صفحه 1 از 101 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

پیش فرض آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت ایالات متحده در آنکارا در سال ۲۰۱۵ استفاده کنید.

برای مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در سفارت ایالات متحده در آنکارا در سال ۲۰۱۴، به
    این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام دوستان
    من 30 دسامبر 2014 مصاحبه داشتم. خودم J1 و همسرم J2 بود. کلیرنس خوردم. من یکی مونده به آخرین نفر مصاحبه شدم. سفارت نسبتا خلوت بود. جو بدی نبود. یه پسری که برای ویزای دانشجویی اقدام کرده بود ریجکت شد، بنظرم چون فارسی مصاحبه کرد. یه خانمی هم که برای مستر دوم می خواست ویزا بگیره در رشته هنر ریجکت شد شاید چون خواهرش هم آمریکا بود. ایشون از دبی هم یه بار ریجکت شده بود. یه خانم هم که می خواست توریستی بره و اونجا برای کارش بازاریابی کنه ریجکت شد. یه خانم return student درجا گرفت. یه آقای جوان توریستی و یه خانم مسن توریستی هم درجا گرفتن. یه خانم J1 که مجرد بود و قبلا از ترکمنستان ریجکت شده بود کلیرنس خورد. یه دانشجوی دیگه که زبانش هم خیلی خوب بود و انگار قبلا چند ماه کانادا زندگی کرده بود ولی از دبی بعد از 6 ماه هیچ جوابی نگرفته بود و اون کیس رو کنسل کرده بود و اومده بود ترکیه کلیرنس خورد. یه آقا و خانم که توریستی می خواستن برن کلیرنس خوردن. یه چند تا دانشجو دیگه هم بودن که همه کلیرنس خوردن.
    همه رو باجه 5 آقای جوان موبور مصاحبه کرد. منم منتظر بودم باجه 5 آخرین نفر صدام بزنه که یهو دیدم باجه 6 صدام زدن. یه آقای چهارشونه و میانسال بود. من که همون نگاه اول ازش موج مثبت گرفتم و بنظرم آدم خوبی بود. تنها سوالی که پرسید گفت پروژه ت رو توضیح بده چون من مهندسی شیمی هستم و درگیر واکنش های شیمیایی و فرآیندهای گازی و نفت و خلاصه فکر می کرد پروژه خطری باشه. براش توضیح دادم و توجیهش کردم که اضلا خطری نیست. اونم یه جایی راضی شد و گفت اوکی و دیگه نذاشت توضیح بدم. بعد در مورد حامی مالی م پرسید که گفتم وزارت علومه و برای همسرم هم نامه بانک رو نشونش دادم. انگار متوجه نشد و دوباره پرسید وزارت علوم جقدر حمایتت می کنه گفتم کل دوره رو گفت پس این نامه بانکی چیه؟ گفتم برای شوهرمه. دوباره گفت اوکی و یه سری اطلاعات تایپ کرد توی کامپیوترش. خدا خدا می کردم که بگه 4 روز دیگه بیا ویزاتونو بگیر!!! ولی برگه زرد رو درآورد و توضیحات معمول رو داد. دیگه خلاصه التماس دعا.

