صفحه 23 از 46 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 460

موضوع: زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاههای کانادا

Junior Member sunib آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BA Student of English Translation and Interpreting at IAUSTB

پیش فرض پاسخ : زمان مناسب اقدام برای پذیرش از دانشگاههای کانادا

دوستان سلام

من دانشجوی ترم 5 کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم. اگر تابستون به صورت یه ترم کامل درس ارائه بدن، به احتمال زیاد تابستون درسم تمومه. در غیر این صورت، پاییز 94.
    هنوز هم نه تافل دادم و نه آیلتس. اما تو فکر تافل هستم و می‌خوام کلاس برم و هر چه زودتر تافل بدم.

می‌خوام برای ارشد اقدام کنم و ترجیح می‌دم تو اولین تایم ممکن این اتفاق بیفته، مثلاً پاییز 2016 یا نهایت زمستون.
    با این شرایط، که نه مدرک لیسانسم حاضره و نه مدرک زبان، می‌شه برای 2016 برسم؟
    می‌تونم وارد پروسه‌ی مکاتبه با اساتید بشم یا خیر؟ اول باید مدارکم همه حاضر باشن و بعد اقدام کنم؟
    برای شروع باید چی‌کار کنم؟

ممنون می‌شم راهنمایی کنید.

سلام
    ایا دانشجویان کارشناسی ارشد زمانی که هنوز فارغ التحصیل نشدند مثلا ترم ۳ هستند با اساتید مکاتبه کنند و ...
    با توجه به این که اون موقع هنوز پایان نلمه رو ننوشتند و موضوعش هم احتمالا مشخص نیست استاد ممکنه قبول کنه؟ یا بذاره برای ترم زمستان و از مارچ به بعد اقدام کنه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من برای fall 2016 ( و یا شایدم 2017 ، که به احتمال زیاد همون 2016 هست ) میخوام اقدام کنم . یه سوال داشتم : میخواستم بدونم نظرتون چیه از الان مکاتبات و ارتباطاتم رو با اساتید شروع کنم و با توجه به اینکه یک سری ضعف های جزئی که توی رزومم هست ( ضعف درسی ) بهشون رو راست بگم من این ضعف ها رو دارم ولی چون به فیلد شما علاقه دارم این ضعف ها رو دارم جبران میکنم و حتما میخوام که زیر نظر شما ادامه تحصیل بدم ، و خودم رو برای اون موقع آماده کنم . در حقیقت الان نمیخوام رزومه براشون بفرستم ولی با توجه به پیش نیاز هایی که اساتید توی پروفایلشون اعلام کردند میخوام ضعف هام رو بهشون بگم و بگم که دارم جبرانشون میکنم . تا شاید خوششون بیاد و یه اوکی ولو ناچیز به بنده بدن.
    از صاحب نظران خواهش میکنم بهم بگن این روش چقدر جواب میده ؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط csw نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای fall 2016 ( و یا شایدم 2017 ، که به احتمال زیاد همون 2016 هست ) میخوام اقدام کنم . یه سوال داشتم : میخواستم بدونم نظرتون چیه از الان مکاتبات و ارتباطاتم رو با اساتید شروع کنم و با توجه به اینکه یک سری ضعف های جزئی که توی رزومم هست ( ضعف درسی ) بهشون رو راست بگم من این ضعف ها رو دارم ولی چون به فیلد شما علاقه دارم این ضعف ها رو دارم جبران میکنم و حتما میخوام که زیر نظر شما ادامه تحصیل بدم ، و خودم رو برای اون موقع آماده کنم . در حقیقت الان نمیخوام رزومه براشون بفرستم ولی با توجه به پیش نیاز هایی که اساتید توی پروفایلشون اعلام کردند میخوام ضعف هام رو بهشون بگم و بگم که دارم جبرانشون میکنم . تا شاید خوششون بیاد و یه اوکی ولو ناچیز به بنده بدن.
    از صاحب نظران خواهش میکنم بهم بگن این روش چقدر جواب میده ؟؟
    بنظر من الان خیلی زوده و موردی هم نداره ضعفهایی را که قراره برطرف کنید رو الان بهشون بگید. طرف فکر خواهد کرد به من چه ارتباطی داره که شما داری رزومه ات را تقویت میکنی؟ هز وقت تقویت شد بیا صحبت کنیم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط csw نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای fall 2016 ( و یا شایدم 2017 ، که به احتمال زیاد همون 2016 هست ) میخوام اقدام کنم . یه سوال داشتم : ....
    شما خودتون رو دقیقا جای اون استاد بذارین. آیا جذب کسی میشین که خودش دست بذاره روی چیزهایی که شما ترجیح میدین توشون قوی باشه، و بگه توی اینا ضعیفه؟
    واسه همین به نظر من اگر واقعا میخواید با اون اساتید بخصوص کار کنید، اسم دانشجوهاش رو پیدا کنید و با اونا مکاتبه کنید. ایمیل خیلی خیلی کوتاهی بزنید و بگید علاقه مندید در مورد این استاد بیشتر بدونید و از اون دانشجوها بخواید اگه چیزی به ذهنشون میرسه راهنمایی تون کنن.
    یعنی در این زمینه که چه مهارت های تخصصی برای کار با این استاد از همه بیشتر به درد میخوره. نحوه سوپروایز کردنش چطوره؟ (خیلی منظم و ردیف و با کنترله و از همون اول پروژه داره برای دانشجو، یا اصلا کاری به کار دانشجو نداره و صرفا دانشجو خودش از اول تا آخر باید موضوع پیدا کنه و کار رو تعریف کنه و انجام بده؟ و اینکه آیا ارتباط با صنعتش چطوره؟).

