صفحه 21 از 101 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام
    من 16 آوریل مصاحبه داشتم. دکترا مهندسی برق فول فاند. دو سال گپ (مقاله داشتم تو این مدت)، سربازی معاف.
    اول بگم من الان می بینم که چرا اکثرا تا حالا می دیدم کیس های یه خورده خاص تر میان و تجربشون رو میگن، و چرا بقیه کمتر میان. چون واقعا الان حرف خاصی ندارم برای گفتن، چون موردهای فول فاند کیسشون اغلب کیس خاصی نیست که اتفاقی چیزی یا حرف خاصی بوده باشه که بیان بگن. ولی بر حسب وظیفه گفتم حالا بیام بنویسم ولی مثل اغلب موردهای فول فاند هست و فقط سرتون رو درد میارم.
    مصاحبه: حدود دو دقیقه. ساعت 1 بعدازظهر. با آفیسر جوون عینکی. خیلی سریع تایپ میکرد و اکثرا کامپیوتر رو نگاه میکرد. پرسید با این دکترات چه میکنی؟ گفتم میخوام تو ایران هیئت علمی شم، موضوعش چیه؟ به اختصار در مورد ریسرچ پلن گفتم، و اینکه سربازی؟ کارت معافیت رو دادم دید. همین. ریسرچ پلن و CV رو هم نگه داشت. برگه زرد هم از قبل کنارش بود که طبیعیه خب برای برق.
    توصیه میکنم نمونه سوالا رو قبل رفتن خوب مرور کنید و مدتی که میرید آنکارا از زیبایی و آرامش شهر لذت ببرید.
    در ضمن من خودم خیلی استرسی هستم و همتون رو 10 هیچ میبرم، ولی تو صف سفارت با دو تا از بچه ها گفتیم و خندیدیم و حقیقتش اصلا استرسی نبود. بقیه بچه هام خیلی خوب بودن و همین آرزوی موفقیت حس خوبی میده. یه مقدار استرسی هم بود فقط توی سفارت هی منتظر بودی شمارت رو بخونن. وگرنه نگران استرس نباشید، روزای قبلش خود راه رفتن تو اطراف کیزیلای خیلی آروم می کنه آدمو، تو صف سفارت هم با چند تا از بچه ها صحبت کنید بخندید شارژ شارژ می شید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aligerdoo نمایش پست ها
    سلام
    من 16 آوریل مصاحبه داشتم. دکترا مهندسی برق فول فاند. دو سال گپ (مقاله داشتم تو این مدت)، سربازی معاف.
    اول بگم من الان می بینم که چرا اکثرا تا حالا می دیدم کیس های یه خورده خاص تر میان و تجربشون رو میگن، و چرا بقیه کمتر میان. چون واقعا الان حرف خاصی ندارم برای گفتن، چون موردهای فول فاند کیسشون اغلب کیس خاصی نیست که اتفاقی چیزی یا حرف خاصی بوده باشه که بیان بگن. ولی بر حسب وظیفه گفتم حالا بیام بنویسم ولی مثل اغلب موردهای فول فاند هست و فقط سرتون رو درد میارم.
    مصاحبه: حدود دو دقیقه. ساعت 1 بعدازظهر. با آفیسر جوون عینکی. خیلی سریع تایپ میکرد و اکثرا کامپیوتر رو نگاه میکرد. پرسید با این دکترات چه میکنی؟ گفتم میخوام تو ایران هیئت علمی شم، موضوعش چیه؟ به اختصار در مورد ریسرچ پلن گفتم، و اینکه سربازی؟ کارت معافیت رو دادم دید. همین. ریسرچ پلن و CV رو هم نگه داشت. برگه زرد هم از قبل کنارش بود که طبیعیه خب برای برق.
    توصیه میکنم نمونه سوالا رو قبل رفتن خوب مرور کنید و مدتی که میرید آنکارا از زیبایی و آرامش شهر لذت ببرید.
    در ضمن من خودم خیلی استرسی هستم و همتون رو 10 هیچ میبرم، ولی تو صف سفارت با دو تا از بچه ها گفتیم و خندیدیم و حقیقتش اصلا استرسی نبود. بقیه بچه هام خیلی خوب بودن و همین آرزوی موفقیت حس خوبی میده. یه مقدار استرسی هم بود فقط توی سفارت هی منتظر بودی شمارت رو بخونن. وگرنه نگران استرس نباشید، روزای قبلش خود راه رفتن تو اطراف کیزیلای خیلی آروم می کنه آدمو، تو صف سفارت هم با چند تا از بچه ها صحبت کنید بخندید شارژ شارژ می شید.
    موفق باشید
    شما باجه پنج نبودى؟ آفيسر ريش زرد داشت؟ چون مشخصاتى كه دادى به اون ميخورد
    من صبح ساعت ٨ونيم باهاش مصاحبه داشتم و زرد گرفتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط emeliano نمایش پست ها
    شما باجه پنج نبودى؟ آفيسر ريش زرد داشت؟ چون مشخصاتى كه دادى به اون ميخورد
    من صبح ساعت ٨ونيم باهاش مصاحبه داشتم و زرد گرفتم
    من ساعت 1 بعداز ظهر داشتم. نه ریش نداشت. شماره باجه 7 بود.

