صفحه 79 از 101 نخستنخست ... 29697071727374757677787980818283848586878889 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 781 تا 790 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

کاربران گرامی!
    تعدادی از پست های اخیر به دلیل نقض قوانین فروم (نامرتبط با عنوان موضوع، کلام نامناسب، لینک وبسایت های مسدود شده و...) حذف شدند. لطفا از ارسال چنین پست هایی خودداری کنید.
    این پست به منزله اطلاع رسانی عمومی بوده و برای کاربران به صورت مجزا پیام خصوصی ارسال نشد.

لطفاً یک بار دیگر
    مقررات فروم را مطالعه فرمایید.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Junior Member

سلام ب همه دوستای عزیزم
    من کیانا، کاربری ک چندوقت پیش با سابقه یبار ریجکت از دبی اینجا تجربش رو نوشت و خیلی از دوستای گرامی کمکم کردن ک من ازشون کمال تشکر رو دارم
    بعد از رد شدن از سفارت دبی و کلی سرزنش کردن خودم از سفارت انکارا وقت گزفتم و اینبار با I20 یکی از بهترین دانشگاهای امریکا در ایالت کارولینای شمالی ب سفارت رفتم و اینکه cv و sop و bs خوبی داشتم
    معدل دیپلم 19/67
    زبان ایلتس 7
    هیچ فامیلی امریکا نداشتم
    و چیزی هم از دانشجو بودنم نپرسید

خواستم بگم ک هیچ چیز بر اساس قانون نیست...

100% شانسی هستش البته شاید درمورد کیس من اینطور بوده

افیسر سفارت انکارا خانوم خوش برخورد چشم رنگی بور و جوان بود توی باجه ی 3 ک اون روز همه ی ایرانی ها چ تفریحی و چ دانشجوی رو زحمت کشید ک رد کرد حتی کسایی ک فول فاند و بسیار شرایط عالی داشتند..

فقط ی خانوم ک دخترش حامله بود برگه زرد گرفت
    افیسر توی انکارا بعد از کلی تعریف و تمجید گفت ک با وجود شرایط عالی و سطح علمی خوب نسبت ب سنت من حس مبکنم ک میمونی ب عنوان مهاجرت
    و البته من یجورایی مطمین بودم اینبار ویزا رو میگیرم
    اما نگاه ب کامپیتور کرد اخر مصاحبه و گفت دبی بودی ؟
    گفتم بله
    گفت متاسفم و فکر مبکنم ب عنوان مهاجر میری و میکروفون رو قطع کرد
    ب نظرم هیچ چیزی در جهان عادلانه نیس
    چون کشوری ک من فکر میکردم حداقل با عدالت برخورد میکنن این کارو نکرد
    در حالی ک دوست من دقیقا با شرایط من با معدل 14 و زبان 5/5 ب راحتی ویزا گرفت در حالی ک از یک داتشگاه با رنک پایین فقط پذیرش داشت
    نه کنکور ایران نه سفارت امریکا هیچ کدوم عدالت رو رعایت نکردن

در اخر باید بگم ک واسه همه ی دوستان ارزوی خوشبختی دارم.. نه فقط گرفتن ویزا

و از همتون التماس دعا دارم تا بتونم جایی حقمو از زندگی بگیرم..

Junior Member

سلام دوستان عزیز،
    کسی‌ از دوستان شماره تلفن سفارت آنکارا و شماره داخلیش رو داره که بشه باهاشون تماس گرفت و با کسی‌ صحبت کرد در مورد ویزا مسافرتی‌؟ شماره‌ای که تو وبسایتشون هست به یه پاسخگوی کامپیوتری وصله!

ممنون میشم اگه بتونین کمکم کنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kiana921 نمایش پست ها
    سلام ب همه دوستای عزیزم
    من کیانا، کاربری ک چندوقت پیش با سابقه یبار ریجکت از دبی اینجا تجربش رو نوشت و خیلی از دوستای گرامی کمکم کردن ک من ازشون کمال تشکر رو دارم
    بعد از رد شدن از سفارت دبی و کلی سرزنش کردن خودم از سفارت انکارا وقت گزفتم و اینبار با I20 یکی از بهترین دانشگاهای امریکا در ایالت کارولینای شمالی ب سفارت رفتم و اینکه cv و sop و bs خوبی داشتم
    معدل دیپلم 19/67
    زبان ایلتس 7
    هیچ فامیلی امریکا نداشتم
    و چیزی هم از دانشجو بودنم نپرسید

خواستم بگم ک هیچ چیز بر اساس قانون نیست...