در کل ببینید اصلا چند تا دانشجو داره، صفحه اش آخرین آپدیتش مال کی هست، موضوعاتی که کار میکنه چقدر به روزه؟
    و از همه چی مهمتر همون شخصیت استاده. باور کنید این یه مورد جزو چیزاییه که ماها هیچکدوم در مرحله اپلای بهش واقف نیستیم که چقدر مهمه، ولی یه موضوعیه که میتونه مایه رستگاری بشه و یا مایه افسردگی و پیر و فرسوده شدن دانشجو.

در خلال این پرس و جوها، دستتون میاد کی واقعا سوپروایزر خوبیه. اونی که تعداد فوق العاده کمی دانشجو داره، شاید خیلی اکتیو نیست و تازه کار باشه و پدر آدم رو دربیاره. و شایدم دیگه گندمهاش رو آسیاب کرده وفول پروفسوره و پیره و کاری به کار دانشجو نداره و انگیزه ای برای بودجه گرفتن و پروژه گرفتن و اینا هم نداره.
    اونی هم که دیگه مثلا در آن واحد شصت تا دانشجوی ارشد و دکترا داره، اینم ممکنه یه آدم خیلی بازاری باشه که صرفا میخواد به یه نقطه انتها در کار استادی برسه و اونم میتونه اصلا فرصت رسیدگی به دانشجو رو نداشته باشه و بدتر از نوع اول و دوم باشه.

مهمه که استاد نه خیلی تازه کار باشه، و نه خیلی نزدیک آخراش، و در ضمن دانشجوهاش عمدتا بگن استاد خوبیه. بالاخره به چهار نفر ایمیل بزنید احتمالا دوتاشون جواب میدن، جوابا رو کنار هم بذارین ببینید چه نتیجه ای میگیرین.

این بحث گسترده هست، خیلی هم بستگی به دانشگاهی که اپلای میکنید داره. اگه دپارتمان خیلی بزرگیه و کلی درس های متنوع توش ارائه میشه، اینکه استاد دانشجوهاش زیاد باشن خیلی غیرعادی نیست و نشون میده امکاناتش رو دارن و ریسرچ جدیه اونجا. ولی واسه دپارتمانی که تنوع درس هم نداره و بضاعت دروس نشون میده جای چندان بزرگی نیست، یه آزمایشگاه خیلی شلوغ صرفا میتونه نشونه showman بازی استاده باشه.
    در مورد هر دانشگاهی، حتما سعی کنید از دانشجوها، چه ایرانی چه غیر ایرانی، یه پرس و جوی کوچولو بکنید. آدمهای صادق پیدا میشن که عیب ها رو بهتون بگن.

