صفحه 41 از 51 نخستنخست ... 3132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 501

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد مسائل مربوط به تحصیل در کشور قبرس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد مسائل مربوط به تحصیل در کشور قبرس

اگر پورسانت میگرفتم چقدر خوب میشد واقعا. اتفاقا چون نمیخوام توی هچل بیفتند گفتم خوبه.من چه نفعی میبرم از بودن یا نبودن کسی اونجا اخه.انگار ما سختیش رو.نمیدونیم و.تجربه ای نداشتیم از اوضاع. وگرنه اگر مطمین به شغل در امریکا اروپا هستند تشریف ببرن اونجا مگه مابخیلیم!!! حداقل اگر ترکی و انگلیسی بلد باشند مثل خیلی ایرانیها یا میتونند در تورها و.اژانسها کار بگیرند یا در شرکت های خصوصی خدماتی کذمپیوتری و اینترنتی و رسانه. از پاکستانی ها و.هندیها که خداروشکر پشتکار کمتری نداریم اونها هم بسیاری از شغلهای حداقل مناسب رو دارند. اما اگر مهندسی یا پزشکی یا هرچی الان واسه کسی امادست در اروپا خب بفرمایید برید فقط بدونین با این وضعی که این ماه های اخیر به وجود اومده با اونهمه متقاضی کار و.. و اونهمه افراد غیرقانونی دز اونجا که دولتها باید خرجشون کنند کلا چه شغلهایی برای ما باقی میمونه. مگر چند نفر کارمند و.مهندس و.دکتر و تحصیلکرده میخوان تازه غیر شهروند اروپایی هم باشی؟؟ خودشون هی میگن جز کار دستی و کارگری زیاد امید نداشته باشید دیگه من چه کاره هستم بخوام بازی کنم با کسی. ای بابا.بعدشم همه نظر میدن دست اخر خودشون و خانواده کیخوان خرج کنن و پول بدن و درس بخونن یا کار کنن پس همه چیز رو خواهند سنجید. شوخی نیست که به امید اینکه ایا بشود یا نشود پاشن برن اون سر دنیا تنهایی اول جوونی و اولین تجربه دور از ایران. یهو خدای نکرده پشیمون شن تصوراتشون به هم بریزه ولی باز خواهش میکنم همه جا مخصوصا همین قبرس تحقیق کنید حتمااااا حتمااا. حتی شده از نزدیک ببینید. یادتون باشه با همه مزیتهاش باید ترکی و انگلیسی یاد بگیریدوگرنه میتونم بگم در غیر اینصورت بازار کارش نا امید کننده میشه براتون.دوستان دیگه هم خواهشا خودشون بیشتر تحقیق کنن به هرحال ممکنه حرف ذوستمون هم درست باشه و امروز با دیروز که ما دیدیم اونجا رو.تفاوت کرده باشه پس بی گدار به اب نزنید توروخدا چه قبرس چه هرجای دنیا
    ویرایش توسط fiorella : September 2nd, 2015 در ساعت 01:30 AM

Junior Member

اتفاقا کشورهای اطراف هستند که ممکنه تا چند سال بعد نیروی کارشون کم شه چون همه واسه کارو تحصیل دارن میرن اروپا و امریکا مشاغل رو میگیرند دقت کرده باشید همه اطرافمون ترکمنستان قرقیزستان حتی ترکها و روسها و... اکثرا مهاجرت رو.پیشه میکنند اونوقت چهار سال دیگه ایا شغلی باقی میمونه اونجا؟؟ مگر اینکه خب کسی خیلی پوین داشته باشه اختراع اکتشاف مقاله های ناب پس دست کم هر کشوری انتخاب میکنید حداقل یک ماه وقت تحقیق بذارید روش بزید ببینید خود اونها شغلهای موجودشون چه چیزهایی هست مثلا دانمارک خودشون همیشه میگن ما کارهای کارگری و.یدی بیشتر شغل میدیم تا دفتری. یدی نه به معنای مهندس راه و ساختمان ها!!! به معنای بنا و.کارگر مثلا. اگر مشکلی نیست که خب فبها اقدام کنید برای تحصیل اروپا و امریکا. کاش لینکش دم دست بود کپی میکردم براتون. امیدوارم صاحب تاپیک این پستا اخر منو پاک نکنن تا سوتفاهمات برطرف شه.بله ترکیه قبرس همه اینها بیکاری زیاد شده ممکنه نرخش از امریکا اروپا بالاتر باشه اما یه بدی غرب اینه حتی کارفرما هم مارو.بخواد قانون اتحادیه نمیذاره استخدام شیم مگر شهروند اروپا خودش اون شغل رو نخواد این مساله حداقل در قبرس و.ترکیه راحت تره چرا چون نسبت خارجی ها که تحصیلکرده هستند و به چند زبان مسلط از اونها خب بیشتره دیگه پس شانس ممکنه بالا بره بچه ها تحقیق کنیدهااا فقط رو.حرف من یکی حساب نکنید از همه دوستان میخوام انتقا د کنن و نظر بدن.
    ویرایش توسط fiorella : September 2nd, 2015 در ساعت 01:35 AM