100% شانسی هستش البته شاید درمورد کیس من اینطور بوده

افیسر سفارت انکارا خانوم خوش برخورد چشم رنگی بور و جوان بود توی باجه ی 3 ک اون روز همه ی ایرانی ها چ تفریحی و چ دانشجوی رو زحمت کشید ک رد کرد حتی کسایی ک فول فاند و بسیار شرایط عالی داشتند..

فقط ی خانوم ک دخترش حامله بود برگه زرد گرفت
    افیسر توی انکارا بعد از کلی تعریف و تمجید گفت ک با وجود شرایط عالی و سطح علمی خوب نسبت ب سنت من حس مبکنم ک میمونی ب عنوان مهاجرت
    و البته من یجورایی مطمین بودم اینبار ویزا رو میگیرم
    اما نگاه ب کامپیتور کرد اخر مصاحبه و گفت دبی بودی ؟
    گفتم بله
    گفت متاسفم و فکر مبکنم ب عنوان مهاجر میری و میکروفون رو قطع کرد
    ب نظرم هیچ چیزی در جهان عادلانه نیس
    چون کشوری ک من فکر میکردم حداقل با عدالت برخورد میکنن این کارو نکرد
    در حالی ک دوست من دقیقا با شرایط من با معدل 14 و زبان 5/5 ب راحتی ویزا گرفت در حالی ک از یک داتشگاه با رنک پایین فقط پذیرش داشت
    نه کنکور ایران نه سفارت امریکا هیچ کدوم عدالت رو رعایت نکردن

در اخر باید بگم ک واسه همه ی دوستان ارزوی خوشبختی دارم.. نه فقط گرفتن ویزا

و از همتون التماس دعا دارم تا بتونم جایی حقمو از زندگی بگیرم..
    من یه نظری بدم، البته نظرم میتونه قابل نقد باشه و من هیچ ادعایی در قطعی بودنش ندارم، ولی خوندنش ضرر نداره..
    ببینید همونطور که همه میدونیم حداقل 80 درصد از بچه های دانشجویی که میرن سفارت آمریکا ویزا بگیرن نیت قلبیشون اینه که میخوان برن اونجا درس بخونن و بعدشم همونجا بمونن و قرار نیست که برگردند، خب اینو آفیسر ها هم میدونند، ولی خب اونا کارشون رو بر اساس مدارک و شواهد میگذارن و بر اساس این حدسی که به صورت پیش فرض میتونن داشته باشن تصمیم نمیگیرند،
    خب حالا اونایی که از اون جمع 80 درصد میتونن ویزا بگیرن به این دلیل که تو پروندشون (BS, CV, DS-160,..) آفیسر نمیتونه موردی رو پیدا کنه که نشون بده این دانشجو قرار بره اونجا بمونه، در حالیکه که خیلی های دیگه طوری پروندشون رو ارائه میدند که بدون اینکه خودشون متوجه باشن اطلاعاتی ارائه میدند که میتونه برای آفیسر شک برانگیز باشه یا اینکه به قطعیت برسه که این قراره بره اونجا بمونه، پس خیلی وقت ها بچه ها متوجه نمیشن که چی شد که ریجکت شدن در حالیکه تو پروندشون یه موردی بوده که از نظر خودشون هیچ مشکلی نداشته ولی برای آفیسر حساسیت بر انگیز بوده
    مورد دیگه ای هم هست اینه که مصاحبه ویزا ذاتا یه جلسه برای ارزیابی صلاحیت تحصیلی و فنی شما نیست بلکه موارد مهم دیگه ای هم بررسی میشه، پس میتونه یه دانشجو با یک رزومه بسیار عالی و با یه پذیرش خوب از یه دانشگاه خیلی خوب به راحتی رد بشه به این دلیل که آفیسر به این نتیجه میرسه که اون قصد مهاجرت داره یا موارد حساسیت بر انگیز دیگه ای تو پروندش هست، حالت برعکس اش هم وجود داره، همونطور که برای دوستتون اتفاق افتاد

پس من توصیه ام به شما و همه بچه هایی که ریجکت میشن اینه که تا قبل از اینکه دلیل ریجکت شدنتون رو متوجه نشدید دست از کار نکشید، چون به هر حال میتونید یه موردی رو پیدا کنید که حداقل برای آفیسر شک برانگیز باشه (تو این مسئله مشورت با بچه هایی که تجربه زیاد دارن خیلی میتونه کمک کننده باشه)
    حالا وقتی اون مورد یا موارد رو پیدا کردید یا قابل اصلاحند که خب اصلاح کنید و دوباره برای ویزا اقدام کنید یا قابل اصلاح نیستند (که البته در موارد خیلی کم این مسئله پیش میاد) خب اون موقع دیگه وقت give up ، نه قبلش

