صفحه 89 از 101 نخستنخست ... 39798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط javad_kf نمایش پست ها
    دوستان یه سوال جدی داشتم. اگه اطلاعشو دارید لطفا راهنماییم کنید.
    من چند مقاله دارم که دقیقا عنوان انرژی توش اومده. به نظرتون از رزومم حذف کنم مشکلی پیش میاد؟
    تو چه فیلدی کار کردید؟ بنده تو فیلد مدیریت انرژی کار کردم و مشکلی نداشتم. هر چند آفیسر مشخصاً خیلی تاکید داشت روی مقالم و حتی یکم حساسیت به خرج داد و ابسترکت و یکم از مقاله رو خوند و سوال کرد. شاید این باعث شد که رفتم تو پروسه کلیرنس ولی خب حداقل ریجکت نشدم درجا.

Junior Member

مهندسی نفت
    نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh811 نمایش پست ها
    تو چه فیلدی کار کردید؟ بنده تو فیلد مدیریت انرژی کار کردم و مشکلی نداشتم. هر چند آفیسر مشخصاً خیلی تاکید داشت روی مقالم و حتی یکم حساسیت به خرج داد و ابسترکت و یکم از مقاله رو خوند و سوال کرد. شاید این باعث شد که رفتم تو پروسه کلیرنس ولی خب حداقل ریجکت نشدم درجا.

نقل قول نوشته اصلی توسط afir66 نمایش پست ها
    سلام
    امروز من وقت مصاحبه داشتم
    j1 به عنوان visiting researcher
    همون خانوم موبور بیشعوره! با پول خودم بودم. کار داشتم ایران. رزومه تحصیلی تدریسی خوبی داشتم(یعنی توی دانشگاه تو ایران درس میدم)
    به من میگه چرا میخوای 30 هزارتا خرج کنی
    کلی هم توضیح دادم Research نیازه
    اخرشم گفت شرمنده b214 رد!

شما هیچ ساپورتی از جایی نداشتید؟ مثلا وزارت علوم یا استادی که قراره برید پیشش؟ با دانشگاهی که عازمش هستید؟
    یعنی میخواستید همه ی هزینه ها رو شخصا پرداخت کنید که اینطوری گفت: "چرا میخوای 30 هزارتا خرج کنی"
    میشه یکم توضیح بدید؟

مطلبی که می خوام عرض کنم مربوط به این عنوان نیست، اما نمی دونم کجا بپرسم. آژانس با هزینه ی معقول برای سفر به آنکارا سراغ دارید؟ ممنون میشم اگه راهنمایی بکنید. من هیچ تجربه ای از سفر به آنکارا و پایین آوردن هزینه هاش ندارم

Junior Member

سلام به همگی.
    من یه سوال داشتم راجع به ریسرچ پلن. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    اگه کسی TA باشه ریسرچ پلن هم باید ببره؟اگه نبره چقد اثر منفی داره؟ یا اینکه میتونم خودم بنویسم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sonia68 نمایش پست ها
    سلام به همگی.
    من یه سوال داشتم راجع به ریسرچ پلن. ممنون میشم راهنماییم کنید.
    اگه کسی TA باشه ریسرچ پلن هم باید ببره؟اگه نبره چقد اثر منفی داره؟ یا اینکه میتونم خودم بنویسم؟
    ریسرچ پلن داشتن خوبه. اگه با استادی در دانشگاه مقصد مکاتبه کردی و میشناسدت و قراره باهاش کار کنی ازش بخواه بهت بده. اما اگه فقط با دانشگاه در ارتباط بودی و استادی نمیشناسدت که فقط آماده باش کار استاد مدنظرتو توضیح بدی و بگی میخوای باهاش کار کنی. منم با استاد در ارتباط نبودم TA هم بودم از چندتا استاد که کارشونو دوست داشتم خواستم بهم بدن ندادن. به کووردینیتور گفتم اونم یه نامه جور کرد که توش رو به سفارت رویه ی دانشگاه در مورد دانشجوهای جدید رو نوشته بود و اینکه زمینه کاریشون معلوم نیست و امنه و قرار نیست کار خطرناک و ممنونعی انجام بدم. ولی آفیسر پرسید میخوای چکار کنی من براش توضیح دادم که استاد مورد علاقم چکار میکنه و منم می خوام باهاش کار کنم.
    خودتم می تونی بنویسی. به آفیسر بگو خودت نوشتیش و یا اینکه آماده باش شفاهی بگی