درضمن قبلا دیدم از بعضیا دم در ریزنمره لیسانس با ارشد رو میگیرن، از بعضیا فقط ارشد. برای منم فقط ارشد، حالا حکمتش چیه الله اعلم.

بعدش هم بگم بقیه بچه ها که بودیم همه زرد گرفتن. البته این نظر منه و بزرگای فروم تصحیح کنن ولی به نظرم باید اپلیکیشن شما چنتا نقطه منفی داشته باشه تا آفیسر خیلی زوم کنه، مثلا گپ و بدون فاند و فامیل تو خارج و کار یا رشته یه مقدار حساس و سربازی از این دست مسائل. و اینکه خیلی جواب خوبی مثلا طرف نتونه بده که منطقی باشه و آفیسر قبول کنه. البته بعضی موارد خاص شاید تصمیم رو یه سره کنه.
    در کل هر چند در عمل می بینید خیلی ساده تر از این حرفاست، ولی خب عقل سلیم میگه شما در هر صورت با آمادگی کامل برای جواب به سوالا برید و فرض کنید همه جور سوالات سخت رو می پرسه.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

روزي كه ما رفتيم باجه ٢ اون مرد تپل مسن ما رو ترور كرد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fardad_es نمایش پست ها
    روزي كه ما رفتيم باجه ٢ اون مرد تپل مسن ما رو ترور كرد
    دوست عزیز خیلی متاسفم بابت اتفاقی که افتاده. حتما از یه سفارت دیگه اقدام کنید مجددا چون حدس میزنم با 214 ریجکتتون کرد.

فقط میشه لطف کنید بگید مستر دوم بودید یا دکترا؟فول فاند بودید یا بدون فاند؟

خیلی ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-مخابرات .... دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط MHCVX نمایش پست ها
    دوست عزیز خیلی متاسفم بابت اتفاقی که افتاده. حتما از یه سفارت دیگه اقدام کنید مجددا چون حدس میزنم با 214 ریجکتتون کرد.

