صفحه 8 از 101 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط Royka نمایش پست ها
    دوست عزيز از من حتي bs رو نخواست،اصلا ب جز مدارك دم در مدركي از من نگرفت ،اما bs من سه برار مبلغ دانشگاه بود،١٠٠٠٠٠$ اما در برگه قيمت يورو رو نوشتن( در برگه bs ام).
    خيلى ممنون دوست من.

I-20 رو چي؟ اون و نگرفت؟ توى I-20 هم همين مبلغ و نشون داده بودين براى دانشگاه ؟ چون توى I-20 ميخوره ديگه درسته؟

و فكر كنم اگه آفيسر مبلغ بيشتر از I-20 كه دانشگاه اعلام كرده براى يك سال نيازه نشون بدين خوب نيست . مخصوصا اگه خيلى بيشتر باشه.

البته يه سرى هام ميگن خب مبلغ I-20 براى ١ ساله. پس دو برابرش و بردن براى مستر مساله اي نيست

( ما كه سر از كار سفارت در نياورديم. )

ولى شما كيستون مورد خاصى نداشت. خيلى ناراحت شدم كه ريجكتتون كردن. قصد نداريد بريد سفارت ديگه؟ بودن كسايى كه بعد ريجكت رفتن يه كشور ديگه گرفتن
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

نقل قول نوشته اصلی توسط Royka نمایش پست ها
    نه حساس نبود شركت ساختموني دارن،من براي ارشد طراحي داخلي بدون فاند پذيرش گرفتم،اونروز كلا جناب آفيسر شماره ٢ تا جايي ك من بودم همه رو ريجكت كردن
    راستى اگه ممكنه مشخصات آفيسرى رو كه باهاتون مصاحبه كرد رو هم بگين.

مرسى.

B. Franklin

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    خيلى ممنون دوست من.

I-20 رو چي؟ اون و نگرفت؟ توى I-20 هم همين مبلغ و نشون داده بودين براى دانشگاه ؟ چون توى I-20 ميخوره ديگه درسته؟

و فكر كنم اگه آفيسر مبلغ بيشتر از I-20 كه دانشگاه اعلام كرده براى يك سال نيازه نشون بدين خوب نيست . مخصوصا اگه خيلى بيشتر باشه.

البته يه سرى هام ميگن خب مبلغ I-20 براى ١ ساله. پس دو برابرش و بردن براى مستر مساله اي نيست

( ما كه سر از كار سفارت در نياورديم. )

ولى شما كيستون مورد خاصى نداشت. خيلى ناراحت شدم كه ريجكتتون كردن. قصد نداريد بريد سفارت ديگه؟ بودن كسايى كه بعد ريجكت رفتن يه كشور ديگه گرفتن

دم در از من i20 ريز نمرات و addmition letter و دي اس ١٦٠ و appoinment confirmation و پاسپورت رو گرفت اما وقت مصاحبه هيچ مدركي از من نخواستن فقط همون دو تا سوال رو پرسيد،براي ماهه بعد باكو اقدام كردم😔😔
    تو i20 مبلغ يك سال رو ٣٦٠٠٠ دلار نوشته.