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط AKJ110 نمایش پست ها
    من یه نظری بدم، البته نظرم میتونه قابل نقد باشه و من هیچ ادعایی در قطعی بودنش ندارم، ولی خوندنش ضرر نداره..
    ببینید همونطور که همه میدونیم حداقل 80 درصد از بچه های دانشجویی که میرن سفارت آمریکا ویزا بگیرن نیت قلبیشون اینه که میخوان برن اونجا درس بخونن و بعدشم همونجا بمونن و قرار نیست که برگردند، خب اینو آفیسر ها هم میدونند، ولی خب اونا کارشون رو بر اساس مدارک و شواهد میگذارن و بر اساس این حدسی که به صورت پیش فرض میتونن داشته باشن تصمیم نمیگیرند،
    خب حالا اونایی که از اون جمع 80 درصد میتونن ویزا بگیرن به این دلیل که تو پروندشون (BS, CV, DS-160,..) آفیسر نمیتونه موردی رو پیدا کنه که نشون بده این دانشجو قرار بره اونجا بمونه، در حالیکه که خیلی های دیگه طوری پروندشون رو ارائه میدند که بدون اینکه خودشون متوجه باشن اطلاعاتی ارائه میدند که میتونه برای آفیسر شک برانگیز باشه یا اینکه به قطعیت برسه که این قراره بره اونجا بمونه، پس خیلی وقت ها بچه ها متوجه نمیشن که چی شد که ریجکت شدن در حالیکه تو پروندشون یه موردی بوده که از نظر خودشون هیچ مشکلی نداشته ولی برای آفیسر حساسیت بر انگیز بوده
    مورد دیگه ای هم هست اینه که مصاحبه ویزا ذاتا یه جلسه برای ارزیابی صلاحیت تحصیلی و فنی شما نیست بلکه موارد مهم دیگه ای هم بررسی میشه، پس میتونه یه دانشجو با یک رزومه بسیار عالی و با یه پذیرش خوب از یه دانشگاه خیلی خوب به راحتی رد بشه به این دلیل که آفیسر به این نتیجه میرسه که اون قصد مهاجرت داره یا موارد حساسیت بر انگیز دیگه ای تو پروندش هست، حالت برعکس اش هم وجود داره، همونطور که برای دوستتون اتفاق افتاد

پس من توصیه ام به شما و همه بچه هایی که ریجکت میشن اینه که تا قبل از اینکه دلیل ریجکت شدنتون رو متوجه نشدید دست از کار نکشید، چون به هر حال میتونید یه موردی رو پیدا کنید که حداقل برای آفیسر شک برانگیز باشه (تو این مسئله مشورت با بچه هایی که تجربه زیاد دارن خیلی میتونه کمک کننده باشه)
    حالا وقتی اون مورد یا موارد رو پیدا کردید یا قابل اصلاحند که خب اصلاح کنید و دوباره برای ویزا اقدام کنید یا قابل اصلاح نیستند (که البته در موارد خیلی کم این مسئله پیش میاد) خب اون موقع دیگه وقت give up ، نه قبلش

دوست عزیر قصد ماندن فقط قسمتی از بحث ریجکت 214 هست که به ریجکت سوشیال تای معروفه. اصلا معلوم نیست افیسر چه فکری می کنه. مثالش خودم. چطوری برای ما دوتا دانشجوی فول فاند - با همراه داشتن نامه بانکی (که نخواست ببینه) - سند ملک (که نخواست ببینه) - حکم هیات علمی دانشگاه بودن در ایران (که نخواست ببینه- می دونید که خیلیا میان میگن ما دکترا بگیریم برمیگردیم ایران استاد میشیم. یعنی پوزیشن استادی میشه بهانه برگشت گه برای ما وجود داره) به این نتیجه رسید که ریجکت 214 بزنه؟
    برای خود من تو آخرین مصاحبه فقط دو سوال پرسید و ریجکت کرد : 1- چرا فوق هوافضا خوندی 2- چرا داری برای دکترا از هوافضا میری بیو
    خوب این سوال و جواب ها چطور به بحث موندن ربط پیدا می کنه؟
    حالا اگه نتیجه میگیرید که هوافضا حساسه و به این خاطر بوده چرا ریجکت 214؟ چرا 212 که مال انتقال تکنولوژی حساس هست نه؟ چرا تو کلیرنس نه که مثلا بررسی فنی نشون بده من خطرناکم؟ چرا این همه آدم با هوافضا ویزا می گیرن؟

