نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 164 از 376 نخستنخست ... 64114154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174214264 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,631 تا 1,640 , از مجموع 3754

موضوع: دبی (امارات) - کلیرنس ویزاهای تحصیلی در سال ٢٠١۵

پیش فرض پاسخ : دبی (امارات) - کلیرنس ویزاهای تحصیلی در سال ٢٠١۵

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanhh نمایش پست ها
    دوستان ظاهرا یکشنبه سفارت تعطیله، و ما باید از دوشنبه منتظر آپدیتمون باشیم...
    http://dubai.usconsulate.gov/dubai/holidays.html
    روبروش نوشته USA پس میشه امیدوار بود که سفارت دبی تعطیل نیست.

من هم يكي از دوستانم فاميليش عينا مثل يكي ديگه بود كه همين موضوع باعث شد كليرنسش طولاني بشه . خلاصه اين هم جزو اون مواردي است كه دست ما نيست متاسفانه.

Junior Member

سلام
    میخواستم بدونم رشته شما چی هست؟

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjvd نمایش پست ها
    روبروش نوشته USA پس میشه امیدوار بود که سفارت دبی تعطیل نیست.
    اون USA یعنی که این تعطیلات مال کشور آمریکاست. سفارت آمریکا در دوبی هم تعطیلات آمریکایی و هم عربی (امارات متحده) رو تعطیل میکنه. به عبارتی احترام به مراسم دو کشور.
    کلا لعنت بر این شانس. این عقب انداخته شدن ویزاها چند تا ضرر برای من یکی داشت. اول اینکه تو اوج گرمای تابستان سه هفته به سفر من توی ایران اضافه کرد که به علت شهرستانی بودن یک جورایی ظلم مضاعف هم هست. دوم اینکه پرواز برگشت رو حسابی انداخت توی high season که قیمت ها چند برابره. سوم هم اینکه رسما این سه چهار ماهه آینده انبوهی از تعطیلات توشه که هر کدومش یک روز داستان رو عقب می اندازه. کلا هم من یک جورایی شاکیم از سفارت که چه معنی میده که هم 4th of july رو جشن بگیرن و هم memorial day. اصلا به اینها چه. اینها اونجان که به ملت این ناحیه خدمات بدن، نه اینکه پول یامفت بگیرن و مجموع اعیاد عربی و مسیحی و آمریکایی رو تعطیل کنن و برن عشق و حال. بعدا واقعا تف به این بی احترامیشون که بعد کلی تاخیر که مقصرش هم خودشون هستن، نشستن حداقل یک آخر هفته رو اضافه کاری واستن و کار ملت رو راه بندازن.
    به عنوان یک نفر که سه سال آمریکا زندگی کرده و بیشتر از اون رو خارج از آمریکا و با آمریکایی ها هم در خارج مراوده داشته و هم در داخل باید به عرضتون برسونم که آمریکایی ها توی آمریکا بهترین آدم های دنیا هستن، ولی از اون کشور که خارج میشن یکی از بی مسئولیت ترین آدم های دنیا میشن. آمریکایی ها یکی از بدترین توریست های دنیا هستن و سفارت خانه هاشون یکی از بی مسئولیت ترین سفارت خانه های دنیاست. البته این به این معنا نیست که کارتون رو راه نمیندازن، ولی اگر سوتی دادن، اصلا در جبرانش همت نمی کنن، سه سال پیش ویزام توی سفارت آمریکا در ازبکستان غلط تایپی داشت، طرف بدون یک کلام معذرت خواهی گفت که اگه میخوای هفته های آینده شاید عوضش کنم برات. با همین یک سوتی ساده شون بنده 2000 دلار ضرر کردم (هزینه یک هفته سفر اجباری در ازبکستان و ... ). نحوه برخورد سفارت خانه ها مثلا در کشورهایی مثل هند و پاکستان و افغانستان و ... رو هم که در نظر بگیریم واقعا باید بهشون بگم که براشون متاسفم.
    حالا بیخیال این شرایط منفی، ایشاء الله که کار همگی دیر یا زود راه می افته و اینا همش خاطره میشن. ولی کلا یادتون باشه که روی آمریکا زیاد حساب نکنید، همیشه منتظر باشید که سورپرایز شید.
    واقعا که!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    اون USA یعنی که این تعطیلات مال کشور آمریکاست. سفارت آمریکا در دوبی هم تعطیلات آمریکایی و هم عربی (امارات متحده) رو تعطیل میکنه. به عبارتی احترام به مراسم دو کشور.
    کلا لعنت بر این شانس. این عقب انداخته شدن ویزاها چند تا ضرر برای من یکی داشت. اول اینکه تو اوج گرمای تابستان سه هفته به سفر من توی ایران اضافه کرد که به علت شهرستانی بودن یک جورایی ظلم مضاعف هم هست. دوم اینکه پرواز برگشت رو حسابی انداخت توی high season که قیمت ها چند برابره. سوم هم اینکه رسما این سه چهار ماهه آینده انبوهی از تعطیلات توشه که هر کدومش یک روز داستان رو عقب می اندازه. کلا هم من یک جورایی شاکیم از سفارت که چه معنی میده که هم 4th of july رو جشن بگیرن و هم memorial day. اصلا به اینها چه. اینها اونجان که به ملت این ناحیه خدمات بدن، نه اینکه پول یامفت بگیرن و مجموع اعیاد عربی و مسیحی و آمریکایی رو تعطیل کنن و برن عشق و حال. بعدا واقعا تف به این بی احترامیشون که بعد کلی تاخیر که مقصرش هم خودشون هستن، نشستن حداقل یک آخر هفته رو اضافه کاری واستن و کار ملت رو راه بندازن.
    به عنوان یک نفر که سه سال آمریکا زندگی کرده و بیشتر از اون رو خارج از آمریکا و با آمریکایی ها هم در خارج مراوده داشته و هم در داخل باید به عرضتون برسونم که آمریکایی ها توی آمریکا بهترین آدم های دنیا هستن، ولی از اون کشور که خارج میشن یکی از بی مسئولیت ترین آدم های دنیا میشن. آمریکایی ها یکی از بدترین توریست های دنیا هستن و سفارت خانه هاشون یکی از بی مسئولیت ترین سفارت خانه های دنیاست. البته این به این معنا نیست که کارتون رو راه نمیندازن، ولی اگر سوتی دادن، اصلا در جبرانش همت نمی کنن، سه سال پیش ویزام توی سفارت آمریکا در ازبکستان غلط تایپی داشت، طرف بدون یک کلام معذرت خواهی گفت که اگه میخوای هفته های آینده شاید عوضش کنم برات. با همین یک سوتی ساده شون بنده 2000 دلار ضرر کردم (هزینه یک هفته سفر اجباری در ازبکستان و ... ). نحوه برخورد سفارت خانه ها مثلا در کشورهایی مثل هند و پاکستان و افغانستان و ... رو هم که در نظر بگیریم واقعا باید بهشون بگم که براشون متاسفم.
    حالا بیخیال این شرایط منفی، ایشاء الله که کار همگی دیر یا زود راه می افته و اینا همش خاطره میشن. ولی کلا یادتون باشه که روی آمریکا زیاد حساب نکنید، همیشه منتظر باشید که سورپرایز شید.
    رفیق ممنون از اطلاعات. حرفا و در دلهای جالبی بود. ایشاا... موفق باشی.
    برای اینکه پستمونم حذف نشه یه سئوال مرتبط (ولی دورهمی) بپرسم !! :
    ایمیل کلیرنس دبی اصولا روز تعطیل نمیاد نه؟ میخوام ببینم سیستم مکانیزه است یا شپله؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    يعني ماها اگه اين چند روزم كلير شيم احتمال زياد ميخوريم به تعطيلي عيد فطر و واسه پيكاپ 3 روز كارمون تاخير ميخوره. تازه اگه از 18 جولاي شروع شه وگرنه ميشه 4 روز.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir

