مدیریت محترم انجمن کانادا،
بدین وسیله چند پیشنهادی را که در ذهن دارم تحت 4 شماره، خدمت تان عرض می کنم که هرکدام بنظرتان مفید فایده می رسد، بررسی کنید.
(پیشتر ممنونم و بسیار امیدوارم و از ته دل امیدوارم که برخوردتان با پیشنهاد، بهتر از برخوردتان با اعتراض باشد. باز هم ممنون.)

1- حتماً قبول دارید که در بعضی فروم ها مثل همین فروم های مهاجرت که زمان محدود است، طبعاً از دید یک کاربر ( و نه مدیر)، بهتر است که سوالش در جایی مطرح شود که سریعتر به جواب برسد. (ما در رشته خودمان معماری، مثالی داریم و آن اینکه اگر می خواهی در میدان بزرگی، مسیر پیاده ای درست کنی، اول چند وقتی آن میدان را پر از شن کرده و بگذار بماند و بعد با توجه به جایی که بیشترین مقدار ردپا باقی مانده، و بر اساس نیاز کاربران اقدام به طراحی و ساخت مسیر پیاده کن. فکر می کنم این مثال ساده در مورد کار بی شک پر ارش شما در اداره این مجموعه، بصورت رصد کردن نحوه استفاده کاربران از فروم های مختلف است. طبعاً مدیر یا مسوول و تصمیم گیرنده ای -در هر جایی که باشد- که فقط با غرور و بدون اعتنا به شرایط و نیازها و رفتارهای کاربرانش، رفتار کند، بهرحال به نتیجه خوبی در انتهای راه نخواهد رسید.)

با توجه به همین نیاز کاربران است که همین حالا حتماً مشاهده می کنید که بفرض فروم «کسانی که فایل نامبر گرفته اند»، مربوط به 2014، پر شده از سوالات مربوط به «مدیکال» و غیره که البته فروم جدا ولی خلوت و متروک و از دید کاربر، بدردنخوری برای مدیکال و تاثیر آن بر پرونده مهاجرت، وجود دارد. -توجه دارید که در آن فروم، کسی نمی آید که به کاربر مربوطه جواب بدهد و برای دریافت جوابش ناچار به مطرح کردن آن در فروم پر رفت و آمدتری است که در عین حال مرتبط هم باشد-

البته من درک می کنم که مدیران نگران زیاد شدن صفحات یا مثلاً حجم زیاد هستند که جستجو را دشوار می کند، ولیکن ایجاد تعداد زیاد فروم با تایتل های مختلف زیرمجموعه، فقط پاک کردن صورت مسئله است و بیشتر باعث سردرگمی و حتی احساس مورد توهین قرار گرفتن توسط کاربران (بدلیل حذف مکرر پست های شان) می شود.

من در این رابطه پیشنهاد می کنم که همه آن فروم های اضافی جمع شود و همه تحت همین فروم «کسانی که فایل نامبر قرار گرفته اند» با قید کلمه «اسکیل ورکر کانادا 2014» قرار بگیرند. بخصوص فروم « مشورت برای تشکیل پرونده اسکیل ورکر 2014 و ارزیابی فاکتورهای کلیدی» می تواند کاملاً دیلیت شود چونکه طبعاً با رسیدن به انتهای سال، دیگر به درد کسی نمی خورد و همینطور با در نظر گرفتن این نکته که از سال 2015 بطور کلی نحوه پذیرش مهاجر توسط کانادا تغییر خواهد یافت، مطالب این فروم برای دیگر کاربران در سال های آینده هم بی فایده خواهد بود.

2- پیشنهاد دوم بنده مربوط به نحوه امتیاز دهی و کامنت گذاری است. درک می کنم که شما امتیازدهی را به چه دلیل محدود کرده اید ولی کاش امتیاز دهی را از کامنت گذاری جدا می کردید، آن وقت ناچار به حذف بسیاری از پست های تبریک و تشکر صرف نمی شدید. به عنوان یک کاربر بارها برایم پیش آمده است که بفرض وقتی دوستی، مثلاً آقای alix1393، فایل نامبرشان آمد می خواستم با امتیاز مثبت و کامنت کوتاهی تبریک بگویم (بهرحال بابت کمک هایی که تا بحال در این راه به همه ما کرده اند، به ایشان احساس دین کرده و تبریک، تنها یک وظیفه دوستانه بود، ولیکن سایت به بنده گفت که «برای دادن امتیاز بیشتر به این کاربر باید ابتدا به کاربران دیگر امتیاز بدهم»!!! در حالیکه من آن موقع تمایلی به دادن امتیاز به فرد دیگری نداشتم و تنها می خواستم به ایشان تبریک بگویم، خب ناچار به ایشان پیام خصوصی دادم ولی بعضی کاربران دیگر که شاید آنها هم مشکلی مشابه من داشتند، با ایجاد پست به ایشان تبریک گفتند و البته همه پست های شان هم سیم ثانیه توسط مدیر سانیش حذف شد. (نه اینکه بگویم کارشان اشتباه بوده ولی تعجبم از این است که الان چرا پس پست های مربوط به مدیکال که در همین فروم مطرح می شود را حذف نمی کنند؟!! آیا دلیلش اعمال قدرت سلیقه ای و شاید هم این نکته نیست که الان ایشان خودشان هم در مرحله مدیکال قرار دارند؟ من واقعاً دشمنی با ایشان ندارم و شاید هم اشتباه می کنم ولی فکر می کنم گاهی نحوه عمل ایشان کمی، جای سوال دارد که شاید هم دلیلیش همین نکته ای هست که در شینهاد اولم به آن اشاره کردم. یعنی کاربر، طبعاً باید سوالش را در جایی مطرح کند که کسی باشد به آن جواب بدهد.

3- نمی دانم می شود یا نه ولی اگر امکانی فراهم می آمد که هرکسی جواب پرسشش را، هرچند نفر که به آن پاسخ می دهند، درست زیر پست خودش مشاهده کند و پس از مطرح کردن یک سوال و چند روز که گذشت، بابت یافتن جوابش لابلای صفحان فروم سرگردان نشود، بسیار از دید یک کاربر بهتر بود

4- در پایان، من واقعاً و به سهم خودم از وجود این سایت تشکر می کنم و امیدوارم حسن نیت من در لابلای نوشته ها، گم نشده و توسط مدیران محترم نادیده انگاشته نشود. با تشکر.