حالا کسی برداشت نکنه که من گفتم قصد برگشت مساله ای نیست. قطعا شما باید بگی برمیگردم وگرنه اونا "موظفن" ریجکتت کنن. حتی اگه به صورت غیررسمی تمایل به این باشه که اگه مهاجری هم هست (که هست و خواهد بود) از آدم های تحصیل کرده باشه بهتره.
    ذات مصاحبه ظاهرا برای "خوش آمدن" افیسر از شماست. یه جا دیدم کسی نوشته افیسر ازش پرسیده "قول میدی جذب آمریکا نشی و برگردی" و بهش ویزا داده بود. یعنی با قول آدم به نتیجه میرسن؟ کسی هست حاضر نشه قول بده. اصلا تعهد کتبی؟ اگه این دیالوگ درست و دقیق باشه شما چه برداشتی می کنی؟ یعنی یه چیزی افیسر رو به این نتیجه رسونده که ویزا بده آیا این چیز جواب اپلیکنت بوده؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    دوست عزیر قصد ماندن فقط قسمتی از بحث ریجکت 214 هست که به ریجکت سوشیال تای معروفه. اصلا معلوم نیست افیسر چه فکری می کنه. مثالش خودم. چطوری برای ما دوتا دانشجوی فول فاند - با همراه داشتن نامه بانکی (که نخواست ببینه) - سند ملک (که نخواست ببینه) - حکم هیات علمی دانشگاه بودن در ایران (که نخواست ببینه- می دونید که خیلیا میان میگن ما دکترا بگیریم برمیگردیم ایران استاد میشیم. یعنی پوزیشن استادی میشه بهانه برگشت گه برای ما وجود داره) به این نتیجه رسید که ریجکت 214 بزنه؟
    برای خود من تو آخرین مصاحبه فقط دو سوال پرسید و ریجکت کرد : 1- چرا فوق هوافضا خوندی 2- چرا داری برای دکترا از هوافضا میری بیو
    خوب این سوال و جواب ها چطور به بحث موندن ربط پیدا می کنه؟
    حالا اگه نتیجه میگیرید که هوافضا حساسه و به این خاطر بوده چرا ریجکت 214؟ چرا 212 که مال انتقال تکنولوژی حساس هست نه؟ چرا تو کلیرنس نه که مثلا بررسی فنی نشون بده من خطرناکم؟ چرا این همه آدم با هوافضا ویزا می گیرن؟

حالا کسی برداشت نکنه که من گفتم قصد برگشت مساله ای نیست. قطعا شما باید بگی برمیگردم وگرنه اونا "موظفن" ریجکتت کنن. حتی اگه به صورت غیررسمی تمایل به این باشه که اگه مهاجری هم هست (که هست و خواهد بود) از آدم های تحصیل کرده باشه بهتره.
    ذات مصاحبه ظاهرا برای "خوش آمدن" افیسر از شماست. یه جا دیدم کسی نوشته افیسر ازش پرسیده "قول میدی جذب آمریکا نشی و برگردی" و بهش ویزا داده بود. یعنی با قول آدم به نتیجه میرسن؟ کسی هست حاضر نشه قول بده. اصلا تعهد کتبی؟ اگه این دیالوگ درست و دقیق باشه شما چه برداشتی می کنی؟ یعنی یه چیزی افیسر رو به این نتیجه رسونده که ویزا بده آیا این چیز جواب اپلیکنت بوده؟
    من فکر میکنم مصاحبه هایی که خیلی کم طول میکشه و تعداد سوال ها هم کمه و بعد آفیسر ریجکت میکنه به این دلیله که آفیسر بر اساس DS160 به تصمیم خودش رسیده و نیازی به سوال کردن نمیبینه،..
    همونطور که خودتون میدونید نحوه پر کردن DS خیلی مهمه،. همونطور که بالا گفتم خیلی وقت ها مواردی تو DS بچه ها هست که از نظر خودشون مشکلی نداره ولی برای آفیسر حساسیت برانگیزه،..
    مثلا به عنوان یک حدس در مورد کیس شما میشه گفت که "شاید" آفیسر دیده شما از لیسانس به فوق و از فوق به دکتری رشته تون رو عوض کردید براش شک برانگیز بوده، شاید..
    به هر حال منظورم اینه که بچه ها تا اونجا که میتونن باید پروندشون و علی الخصوص DS160 شون رو زیر و رو کنند تا باالاخره دلیل ریجکت شدنشون رو پیدا کنند،

