صفحه 38 از 46 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 460

موضوع: زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاههای کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاههای کانادا

ممنونم . در مورد شماره 3 باید اینو عرض کنم که این دانشگاه رنکش حدوده 200 هست و به دوستمم که دارای معدل ارشد الف، چند مقاله ISI معتبر و همچنین تافل بالای 110 هست هم چنین حرفی گفته !!

حالا بر اساس اینا و با توجه به اینکه منم شرایط مشابهی دارم(امتحان زبانو فعلا نداده ام) واقعا برام عجیبه که چرا جواب نمیدن !! البته بعضی دانشگاه ها ددلاینشون بهمن، اسفند و یا اردیبهشته .

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_Mg نمایش پست ها
    ممنونم . در مورد شماره 3 باید اینو عرض کنم که این دانشگاه رنکش حدوده 200 هست و به دوستمم که دارای معدل ارشد الف، چند مقاله ISI معتبر و همچنین تافل بالای 110 هست هم چنین حرفی گفته !!

حالا بر اساس اینا و با توجه به اینکه منم شرایط مشابهی دارم(امتحان زبانو فعلا نداده ام) واقعا برام عجیبه که چرا جواب نمیدن !! البته بعضی دانشگاه ها ددلاینشون بهمن، اسفند و یا اردیبهشته .
    کلا جواب ندادن دلایل متعددی میتونه داشته باشد مثله: استاد ایملت رو ندیده، ایمیلت هنوز باز نشده، استاد خوشش نیومده، استاد کلا روی مکاتبه دانشجو نمیگیره، فاند نداره و.....
    اما در مورد این دانشگاه رنک 200 باید بگم.... که خیلی سخت گیر بوده. شاید استاد مرتبط نداشتهدباشد. اما اگر احساس میکنی شدنیه اپلای کن.....

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kran نمایش پست ها
    کلا جواب ندادن دلایل متعددی میتونه داشته باشد مثله: استاد ایملت رو ندیده، ایمیلت هنوز باز نشده، استاد خوشش نیومده، استاد کلا روی مکاتبه دانشجو نمیگیره، فاند نداره و.....
    اما در مورد این دانشگاه رنک 200 باید بگم.... که خیلی سخت گیر بوده. شاید استاد مرتبط نداشتهدباشد. اما اگر احساس میکنی شدنیه اپلای کن.....

موفق باشید.
    واقعیتش من فکر میکنم بعضی از اساتید چون مطمئن هستن که بعد از ددلاین چند پرونده خوب خواهند داشت که براحتی از بین اونا فرد دلخواهشون رو انتخاب میکنن واسه همون خودشونو درگیر پاسخ به ایمیل ها نمیکنن ولی خب خلاف این هم دیده شده .
    حالا اگه دوستانی که خودشون واسه کانادا اپلای میکنن و یا قبلا اپلای کرده ان در این مورد تجربه شون رو بیان کنن خوب میشه.

Junior Member

با سلام
    بچه ها من نمره آیلس و gre رو دارم . برای spring 2017 به نظرتون کدوم یک از دانشگاههای کانادا ددلاین با پذیرش با فاندشون برای phd نگذشته؟ من فوق برق کنترلم و هنوز استادی که منو حمایت کنه از دانشگاهی پیدا نکردم.
    ممنون میشم هر چه زودتر جواب بدید که اگه امکانش بود، اپلای کنم.
    یه چیز دیگه ، من برای concordia دو ماه پیش برای phd برقش اپلای کردم ولی چون استادی پیدا نکردم و پذیرش با فاند رو زدم، هنوز جوابی پیدا نکردم. به نظرتون چی کار کنم که روندش سریع بشه و بتونم پذیرش بگیرم. ( همچنان دنبال استاد هستم ولی همه یا پرند یا جواب نمیدن.)
    با تشکر