ApplyAbroad Superstar vahid_vp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط mirzae نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 30 دسامبر 2014 مصاحبه داشتم. خودم J1 و همسرم J2 بود. کلیرنس خوردم. من یکی مونده به آخرین نفر مصاحبه شدم. سفارت نسبتا خلوت بود. جو بدی نبود. یه پسری که برای ویزای دانشجویی اقدام کرده بود ریجکت شد، بنظرم چون فارسی مصاحبه کرد. یه خانمی هم که برای مستر دوم می خواست ویزا بگیره در رشته هنر ریجکت شد شاید چون خواهرش هم آمریکا بود. ایشون از دبی هم یه بار ریجکت شده بود. یه خانم هم که می خواست توریستی بره و اونجا برای کارش بازاریابی کنه ریجکت شد. یه خانم return student درجا گرفت. یه آقای جوان توریستی و یه خانم مسن توریستی هم درجا گرفتن. یه خانم J1 که مجرد بود و قبلا از ترکمنستان ریجکت شده بود کلیرنس خورد. یه دانشجوی دیگه که زبانش هم خیلی خوب بود و انگار قبلا چند ماه کانادا زندگی کرده بود ولی از دبی بعد از 6 ماه هیچ جوابی نگرفته بود و اون کیس رو کنسل کرده بود و اومده بود ترکیه کلیرنس خورد. یه آقا و خانم که توریستی می خواستن برن کلیرنس خوردن. یه چند تا دانشجو دیگه هم بودن که همه کلیرنس خوردن.
    همه رو باجه 5 آقای جوان موبور مصاحبه کرد. منم منتظر بودم باجه 5 آخرین نفر صدام بزنه که یهو دیدم باجه 6 صدام زدن. یه آقای چهارشونه و میانسال بود. من که همون نگاه اول ازش موج مثبت گرفتم و بنظرم آدم خوبی بود. تنها سوالی که پرسید گفت پروژه ت رو توضیح بده چون من مهندسی شیمی هستم و درگیر واکنش های شیمیایی و فرآیندهای گازی و نفت و خلاصه فکر می کرد پروژه خطری باشه. براش توضیح دادم و توجیهش کردم که اضلا خطری نیست. اونم یه جایی راضی شد و گفت اوکی و دیگه نذاشت توضیح بدم. بعد در مورد حامی مالی م پرسید که گفتم وزارت علومه و برای همسرم هم نامه بانک رو نشونش دادم. انگار متوجه نشد و دوباره پرسید وزارت علوم جقدر حمایتت می کنه گفتم کل دوره رو گفت پس این نامه بانکی چیه؟ گفتم برای شوهرمه. دوباره گفت اوکی و یه سری اطلاعات تایپ کرد توی کامپیوترش. خدا خدا می کردم که بگه 4 روز دیگه بیا ویزاتونو بگیر!!! ولی برگه زرد رو درآورد و توضیحات معمول رو داد. دیگه خلاصه التماس دعا.
    خیلی ممنونم که تجربیات روز مصحبه رو با ما در میان گذاشتین
    اون کسی که از دبی کنسل کرده بود رو بیشتر توضیح میدین در موردش ؟
    افیسرهای که با ایرانی ها مصاحبه کردند ۲ نفر بودند پس؟
    too much love will kill you

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - وقت گرفتن در سال ۲۰۱۵

bahhhhhhhh این همه سفارت شلوغ بود هیشکی اینجا چیزی ننوشته که
    البته کسایی‌ که وقت ۱۱ داشته بودنو انداخته بود واسه ساعت ۱
    ب
    عد به اون کسایی‌ که وقتشون یک بود میگفت برین ۴ بیاین
    من که همینطوری بین مریض رفتم تو
    در روز سرده برفی آنکارا دمای هو -۹ درجه
    بعد اینجا گفت بودن که با آفیسرکه مصاحبه میکنی‌ میشینی‌ ولی‌ امسال انگاری همرو واستاده مصاحبه میکرد
    از من اون تیریپ سوال معروف هارو به ترتیب نکرد، آفیسر هم یکی‌ مو بلوند لاغر
    اول پرسید اسم رشتت چی‌، گفتم رشتهٔ مدیریت مهندسی (البته خیلی‌ تپق زدم اینجا،انتظار نداشتم این سوال اولش باشه،بد برو بر هم نگام میکرد منم هل شده بودم)
    بعد گفت چرا این دانشگاه گفتم خوب ۳ تا دانشگاه اقدام کردم این یکی‌ ادمیشن داد
    گفت چرا می‌خوای بری این رشته تو که مهندسی‌ هستی‌ گفتم که دیگه رشته‌های مهندسی‌ خًز شده بازار کار ندران. این بازار کارشون خوب
    بعد رفت سراغ کی‌ support میکنه و شغل باباو مامان چیئو،resume بده بینمو اینا،
    بعد من چون رشتم مهندسی مواد پیشرفته بود و مدرکم از انگلیس
    رفت از ترنسکریپت یه کپی‌ گرفت بعد اومد پرسید دانشگات کی‌ شروع می‌شه گفتم ۲۶ ژانویه
    پرسید که پس چرا انقدر دیر اقدام کردی. گفتم که ا‌‌ی-۲۰‌ام طول کشید
    بعد یه کاغذ زرد پر رنگ داد گفت شمارتو از سایت ببین ممکن چند روز طول بکشه ممکن چند هفته طول بکشه
    باید به دانشگات خبر بدی که شاید واسه تره بعد برسی‌. ما اینجا باید یکم تحقیق کنیم راجع شما. بعد passport, برگه کانفرمیشن هم داد بهم.
    حالا من که بیلمیرم،چون بار اولم بود، این همون FBI چک هستش؟چون رشته‌ای که خوندم با مواد پیشرفت سرو کار داشت. احتمال اینکه ویزا بهم بدن چند درصده با این زرد پر رنگه؟

کسی‌ میدونه چند هفته طول میکشه؟

Junior Member

توی این لینک خوشون توضیحاتی دادن. بیشتر از این منم نمی دونم.
    بله کلا دو نفر بودن که مصاحبه می کردن. دومی هم فقط با من مصاحبه کرد.

رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط maarshaal2003 نمایش پست ها
    ب
    بعد اینجا گفت بودن که با آفیسرکه مصاحبه میکنی‌ میشینی‌ ولی‌ امسال انگاری همرو واستاده مصاحبه میکرد
    اول پرسید اسم رشتت چی‌، گفتم رشتهٔ مدیریت مهندسی (البته خیلی‌ تپق زدم اینجا،انتظار نداشتم این سوال اولش باشه،بد برو بر هم نگام میکرد منم هل شده بودم)
    گفت چرا می‌خوای بری این رشته تو که مهندسی‌ هستی‌ گفتم که دیگه رشته‌های مهندسی‌ خًز شده بازار کار ندران. این بازار کارشون خوب
    رفت از ترنسکریپت یه کپی‌ گرفت بعد اومد پرسید دانشگات کی‌ شروع می‌شه گفتم ۲۶ ژانویه
    بعد یه کاغذ زرد پر رنگ داد گفت شمارتو از سایت ببین ممکن چند روز طول بکشه ممکن چند هفته طول بکشه
    باید به دانشگات خبر بدی که شاید واسه تره بعد برسی‌. ما اینجا باید یکم تحقیق کنیم راجع شما. بعد passport, برگه کانفرمیشن هم داد بهم.
    حالا من که بیلمیرم،چون بار اولم بود، این همون FBI چک هستش؟چون رشته‌ای که خوندم با مواد پیشرفت سرو کار داشت. احتمال اینکه ویزا بهم بدن چند درصده با این زرد پر رنگه؟

آره شما وارد پروسه کلیرنس شدین و ممکنه از یک هفته تا چند ماه طول بکشه . از دوستان دیگه بگو
    اونایی که اومده بودن توریستی چه وضعیتی داشتن ؟
    کسی رو هم رد کردند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maarshaal2003 نمایش پست ها
    ب

دوست عزیز اینکه میفرمایید وقتهارو جا به جا کردن به این معنی نیست که وقتی که در اون روز هست رو به روز دیگه ای منتقل کرده باشن؟
    چون اینجوری برگشت بعضی از دوستان به هم میخوره!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط adaada نمایش پست ها
    دوست عزیز اینکه میفرمایید وقتهارو جا به جا کردن به این معنی نیست که وقتی که در اون روز هست رو به روز دیگه ای منتقل کرده باشن؟
    چون اینجوری برگشت بعضی از دوستان به هم میخوره!!!
    نه دوست عزیز
    همه رو انگاری همون روز میدید. چون یکی از بچه ها که ساعت 11 وقت داشت
    ساعت 1.30 اومد داخل سالن.
    نمیدونم دقیقا چی شده بود.ساعت 11 گفته بودن دم در که کسایی که ساعت 11 هستن 1 به بعد بیان
    اون یارو ترکه دمه در میگفت که اونایی که ساعت 1 هستن برن ساعت 4 بیان.
    آقا وحید پرسید که وضیعت بقیه چطور بود
    اگه راستشوو بخواین من نفر دوم بودم.
    بعضیا 1 ساعت بعد نوبتشون میشد واسه من 15 دقیقه بعد
    چون نفر جلویی من یه زن و شوهر بودن j1 بودن واسه تحقیق میرفتن
    برا همین از کسی خبر ندارم به این زوج هم زرد کمرنگ دادن که پاسپورتشونو گرفت که 3 4 روزه دیگه ویزا بگیرن
    ولی این پسره که من پرسیدم .تو پروازه ما بود
    برای باره دوم ریجکت شد
    دلیله خاصی بهش نگفتن
    من فکر کنم چون حساب به اسمه خودش بوده
    دیگه فرده خاصیو یددم نیست چون اون خانومه بیرون میکردش

اصل سند مالکیت هم لازمه با خودمون ببریم ؟

رشته و دانشگاه
    Hydrology

نقل قول نوشته اصلی توسط hsni330 نمایش پست ها
    اصل سند مالکیت هم لازمه با خودمون ببریم ؟
    خیر نیازی به ارائه اصل سند نیست و در صورت نیاز کپی اون کفایت میکنه

صفحه 1 از 101 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)