صفحه 7 از 101 نخستنخست 123456789101112131415161757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

من 5 مارس وقت مصاحبه داشتم. conditional admission داشتم واسه فوق لیسانس computer science و فاند هم نداشتم و رشته لیسانسم ماشین آلات نساجی بوده.
    قبل از ورود به سالن اصلی و مرحله تحویل پاسپورت همه مدارکم ریخت وسط حیاط سفارت و با آرامش یکی یکی جمع کردم و تحویل دادم.بهم شماره داد و رفتم تو سالن نشستم.شمارم خونده شد و رفتم واسه فینگر پرینت و یک شماره جدید بهم داد با پاسپورت و ریز نمره هام.
    بعد از چند دقیقه شماره جدیده رو تابلو اعلام شد.
    رفتم پای کانتر و مصاحبه گر من یک مرد خوشتیپ و خیلی مهربون بود. من اولش که رسیدم باهاش شوخی کردم و کلی خندید.
    مدارک فقط i20 و ریز نمره ازم خواست و گواهی اشتغال به کار و کارت معافیت سربازی.از اسپانسر و چرا میخایی بری و چقدر میمونی و برنامه آیندت چیه و.... هم حرفی نزد.
    درجا approve شدم و الان منتظر پیکاپ ویزام.
    به نظرم فقط و فقط اعتماد به نفس میتونه واسه آدم ویزا بهمراه بیاره و اینکه جواب طوطی وار و حفظ شده ندید.
    آفیسر و سفارت آمریکا نه از تو طلب داره و نه به تو بدهی داره.پس رها کن خودتو و با سینه ستبر برو درخواستتو به آفیسر ارایه بده.
    اینها واقعا شعار نیست سعی کنید بهش عمل کنید.
    پیروز باشید.

DrRas عزیز تبریک. چند سوال؟
    دانشگاهی که پذیرش داشتین رنکش چه جوره؟ و برای چه ترمی هست؟
    2-گواهی اشتغال به کار چیه؟ لازمه؟ مگه شما الان شاغلید و کجا بوده که گیر نداده؟
    3- برای پیکاپ ویزا باید همون آنکارا بمونید؟ یا چند روزی طول میکشه؟
    کوله بارم بر دوش، سفری باید رفت،
    سفری بی همراه، گم شدن تا ته تنهایی محض،
    یار تنهایی من با من گفت: هر کجا لرزیدی،از سفرترسیدی،
    تو بگو، از ته دل من خدا را دارم...

Junior Member

سلام sh2 عزیز.
    1)دانشگاه فولرتون هست و بیشتر به خاطر نزدیکی به دوستم انتخابش کردم نه رنکش(البته به نظرم رنک اصلا مهم نیست باید ببینی چه دانشگاهی در رشته و در اساتید رشته مورد نظر معروف تره که سایت ratemyprofessir خیلی به من کمک کرد ).و ترم اسپرینگ بودم که i20 نزدیک به 4-5 ماه طول کشید تا بدن و افتادم واسه پاییز 2015.

2 )من سال 1388 درسم تموم شده از رشته نساجی ولی در زمینه شبکه رفتم سر کار تا امسال و وقتی آفیسر پرسید بعد از درست چکار کردی ،من گفتم "در زمینه شبکه کار میکردم" گفت گواهی اشتغال به کارتو بده.شرکتی هم که بوده یک شرکت بدون حاشیه و و خصوصی بود.
    3 )توی نامه ی approve نوشته 5-7 روز کاری ولی آفیسر گفت 4 روز و من بلیطمو واسه جمعه هفته بعد عقب انداختم و آنکارا میمونم تا ویزارو پیکاپ کنم.

Junior Member

یک نصیحت اینکه حتما به این فکر کنید که approve بشید و 7-8 روز بیشتر بمونید و براش تدارک ببینید که خسته نشید.
    من یک درصد هم فکر نمیکردم approve بشم ولی درصد بالایی میدونستم که کلیرنس میخورم و بعدا باید بیان واسه پیکاپ و بخاطر همین خیلی آمادگی سکونت 8 روزه اضافه در آنکارارو نداشتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط DrRas نمایش پست ها
    یک نصیحت اینکه حتما به این فکر کنید که approve بشید و 7-8 روز بیشتر بمونید و براش تدارک ببینید که خسته نشید.
    من یک درصد هم فکر نمیکردم approve بشم ولی درصد بالایی میدونستم که کلیرنس میخورم و بعدا باید بیان واسه پیکاپ و بخاطر همین خیلی آمادگی سکونت 8 روزه اضافه در آنکارارو نداشتم.