و در خلال همه اینها، اون مهارت ها رو هم تقویت کنید خب. بعدشم نترسید از اینکه چیزیتون قوی نیست. واسه 2016 شما همین یکی دو ماه وقت دارین که ایمیل بزنید و جواب بگیرید. که یه مقدار فرصت کمی هست، ولی از دستش ندید. خدا رو چه دیدین. یهو درست شد.
    و حتما به ددلاین دانشگاه ها دقت کنید، اکثرا همین ژانویه فوریه است. از دستتون میره اگه بدون توجه به ددلاین ها برید جلو.
    کار زمان بر و واقعا طاقت فرساییه. ولی جوینده یابنده است.
    ویرایش توسط zhila594 : January 23rd, 2015 در ساعت 12:23 AM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنظر من الان خیلی زوده و موردی هم نداره ضعفهایی را که قراره برطرف کنید رو الان بهشون بگید. طرف فکر خواهد کرد به من چه ارتباطی داره که شما داری رزومه ات را تقویت میکنی؟ هز وقت تقویت شد بیا صحبت کنیم.
    من از خیلی ها کمک خواستم تو اپلای ابرود ولی کسی نبود اطلاعات خوبی بده ! با همه ی این اوصاف شخصا خودم مشکلات رو تجربه کردم که مهم نیست ( نمونه اش پیام دادم به شخصی که به اصطلاح خرش از پل گذشته هر چی می خواسته از اپلای ابرود گرفته ولی الان مثلا شما اطلاعاتی که می خواید میگه به من چه !! ) ببین اولا عجول نباش ! دوما اصلا دلیلی نداره مواردی رو عنوان کنی که نباید بکنی !! بهترین کار آمار گرفتن از دانشجوهایی که فعال هستند در خود آن دانشگاه هست کسایی که راست میگن کسایی که واقعیت رو جلوه میدن ! خیلی فاکتور درگیره من خودم کاری رو که کاربر zhila594 انجام دادم و مثلا قرار بود ۱۵ تا دانشگاه اپلای کنم شد !! ۴ تا شاید باورت نشه یعنی ۱۱ تا شون اون جوابی رو که بخوام بگیرم نداشت یا خوب نبود یا موارد شخصی و غیره.

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sunib نمایش پست ها
    دوستان سلام

من دانشجوی ترم 5 کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم. اگر تابستون به صورت یه ترم کامل درس ارائه بدن، به احتمال زیاد تابستون درسم تمومه. در غیر این صورت، پاییز 94.
    هنوز هم نه تافل دادم و نه آیلتس. اما تو فکر تافل هستم و می‌خوام کلاس برم و هر چه زودتر تافل بدم.

می‌خوام برای ارشد اقدام کنم و ترجیح می‌دم تو اولین تایم ممکن این اتفاق بیفته، مثلاً پاییز 2016 یا نهایت زمستون.
    با این شرایط، که نه مدرک لیسانسم حاضره و نه مدرک زبان، می‌شه برای 2016 برسم؟
    می‌تونم وارد پروسه‌ی مکاتبه با اساتید بشم یا خیر؟ اول باید مدارکم همه حاضر باشن و بعد اقدام کنم؟
    برای شروع باید چی‌کار کنم؟

ممنون می‌شم راهنمایی کنید.
    برای اپلای زود اقدام نکن ! با برنامه باید پیش بری، اپلای پروسه ای طولانی و طاقت فرسا هست به نظر من !! مثل هلو بیا برو تو گلو نیست !! هر کسی هم که برنامه ریزی دقیق تری داشته باشه نتیجه بهتری میگیره ! به خصوص در ضمینه امتحانات زبان ! که بخش عظیمی از پرونده پذیرشت رو شامل میشه پس لطفا حساب شده کار کن !! شما مثلا نمره زبانت فکر می کنی میشه ۱۰۰ تافل ولی میری امتحان میدی حالا به هر دلیلی میشه ۹۵ کل برنامه ات می ریزه بهم، اگر داری با اساتید مکاتبه می کنی رو حساب کتاب باشه.

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط

سلام به همه دوستانی که زحمت خوندن این پست رو میکشن.
    من ارشدم رو در مکانیک تبدیل انرژی گرفتم و دنبال پذیرش گرفتن واسه دکترا هستم. هنوز امتحان زبان ندادم واسه همین به مهر اینده نمیرسم برای همین تصمیم گرفتم برای بهمن سال اینده(سال دیگه مثل همین موقع) اقدام کنم حالا سوالم اینه که من از چه زمانی باید مکاتبه را شروع کنم و از همه مهمتر کی امتحان زبان بدم؟ منظورم اینه که باید مدارکم واسه مکاتبه با اساتید تا کی اماده بشه؟
    با تشکر

Junior Member

سلام
    من الان دانشجوی ترم ۶ ام و میخوام برای فال ۲۰۱۶ از آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرم. در مورده دانشگاه خیلی مطمعن نیستم
    سوالم اینه که من کی باید مدارک زبان و جی آر ای ام حاضر باشه که بعد با اساتید مکاتبه کنم؟

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra4208 نمایش پست ها
    سلام
    من الان دانشجوی ترم ۶ ام و میخوام برای فال ۲۰۱۶ از آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرم. در مورده دانشگاه خیلی مطمعن نیستم
    سوالم اینه که من کی باید مدارک زبان و جی آر ای ام حاضر باشه که بعد با اساتید مکاتبه کنم؟
    خیر نیازی نیست منتها اگه نمرات زبان آماده باشه ممکنه جواب بهتری بتونید بگیرید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)