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط azgh نمایش پست ها
    با سلام
    بچه ها من نمره آیلس و gre رو دارم . برای spring 2017 به نظرتون کدوم یک از دانشگاههای کانادا ددلاین با پذیرش با فاندشون برای phd نگذشته؟ من فوق برق کنترلم و هنوز استادی که منو حمایت کنه از دانشگاهی پیدا نکردم.
    ممنون میشم هر چه زودتر جواب بدید که اگه امکانش بود، اپلای کنم.
    یه چیز دیگه ، من برای concordia دو ماه پیش برای phd برقش اپلای کردم ولی چون استادی پیدا نکردم و پذیرش با فاند رو زدم، هنوز جوابی پیدا نکردم. به نظرتون چی کار کنم که روندش سریع بشه و بتونم پذیرش بگیرم. ( همچنان دنبال استاد هستم ولی همه یا پرند یا جواب نمیدن.)
    با تشکر
    1- فکر کنم ددلاین برای ترم بهار گذشته باشد اما باز تو سایت خود دانشگاهها چک کن شاید جایی هنوز وقت دارد....
    2- به کوردینیتور یا به graduate officer ایمیل بده. شاید جوابها رو ایمیلی اعلام نکنند.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_Mg نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.

میخواستم ببینم الان تو کانادا استادا وضعیت فاندشون مشخص شده یا نه ؟ از دوستان کسی هست تا حالا از اساتید جواب گرفته باشه ؟
    به چنتا دانشگاه ایمیل زدم و بعضی از اساتید کلا ایمیلو باز نکرده ان و بعضی هاشون هم ایمیلو نگاه کرده ان ولی چیزی نگفته ان.
    فقط یه استاد دانشگاه تورنتو بهم گفت که حتما توصیه میکنم اپلای کنی (حالا اینکه تمپلیت هست یا نه خودش جای بحث داره !) . یکی هم بعد از ارسال ایمیل reminder گفت که در حال حاضر پوزیشنی ندارم.
    در مورد رشته های علوم که از NSERC گرنت میگیرن دو حالت داره:

1- استاد قبلا گرنت 5 ساله یا 2 ساله داره و هنوز زمان اون گرنتش باقیه
    2- استاد هیچ گرنتی نداره که در این صورت در یکی دو ماه اول سال 2017 وضعیتش مشخص میشه.

در مورد ایمیل تمپلت هم دلسرد نشید. همون که در حد ریپلای تمپلت برای ایمیل شما وقت قرارداده یعنی موافقه اسمش به عنوان سوپروایز نوشته بشه و در صورت اپلای حاضره پرونده شما رو بررسی کنه....

در خیلی از دانشگاهای پر طرفدار این رویه وجود داره که حتی در صورت جواب خیلی گرم هم نمیشه حساب صددرصدی کرد چون این جواب در این مرحله یعنی قبول بررسی پرونده (مگر اینکه استادی واقعا دیگه خیلی از یکی خوشش بیاد بگه من حتما تو رو میخوام و زود باش اپلای کن و ... که خیلی کم دیده میشن این موارد)

مورد آخرم اینه اساتید گاهی دانشجوی جدید نمیگرن که از دلایلش یک موردش که به من گفته شد عدم وجود فاند کافی برای تخصیص به من که اینترنشنال بودم بود (دلایل دیگه هم ممکنه زیاد باشه برای این موضوع) یا مثلا یک مورد هم این بود که طبق برنامشون سال بعدش فرصت مطالعاتی باید بره و..
    پس وقتی استاد نمیتونه و نمیگیره دیگه جای بحثی براش باقی نمیمونه...

Junior Member

سلام دوستان
    برای اپلای دانشگاه مکگیل تا نوامبر وقت هست. ما الان داریم شروع میکنیم به جمع و جور کردن مدارک. معمولا همه جا صحبت از فاند گرفتن هست اما می خواستیم با پرداخت شهریه برای فوق اقدام کنیم که خیلی جایی صحبت نمیشه 1)به نظر شما زمان درخواست تاثیر داره چون به نظر میاد با این حجم کار همینجوری هم زمان کم میاریم تا نوامبر. اصلا اینقدر آیتم هست که موندیم از کجا شروع کنیم. البته آیلتس را گرفتیم.
    2) این هزینه شهریه یا مبلغ هزینه زندگی از کی باید در حساب باشه؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin2nd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای اپلای دانشگاه مکگیل تا نوامبر وقت هست. ما الان داریم شروع میکنیم به جمع و جور کردن مدارک. معمولا همه جا صحبت از فاند گرفتن هست اما می خواستیم با پرداخت شهریه برای فوق اقدام کنیم که خیلی جایی صحبت نمیشه 1)به نظر شما زمان درخواست تاثیر داره چون به نظر میاد با این حجم کار همینجوری هم زمان کم میاریم تا نوامبر. اصلا اینقدر آیتم هست که موندیم از کجا شروع کنیم. البته آیلتس را گرفتیم.
    2) این هزینه شهریه یا مبلغ هزینه زندگی از کی باید در حساب باشه؟
    1- در هر دو شکل شما ابتدا باید استادی برای خودتون یافت کنید. و چون این دانشگاه از نظر علمی خیلی فعاله اساتیدش معمولا در رشته های مختلف فاند کافی دارند ولی باز ممکنه موردی باشه که فاند نداشته باشه که در اون مورد میتونید شما اشاره کنید که به فاند نیازی ندارید.