Junior Member

بله من هزینه رو خودم میخواستم بدم
    اصا 30 هزاتا نمیشد. بصورت عادی میشه 10هزارتا حالا بگو اینا خوب زندگی کنن 15 هزارتا
    خیر من از جایی فاند نگرفتم. شنیده بودم فاند اونور اثر سو داره. و کلا کم دیدم استادی بابت یه نفر برای 6 ماه از جیبش. بده
    اینورم که ماشاالله وزارت علوم فقط 3500 دلار میده که من عطاش رو به لقاش بخشیدم و کلا خودمو گیر ننداختم
    رسما دلیل اینکه رد کرد این بود که میخوای بمونی. ولی جالبه که من به این علتهای زیر اصلا موندنم بدردم نمیخوره
    سربازی نرفتم و باید برگردم برم.
    مدرک دکتری ندارم و باید برگردم بگیرم
    مدرک لیسانس و فوق هم بهم نمیدن و گیر دانشگاه است
    کار خوبی دارم و برگردم کارم سر جاشه
    برگردم امکان هیات علمی شدن به راحتی دارم
    خونه و اینا هم دارم
    کلا نمیدونم چرا باید اونجا بمونم ))
    اصا هیچکدوم این ها رو از من نپرسید و نخواست و نذاشت که بگم من. کلا اصا از اولش یجور بدی نگاه میکرد.
    والا من که برای یجای دیگه تا 15 روز دیگه اقدام میکنم
    خدا میدونه از این سفارت امریکا بی منطق تر خودشه(البته کانادا هم مهاجرتش همینقدر بی قانون و شلم شورباس!)

Junior Member

میشه خواهش کنم کسانیکه اخیرا سفارت آنکارا بودند من رو راهنمایی کنند
    من دو هفته دیگه وقت دارم میخوام بدونم اگر ویزام approve بشه همون موقع پاسپورتو میگیره ؟ چون من چند جا خوندم که میگن فقط پنج شنبه ها پاسپورت ها رو تحویل میگیرن!
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrindm نمایش پست ها
    میشه خواهش کنم کسانیکه اخیرا سفارت آنکارا بودند من رو راهنمایی کنند
    من دو هفته دیگه وقت دارم میخوام بدونم اگر ویزام approve بشه همون موقع پاسپورتو میگیره ؟ چون من چند جا خوندم که میگن فقط پنج شنبه ها پاسپورت ها رو تحویل میگیرن!
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنون
    بله همونجا پاستونو میگیره. یه هفته ده روزی طول میکشه تا ویزاتونو بزنن رو پاستون. بعدش میرید به آدرس Ptt ای که تو پروفایل وقت سفارتتون انتخاب کردید و پاستونو ازش میگیرید.

Junior Member

سلام دوستان
    من دوشنبه مصاحبه داشتم و خداروشکر ویزامو گرفتم. اومدم اینجا ی مختصر تجربمو بنویسم که دینمو به این فروم ادا کرده باشم. از هایزنبرگ بی نهایت ممنونم که راهنمایی هاش واقعا ارزنده بود.
    اولین چیزی که می خوام بگم اینه که اصلا نترسید همه چی واقعا خوب پیش میره. آفیسرا واقعا دلشون می خواد به دانشچوها ویزا بدن پس فقط توکلتون به خدا باشه و راحت بگیرین همه چیو.
    من خواهرم سیتیزن آمریکاست پس داشتن خانواده درجه 1 اصلا تو آنکارا مهم نیست. از 2 سال پیش تا حالا و حتی همین ماه پیش لاتاری هم شرکت کردم. پس اون هم اصلا برای دریافت ویزا مهم نبود و آفیسر چیزی نپرسید.
    من برای مستر Computer Science اقدام کرده بودم فاند نداشتم ولی این دانشگاه internship میداد. 8 سال هم سابقه کار تو زمینه نرم افزار البته تو شرکت های خصوصی داشتم. Bank statement به نام خودم و با مبلغ 7 هزار تا بالای رقمی که دانشگاه می خواست نشون دادم.
    سوال هایی که پرسید این بود:
    چرا می خوای بری دانشگاه؟
    دانشگاه های دیگه ای هم اپلای کردی؟ (بچه ها این خیلی مهمه که جای دیگه هم اپلای کرده باشید مهم نیست که داخل یا خارج آمریکا باشه. این فقط نشون میده شما دانشجوی جدی هستید)
    چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    هزینه هاتو کی میده؟
    برای internship مدرکی از دانشگاه داری؟
    قبلا کدوم دانشگاه درس خوندی؟
    پایان نامه داشتی؟ موضوعش چی بوده توضیح بده.
    تا حالا کار کردی؟

همین و بلافاصله برگه تایید ویزا رو بهم داد و من 2 روز بعدش یعنی دیروز چهارشنبه پاسپورت و بقیه مدارکمو از پست تحویل گرفتم. امیدوارم همتون وبزاتونو بگیرینو تو راه جدیدی که قدم برداشتین موفق باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)