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط fiorella نمایش پست ها
    اگر پورسانت میگرفتم چقدر خوب میشد واقعا. اتفاقا چون نمیخوام توی هچل بیفتند گفتم خوبه.من چه نفعی میبرم از بودن یا نبودن کسی اونجا اخه.انگار ما سختیش رو.نمیدونیم و.تجربه ای نداشتیم از اوضاع. وگرنه اگر مطمین به شغل در امریکا اروپا هستند تشریف ببرن اونجا مگه مابخیلیم!!! حداقل اگر ترکی و انگلیسی بلد باشند مثل خیلی ایرانیها یا میتونند در تورها و.اژانسها کار بگیرند یا در شرکت های خصوصی خدماتی کذمپیوتری و اینترنتی و رسانه. از پاکستانی ها و.هندیها که خداروشکر پشتکار کمتری نداریم اونها هم بسیاری از شغلهای حداقل مناسب رو دارند. اما اگر مهندسی یا پزشکی یا هرچی الان واسه کسی امادست در اروپا خب بفرمایید برید فقط بدونین با این وضعی که این ماه های اخیر به وجود اومده با اونهمه متقاضی کار و.. و اونهمه افراد غیرقانونی دز اونجا که دولتها باید خرجشون کنند کلا چه شغلهایی برای ما باقی میمونه. مگر چند نفر کارمند و.مهندس و.دکتر و تحصیلکرده میخوان تازه غیر شهروند اروپایی هم باشی؟؟ خودشون هی میگن جز کار دستی و کارگری زیاد امید نداشته باشید دیگه من چه کاره هستم بخوام بازی کنم با کسی. ای بابا.بعدشم همه نظر میدن دست اخر خودشون و خانواده کیخوان خرج کنن و پول بدن و درس بخونن یا کار کنن پس همه چیز رو خواهند سنجید. شوخی نیست که به امید اینکه ایا بشود یا نشود پاشن برن اون سر دنیا تنهایی اول جوونی و اولین تجربه دور از ایران. یهو خدای نکرده پشیمون شن تصوراتشون به هم بریزه ولی باز خواهش میکنم همه جا مخصوصا همین قبرس تحقیق کنید حتمااااا حتمااا. حتی شده از نزدیک ببینید. یادتون باشه با همه مزیتهاش باید ترکی و انگلیسی یاد بگیریدوگرنه میتونم بگم در غیر اینصورت بازار کارش نا امید کننده میشه براتون.دوستان دیگه هم خواهشا خودشون بیشتر تحقیق کنن به هرحال ممکنه حرف ذوستمون هم درست باشه و امروز با دیروز که ما دیدیم اونجا رو.تفاوت کرده باشه پس بی گدار به اب نزنید توروخدا چه قبرس چه هرجای دنیا
    آقا شما مشخصه دقیقا داری چی میگی؟
    این یه پسر جوون 18 ساله است که اگه از یه دانشگاه درجه 2 تو آمریکا فارغ التحصیل بشه میتونه یه کاری تو جامعه داشته باشه ، قبرس شمالی هیچ صنعت و بازار کاری نداره جز یه مشت کافی شاپ و رستوران.