فقط میشه لطف کنید بگید مستر دوم بودید یا دکترا؟فول فاند بودید یا بدون فاند؟

خیلی ممنون
    مستر بدون فاند . 214

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Colorado State University

نقل قول نوشته اصلی توسط emeliano نمایش پست ها
    من همين نيم ساعت پيش مصاحبه م تمام شد (ببينيد چقدر خاطرتون رو ميخام اومد زود اينجا بگم چى شد!)
    ويزاى ما دانشجويى F1/F2 بود - دانشگاه فلوريدا - فول فاند - دكترا شيمى - assistantship & fellowship
    ساعت ٨ونيم وقت سفارتمون بود. ساعت ٨اونجا بوديم. شلوغ بود صف و حتى اگه وقت مصاحبه ت هم رد شده بود راهى جز وايسادن تو صف نداشتى! No exemption!!
    ساعت ٩رفتيم داخل- كيف من رو نذاشتن ببرم داخل كه پريدم گذاشتمش تو دفتر ايران اير و برگشتم اما كيف خانوما رو كارى نداشتن! رفتيم داخل و چكينك امنيتى شديم و باز رفتيم جلو يه خانومه i20 و ريز نمرات ليسانس و فوق ليسانسم و سويس فى و ds160 رو گرفت و يه شماره داد رفتيم داخل. تو سالن نشستيم. از تو يه تلويزيون مراحل رو نشون ميداد كه چيكار بايد كنى. منتظر مونديم تا شماره مون رسيد و رفتيم انگشت نكارى (باجه شش) و اونجا انگشت نگارى شديم هر دومون و گفت به چه زبانى مصاحبه ميكنيد؟ گفتيم انكليسى. و بعد شماره قبلى مينداختيم تو يه سطل كوچيك كنارشون و اون خانومه كه انگشت نگارى ميكرد يه شماره جديد بهمون داد و دوباره رفتيم نشستيم تا نوبت شماره جديد برسه. حدود ساعت ١٠:٤٥ نوبتمون رسيد و رفتيم باجه پنج. نفر قبل از من تو همين باجه يه دختر ايرانى بود كه صورتى دستش داد و داشت از خوشحالى پرواز ميكرد و منم يه قوت قلبى گرفتم.
    رسيديم و مدارك رو داديم و اين سوالارو پرسيد:
    ١- چرا امريكا رو انتخاب كردى؟
    ٢- مستر كجا خوندى؟ چيكار كردى؟
    ٣- ليسانس كجا خوندى و چيكار كردى؟ (اينجا صداشو نشنيدم چون صداها از بلنگوى گو چيكى پخش ميشد گفتم دوباره تكرار كنيد به فارسى گفت ليسانس كجل بودى كه خنديدم و به انگليسى جوابشو دادم)
    ٤- ريسرچ پلنت رو ميشه ببينم؟
    (اينجا برگه زرد رو درآورد!)
    ٥- ميشه توضيح بدى اين موضوع كاتاليستها چيه كه ميخاى روش كار كنى؟
    ٦- چند سال طول ميكشه درس خوندنت؟
    ٧- دكترا پذيرش گرفتى ديگه أره؟ يا مستر؟
    بعدش رفت سراغ پرسش از همسرم
    در همين حين گفت تو دانشگاه آشنا شدين باهم كه گفتيم آره و خنديديم هر سه.
    ١- كار ميكنيد شما؟
    ٢- دانشگاه ها تون چى بود اسمشون؟
    ٣- چند ساله ازدواج كردين؟

خب تمام! كار شما نياز به بررسى بيشتر داره. ويزاى خانومتون آماده ست! اما شما نياز به بررسى بيشتر داريد!
    گفتم سينگله يا مالتيپل؟ هر دو سينگل! گفتم ايكاش لاقل همسرم مالتيپل بود. گفت متاسفانه با توجه به روابط بين دو كشور نميشه!
    تموم شد!
    خدافظى كرديم و تشكر.
    درود بر emeliano عزیز! امیدوارم به زودی کلیر بشید و این Florida ... soon ای که از مدت ها پیش نوشته بودید به زودی به حقیقت مبدل بشه.

