صفحه 55 از 101 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط iema نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوستانی که با این افیسر چاقه ریجکت شدند امیدوارم هرچه سریع تر از ارمنستان یا دبی بگیرن. (البته امار ریجکتی درجا دبی هم بالاست با افیسر قد بلند لاغر بور)
    این دوستان می شه لطف کنن بگن این افیسره چیا می پرسه؟ اینکه در مورد شغلمون و پدر و مادر، محل زندگی این چیزا بپرسه و بعد ریجکت که اصلا منطقی نیست!! حتما یه سوال دیگه یا یه چیز دیگه ای بوده که شاید شما جدی نگرفتید؟ یکم توضیح می دین من همین روزا مصاحبه دارم.
    من و همسرم روز 9 جون دبی مصاحبه داشتیم و با افیسر خانم جدید الورود و آقای مو مشکی ریشو! ریجکت شدیم. (خانمه 3 بار رفت با اون مشورت کرد و بعد از خودشو ورداشت آورد با سوال کنن. فکر میکنم تازه کار بود و اعتماد به نفس نداشت. حالا مهم نیست اینا) اما اونروز آقای موبور فقط یه دختر که توریستی می رفت رو ریجکت کرد. کلا هم خوش اخلاق و خندان بود و ما امیدوار بودیم باهاش بیفتیم. در حالیکه این آقای مو مشکی 2 تا دانشجوی رو غیر از ما ریجکت کرد. کلا روی حرف یکی دونفر برداشت کلی انجام ندید. این هم حرف 2 نفره ها! شما خودت قضاوت کن.

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Colorado State University

نقل قول نوشته اصلی توسط nibomilad نمایش پست ها
    دیروز من هم با افسر چاق ریجکت شدم. سوالاتش در مورد شغل پدر مادر و خودم و در آمدم بود. واسه PhD عمران فول فاند.
    بچه هایی که ریجکت شدن اگه بتونن از تصمیم بعدیشون بگن خیلی میتونه مفید باشه
    خيلي متاسف شدم از اينكه ريجكت شديد. هرچند مطمئنم دفه بعد ويزا رو ميگيريد ايشالا عموما بچه هايي كه با اين آقا چاقه ريجكت شدن، رفتن دوبي و حتي درجا ويزا گرفتن! فقط سعي كنيد بفهميد آفيسر به چه دليلي (منطقي يا غير منطقي) ممكنه شما رو ريجكت كرده باشه و سعي كنيد يك راه حل مناسب + جواب هاي منطقي براي مصاحبه بعديتون پيدا كنيد.

با ارزوي موفقيت در مصاحبه بعدي
    What doesn't kill you makes you stronger

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

سلام دوستان
    دوستانی که با این افیسر چاقه ریجکت شدند امیدوارم هرچه سریع تر از ارمنستان یا دبی بگیرن. (البته امار ریجکتی درجا دبی هم بالاست با افیسر قد بلند لاغر بور)
    این دوستان می شه لطف کنن بگن این افیسره چیا می پرسه؟ اینکه در مورد شغلمون و پدر و مادر، محل زندگی این چیزا بپرسه و بعد ریجکت که اصلا منطقی نیست!! حتما یه سوال دیگه یا یه چیز دیگه ای بوده که شاید شما جدی نگرفتید؟ یکم توضیح می دین من همین روزا مصاحبه دارم.
    سلام،

