صفحه 96 از 101 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

اساتید بخش آنکارا
    من میخوام از این سفارت برای ویزا اقدام کنم، تنها مشکل من سربازی "س" هستش، بنظرتون پیچوندن این مسئله مشکل ساز نخواهد شد؟ مدرکی دال بر اینکه کجا بودیم رو نمیخوان؟ (( من کد آزاد بودم و کاملا شانسی به "س" خوردم)) حالا از رو این کارتا مشخص نیست!؟ نمی فهمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ی پیشنهاد خوب بدین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط phoenix70 نمایش پست ها
    سلام. واقعن متاسفم.
    میشه از شرایطتون بپرسم؟
    میشه لطفن سوال و جواب هایی که داشتید رو بفرمایید؟
    شاید بشه دلیل ریجکت رو پیدا کرد.

کلن یکم مصاحبه تون رو تعریف کنید که چی شد اگر امکان داره.

ممنونم
    بله، دخترم، برای مستر مهندسی صنایع میخواستم برم، فاند نداشتم اما حساب بانکی رو با خودم برده بودم همراه ایمیل از استاد دانشگاه که گفته بود صرفا چون ترم بهار دارم میرم و فاندها رو توی ترم پاییز دادن من نمیتونم فاند بگیرم و به طور قطع برای ترم پاییز آینده میتونم فاند بگیرم.

اول مصاحبه ازم پرسید چرا میخوای بری امریکا؟ گفتم برای ادامه تحصیل توی رشته مهندسی صنایع مقطع مستر
    چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟ چون توی رشته من دانشگاه قوی ای هست و دکتر فلانی توی همون زمینه ای که من میخوام (سیستم های سلامت) داره کار میکنه و منم قراره با اون کار کنم
    سیستم های سلامت چه ربطی به مهندسی صنایع داره؟ جواب دادم
    برنامت بعد از درس چیه؟ برمیگردم ایران چون توی این زمینه خیلی موقعیت شغلی برای من وجود داره و با این تحصیلات راحت میتونم کار پیدا کنم (با توضیحات بیشتر)
    هزینه تحصیل رو چطوری میدی؟ من از طرف خونواده حمایت مالی میشم ضمن اینکه از ترم 2 فاند هم میگیرم.
    نامه حساب بانکی داری؟ نشون دادم.
    متاسفانه نمیتونیم بهت ویزا بدیم. این برگه رو مطالعه کن توش دلیل رو آوردم.
    توی برگه هم نوشته بود با بند 214 ریجکت شدی!