ایمیل کلیرنس رو یه اپراتور که اونجا هست با توجه به وضعیت پرونده میفرسته واستون و در نتیجه در روزهای تعطیل نخواهد اومد. من خودم پنج شنبه آپدیت شدم و چون از اون موقع تعطیل بود هنوز ایمیل کلیرنس دریافت نکردم.
    اینم اضافه کنم که تا اونجا که من میدونم empost پاسپورتارو فقط روز یکشنبه تحویل میگیره و یکشنبه هفته بعدش با ویزا (یا بدون ویزا!) تحویل میده، بنابراین حتی اگر امروز هم سفارت باز بود و شما ایمیل کلیرنس دریافت میکردید فرقی نمیکرد چون در هر صورت به یکشنبه این هفته نمیرسیدید و میشد هفته بعد.در مورد عید فطر هم الان سرچ کردم دیدم زده 17 جولای که میشه پنجشنبه ("Islamic holiday exact dates are subject to moon sighting and may differ from date given") و اگر انجور باشه خللی در کار ما وارد نمیکنه. یعنی انتظار میره که یکشنبه 12 جولای پاسپورت داده بشه به empost و یکشنبه 19 جولای با ویزا تحویل آژانس بشه و در نهایت دوشنبه، سه شنبه برسه تهران.