نیروی کاری اگه تو این منطقه کم بشه هیچ وقت دنبال یه فارغ التحصیل قبرس شمالی نیستن ! اونها هم خوب بلدن از آمریکای شمالی یا اروپا نیروی کار جذب کنن !
    شما فکر میکنی دوبی چطوری دوبی شد؟ دوبی با جذب نیروی حرفه ای از کشورهای تراز اول دوبی شد، خرج کرد و شد. حالا قزاقستان میگه ما مهندس عمران میخوایم ، هان از EMU میگیریم !!؟

در ضمن اینجا کسی صاحب تاپیک نیست مردم سوال میکنن و بقیه جواب میدن.
    شما اگر هم نیت بدی نداشتین ، ولی پاسختون حقیقت رو بازگو نمیکرد.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

ما كه عذاب وجدان گرفتيم كه خانواده خرج كرده و نرفتم ..هزينه ها هم ديگه بر نميگرده..دوستان يه سوال..ايران اگه جايي بخوان استخدام كنن مدرك دانشگاه ازاد زودتر ميگيرن يا قبرس؟ و اين كه اگه تا ليسانس اونجا باشي برگردي چه دانشگاهي راه مي دن؟ دولتي اجازه ميدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng. structural & Earthquake Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Stusycy نمایش پست ها
    ما كه عذاب وجدان گرفتيم كه خانواده خرج كرده و نرفتم ..هزينه ها هم ديگه بر نميگرده..دوستان يه سوال..ايران اگه جايي بخوان استخدام كنن مدرك دانشگاه ازاد زودتر ميگيرن يا قبرس؟ و اين كه اگه تا ليسانس اونجا باشي برگردي چه دانشگاهي راه مي دن؟ دولتي اجازه ميدن؟
    بستگی داره که شما چه دانشگاه آزادی مد نظرتون باشه ، اگر با رودهن مثلا بخواید مقاسه کنید ، دانشگاه مدیترانه شرقی خیلی معتبرتره
    الان من دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه علوم تحقیقاتم رشته عمران ، سر کلاس حداقل 25 نفر حضور دارن !! کلاسای دکتری نزدیک 15 نفره برگزار میشه . دانشگاه های پولی ایران هم اصلا چنگی به دل نمیزنند . برای تصویب موضوع پایان نامه واقعا به مشکل خوردیم و سر همین قضیه یک ترم به بنده اضافه شد .
    یکی از دوستان بنده ، لیسانس تا دکتری رو دانشگاه مدیترانه خوند رشته مهندسی مکانیک ، الان عضو هیئت علمی شده ولی چند وقته ندیدمش و دقیق نمیدونم کدوم دانشگاه . ولی اینو مطمئنم که یکی از دانشگاه های آزاد جذب شده .
    قصدم این نیست که بخوام یک دانشگاه رو تخریب کنم یا یک دانشگاه رو ببرم بالا چون اصلا نفعی برام نداره ولی واقعیت رو باید دید و دقیق تصمیم گرفت . من اگر جای شما باشم فوق و دکتری رو میرم مدیترانه شرقی میخونم . البته باز بستگی به اهداف خودتون هم داره ، مثلا من توی یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی تهران و توی یکی از دانشگاه های آزاد آشنا دارم و احتمال 99 درصد میام مدیترانه شرقی برای دکتری . برگردم دیگه مشکلی برای کار ندارم ولی در مورد شما ، اول خودتون باید اهداف و اولویت هاتون رو مشخص کنید و بعد تصمیم نهائی بگیرید...
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aref111 نمایش پست ها
    بستگی داره که شما چه دانشگاه آزادی مد نظرتون باشه ، اگر با رودهن مثلا بخواید مقاسه کنید ، دانشگاه مدیترانه شرقی خیلی معتبرتره
    الان من دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه علوم تحقیقاتم رشته عمران ، سر کلاس حداقل 25 نفر حضور دارن !! کلاسای دکتری نزدیک 15 نفره برگزار میشه . دانشگاه های پولی ایران هم اصلا چنگی به دل نمیزنند . برای تصویب موضوع پایان نامه واقعا به مشکل خوردیم و سر همین قضیه یک ترم به بنده اضافه شد .