دو تا سوال داشتم از حضورت:

1) این که کیف نذاشتند ببرید داخل یعنی چی اونوقت دقیقا؟!! یعنی به هیچ کس اجازه نمی دن کیف بیاره عایا؟! مدارک رو بگیریم دستمون همینجوری؟!!! اینجوری که یکی یه تنه بهمون بزنه کل مدارک شتک میشه بهدر و دیوار!!! کلاسور ملاسورم نمیشه برد؟!
    2) این تربیت معلم که الآن شده خوارزمی و اسمش عوض شده رو میشناسن دیگه ایشالا؟ مشکلی که نداشتید شما، نه؟! آخه منم ارشدم از همون جاست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Yaser_299 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    منم عصر 16 اپریل مصاحبه داشتم، واسه ویزای J1 (فرصت مطالعاتی)، یه فایل اتچ میکنم که سوالاتی بود که پیش بینی میکردم بپرسن که دقیقا فقط 3تا از همون سوالا رو پرسید. این سوالات رو دوستان بزرگوار قبلا تو پستای مختلف گذاشته بودن که من فقط طبقه بندی شون کردم واسه خودم و انجام وظیفه دونستم اینجا بزارم. چندتا نکته هست میگم امیدوارم به کار دوستان بیاد:
    1- دم در سفارت که میرین (30 دقیقه قبل کفایت می کنه) سعی کنین سوالاتو با خودتون مرور کنین بعد موقع تشکیل صف و قبل ترش حتما با بچه های دیگه صحبتای مثبت کنین و تو اون بازه کم و نرین تو فکر که چی میشه چی نمیشه.
    2- کیف نبرین چون نمیذارن ببرین تو، ولی من دیدم به بعضی خانوما اجازه میداد ببرن به بعضیا دیگه نه (سعی کنین یه کلیر بوک تهیه کنین مدارکتونو تو اون بذارین لیبلم بزنین که زود پیدا کنین هر کدمو، من خودم یه کاور جدا هم برده بودم که ریزنمره، DS160, DS2019 (or I20) v و رسید SEVIS و دو تا عکس رو تون گذاشتم که دیگه نخام از تو کلیربوک در بیارم)
    3- واسه اینکه با جو توی سالن آشنا بشین اون فیلمی رو که گذاشتم ببینین بد نیست.
    4- در مورد مصاحبه با افیسر هم اینکه:
    1-4- افیسر معمولا به شما نگاه نمیکنه و تایپ میکنه پس تا میتونین او مطالب رو که فکر میکنین نقاط مثبت شما واسه ویزا گرفتنه بگین
    2-4- وقتی افیسر مدرکی ازتون خواست مثل ریسرچ پلن و سی وی اگه چیزی دارین که باز فکر میکنین نقطه مثبته، قاطی اونا بدین بعد راجع بهش بحرفین. من بشخصه دیدم که علاقه نداره مدرکی رو که من میگم ببینه چون اونا دنباله جوابا و ابهامای خودشونن و وقت اضافی نمیذارن.
    3-4- اگه احیانا سوالی رو متوجه نشیدین یه نگاه به بلندگوی کنارتون کنین و با خونسردی بگین تکرار کنه (حتی ممکنه فارسی بهتون بگه!)
    5- شده یه صفحه مختصر خودتون ریسرچ پلن بنویسین اگه ندارین. (من همین کارو کردم گرفت و چیزی هم نگفت)
    6- کارنامه غیر رسمی دانشگاه تهران بدون مهر و امضا بردم چیزی نگفتن
    7-هیچ مدرکی ترجمه نکردم بجز یه گواهی از جایی که سربازی امریه بودم چون میدونستم واسشون سوال میشه خدمت سربازی و امریه بودنم
    8- خدمت سربازی رو مستقیم گفتم ارتش و حاشیه ندادم ".....I spent two months as a training period in artesh and then"

در اخر یه برگه زرد داد بهم که تا اونجایی که من دیدمو شنیدم همگی زرد گرفتن و ریجکتی نداشتیم

بازم آرزوی موفقیت میکنم واسه همه عزیزان
    سلام دوست عزیز. این فیلم رو که گفتید ببینیم، کجا گذاشتید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ameri19 نمایش پست ها
    درود بر emeliano عزیز! امیدوارم به زودی کلیر بشید و این Florida ... soon ای که از مدت ها پیش نوشته بودید به زودی به حقیقت مبدل بشه.