2- زبان رو که دارید. فقط مدارک دانشگاهی رو ترجمه رسمی بفرمایید. در این حین مکاتبه و ایمیل دادن به استادا هم نهایتا در یک هفته انجام میشه.
    تا نوامبر زمان خیلی زیادی باقیه و کارا هم خیلی پیچیده نیست. کافی بعد از ترجمه مدارک با صرف یک یا دو روز وقت اپلای رو انجام بدید (کار نیم ساعته ولی بخاطر واریز پول اپلای دو مرحله میشه گاهی)

3- در مورد حساب یه بحث سفارت هست و یکی پرداخت به دانشگاه
    برای دانشگاه شما اول ترم حساب شهریه پرداخت میکنید برای اون ترم. برای سفارت هم مدارک کافی باید برای اثبات توان مالی باشه که در بخش روادید این فروم مطرح کنید بیشتر توضیح میدند دوستان.

Junior Member

سلام دوستان.
    حقیقتش بنده قصد دارم که برای سال بعد در رشته ی کامپیوتر و در مقطع دکتری از دانشگاه UBC کانادا پذیرش بگیرم و بورسیه هم بگیرم.
    در دانشگاه UBC یک استاد پیدا کردم که زمینه ی کاریش شبیه منه، اما تا الان حتی یک ایمیل هم براش نفرستادم و در دانشگاه هم apply نکردم. دلیلش هم اینه که می خوام تمامی جزئیات این کار رو متوجه بشم تا جلوی خطا و خدایی نکرده عدم پذیرش رو بگیرم.
    من رزومم رو عرض می کنم و یک دنیا ممنون می شم اگر لطف کنید و در زمینه های زیر من رو راهنمایی کنید.
    1- شانس برای گرفتن پذیرش با فاند دارم؟
    2- چه زمانی اولین ایمیل رو برای استاد بفرستم؟
    3- اول نظر مثبت استاد رو بگیرم و بعد apply کنم و یا برعکس؟
    4- توی این فروم و جاهای دیگه، معمولا درباره ی کلیات این کار بحث شده، ممنون می شم اگر تمامی مراحل این کار را با جزئیات بفرمایید.

باور کنید که من پول اینکه بخوام موسسه های اعزام دانشجو، این کار رو برام بکنن ندارم و مجبورم این کار رو خودم انجام بدم. و از اونجایی که بسیار به ونکوور و دانشگاه UBC علاقه دارم، نمی خوام با اشتباهات فردی، شانس پذیرشم رو از دست بدم.

