صفحه 29 از 101 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334353637383979 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

ApplyAbroad Veteran
    sahar8564 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    North Dakota State University

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط it3 نمایش پست ها
    منظورتون از اینکه میگین دیگه خبری از اونا نبود چیه؟ یعنی روز شما اینجوری بود یا روال جدیده؟
    سلام

نمی دونم روال جدیده یا نه اما به همه ما که کلیر خوردیم سبز دادن

موفق باشید
    از پاسخگویی به سوالاتی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند، معذورم!
    آدمها وقتی نا امید می شوند به خیلی کمتر از آنچه لیاقتش را دارند راضی می شوند! این دلیلی ست برای وجود افراد نالایق در زندگیمان...! پروفسور مجید سمیعی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering-Sharif University Of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط photonic85 نمایش پست ها
    دوست عزیز همین پنجشنبه دو نفر که ظاهرن یکی رشته برق بوده در جا ویزا گرفته. فکر میکنم کسی اونجا از کسی کینه نداره و اگر بخوان پیغامی بدن در همون سایت تعیین وقت براحتی اسم آنکارا رو حذف میکنن و از کسی هم نمیترسن. بهر حال هر هفته تعدادی مردودی هست که خیلی تاسف آوره.
    من با اون دوستی که دکترا برق می خوند و درجا گرفت صحبت کردم. ایشون ریترنینگ بود و چند بار هم تا حالا اومده بود ایران و دفعات پیش هم کلیرنس خورده بود و این دفعه نخورده بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering-Sharif University Of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ffotuhi نمایش پست ها
    تجربه من امروز از سفارت:
    من ریترنینگ هستم بعد از 4 سال و رشته ام هم حمل و نقل هست. ریسرچم هم حساس نیس اما متاسفانه آفیسر من رو واسه کلیرنس فرستاد اونم به خاطر یه کارآموزی که 8 سال پیش تو شرکت پتروشیمی رفته بودم . واسه من جالب اینه که من 4 سال پیش هم کلیرنس داشتم و طبیعتا یه چیزی مال 8 سال پش باید بررسی می شده و نباید الان مسئله می بود اما به هر حال پیش اومد. کلا جو سفارت امروز خوب بود و خیلی ها همونجا کلیر شدن
    راستی من یه چیز یادم رفت بگم. آفیسر از من پرسید کی باید آمریکا باشم و من بهش گفتم اوایل جولای واسه پروپوزال که زد تو کامپیوتر واسه اینکه تا اون موقع کلیر بکنن. من چهار سال پیش هم از آنکارا 2 هفته ای کلیر شدم

