صفحه 11 از 101 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط EnergyBoy نمایش پست ها
    جدیداً تو آنکارا (حداقل 2015) مصاحبه ها نهایتا 2 دقیقه ای شده. اگه با مرد تپل میانسال نسبتاً بداخلاق بیفتی که این 3 تا سوال رو ازت میپرسه:
    چرا میخوای بری یو اس؟
    تو ایران کجا کار میکردی؟
    چرا رشته ای داری میری؟
    بعدشم در بهترین حالت میفرستت واسه کلیرنس
    بهترین حالت clearance? یعنی دست به ریجکتش خوبه؟
    آیا اینکه به کدوم آفیسر بخورید شانسیه؟ یا بر اساس یه سری فاکتورهای از پیش تعیین شده ست؟
    کلاً چندتا آفیسر داره؟
    از 16 سوال هم که خبری نیست، درسته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fort knox نمایش پست ها
    بهترین حالت clearance? یعنی دست به ریجکتش خوبه؟
    آیا اینکه به کدوم آفیسر بخورید شانسیه؟ یا بر اساس یه سری فاکتورهای از پیش تعیین شده ست؟
    کلاً چندتا آفیسر داره؟
    از 16 سوال هم که خبری نیست، درسته؟
    نه کاملاً شانسیه
    حدس میزنم اول مصاحبه ها از ایشون شروع میشه. واسه ما که زودتر از بقیه وقت داشتیم که اینجوری بود
    این آفیسر اصلا غیر از i20 و کارنامه ها که دم در تحویل میدید هییییییچ چیز دیگه ای نمیگیره و با همون سوال و یا شاید اطلاعات ds 160 که قبلا پر کردید تصمیم میگیره (البته حتی این رو هم شک دارم)
    کلا اگه هرگونه ارتباط با دولت داشته باشید در سوابق کاریتون (چه جای حساس دولتی و چه جای غیر حساس دولتی) به مزاقش خوش نمیاد
    البته فکر کنم آنکارا دو تا آفیسر جوون دیگه هم داره که بچه ها ازشون نسبتا راضی بودن من خودم با این بودم و منو فرستاد واسه کلیرنس
    حالا هم منتظرم یه ایمیلی از طرف سفارت بیاد که مدارکی مثل کارت پایان خدمت و research plan رو ازم بخواد که هنوز بعد 17 خبری نیست.

Junior Member

راستی در مورد 16 سوال هم نه فعلاً که میگم بعد از 17 روز واسه من چیزی نیومده
    رشته ام هم مهندسیه

راستی در مورد 16 سوال هم نه فعلاً که میگم بعد از 17 روز واسه من چیزی نیومده
    رشته ام هم مهندسیه
    ممنون
    یعنی research plan رو هم از شما هنگام مصاحبه نگرفتند؟ چرا خودتون ازش نخواستید که همونجا این مدارک رو از شما تحویل بگیره؟ اگه خودتون بگید موردی داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fort knox نمایش پست ها
    ممنون
    یعنی research plan رو هم از شما هنگام مصاحبه نگرفتند؟ چرا خودتون ازش نخواستید که همونجا این مدارک رو از شما تحویل بگیره؟ اگه خودتون بگید موردی داره؟
    بله بهتر بود حداقل بهش اینو میگفتم. البته بعید میدونم اصلا میگفترش. گفتم قبلا این بابا بیشتر از دو سه دقیقه وقت نمیذاشت.

Junior Member

بله بهتر بود حداقل بهش اینو میگفتم. البته بعید میدونم اصلا میگفترش. گفتم قبلا این بابا بیشتر از دو سه دقیقه وقت نمیذاشت.
    مصاحبه من هم با همين آفيسر بود ب جز مواردي ك خودش سوال ميكرد و جواب ميداديم اجازه نميداد حرف ديگه اي بزنيم حالا خوبه از شما سه تا سوال رو پرسيده از من ب جز شغل پدر و رشته سوالي نپرسيد هيچ مدركي هم نخواست حتي تايمي ك ساكت بود و داشت تايپ ميكرد من مداركمو همه رو ورق ميزدم ك شايد توجهش جلب شه اما اصلا نگاه نميكرد و در آخر بند ٢١٤ رو پرينت كرد و داد بهم :-/