همین

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من متاسفانه برای بار دوم ریجکت شدم از آنکارا. بار اول از ارمنستان رد شدم 8 سپتامبر و 25 نوامبر در انکارا رد شدم. در ارمنستان من هیچ دیدی نسبت به مصاحبه نداشتم و گند زدم نتونستم قانع کنم. از من پرسید چرا این دانشگاه ؟ گفتم خوبه عالیه و .. اون گفت میدونم چرا ؟ هرچی دلیل میاوردم قانع نمیشد دست آخر گفتم عموم اونجاست و میرم خونه عمو هزینه هام کم میشه. بعد در مورد فاند پرسید گفتم اقدام نکردم چون پول دارم و شاید ترم بعد اقدام کنم .گفت این جواب من نیست جواب دیگه ای نداری گفتم نه بعد گفت متاسفم و برگه سفید.
    دفعه دوم ار ترکیه حدود 10 روز پیش. همه چیز خوب لود و من مسلط و با امید. در ضمن من توی آی 20 خورده 33 هزار دلار برای هزینه های دانشگاه و اینا بعد من یک bsاز عموم دادن دانشگاه که حدود 222 هزار دلار بود . عموم هم نزدیگ اون دانشگاه هست و سیتیزن هست. برگه ساپورت مالی از عموم داشتم بعلاوه 2 تا حساباش یکی 50 هزار و دیگری 225 هزار. خودمم 44 هزار bs داشتم. تو ترکیه پرسید چرا این دانشگاه ؟ گفتم استاد و ریس دانشکده و ... یک جورایی قانع شد . بعد گفت فاند اقدام کردی ؟ من گفتم دانشگاه ایمیل زدم و چون کارمندان دیپارتمان عوض شدن دارن روی موضوع فاند و مدارکش بحث میکنن و گفتن خبرت میکنیم.ایمیلش هم همراهم بود. بعد از کارم پرسید که الان چیکار میکنی و بعد گفت متاسفم هیچ تغییری ندادی نسبت به ایروان.
    دارم دیوانه میشم.به نظرتون چیکار کنم؟
    با دانشگاه مکاتبه کردم میگه من فاند نمیدم باید بیای اینجا ما ببینیمت بعد بهت میدیم و امکان پذیر نیست الان و گفت میتونی دیفر کنی .
    خواهش میکنم کمکم کنید. باید چیکار کنم؟ دانشگاهو عوض کنم و ایالت که نزدیک عموم نباشم یا فرقی نداره؟ اگه عوض کنم اون نمیگه چرا عوض کردی تو که گفته بودی دانشگاه قبلی عالیه و اینا. فرم ای 20 که 225 هزار تا توشه به عنوان فامیلی فاند را عوض کنم و مثلا حدود 40 هزار تا با توجه به هزینه دانشگاه بزنم. از خودمم هم bs بدم دانشگاه که بزنه توی personal fund یا نه؟

به نظر شما باید چه تغییری بدم تو پروندم؟

برای بار سوم بازم از ترکیه اقدام کنم یا دبی؟
    ویرایش توسط haley : December 9th, 2015 در ساعت 06:30 AM دلیل: ترکیب پست ها

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط R1100037918H نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من متاسفانه برای بار دوم ریجکت شدم از آنکارا. بار اول از ارمنستان رد شدم 8 سپتامبر و 25 نوامبر در انکارا رد شدم. در ارمنستان من هیچ دیدی نسبت به مصاحبه نداشتم و گند زدم نتونستم قانع کنم. از من پرسید چرا این دانشگاه ؟ گفتم خوبه عالیه و .. اون گفت میدونم چرا ؟ هرچی دلیل میاوردم قانع نمیشد دست آخر گفتم عموم اونجاست و میرم خونه عمو هزینه هام کم میشه. بعد در مورد فاند پرسید گفتم اقدام نکردم چون پول دارم و شاید ترم بعد اقدام کنم .گفت این جواب من نیست جواب دیگه ای نداری گفتم نه بعد گفت متاسفم و برگه سفید.
    دفعه دوم ار ترکیه حدود 10 روز پیش. همه چیز خوب لود و من مسلط و با امید. در ضمن من توی آی 20 خورده 33 هزار دلار برای هزینه های دانشگاه و اینا بعد من یک bsاز عموم دادن دانشگاه که حدود 222 هزار دلار بود . عموم هم نزدیگ اون دانشگاه هست و سیتیزن هست. برگه ساپورت مالی از عموم داشتم بعلاوه 2 تا حساباش یکی 50 هزار و دیگری 225 هزار. خودمم 44 هزار bs داشتم. تو ترکیه پرسید چرا این دانشگاه ؟ گفتم استاد و ریس دانشکده و ... یک جورایی قانع شد . بعد گفت فاند اقدام کردی ؟ من گفتم دانشگاه ایمیل زدم و چون کارمندان دیپارتمان عوض شدن دارن روی موضوع فاند و مدارکش بحث میکنن و گفتن خبرت میکنیم.ایمیلش هم همراهم بود. بعد از کارم پرسید که الان چیکار میکنی و بعد گفت متاسفم هیچ تغییری ندادی نسبت به ایروان.
    با دانشگاه مکاتبه کردم میگه من فاند نمیدم باید بیای اینجا ما ببینیمت بعد بهت میدیم و امکان پذیر نیست الان و گفت میتونی دیفر کنی .
    خواهش میکنم کمکم کنید. باید چیکار کنم؟ دانشگاهو عوض کنم و ایالت که نزدیک عموم نباشم یا فرقی نداره؟ اگه عوض کنم اون نمیگه چرا عوض کردی تو که گفته بودی دانشگاه قبلی عالیه و اینا. فرم ای 20 که 225 هزار تا توشه به عنوان فامیلی فاند را عوض کنم و مثلا حدود 40 هزار تا با توجه به هزینه دانشگاه بزنم. از خودمم هم bs بدم دانشگاه که بزنه توی personal fund یا نه؟
    همه این کا ها رو که خودت گفتی!
    عوض کردن دانشگاه - اگه فاند جور شد که خیلی خوبه وگرنه نامه بانکی از خودت ( نه عمو) به مبلغ مناسب (نه خیلی زیاد)