ببينيد سوالاتي كه آفيسرها مي پرسن مشخصه و بارها در همين تاپيك تكرار شدن، منتهي جوابي كه شما به اين سوالات ميديد خيلي مهمتره. به نظر من خيلي هم بي منطق نيست كه به خاطر اين مسائل (شغل پفدر و مادر و ...) آدم ريجكت بشه (هرچند كه خيلي ناجوانمردانه و غير منصفانه است!) و تجربه اي كه تا به حال دوستان در اين مورد نوشته اند هم نشون ميده ظاهرا اين آفيسر چاقه خيلي روي اين موضوع حساسه.
    شايد دليلش اينه كه طرف ميخواد مطمئن شه شما حتي اگر فاندتون به مشكل بخوره هم باز چپتون پره (!) و راحت ميتونيد از جاي ديگه هزينه هاتونو تامين كنيد. از طرفي وضعتون انقدر خوبه كه عمرا فكر موندن تو آمريكا هم به سرتون نميزنه!
    در هر حال شما سعي كنيد بهترين جواب ها رو به سوالات بدين و انشالا ويزاتون به زودي تو دستتونه.

موفق باشيد

سلام دوستان
    من با اون آقای لاغر موبر ریجکت شدم. در مورد خانواده و غیره اصلن چیزی نمی پرسه ولی یهو گیرای بدی می ده در مورد رشته و دانشگاه و زمینه ی کاری آدم و بعدش می خنده!

Junior Member

من هم با همین آفیسر چاق افتادم و برای بار دوم ریجکت شدم با بند 214b همه سوالاتش هم همونطور که بقیه گفتن در مورد شغل پدر و مادر، اینکه با کی زندگی میکنم، ازدواج کردم یا نه و کار کردم یا نکردم بود. من فول فاند بودم بنک استیت منت، سند خونه و job offer هم با خودم برده بودم چون دبی هم با 214ب ریجکت شده بودم(آفیسر بور قدبلند)، گفتم بهش که مدارکو بدم قبول نکرد ببینه و ریجکت کرد. این هم میخام بگم که نفر قبل و بعد من از این همین باجه ریجکت شدن. یعنی فکر میکنم که انگار هر کی رو میخوان ریجکت کنن میفرستن این باجه و جالب اینجا بود که هر کی باجه 2 میرفت در جا میگرفت. یعنی استنباط من این بود که صرف نظر از سوال و جواب ها نتایج از قبل مشخصه. اگر کسی با همین چاقه گرفته حتما اینجا بگه.

سلام
    من ریجکتی با بند 214b از دبی بودم. فول فاند دکترا. 10 جون آنکارا کلیرنس خوردم. آفیسر خانم جوون با موهای قهوه ای روشن بود و آروم حرف میزد. سوالایی که ازم پرسید اینا بودن:

دبی چرا ریجکت شدی؟
    چرا میری آمریکا؟
    زمینه کاریت چیه؟
    سربازی؟
    کار کردی تا حالا؟
    کدوم دانشگاه خوندی؟ کدوم دانشکده؟
    بعد تحصیل میخوای چیکار کنی؟

خیلی آماده بودم که سوال زیاد بپرسه به خاطر مصاحبه قبلیم ولی 2 دقیقه هم طول نکشید. توصیه من اینه که مطمئن و با اعتماد به نفس برید و آماده باشین هر سوالی پرسید خونسرد و بدون نگرانی جواب بدین. به نظرم همون لحظه های اول که میرید و سلام و اینا، خیلی مهمه. از من هر سوالی پرسید در حد یکی دو جمله واضح جواب دادم. توضیح اضافی هم نخواست. مدرک هم چیزی جز پوشه ای که میدن رو نخواست و من هم ندادم.
    موفق باشین همگی