Junior Member

نه کاملاً شانسیه
    حدس میزنم اول مصاحبه ها از ایشون شروع میشه. واسه ما که زودتر از بقیه وقت داشتیم که اینجوری بود
    این آفیسر اصلا غیر از i20 و کارنامه ها که دم در تحویل میدید هییییییچ چیز دیگه ای نمیگیره و با همون سوال و یا شاید اطلاعات ds 160 که قبلا پر کردید تصمیم میگیره (البته حتی این رو هم شک دارم)
    کلا اگه هرگونه ارتباط با دولت داشته باشید در سوابق کاریتون (چه جای حساس دولتی و چه جای غیر حساس دولتی) به مزاقش خوش نمیاد
    البته فکر کنم آنکارا دو تا آفیسر جوون دیگه هم داره که بچه ها ازشون نسبتا راضی بودن من خودم با این بودم و منو فرستاد واسه کلیرنس
    حالا هم منتظرم یه ایمیلی از طرف سفارت بیاد که مدارکی مثل کارت پایان خدمت و research plan رو ازم بخواد که هنوز بعد 17 خبری نیست.
    سلام
    شما زودتر وقت داشتین با ایشون بودین؟ یعنی ساعت 8 وقت داشتین؟ بقیه ساعت 10 اینا با آفیسرهای دیگه بودن. بعداز ظهرها ساعت 1 چطور؟
    اگه یک مقدار راهنمایی کنید ممنون میشم

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Royka نمایش پست ها
    مصاحبه من هم با همين آفيسر بود ب جز مواردي ك خودش سوال ميكرد و جواب ميداديم اجازه نميداد حرف ديگه اي بزنيم حالا خوبه از شما سه تا سوال رو پرسيده از من ب جز شغل پدر و رشته سوالي نپرسيد هيچ مدركي هم نخواست حتي تايمي ك ساكت بود و داشت تايپ ميكرد من مداركمو همه رو ورق ميزدم ك شايد توجهش جلب شه اما اصلا نگاه نميكرد و در آخر بند ٢١٤ رو پرينت كرد و داد بهم :-/
    اگه نگاهى به قسمت "مصاحبه سفارت و تجربيات روز مصاحبه" امسال و سالهاى گذشته بندازيم (كه من شايد باور نكنيد همه پستهارو خوندم در طول دوماه!) به دو نتيجه رسيدم:
    ١- تعداد كسانى كه ريجكت ميشوند و ميان تو فروم اپلاى ابرود كامنت ميذارن خيلى خيلى بيشتر از كسانى هست كه قبول ميشن و ميزنن ميرن امريكا پى درس و ادامه مسيرشون. و در واقع درصد بسيار اندكى ميان اينجا و ميگن ما كارهامون رديف شد و مصاحبه خيلى خوب بود. من حتى ميرفتم پست هاى اون كاربرى كه ريجكت شده بود رو ميخوندم! ميديدم بعد چند ماه تو فروم بليط امريكا فعاليت داشته و بعدش تو قسمت يافتن هم خانه اى و يا همسفر براى فلان شهر امريكا و بعدشم درحال نوشتن تجربياتش از مشاهداتش در امريكا! يعنى طرف ديگه نيومده به فروم تجربيات بنويسه چى شد و چطور شد كه من بعد ريجكت دوباره اكسپت شدم! كلا من بيشتر از آه و ناله و گله در فروم تجربيات ميبينيم تا قبولى! برا همينه كه اين تفكر به وجود اومده كه مصاحبه سفارت خيلى سخته.
    ٢- خيلى از كسايى كه ريجكت ميشن قطعا ريگى به كفششون هست كه از گفتنش در اين فروم شونه خالى ميكنن!! مثلا طرف مياد ميگه من رفتم نشستم جلو آفيسر، ايشون يه زير چشى نيگا كرد! بلد شد رفت! برگشت نشست! يه چيزى تو كامپيوتر نوشت! گفت: متاسفم من قانع نشدم!!!!

به نظر من يه نگاهى به مداركى كه جناب هايزنبرگ با توضيحات كامل نوشته بندازين و اونا رو همراهتون داشته باشيد و با تسلط پيش بريد، و اين تاپيك هاى تجربيات رو هم اصن نخونيد (از من گفتن!) چون جز استرس چيزى نصيبتون نميشه!!
    موفق باشيد همگى

سلام
    صابون أين بنده خدا به تن خيليا از جمله بنده هم خورده.از منم كلا ٢ تا سوال پرسيد كجا زندگي مي كني؟ كجا كار مي كردي؟ من كلا ١ دقيقه مصاحبه شدم!

نقل قول نوشته اصلی توسط Royka نمایش پست ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aligerdoo نمایش پست ها
    سلام
    شما زودتر وقت داشتین با ایشون بودین؟ یعنی ساعت 8 وقت داشتین؟ بقیه ساعت 10 اینا با آفیسرهای دیگه بودن. بعداز ظهرها ساعت 1 چطور؟
    اگه یک مقدار راهنمایی کنید ممنون میشم
    راستش خیلی مطمئن نیستم ولی اونهایی که اول رفته بودند با ایشون افتادن
    وقت من ساعت 10 بود منتها اینجوری نیست که اگه مثلاً ساعت 11 12 بری رات ندن،
    بعد مصاحبه حتماً بیاید بگید چی شد همینجا
    با تشکر موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)