برای بار سوم بازم از ترکیه اقدام کنم یا دبی؟
    من به شخصه فکر نمیکنم با تغییر بی اس بتونی کاری کنی. اینکه عموی شما اونجاست شما اصلا نباید ازش اسمی میاوردی چون خودش سوشیال تای رو رد میکنه. اگر خودت قصدت اینه جای دیگه تو یه ایالت دیگه اپلای کنیو یا موقعیت خوبی داری جای دیگه، بد نیست بهش فکر کنی و سعی کنی دراونجا فاند جور کنی و اینبار اسمی از عمو و بی اس نیاری ...نه اینکه دروغ بگیمن نمیدونم با توجه به این پرونده که رو عمو مانور دادی چقدر آزادی عمل برای تغییر حرفت داری ولی حداقل میتونی ازش اسمی نیاری
    باید جوری نشون بدی که تنها هدفت اینه که بری اونجا درس بخونی برگردی چونمدرک امریکا تو ایران خیلی با ارزشه و چون تو ایران مدارک بالا کلا ارزش داره و جایگاه شغلی خوبی میتونی داشته باشی تصمیم گرفتی بری امریکا درس بخونی و چند جا هم اپلای کردی.
    راجع به بقیه شرایط خودتون توضیح ندادین. رزومه، مقطع قبل و بعد، سابقه کار، سربازی، مقالات و ...

با سلام خدمت دوستان عزیز
    ببین دوست عزیز، شما وقتی تو I-20 مبلغ 33 هزار تا خورده و شما هم 44 هزار تا BS داری به نظرت نیازی هست که اسمی از عمو و این داستانا بیاری؟؟ اصلا نیازی به BS عموت نیست. اگر فاند داشتی که هیچ، اگر هم نداشتی پرسونال فاند 44 هزار تا کافیه و خوب، 30 درصد بیشتر از هزینه دانشگاه!! وقتی ازت میپرسه واسه فاند اقدام کردی یا نه شاید واسه اینه که میخواد بدونه شما چقدر علاقه داری به درس خوندن و برای تحصیل داری میری، واسه درس خوندنو زندگی دانشجویی، نه واسه بیزینس و کار و اقامت و خوش گذرونی کنار یه عموی سیتیزن با حساب پرپول.

من فکر میکنم اگر شما خودتونو به موضوع کارت و درس خوندن و کیفیت دانشگاه فوق العاده مشتاق نشون بدید و حرفی از عمو جان به میون نیارید و اگر سوالی در رابطه با ایشون ازتون پرسید یه سری اطلاعات کلی بدین و حتی محل زندگیتون رو هم در امریکا یه هوزینگ هال تو دانشگاه بزنید، سیف تره تا خونه عمو.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط mjameh نمایش پست ها
    بله، دخترم، برای مستر مهندسی صنایع میخواستم برم، فاند نداشتم اما حساب بانکی رو با خودم برده بودم همراه ایمیل از استاد دانشگاه که گفته بود صرفا چون ترم بهار دارم میرم و فاندها رو توی ترم پاییز دادن من نمیتونم فاند بگیرم و به طور قطع برای ترم پاییز آینده میتونم فاند بگیرم.