دو تا سوال داشتم از حضورت:

1) این که کیف نذاشتند ببرید داخل یعنی چی اونوقت دقیقا؟!! یعنی به هیچ کس اجازه نمی دن کیف بیاره عایا؟! مدارک رو بگیریم دستمون همینجوری؟!!! اینجوری که یکی یه تنه بهمون بزنه کل مدارک شتک میشه بهدر و دیوار!!! کلاسور ملاسورم نمیشه برد؟!
    2) این تربیت معلم که الآن شده خوارزمی و اسمش عوض شده رو میشناسن دیگه ایشالا؟ مشکلی که نداشتید شما، نه؟! آخه منم ارشدم از همون جاست.
    مرسی. امیدوارم هرچه زودتر کار همه دوستان ردیف شه و به هدفشون برسن. دعا کنید ما هم زودتر کلیر شیم.

۱- آقایون رو اجازه نمیداد کیف ببرن با خودشون اما با خانوما کاری نداشت! من همه مدارکم رو گذاشته بودم تو یه کلیِربووک (مثل یه کتابه که هر صفحه ش یه کاور شفاف داره اندازه برگ آ-۴) فکر کنم اسمشون کلیِربووکه برو نوشت افزارا توضیح بده بهت میدن
    ۲- آره من گفتم خوارزمی تایپ کرد رفت
    فقط آفیسر به حدی سریع تایپ میکرد که انگشتهاشو نمیدیدی. آدم فکر میکرد داره شوخی میکنه و الکی میزنه رو صفحه کلید ‎

خب مژده ای دیگر به بروبچ اپلای ابرود!
    يه طرح ساده با استفاده از اپليكيشن Adobe Ideas for iPad براتون ترسيم كردم. كه يه ديد كلى درباره سفارت امريكا در آنكارا بهتون ميده. با توجه به اين طرح ساده، كه پيوستش كرده ام (ببینید: Aks_2.jpg)، به اين توضيحات توجه كنيد (شماره هاى زير رو با رنگ سبز رو شكل نشون دادم):

توجه: عکس رو من به صورت دید جنوبی رسم کردم یعنی شمال به سمت پایینه.