روزمه :
    - کارشناسی ارشد با معدل 17.47 از دانشگاه آزاد اراک
    - کارشناسی با معدل 18.22 از دانشگاه آزاد همدان
    - کاردانی با معدل 17.35 از دانشگاه دولتی همدان
    - برترین پایان نامه دانشکده فنی و مهندسی در مقطع ارشد
    - عضو بنیاد نخبگان نیروهای مسلح
    - عضو باشگاه پژوهشگران جوان
    - مقام اول دانشگاه آزاد همدان در مقطع کارشناسی
    - مقام سوم دانشگاه آزاد اراک در مقطع کارشناسی ارشد
    - عضو پارک علم و فناوری استان همدان
    - عضو سازمان ملی جوانان کشور
    - دارای یک کتاب چاپ شده
    - دارای 2 مقاله ی ISI
    - دارای 3 مقاله در کنفرانس های داخلی
    - سابقه تدریس به مدت 2 سال در دانشگاه دولتی و غیر انتفاعی
    - مدیر عامل یک شرکت در زمینه ی برنامه نویسی و طراحی سایت به مدت 2 سال
    - برنامه نویس و طراح سایت در یک شرکت سوئیسی که در ایران نمایندگی داشت به مدت 2 ماه
    - شبیه سازی سیستم های صف فروشگاه های اتکا و پیاده سازی نتایج آن در سطح تهران
    - زبانم خوبه و می تونم تا 3 ماهه آینده آیلتس با نمره 7 بگیرم.
    - از 2 تا از استادهای خودم که هر کدومشون 30 تا مقاله ی ISI دارن هم می تونم توصیه نامه بگیرم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abiafshar نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    حقیقتش بنده قصد دارم که برای سال بعد در رشته ی کامپیوتر و در مقطع دکتری از دانشگاه UBC کانادا پذیرش بگیرم و بورسیه هم بگیرم.
    در دانشگاه UBC یک استاد پیدا کردم که زمینه ی کاریش شبیه منه، اما تا الان حتی یک ایمیل هم براش نفرستادم و در دانشگاه هم apply نکردم. دلیلش هم اینه که می خوام تمامی جزئیات این کار رو متوجه بشم تا جلوی خطا و خدایی نکرده عدم پذیرش رو بگیرم.
    من رزومم رو عرض می کنم و یک دنیا ممنون می شم اگر لطف کنید و در زمینه های زیر من رو راهنمایی کنید.
    1- شانس برای گرفتن پذیرش با فاند دارم؟
    2- چه زمانی اولین ایمیل رو برای استاد بفرستم؟
    3- اول نظر مثبت استاد رو بگیرم و بعد apply کنم و یا برعکس؟
    4- توی این فروم و جاهای دیگه، معمولا درباره ی کلیات این کار بحث شده، ممنون می شم اگر تمامی مراحل این کار را با جزئیات بفرمایید.

باور کنید که من پول اینکه بخوام موسسه های اعزام دانشجو، این کار رو برام بکنن ندارم و مجبورم این کار رو خودم انجام بدم. و از اونجایی که بسیار به ونکوور و دانشگاه UBC علاقه دارم، نمی خوام با اشتباهات فردی، شانس پذیرشم رو از دست بدم.

روزمه :
    - کارشناسی ارشد با معدل 17.47 از دانشگاه آزاد اراک
    - کارشناسی با معدل 18.22 از دانشگاه آزاد همدان
    - کاردانی با معدل 17.35 از دانشگاه دولتی همدان
    - برترین پایان نامه دانشکده فنی و مهندسی در مقطع ارشد
    - عضو بنیاد نخبگان نیروهای مسلح
    - عضو باشگاه پژوهشگران جوان
    - مقام اول دانشگاه آزاد همدان در مقطع کارشناسی
    - مقام سوم دانشگاه آزاد اراک در مقطع کارشناسی ارشد
    - عضو پارک علم و فناوری استان همدان
    - عضو سازمان ملی جوانان کشور
    - دارای یک کتاب چاپ شده
    - دارای 2 مقاله ی ISI
    - دارای 3 مقاله در کنفرانس های داخلی
    - سابقه تدریس به مدت 2 سال در دانشگاه دولتی و غیر انتفاعی
    - مدیر عامل یک شرکت در زمینه ی برنامه نویسی و طراحی سایت به مدت 2 سال
    - برنامه نویس و طراح سایت در یک شرکت سوئیسی که در ایران نمایندگی داشت به مدت 2 ماه
    - شبیه سازی سیستم های صف فروشگاه های اتکا و پیاده سازی نتایج آن در سطح تهران
    - زبانم خوبه و می تونم تا 3 ماهه آینده آیلتس با نمره 7 بگیرم.
    - از 2 تا از استادهای خودم که هر کدومشون 30 تا مقاله ی ISI دارن هم می تونم توصیه نامه بگیرم.
    با سلام
    من در مورد اینکه آیا می تونی از اونجا فاند بگیری خیلی نمی تونم نظر بدم ولی در مورد لیست بلندی که نوشتی از دید دانشگاه های خارجی بیشتر اون ۳ مقاله ISI نظر شون رو جلب خواهد کرد وگرنه عناوینی مثل نیروهای مسلح و سازمان جوانان و ... چندان مورد توجه قرار نخواهد گرفت . ضمنا شاید تعریف اونها از نخبه بودن با ملاحظه رزومه شما و جای گرفتن در بین نخبگان یک مملکت چندان تناسبی هم نداشته باشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)