اول مصاحبه ازم پرسید چرا میخوای بری امریکا؟ گفتم برای ادامه تحصیل توی رشته مهندسی صنایع مقطع مستر
    چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟ چون توی رشته من دانشگاه قوی ای هست و دکتر فلانی توی همون زمینه ای که من میخوام (سیستم های سلامت) داره کار میکنه و منم قراره با اون کار کنم
    سیستم های سلامت چه ربطی به مهندسی صنایع داره؟ جواب دادم
    برنامت بعد از درس چیه؟ برمیگردم ایران چون توی این زمینه خیلی موقعیت شغلی برای من وجود داره و با این تحصیلات راحت میتونم کار پیدا کنم (با توضیحات بیشتر)
    هزینه تحصیل رو چطوری میدی؟ من از طرف خونواده حمایت مالی میشم ضمن اینکه از ترم 2 فاند هم میگیرم.
    نامه حساب بانکی داری؟ نشون دادم.
    متاسفانه نمیتونیم بهت ویزا بدیم. این برگه رو مطالعه کن توش دلیل رو آوردم.
    توی برگه هم نوشته بود با بند 214 ریجکت شدی!

همین
    منم دقیقا همینجوری ریجکت شدم.

دوستان بعد از 2 بار ریجکت 214 از دوبی( 10جون و 22 اکتبر) امروز از آنکارا وارد کلیرنس شدم.
    تجربه ی دوبی رو در صفحه 113 پست شماره ی 1122 تاپبک تجربیات دوبی2015 نوشتم.
    آفیسر امروز یه مرد جوان چشم آبی عینکی بود که برخلاف آفیسر دومی در22 اکتبر دوبی که به اشتباه فکر کرده بود من فقط tuision waived هستم و فاند دیگه ای ندارم و هرچه ازش خواسته بودم نامه ی پذیرش و TA ام رو ببینه قبول نکرده بود،در آنکارا آفیسر 15-20 دقیقه وقت گذاشت و همه ی مدارکو دید. من که قول فاند TA هستم وپذیرشم از یه دانشگاه رنک60 بود خیلی خوشحال شدم وحتی پذیرش های دیگه ام که همین شرایط رو داشت و مقالاتم رو هم در حد چند ثانیه ورق زد فقط در حدی بود مطمئن بشه که وجود خارجی دارن و اصلا ندیدم روشون دقیق بشه و بعد پسشون داد. (رشتم شیمی هست کارم حساس نبوده)
    سوالاتشم :
    کدوم دانشکاه؟
    چی میخای بخونی؟
    -همون رشته ی مسترم
    روی چی می خوای کار کنی؟
    همون زمینه ی مسترم با کمی تغییر.... (بخاطر اضطراب ناشی از تجربیات تلخ گذشته و سرمای شدید داخل سالن خیلی متمرکز نبودم و به سختی کارمو براش توضیح دادم)
    بحث فاند و BS برای من در دو دفعه ی قبل مسئله شده بود که ازم پرسید هزینش؟ گفتم فاند دارمTA ام شهریه هم ندارم . ولی این هم BS ام.
    من برخلاف دو دفعه ی قبل اینبار با همسرم بودم و BS ایندفعه بخش عمده اش از حساب ایشون بود ( BS قبلی خودمو هم برده بودم) و از ترسمون به اندازه ی 4 سال تحصیل بدون فاند BS برده بودیم که وقتی دید بخاطر رقم زیادش سوت زد!
    سوال دیگه ای نکرد
    از همسرم که F2هست هم پرسید به چه زبانی مصاحبه میکنید؟ همسرم هم گفت انگلیسی
    سوالات همسرم:
    سربازی؟
    -معافیت و ترجمه مدرکو نشون داد
    شغلتون؟
    شرکت خصوصی در زمینه ی.....(زمینه ی کاری و رشته حساس نبود و دیدم که خوشش اومد)
    چند کارمند دارید؟ ( بنظرم بخاطر مبلغ زیاد BS اینو پرسید و براش جنبه تایید داشت)
    چند ساله ازدواج کردید؟
    -4 سال
    شناسنامه؟
    ترجمشو دادیم
    چیزی هم از برنامش برای در طول تحصیل من نپرسید( شاید چون همسرم گفته بود سهامدار شرکتش هست)
    جیزی هم از برنامه ی من بعد از تحصیلم نپرسید و یا اینکه میخوای برکردی یا بمونی
    ریز نمره I-20 کامفرمیشن DS و Sevis feeو پاسپورت رو دم در قبل از انگشت نگاری گرفتن و CV ریسرچ پلن، SOP، نامه ی پذیرش دانشگاه مدارکی بود که لیستشو دم در دادن و گفتن بذار دم دست.
    آفیسر اینا رو دیدو ریز نمره رو هم ورق زد بیشتر دنبال مسترم بود که آخر گذاشته بودم و بنظرم اومد روی اسم درسها کمی دقت کرد.
    برخلاف مصاحبه دومم در دوبی که بدون سلام و قبل از هرچیز پرسید چرا ریجکت شدی و تا آخراون 3-4 دقیقه فقط به دنبال نظر و کامنت آفیسر قبلی بود و با اینکه مدارکم تغییر کرده بود باز هم همون نظر قبل رو داد. این آفیسر هیچ سوالی از ریجکتهای قبل نکرد و خودش از اول همه چیزو بررسی کرد.
    در آخر، قصدم این نیست که بگم دوبی سفارت بدیه و آنکارا خوبه. چون در 3 باری که سفارت دوبی رفتم( تارخ های 10 جون و 9 جولای که به دلیل ایراد در فرم DS باهام مصاحبه نکردن و 22 اکتبر) دیدم که چه حجم زیادی از دانشجوهای ایرانی از دوبی برگه ی صورتی و ویزای درجا گرفتن و کلیرنس هم زیاد بود و ریجکت دانشجویی به نسبت اینها خیلی خیلی کم بود (مثلا در 10 جون نزدیک 20 تا دانشجو دیدم که زرد یا صورتی گرفتن و جز خودم ریجکت دیگه ای ندیدم). ولی فقط می خوام به دوستانی که مثل من تجربه ی بیش از یک ریجکت رو دارن بگم همیشه امید هست و موفقیت در پیدا کردن عامل ریجکت و قوی تر و حساب شده تر برگشتن به مصاحبه _چه از نظر مدارک وچه از نظر توضیحات_ است. امیدتونو از دست ندید:-)