Member Ameri19 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط eloosh نمایش پست ها
    من هم با همین آفیسر چاق افتادم و برای بار دوم ریجکت شدم با بند 214b همه سوالاتش هم همونطور که بقیه گفتن در مورد شغل پدر و مادر، اینکه با کی زندگی میکنم، ازدواج کردم یا نه و کار کردم یا نکردم بود. من فول فاند بودم بنک استیت منت، سند خونه و job offer هم با خودم برده بودم چون دبی هم با 214ب ریجکت شده بودم(آفیسر بور قدبلند)، گفتم بهش که مدارکو بدم قبول نکرد ببینه و ریجکت کرد. این هم میخام بگم که نفر قبل و بعد من از این همین باجه ریجکت شدن. یعنی فکر میکنم که انگار هر کی رو میخوان ریجکت کنن میفرستن این باجه و جالب اینجا بود که هر کی باجه 2 میرفت در جا میگرفت. یعنی استنباط من این بود که صرف نظر از سوال و جواب ها نتایج از قبل مشخصه. اگر کسی با همین چاقه گرفته حتما اینجا بگه.
    دوست عزیز کم نبودن کسانی که با همین آفیسر چاق و چله مصاحبه داشتن و رفتن برای کلیرنس. بنابراین استنباط کاملا غلطیه که بگیم هر کی رو میخوان ریجکت کنن میفرستن با این تپله!!! من نمیخوام منکر این مسئله بشم که ایشون واقعا آدم بی انصافیه ولی خوب به هر حال هر آفیسری ممکنه روی یک مسائل خاصی حساس باشه.

با توجه به اینکه حساسیت های احتمالی ایشون در صفحات قبلی بحث شده (مثل حساسیت روی شغل پدر مادر و سوشال تای و ...)، به نظر من اگر دوستان با توکل بر خدا، اعتماد به نفس، توجه به حساسیت های احتمالی این آفیسر و پیدا کردن بهترین پاسخ ممکن به سوالات ایشون برن جلو، ایشالا شاخشو میشکنن!

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezauniv نمایش پست ها
    سلام
    من ریجکتی با بند 214b از دبی بودم. فول فاند دکترا. 10 جون آنکارا کلیرنس خوردم. آفیسر خانم جوون با موهای قهوه ای روشن بود و آروم حرف میزد. سوالایی که ازم پرسید اینا بودن:

دبی چرا ریجکت شدی؟
    چرا میری آمریکا؟
    زمینه کاریت چیه؟
    سربازی؟
    کار کردی تا حالا؟
    کدوم دانشگاه خوندی؟ کدوم دانشکده؟
    بعد تحصیل میخوای چیکار کنی؟

خیلی آماده بودم که سوال زیاد بپرسه به خاطر مصاحبه قبلیم ولی 2 دقیقه هم طول نکشید. توصیه من اینه که مطمئن و با اعتماد به نفس برید و آماده باشین هر سوالی پرسید خونسرد و بدون نگرانی جواب بدین. به نظرم همون لحظه های اول که میرید و سلام و اینا، خیلی مهمه. از من هر سوالی پرسید در حد یکی دو جمله واضح جواب دادم. توضیح اضافی هم نخواست. مدرک هم چیزی جز پوشه ای که میدن رو نخواست و من هم ندادم.
    موفق باشین همگی
    سلام. وقتی ازتون پرسید دلیل ریجکت چیبود تو دوبی چی حواب دادین؟ منم با اون آقا ریجکت شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط missfa نمایش پست ها
    سلام. وقتی ازتون پرسید دلیل ریجکت چیبود تو دوبی چی حواب دادین؟ منم با اون آقا ریجکت شدم.
    گفتم خوب توضیح ندادم و مدارکم ناقص بود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

نقل قول نوشته اصلی توسط missfa نمایش پست ها
    ببنید در مصاحبه با این افسر همیشه چند تا چیز هست که بهش گیر بده. مثلا برای من ارتباط رشته ام با کاری که دارم و گپ سربازیم بود. خوب این سوال تو آنکارا ازم پرسیده شد و من فقط به مسئله اول اشاره کردم چون گپ سربازیم رو صحبت کرده بودیم و لزومی نداشت دوباره بحثش رو پیش بکشم. شما هم ببنید رو چه چیزایی گیر داد و بی دردسرترینش رو به افسر جدید بگید. ضمنا نیاز به گفتن نداره که باید در کمال احترام از اون افسر یاد کنید حداقل چون همکار هستند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)