 باشه بعد اتمام درستون ازمون میگیرند و بعد ارزیابی میکنند.اما اگه بالای 15 باشه بدون ازمون ارزیابی میکنند.
    حالا من دو تا سوال دارم
    1_ایا مدرکم ارزیابی میشه
    2_ایا ارز دانشجویی تعلق میگیره؟؟
    دوستانی که اونجا هستند میشه کمک کنند؟؟!!!
    سلام. مدرکتون از سال 2013 به بعد ارزیابی می شه و معدل بالای 14 ملاک هست نه 15. ارز دانشجوئی به معدل بالای 15 تعلق می گیره. سوال دیگه داشتید به سایت من مراجعه کنید یا پیام خصوصی بدید

Junior Member

دانشگاه emu براي كساني كه مدرك تافل يا آيلتس ندارند، آزمون زبان برگزار مي كند. در سايت دانشگاه و همچنين در سايت ديگري نمونه هاي سئوال امتحان آزمون را مشاهده نمودم. به نظر مي رسد كه سطح سئوالات به نسبت آزمون تافل يا آيلتس خيلي پايين تر است. آيا اين برداشت من درست است؟ و واقعا سطح سئوالات آزمون اصلي هم در همين سطح مي باشد؟ آيا آزمون در دو روز برگزار مي شود؟ با خواندن چه منابعي مي توان نمره ي بالاتري در اين آزمون گرفت؟ .
    اگر اطلاعات بيشتري از اين آزمون كه ظاهرا به نام پرافيشنسي برگزار مي شود، قرار بدهيد، ممنون خواهم شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط faramarz20 نمایش پست ها
    دانشگاه emu براي كساني كه مدرك تافل يا آيلتس ندارند، آزمون زبان برگزار مي كند. در سايت دانشگاه و همچنين در سايت ديگري نمونه هاي سئوال امتحان آزمون را مشاهده نمودم. به نظر مي رسد كه سطح سئوالات به نسبت آزمون تافل يا آيلتس خيلي پايين تر است. آيا اين برداشت من درست است؟ و واقعا سطح سئوالات آزمون اصلي هم در همين سطح مي باشد؟ آيا آزمون در دو روز برگزار مي شود؟ با خواندن چه منابعي مي توان نمره ي بالاتري در اين آزمون گرفت؟ .
    اگر اطلاعات بيشتري از اين آزمون كه ظاهرا به نام پرافيشنسي برگزار مي شود، قرار بدهيد، ممنون خواهم شد.
    بعله آزمون از سطح پایینتری نسبت به آیلتس و تافل برگزار می شود. آزمون روز اول فقط برای تعیین سطح است و اینکه آیا شما اصلا در سطح آزمون اصلی هستید یا خیر. بعد ازدقبولی در آزمون اول مرحله دوم تعیین کننده سطح واقعی زبان انگلیسی شما براى تحصیل در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس خواهد بود. برای دانلود نمونه سوالات پیام خصوصی بدهید تا لینک مورد نظر را خدمت شما عرض کنم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)