نقل قول نوشته اصلی توسط AshkanTB نمایش پست ها
    ایمیل کلیرنس رو یه اپراتور که اونجا هست با توجه به وضعیت پرونده میفرسته واستون و در نتیجه در روزهای تعطیل نخواهد اومد. من خودم پنج شنبه آپدیت شدم و چون از اون موقع تعطیل بود هنوز ایمیل کلیرنس دریافت نکردم.
    اینم اضافه کنم که تا اونجا که من میدونم empost پاسپورتارو فقط روز یکشنبه تحویل میگیره و یکشنبه هفته بعدش با ویزا (یا بدون ویزا!) تحویل میده، بنابراین حتی اگر امروز هم سفارت باز بود و شما ایمیل کلیرنس دریافت میکردید فرقی نمیکرد چون در هر صورت به یکشنبه این هفته نمیرسیدید و میشد هفته بعد.در مورد عید فطر هم الان سرچ کردم دیدم زده 17 جولای که میشه پنجشنبه ("Islamic holiday exact dates are subject to moon sighting and may differ from date given") و اگر انجور باشه خللی در کار ما وارد نمیکنه. یعنی انتظار میره که یکشنبه 12 جولای پاسپورت داده بشه به empost و یکشنبه 19 جولای با ویزا تحویل آژانس بشه و در نهایت دوشنبه، سه شنبه برسه تهران.
    سپاس از راهنمایی. این سئوالو پرسیدم چون خودمم 2 جولای آپدیت شدم. بعد 24 روز. امیدوارم این آپدیت به معنای کلیر باشه. موفق باشی

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط aminjvd نمایش پست ها
    رفیق ممنون از اطلاعات. حرفا و در دلهای جالبی بود. ایشاا... موفق باشی.
    برای اینکه پستمونم حذف نشه یه سئوال مرتبط (ولی دورهمی) بپرسم !! :
    ایمیل کلیرنس دبی اصولا روز تعطیل نمیاد نه؟ میخوام ببینم سیستم مکانیزه است یا شپله؟!
    کلا این جور پروسه ها توی آمریکا discretionary است. یعنی کیس بای کیس فرق میکنه. واسه همین هم هیچ وقت مکانیزه نمی شه. کلا من زیاد اعتقاد ندارم که افسرهایی که کیس ما از زیر دستشون رد میشه زیاد انرژی صرف مطالعه اش می کنن. ولی طبق اصول باید حتما از زیر دستشون رد بشه. چون 90 درصد مشکلات خیلی تابلو هستند و با یک نگاه سرسری معلوم میشند. خلاصه در جواب سئوالت باید بگم که توی روزهای تعطیل کسی کار نمی کنه و آپدیتی هم صورت نمی پذیره.
    در ضمن در رابطه با کلیرنس این نکته رو اشاره کنم که یک مسئله خیلی خیلی روتین هست توی قوانین آمریکا. یعنی شما آمریکا هم بری، خیلی از این داستان ها وجود داره، یعنی پرونده ات میره توی پروسه های طولانی کلیرنس. این پروسه ها طولانیه چون دولت آمریکا کوچیکه (در مقایسه با حجم اقتصاد و فعالیت های آمریکا) و کارمندهای کمی (به نسبت حجم فعالیت ها) داره. دیتابیس های متعددی توی آمریکا وجود داره که تقریبا از همه اش باید استعلام بشه.
    روال های کلیرنس قبلا زیاد سخت نبود، ولی به علت نبود تکنولوژی کند بود. بعد که تکنولوژی اومد، قاعدتا باید خیلی سریعتر میشد، ولی ماجرای یازده سپتامبر روندها رو سخت گیرانه تر و چک های امنیتی رو بیشتر کرد. خلاصه دوباره همون آش شد و همون کاسه. البته داستان ما گره خورد به این ایراد فنی شون.
    خلاصه سخت نگیرید. تجربه شخصی من اینه که به هر حال میاد، چه جوش بزنید، چه نزنید. پس بهتره زیاد جوش نزنید و برید از زندگی لذت ببرید. زندگی تون رو متوقف نکنید تا روز ورود به آمریکا. این روزها هم یک بخشی از عمرتونه که برنمیگرده. برید استخر، دریا، تبریز، شیراز، ارمنستان، ... . خلاصه حالش رو ببرید، چون نگرانی هیچ اثری روی نتیجه کار نداره.
    در ضمن وقتی فرآیند یک کاری تصادفی و شانسی میشه، آدم ها خرافاتی میشن. ترجیحا خرافاتی هم نشین و منطقی فکر کنین.
    واقعا که!!!

Junior Member

سلام . من 25 می رفتم سفارت و کلیر خوردم
    الان تقریبا 5 هفته است که سایت هیچ تغییری نکرده. به نظرتون امیدی هست؟
    متشکرم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)