من چند روز دیگه مصاحبه دارم آنکارا .بار دوم .بار اول دوبی رد شدم. آفیسر هیچ مدرکی نخواست .گفت برنا مه ت معلوم نیست .الان چی بگم بهتره؟ بار اول پرسید بعد لیسانس چیکار میخوای بکنی ؟من گفتم فوق میخوام بخونم.

Junior Member

به نظر منم شما باید تلاش میکردین افیسرو قانع کنین که ادم علمی هستین نه پولی. من 7 ام مصاحبه داشتم و فاندم درست نشد برای این ترم با BS رفتم سفارت که مبلغش دقیقا مبلغ ای 20 بود نه بیشتر و وقتی ازم پرسید برای فاند اقدام کردی نفهمیدم چی بگم خیلی با اعتماد به نفس گفتم برای من کار این استاد مهم بود چه با فاند باشه چه بدون فاند و درباره هزینه هام پرسید که چطوره گفتم خانوادم ساپورت می کنن و سوال بعدیش درباره رشته درسی بود و موصوع تز و اینکه کار کردم تو گپی که بوده و من راستشو گفتم که کار رسمی نبوده و در چا بهم ویزا داد. به نظر من فقط باید اعتماد به نفس داشته باشین خیلی راحت و روون انگلیسی حرف بزنین و با جملات کوتاه و ساده بگین که درس براتون مهمه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)