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط AKJ110 نمایش پست ها
    من فکر میکنم مصاحبه هایی که خیلی کم طول میکشه و تعداد سوال ها هم کمه و بعد آفیسر ریجکت میکنه به این دلیله که آفیسر بر اساس DS160 به تصمیم خودش رسیده و نیازی به سوال کردن نمیبینه،..
    همونطور که خودتون میدونید نحوه پر کردن DS خیلی مهمه،. همونطور که بالا گفتم خیلی وقت ها مواردی تو DS بچه ها هست که از نظر خودشون مشکلی نداره ولی برای آفیسر حساسیت برانگیزه،..
    مثلا به عنوان یک حدس در مورد کیس شما میشه گفت که "شاید" آفیسر دیده شما از لیسانس به فوق و از فوق به دکتری رشته تون رو عوض کردید براش شک برانگیز بوده، شاید..
    به هر حال منظورم اینه که بچه ها تا اونجا که میتونن باید پروندشون و علی الخصوص DS160 شون رو زیر و رو کنند تا باالاخره دلیل ریجکت شدنشون رو پیدا کنند،
    دوستی دارم که لیسانس با هم مکانیک خوندیم. فوق اون شریف هوافضا خوند و من امیرکبیر. اون دکترا برای بیو پذیرش گرفت و ویزا گرفت و رفت. من هم پذیرش دکترام بیو بود. ضمنا اگه پذیرش هوافضا بگیری که دیگه نیازی به سفارت رفتن نداره برای ریجکت!. پس چطوری باید از فیلد حساسی مثل هوافضا خارج بشی؟ (ضمنا بسیاری از بچه های مکانیک اگه نتونن تو دانشگاه های خوب ایران مکانیک قبول بشن هوافضا می خونن - باز هم مثال دارم از این تغییر رشته های متداول که ویزا گرفتن.)
    من DS160 رو میدم زیر و رو کنید. هرکس دلیل ریجکت رو پیدا کرد که جایزه هم می دم! اتفاقا منظور من هم اینه که بعضی وقتا هرچی زیر و رو کنید هم چیزی پیدا نمیشه. کیس من ربطی به قصد برگشتن نداره. البته قطعا به حساسیت رشته مربوط هست.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    بنده هم سال پیش یک مستر در رشته مدیریت سلامت داشتم که چون مستر مجدد بود افیسر دوبی من و همسرم رو با بند 214 ریجکت کرد. رشته لیسانس و فوق لیسانسم مهندسی صنایع از ایران بوده. امروز (29 جولای) وقت سفارت از ایروان داشتم که افیسر باجه 6 انگار از قبل من رو ریجکت کرده بود و خیلی راحت بعد از چند تا سؤال بهم برگ سفید با بند 214 داد. با اینکه من پذیرش دکترا با بورسیه کامل دارم. گویا نظر سفارتهای آمریکا در سایر کشورها خیلی برای ارمنستان مهمه.
    اشکال مسخره ای که افیسر گرفت این بود که چرا با اینکه علاقمندی در دکترا ادامه تحصیل بدی، سال پیش برای مستر هم اقدام کردی؟ هر چی بهش گفتم من رشته ام مهندسی صنایع بوده و با یک مستر یکساله در رشته مدیریت سلامت می تونستم به خوبی وارد دکترای این رشته بشم و همچنین من سال پیش کمی دیر اقدام کردم و فرآیند ارسال مدارک برای مدیریت سلامت کمی طولانیه و من اکثر ددلاینها رو از دست دادم و فقط تونستم برای مستر اقدام کنم قانع نشد و ردم کرد.
    حالا به نظرتون با اینکه من بایستی 25 اگوست دانشگاه باشم و سال پیش از دوبی و امسال از ایروان ریجکت شدم، شانسی برای امسال دارم؟ و کدوم سفارت رو پیشنهاد میدید؟
    لطفا اگه نظری دارید بفرمایید.
    با تشکر

Junior Member

سلام. ممنون میشم منم راهنمایی کنین که کجا وقت بگیرم.

1.لیسانس عمران از دانشگاه آزاد معدل 12

2.معافیت سربازی کفالت

3.پذیرش بدون فاند از Riverside, MBA

4.سابقه کاری بالا در پست مدیریتی ( بیمارستان)

5.مجرد. 29 سال

-----------------------------

من در تاریخ 29 جون از ایروان b-214 ریجکت شدم. تغریبا بیدلیل.
    میخوام برا Ankara وقت بگیرم. کسی نظری نداره؟؟

Junior Member

من ٢١ جولاي از دبي ريجكت شدم و پذيرشمم واسه ليسانس بيولژي
    به نظر شما اگه دفعه ي بعد واسه تركيه اقدام كنم بهتر نيست؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)