Junior Member

سلام به همگی
    من و همسرم امروز ریجکت شدیم. البته مشکل از خودم بود؛
    من لیسانس معدن از ایران، فوق مدیریت پروژه و ساخت از ترکیه و دارای پذیرش برای فوق معماری با فاند از دانشگاه نیو مکزیکو، سربازی هم کفالت داشتم.
    مصاحبم با یه خانوم خوش اخلاق بود و فکر کنم چون وقتی ازم پرسید کار داری یا نه منم یهو حول شدم و گفتم نه با اینکه از یه شرکت ایرانی با رتبه بالا جاب افر واسه بعد تحصیل داشتم و الانم بصورت غیر رسمی گروه معماری خودم رو اداره می کنم. ولی فکر نمی کردم تا این حد رو روند مصاحبه تاثیر بزاره. واسه همین بی خیال شدم ...
    بعد هی گیر داده بود که چرا این دانشگاه و منم توضیح می دادم که هم دانشگاه خوبیه هم کارگاه های پیشرفته ای داره و مهمتر از همه اینکه بهم اسیستنتشیپ می ده و با تجربه ای که در طول تحصیل بدست میارم می خوام بیام ایران و تدریس کنم.
    ولی خب جواب نداد و آخر سر برگه سفید رو بهمون تحویل داد و سپردمون به امون خدا ...
    دوستان بنظرتون ما بازم اقدام کنیم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farrokhkia نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من لیسانس معدن از ایران، فوق مدیریت پروژه و ساخت از ترکیه و دارای پذیرش برای فوق معماری با فاند از دانشگاه نیو مکزیکو، سربازی هم کفالت داشتم.
    مصاحبم با یه خانوم خوش اخلاق بود و فکر کنم چون وقتی ازم پرسید کار داری یا نه منم یهو حول شدم و گفتم نه با اینکه از یه شرکت ایرانی با رتبه بالا جاب افر واسه بعد تحصیل داشتم و الانم بصورت غیر رسمی گروه معماری خودم رو اداره می کنم. ولی فکر نمی کردم تا این حد رو روند مصاحبه تاثیر بزاره. واسه همین بی خیال شدم ...
    بعد هی گیر داده بود که چرا این دانشگاه و منم توضیح می دادم که هم دانشگاه خوبیه هم کارگاه های پیشرفته ای داره و مهمتر از همه اینکه بهم اسیستنتشیپ می ده و با تجربه ای که در طول تحصیل بدست میارم می خوام بیام ایران و تدریس کنم.
    ولی خب جواب نداد و آخر سر برگه سفید رو بهمون تحویل داد و سپردمون به امون خدا ...
    سلام. متاسفم که رد شدید. ولی خیلی خوبه که بنظر خودتون دلیل ریجکت رو تشخیص دادید، و ببینید چطور اون مورد رو رفع کنید.
    شما 214 خوردید؟ بنظرم این دفعه اون جاب آفر و گروه خودتون رو حتما به آفیسر بگید. افراد خیلی زیادی هستن که برای بار چندم ویزاشون رو می گیرن، مخصوصا دوستان فرمودن که وقتی برای بار دوم میرید به آفیسر نشون میده شما تو تصمیم تون جدی هستید. خودتون رو علاقمند به رشتتون نشون بدین، فاند هم که دارین خیلی خوبه، رو جواب هاتون تمرین کنید و دیگه هر چی خدا خواست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah84ir نمایش پست ها
    تا حدی حرف شما رو قبول دارم مخصوصا اینکه وقتی کسی مجددا برای ویزا اقدام میکنه یجورایی بیشتر باهاش راه میان
    اینکه از قبل تصمیم بگیرن رو قبول ندارم
    الان من و شمایی که آفیسر نیستیم هم اگه یکی بیاد بگه سربازی سپاه یا سابقه نفت یا ... حکمش رو صادر میکنیم! با DS160 تصمیم میگیریم!!!
    مثلا فامیل تو امریکا رو بررسی میکنن ببینن چیه جریان! حالا سلیقه آفیسر اینجا تعیین کننده است که این بررسی چجوری باشه!
    مجردها مخصوصا پسرها رو راحت میشه social tie بست بهش! بگن میرن اونجا ازدواج میکنن که موندنی بشن!! ولی همه افیسرها اینقدر سخت گیرانه به موضوع نگاه نمیکنن
    تک و توک مثل این افیسر هستند که تا این حد سخت گیری میکنن
    ولی با مصاحبه خوب واقعا میشه ورق رو برگوند ! حالا آفیسر هر جوری که میخواد باشه!
    من به صورت خصوصی پیگیر مصاحبه های ریجکتی 214 شدم (که چندتاشون با همین آقیسر بودند)
    واقعا یه سری جواب ها دادند که دست آفیسر رو باز کرده! و سوالات آفیسر یکم بیشتر از اینی بوده که تو فروم اشاره کردند
    البته این رو هم قبول دارم شاید اگه همین حرفها رو به یه آفیسر دیگه بزنی از توش ریجکت درنیاره (اینجاست که میشه یکم انداخت گردن شانس)
    در مجموع توی مصاحبه خیلی مهمه که تو همون مدت زمان کم حتی با پیشقدم شدن و باز کزدن بحث اشتیاق به تحصیل و انگیزه رو نشون داد
    سلام. من فکر کنم شما فردا مصاحبه داشته باشید و ایشالا که موفق باشید.
    اگه در مورد اون جواب هایی که بچه ها دادن یه مقدار امکانش باشه لطفا بیشتر توضیح بدید فک کنم خیلی به بچه های فروم کمک کنه. مخصوصا که اصل اپلیکنت هایی که نیاز به قوی تر کردن کیسشون دارن کیس های (معمولا ارشد) بی فاند و معمولا با گپ هستند. اینکه بدونن حداقل از چه جواب هایی پرهیز کنن خیلی خوبه. خیلی ممنون.

Junior Member

بله متاسفانه 214B بود بند ریجکتی ...

Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی تجزیه دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط farrokhkia نمایش پست ها
    سلام به همگی
    متاسفم وممنونم که دلیلشو گفتین. حتما بار اقدام کنید شانستون بالاست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-مخابرات

دوستانی که کارت سبز گرفتن برای شما هم 16 تا سوال رو ایمیل نکردن؟ چون خانوم مو بلوند به من گفت ویزات اپروو شده و فقط یکم کارهای ادراریش مونده دائم سایت رو چک کن تا ویزات بیاد و دیگه شبش برام هیچ ایمیلی نیومد . لطفاً اگه شما ایمیلی دریافت کردید به منم بگید تا رسیدگی کنم.

سلام دوستان
    من پنجشنبه ٣٠ اپريل وقت داشتم واسه ويزاي دانشجويي F1. من دانشجوي ليسانس فيزيك هستم و واسه دكترا پذيرش فول فاند داشتم. رفتم سفارت و كاراي معمول و گرفتن مدارك انجام شد و بعد از انگشت نگاري، رفتم به باجه ي مربوطه واسه مصاحبه.

آفيسر يه آقاي جوون بود و از من I-20 و پاسپورتم رو خواست، بعد پرسيد قراره روي چه چيزي كار كنم كه من در حد ١ دقيقه يك توضيح خيلي ساده و مختصر دادم، بعد ازم CV رو گرفت و نامه ي Research Plan رو كه از دانشگاه برام فرستاده بودن.

بعد پرسيد علت سفرم به سوئد چي بوده(٤ سال قبل) كه من هم گفتم ديدن خانواده؛ بعد پرسيدم كه ميخواد پاسپورت قبليم رو ببينه يا نه كه گفت نه لازم نيست. بعد هم پاسپورتم رو داد و برام توضيح داد كه لازمه كه بررسي بيشتري انجام بشه و بهم برگه ي زرد رو داد، CV و نامه ي دانشگاه رو هم پيش خودش نگه داشت.

بقيه هم من نديدمشون اما شنيدم كه تقريبا به همه ي دانشجو هاي روز من ، برگه ي زرد دادن و فقط يك نفر رد شده...!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)