    یکی از دوستان بنده ، لیسانس تا دکتری رو دانشگاه مدیترانه خوند رشته مهندسی مکانیک ، الان عضو هیئت علمی شده ولی چند وقته ندیدمش و دقیق نمیدونم کدوم دانشگاه . ولی اینو مطمئنم که یکی از دانشگاه های آزاد جذب شده .
    قصدم این نیست که بخوام یک دانشگاه رو تخریب کنم یا یک دانشگاه رو ببرم بالا چون اصلا نفعی برام نداره ولی واقعیت رو باید دید و دقیق تصمیم گرفت . من اگر جای شما باشم فوق و دکتری رو میرم مدیترانه شرقی میخونم . البته باز بستگی به اهداف خودتون هم داره ، مثلا من توی یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی تهران و توی یکی از دانشگاه های آزاد آشنا دارم و احتمال 99 درصد میام مدیترانه شرقی برای دکتری . برگردم دیگه مشکلی برای کار ندارم ولی در مورد شما ، اول خودتون باید اهداف و اولویت هاتون رو مشخص کنید و بعد تصمیم نهائی بگیرید...
    موفق باشید
    تشكر كه وقت ميزاريد و پاسخ ميديد دوستان..
    دوست عزيز من تصميمو گرفتم و تا اين اخرا شهريور بيشتر وقت ندارم كه برم يا نه..
    اما نميدونم درسته يا نه اين تصميم..اول من واقعيتشو بگم زياد اهل درس نيستم نه اين كه درس خون نباشم نه..اما اينطوري نيستم كه بخوام براي كنكور حتي روزي ٥ ساعت كامل درس بخونم!!هدفم هم حتي دانشگاه دولتي نيست چون نميتونم براي دولتي بخونم (مثلا روزي ٧ ساعت) اصلا نميتونم..به نظرتون دوستان من برم ٤ سال قبرس ليسانس بگيرم براي فوق ميتونم برگردم ايران دانشگاه دولتي؟ ( به هر حال توي كار پيدا كردن مدرك دولتي معتبر تره) راه ميدن اين شكلي دانشگاه دولتي؟ يا به نظرتون تا يه سال برم و بخوام انتقالي برگردم ايران چه دانشگاهي راه ميده؟ من مشكلم كنكوره كه ميدونم صد در صد ازاد در ميام و ازاد هم كه مدركش درست حسابي نيست.. پس يا بايد بعد ليسانس برم خارج كه مدرك هاي اخر دانشگاه معتبر تر باشه كه خوده شما فرموديد يا بايد از همين اول تو دانشگاه معتبر ايران باشم..ميشه سوالمو جواب بديد تشكر

Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنیک تهران

ببخشید اینو میگم ولی شما حتما حتما قبل از اینکه بخوای اونجا درس بخونی یه سر برو و این کشور رو از نزدیک ببین.ببین واقعا میتونی توی چنین شرایطی 4 سال و یا شاید هم بیشتر زندگی کنی یا نه.4 سال واقعا عمر کمی نیست

Junior Member

متاسفانه ديگه وقت نيست كه برم اول اونجارو ببينم

Post پاسخ : تحصیل sgjدر قبرس

سلام ببخشید از نظر بازار کار داروسازی قبرس بهتر است برای من که دختر هستم یادامپزشکی ازاد بابل؟پذیرش قبرسم رو دارم

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : تحصیل sgjدر قبرس

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazaleh75 نمایش پست ها
    سلام ببخشید از نظر بازار کار داروسازی قبرس بهتر است برای من که دختر هستم یادامپزشکی ازاد بابل؟پذیرش قبرسم رو دارم
    قبرس بازار كار نداره، اگر هم موقعيت كاري اى پيدا بشه اولويت با قبرسي ها و اونايي كه تركي ميدونن هست، خارجي ها هملا شانسي ندارن
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)