صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: پذيرش ارشد معماري با ليسانس غير معماري

Junior Member

پیش فرض پذيرش ارشد معماري با ليسانس غير معماري

سلام دوستان ، سوال من اينه كه كسي راجع به program MARCH3 چيزي شنيده ؟ كه مخفف master of architecture3 هست اين برنامه مربوط به افراديه كه قصد ادامه تحصيل در ارشد معماري با ليسانس غير معماري دارن هست و در بعضي دانشگاه هاي امريكا ارائه ميشه ، كسي هست كه راجع بهش شنيده باشه يا خودش امتحان كرده باشه ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذيرش ارشد معماري با ليسانس غير معماري

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_1 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، سوال من اينه كه كسي راجع به program MARCH3 چيزي شنيده ؟ كه مخفف master of architecture3 هست اين برنامه مربوط به افراديه كه قصد ادامه تحصيل در ارشد معماري با ليسانس غير معماري دارن هست و در بعضي دانشگاه هاي امريكا ارائه ميشه ، كسي هست كه راجع بهش شنيده باشه يا خودش امتحان كرده باشه ؟
    سلام بله من اطلاعاتی راجع به این رشته دارم. سوال شما چیه ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

میشه لطفا توضیح بدید؟ حالا اگه باز سوالی بود میشه پرسید

Junior Member

سلام
    کسی راجع به پذیرش ارشد معماری با لیسانس غیر معماری (عمران) اطلاعاتی داره؟
    با توجه به سوال بالایی گویا تو آمریکا امکانش هست و آیا تو کشورهای دیگه (مثل کانادا و استرالیا) هم امکانش هست؟ شرایطش چه جوریه؟

Junior Member

من خودم لیسانس عمران دارم و فوق لیسانس معماری ، میخوام برای این برنامه اقدام کنم ، البته سابقه کار در دفتر معماری رو هم دارم ، سوال اصلیم اینه که با توجه به اینکه لیسانسم معماری نبوده اما پرتفلیو خیلی خوب میتونم جور کنم و زبانم هم خوبه تقریبا البته هنوز تافل نداد ، فکر میکنید شانسی برای TA گرفتن داشته باشم؟ و اینکه توی این program من از طریق دانشگاه اقدام کنم یا به اساتید ایمیل بدم بهتره؟ چون نمیدونم اینجا هم مثل MSC باید استاد پیدا کرد ؟ممنون میشم اگه اطلاعات بیشتری هم دارین بگین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Michigan, Architrecture

سلام
    برنامه های M.Arch سه ساله توی آمریکا برای کسانی هست که رشته دوره کارشناسی شون غیر مرتبط بوده. مثلا توی دانشگاه ما دانشجوها از رشته های تئاتر و ادبیات و ... میان که هیچ زمینه هنری و معماری هم ممکنه نداشته باشند. این برنامه معمولا سه سال + یک ترم ابستان هست و در اون یک سال اول و فصل تابستان به صورت خیلی فشرده به دانشجوها مبانی معماری رو یاد می دن و از سال دوم برنامه شون مثل بقیه دانشجوهای معماری میشه. برای کسانی که قبلا معماری خوندند پذیرش گرفتن توی این برنامه ها راحته و البته تحصیل کردن توی این رشته تکراری! معمولا کلافه میشن. اما کسانی که رشته غیر مرتبط داشتند براشون حجم کار سنگینه. اما بعد از 2 سال راه می افتند. مبنای انتخاب دانشجو هم معمولا نمره زبان و معدل هست. معمولا هم فاند برای این برنامه ها نیست. و دانشجوها باید هزینه تحصیلشون رو خودشون بدن. مگر اینکه نمره زبان خیلی خوبی داشته باشید (مثلا آیلتس 7.5) که بتونید تی. ای. بشید. ولی باز هم فاندی که می دن همه هزینه ها تون رو پوشش نمی ده. باید توجه کنید که رشته پر خرجی هست. اما برای کسانی که علاقه دارند وارد رشته معماری بشن M.Arch 3G موقعیت خوبیه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط roshan27 نمایش پست ها
    سلام
    برنامه های M.Arch سه ساله توی آمریکا برای کسانی هست که رشته دوره کارشناسی شون غیر مرتبط بوده. مثلا توی دانشگاه ما دانشجوها از رشته های تئاتر و ادبیات و ... میان که هیچ زمینه هنری و معماری هم ممکنه نداشته باشند. این برنامه معمولا سه سال + یک ترم ابستان هست و در اون یک سال اول و فصل تابستان به صورت خیلی فشرده به دانشجوها مبانی معماری رو یاد می دن و از سال دوم برنامه شون مثل بقیه دانشجوهای معماری میشه. برای کسانی که قبلا معماری خوندند پذیرش گرفتن توی این برنامه ها راحته و البته تحصیل کردن توی این رشته تکراری! معمولا کلافه میشن. اما کسانی که رشته غیر مرتبط داشتند براشون حجم کار سنگینه. اما بعد از 2 سال راه می افتند. مبنای انتخاب دانشجو هم معمولا نمره زبان و معدل هست. معمولا هم فاند برای این برنامه ها نیست. و دانشجوها باید هزینه تحصیلشون رو خودشون بدن. مگر اینکه نمره زبان خیلی خوبی داشته باشید (مثلا آیلتس 7.5) که بتونید تی. ای. بشید. ولی باز هم فاندی که می دن همه هزینه ها تون رو پوشش نمی ده. باید توجه کنید که رشته پر خرجی هست. اما برای کسانی که علاقه دارند وارد رشته معماری بشن M.Arch 3G موقعیت خوبیه.
    سلام M.MRCHشامل طراحی فضای سبز landscape architectureهم میشود? چون من همچین چیزی تو سایت دانشگاه هاروارد خوندم فکر کنم مضمونش همین باشه
    Individuals who have completed a four-year Bachelor of Arts or Bachelor of Science degree in any field are eligible for admission to the first term of the professional degree program. Preference for admission is given to applicants who have completed a balanced undergraduate education that includes study in the arts, sciences, and humanities. Three college-level, semester-long courses are specifically required as prerequisites for admission to the MLA I program: one semester of environmental science; one semester of history of the built environment (this could include history of architecture, history of gardens and designed landscapes, environmental history, urban history); and at least one semester of visual arts (drawing, painting, sculpture, graphics). Applicants must achieve a grade of B- or better in each of these courses. Courses in the humanities, philosophy, literature, and economics are also recommended but are not required.

Junior Member

با لیسانس نرم افزار میتونم برای معماری پذیرش با فاند بگیرم؟ اگه نمره ها و تافل و جی آر ایم خوب باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azam000 نمایش پست ها
    با لیسانس نرم افزار میتونم برای معماری پذیرش با فاند بگیرم؟ اگه نمره ها و تافل و جی آر ایم خوب باشه
    بله منتها برای دوره سه ساله میتونید پذیرش بگیرید و این دوره ها فاند نداره

Junior Member

سلام دوستان.
    من لیسانس غیر مرتبط با معماری دارم (لیسانسم مهندسی کشاورزی-گرایش علوم باغبانیه) میخوام مستر Landscape architecture بخونم. چون هزینه دانشگاه های کانادا خیلی سنگین هست و با توجه به اینکه چندتا بورس خوب تو اروپا برای این رشته پیدا کردم به نظرتون اگه مسترمو از اروپا بگیرم ولی بخوام برای کار برم کانادا با مشکل مواجه میشم؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)