١- تو صف مي ايستيد (ايرانى بازى درنياريد! دو مورد من به چشم خودم ديدم! يكيش گفت من وقتم ساعت ٨ بوده الان هشت و نيمه من برم بپرسم از دم در، رفت با مامور جلو در حرف زد راش ندادن! گفتن بايد تو صف وايسى اما برنگشت بره سر جاش ته صف و اون وصف مسطا با يكى گرم صحبت گرفت و موند اونجا!! يكى هم يه خانومى بود باز از ته صف رفت جلو باز همون قصه تكرار شد و برگشت و بجاى ته صف رفتن اومد پيش ما ايستاد!! گفت ااااا دانشجوييد؟ امريكا بسلامتى؟ خواستم بگم په نه په ...) چندتا تركيه اى صداشون در اومده بود و چپ چپ نگا ميكردن و چون خانومم زبان تركى ميدونه گفت دارن ميگن طرف ايرانى بود و چرا ايرانيا اينجورى بى نظم هستن!! ازتون خواهش ميكنم ايرانى بازى در نياريد و آبرومون رو پيش بقيه بخريد! البته هر دو موردى كه من ديدم ويزاى توريستى ميخاستن و مطمئن هستم دانشجوها از اين حركتا نميزنن.
    ٢- كنترل امنيتى ميشيد و ميريد تو
    ٣- به باجه اى كه تو عكس نشون دادم (با رنگ سبز) مداركتون رو تحويل ميدين. مدارك شامل: I-20 (امضاش كنيد)، رسيد Sevis fee، پاسپورت، و يه قطعه عكس ٥در٥) همينا رو تحويل ميدين و چيز اضافه اى نميخاد بدين و بعد يه قبض ميده بهتون كه روش شماره ست مثلا ٥٢٤ (اين شماره در واقع شماره ابتدايى شماست كه باهاش ميريد انگشت نگارى)
    ٤- وارد سالن ميشيد
    ٥- به محض وارد سالن شدن بريد و روى يكى از صندلى ها بشينيد و حيرون اين ور اون ور رو نگاه نكنيد! ؛) منتظر بمونيد تا شماره تون براى انگشت نگارى اعلام بشه
    توضيح: از روى تلويزيون A كه رو شكل نشون دادم توضيح ميده كه چيكار بايد بكنيد. تلويزيون B هم رو شبكه BBC بود داشت خبر پخش ميكرد البته بدون صدا كه هم همه نشه.
    ٦- شماره تون كه اعلام شد تشريف ميبريد انگشت نگارى به باجه شش (اعلام اينجورى نميشه كه مثلا بگه "شماره ى پانصدو بيست و چهار" بلكه فقط يه "دينگ دينگى" ميزنه و شماره جديد مياد رو صفحه اى كه رو ديواره (بالاى اونجايى كه تو عكس نوشتم "آب!") انگشت نگارى ميشيد، شماره قبليتون رو ميندازين تو يه پاكت كنارش، و يه شماره جديد بهتون ميده كه شماره مصاحبه تونه براى مثال ١٥٢٥ و مداركى كه تو مرحله ٣ تحويل داده بودين رو اينجا بهتون برميگردونن. موقع انگشت نگارى ازتون ميپرسه مصاحبه فارسى ميخواهيد بشيد يا انكليسى؟ كه حتما بايد بگيد انگليسى چون شما داريد دانشجويى ميريد. دوباره برميگرديد سر جاتون تا شماره جديدى كه بهتون دادن اعلام شه. (اعلام شماره ها سر رديف خاصى نيست پس هميشه حواستون باشه كه شماره تون نگذره)
    ٧- شماره اعلام كه شد تشريف ميبريد باجه مربوطه براى مصاحبه. رو صفحه اينجورى مياد مثلا:

Ding....Ding.... 1525 > 5
    يعنى شماره ١٥٢٥ به باجه ٥

توضيح ١: مصاحبه سرپا انجام ميشه (مثل باجه هاى بانك خودمونه با اين تفاوت كه سرپا واميستى و همچنين صداى آفيسر از بلندگوى كوچكى براى شما پخش ميشه و آفيسر پشت شيشه نشسته و يه دريچه باريك هم هست كه مداركى كه ميگه رو از زير رد ميكنيد اون ور) (ببینید: Aks_2.jpg)
    توضيح ٢: اون مداركى كه تومرحله ٣ دادين و تو مرحله انگشت نگارى بهتون پس داد رو اينجا اول تحويل ميدين و بعد اگه مدرك ديگه اى ازتون درخواست كرد ميدين.
    اينم يه طرح ديگه كه با همون اپليكيشن كشيدم براتون. فاصله شما و اونايى كه رو صندلى رديف آخر نشستن و صداى بلندگو جورى تنظيم شده كه كسى جز آفيسر صداى شمارو نميشنوه، نگران نباشيد.
    اميدوارم يه ديد كلى راجع به سفارت بهتون داده باشم به اين اميد كه حس آرامش بهتون دست بده.
    شاد باشيد و پيروز

این مطالب برای اولین بار و به طور اختصاصی در اپلای ابرود نشر میشوند.
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    • نوع فایل: jpg Aks_2.jpg (244.1 کیلوبایت, 85 views)
    • نوع فایل: jpg Aks_3.jpg (154.1 کیلوبایت, 76 views)
    • نوع فایل: jpg Aks_1.jpg (251.3 کیلوبایت, 89 views)
    • نوع فایل: jpg Aks_4.jpg (366.8 کیلوبایت, 75 views)
    ویرایش توسط emeliano : April 21st, 2015 در ساعت 08:15 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)