سلام ،من فكر مي كنم شما همون آقايي هستيد ك روز مصاحبه در سفارت كنار من نشسته بوديد من با بند ٢١٤ ريجكت شدم:-/ از من فقط شغل پدرم و رشته اي ك قصد ادامه تحصيل دارم رو پرسيد بعد برگه رو پرينت كرفت بم داد و بعد خداحافظي

Member pegah84ir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE - AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط Royka نمایش پست ها
    سلام ،من فكر مي كنم شما همون آقايي هستيد ك روز مصاحبه در سفارت كنار من نشسته بوديد من با بند ٢١٤ ريجكت شدم:-/ از من فقط شغل پدرم و رشته اي ك قصد ادامه تحصيل دارم رو پرسيد بعد برگه رو پرينت كرفت بم داد و بعد خداحافظي
    مگه شغل پدرتون حساس بوده؟
    شما بدون فاند پذیرش داشتین؟ و میتونم بپرسم چه رشته ای؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pegah84ir نمایش پست ها
    مگه شغل پدرتون حساس بوده؟
    شما بدون فاند پذیرش داشتین؟ و میتونم بپرسم چه رشته ای؟؟
    نه حساس نبود شركت ساختموني دارن،من براي ارشد طراحي داخلي بدون فاند پذيرش گرفتم،اونروز كلا جناب آفيسر شماره ٢ تا جايي ك من بودم همه رو ريجكت كردن

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

من همینجا از همه ی دوستانی که تجربیاتشون رو با بقیه درمیون میذارن از صمیم قلب تشکر می کنم. فقط خواهش می کنم لطفا همراه با تجربه تون، یه مختصری از رزومه ی خودتون و وضعیت پذیرش مثل مقطع و زمینه ی مورد نظر، مقدار فاند، حساس بودن یا نبودن موضوع تحقیقاتی و ... ارائه بدید تا دوستان دیگه بتونین یه طرح کلی از دلیل تصمیم آفیسرها داشته باشند. باز هم ممنون
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

نقل قول نوشته اصلی توسط DrRas نمایش پست ها
    من 5 مارس وقت مصاحبه داشتم. conditional admission داشتم واسه فوق لیسانس computer science و فاند هم نداشتم و رشته لیسانسم ماشین آلات نساجی بوده.
    قبل از ورود به سالن اصلی و مرحله تحویل پاسپورت همه مدارکم ریخت وسط حیاط سفارت و با آرامش یکی یکی جمع کردم و تحویل دادم.بهم شماره داد و رفتم تو سالن نشستم.شمارم خونده شد و رفتم واسه فینگر پرینت و یک شماره جدید بهم داد با پاسپورت و ریز نمره هام.
    بعد از چند دقیقه شماره جدیده رو تابلو اعلام شد.
    رفتم پای کانتر و مصاحبه گر من یک مرد خوشتیپ و خیلی مهربون بود. من اولش که رسیدم باهاش شوخی کردم و کلی خندید.
    مدارک فقط i20 و ریز نمره ازم خواست و گواهی اشتغال به کار و کارت معافیت سربازی.از اسپانسر و چرا میخایی بری و چقدر میمونی و برنامه آیندت چیه و.... هم حرفی نزد.
    درجا approve شدم و الان منتظر پیکاپ ویزام.
    به نظرم فقط و فقط اعتماد به نفس میتونه واسه آدم ویزا بهمراه بیاره و اینکه جواب طوطی وار و حفظ شده ندید.
    آفیسر و سفارت آمریکا نه از تو طلب داره و نه به تو بدهی داره.پس رها کن خودتو و با سینه ستبر برو درخواستتو به آفیسر ارایه بده.
    اینها واقعا شعار نیست سعی کنید بهش عمل کنید.
    پیروز باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Royka نمایش پست ها
    دوستان عزيز خيلى ممنون از بيان تجربتون.

خيلى ممنون ميشم اگه بگيد مقدار مبلغ BS تون چقدر بوده. دقيقا مبلغى كه دانشگاه گفته بود و توى I-20 هست؟ با دلار آزاد معادل ريالى گذاشتين يا دولتى؟ زىر BS تون نرخ دلارو زده بود؟ اگه زده بود چند زدده بود؟

آيا خود آفيسر با ماشين حساب محاسبه كرد؟ با آزاد حساب كرد يا دولتي؟

كلا راجع به موجوديتون چيزي گفت يا نه ؟

مرسي
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    دوستان عزيز خيلى ممنون از بيان تجربتون.

خيلى ممنون ميشم اگه بگيد مقدار مبلغ BS تون چقدر بوده. دقيقا مبلغى كه دانشگاه گفته بود و توى I-20 هست؟ با دلار آزاد معادل ريالى گذاشتين يا دولتى؟ زىر BS تون نرخ دلارو زده بود؟ اگه زده بود چند زدده بود؟

آيا خود آفيسر با ماشين حساب محاسبه كرد؟ با آزاد حساب كرد يا دولتي؟

كلا راجع به موجوديتون چيزي گفت يا نه ؟

مرسي

دوست عزيز از من حتي bs رو نخواست،اصلا ب جز مدارك دم در مدركي از من نگرفت ،اما bs من سه برار مبلغ دانشگاه بود،١٠٠٠٠٠$ اما در برگه قيمت يورو رو نوشتن( در برگه bs ام).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)