سلام دوستان. منم حسب وظيفه و اداي دين، تجربياتم رو ميگم خدمتتون.
    ما براي ساعت 10:30 صبح 5 مارس وقت داشتيم. حدود 10:15 دم سفارت بوديم. يه صف مشترك براي همه بود (تركي و ايراني). توي صف وايستاديم تا نوبتمون بشه و وارد محدوده اصلي سفارت بشيم. دم در چك شديم. تاكيد ميكردن كه هيچ وسيله الكترونيكي همراهتون نباشه و ما نبرده بوديم دوربين و گوشي رو. بعد از چك اين، به سمت باجه اي هدايت شديم كه اونجا تائيديه هاي DS_160(تاكيد ميكنم فقط تائيديه هاش و نه كل فرم رو) بعلاوه پاسپورت بعلاوه فرم I-20 و رسيد پرداخت SEVIS رو ازمون گرفتن و يه شماره دادن كه بعدا فهميديم شماره صف انگشت نگاري مون بوده. خانومه‌ي اينجا، هم ميتونست فارسي صحبت كنه هم انگليسي. وارد سالن انتظار شديم. خيلي شلوغ بود. ولي خوشبختانه تند و تند صف جلو ميرفت(فكر كنم چون تند و تند داشتن ريجكت ميكردن برا همين صف زود جلو ميرفت!!!!!). رفتيم باجه 7 و انگشت نگاري شديم. اول چهار انگشت دست چپ، بعد چهار انگشت دست راست و بعد هم دو تا شصت با هم. اينجا اون مداركي كه توي باجه‌ي دم در ازمون گرفته بودن و يك شماره جديد رو بهمون دادن. شماره جديد، شماره صف مصاحبه بود. حدود نيم ساعت تا 45 دقيقه شد تا نوبت مون بشه كه كاش نميشد!!! رفتيم باجه 2. آفيسر قدبلند و چاق و بداخلاق و هيكلي پشت ميزش نشسته بود. شماره و مداركي رو كه باجه انگشت نگاري بهمون پس داده بود رو ازمون گرفت. يه كم نگاه كرد به مدارك و بعد به مانيتورش. بعدش شروع كرد سوال كردين:
    1- هدفتون از مسافرت چيه؟
    2- چه رشته‌اي ميخواي بخوني؟
    3- رشته ليسانست چي بوده؟
    4- كارت چيه؟ (منم پيش خودم ميگفتم خوب همه اينها كه توي فرمها نوشته شده چرا دوباره ميپرسي احمق؟!!!!!)
    بعدش مكث...بعد از جوابهاي من، يه چيزائي توي كامپيوترش تايپ ميكرد.
    بعد از يكي دو دقيقه، ديدم يه برگه سفيد در آورد!!! بعد بلند شد و رفت و بعد از يكي دو دقيقه اومد. و بعد از گذشت چند ثانيه اون برگه سفيد و مداركم رو بهم پس دادم و گفت: متاسفم! شما qualified نيسيتيد! نفهميدم دقيقا منظورش چيه! برگه سفيده رو نگاه كردم ديدم نوشته شما ريجكت شديد با بند 214b!!! تازه فهميدم جريان چيه!!! گفتم براي چي؟ سر تكون داد و گفت متاسفم! خواستم توضيح بيشتر بدم و مداركم رو بگم نگاه كنه! با چهره برافروخته و تكان سر گفت نه ! نه!...نوبت نفر بعديه...لطفا بريد!
    اومديم يه كم رو صندليهاي سالن انتظار نشستيم و هاج و واج! اومدن بهمون تذكر دادن اينجا نميتونين بشينين و بايد زودتر از اينجا بريد بيرون! و ما هم رفتيم!!!
    اين بود داستان ريجكتي ما....
    شرايط و سابقه‌ي ما:
    خودم F1- پذيرش دكتراي فول فاند (رشته قبلاها حساس و الان ديگه حساس نيست!)
    كار رسمي- دولتي همون رشته‌ي قبلاها حساس!
    سابقه تحصيل در اروپا و ويزاي شنگن!
    همسرم- كار آزاد و رشته تحصيلي غير حساس و داراي عموي مقيم در امريكا! ولي ايالت دانشگاهي كه من پذيرش گرفتم با ايالت عموي همسرم، فرق ميكنه! سابقه شركت و برنده شدن در لاتاري رو هم داريم! ولي متاسفانه ويزاي لاتاري به ما نرسيد!
    به اميد موفقيت آيندگان اين راه.
    سوالي اگه بود در خدمت تون هستم.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط rozepoo نمایش پست ها
    ما براي ساعت 10:30 صبح 5 مارس وقت داشتيم. حدود 10:15 دم سفارت بوديم. يه صف مشترك براي همه بود (تركي و ايراني). توي صف وايستاديم تا نوبتمون بشه و وارد محدوده اصلي سفارت بشيم. دم در چك شديم. تاكيد ميكردن كه هيچ وسيله الكترونيكي همراهتون نباشه و ما نبرده بوديم دوربين و گوشي رو. بعد از چك اين، به سمت باجه اي هدايت شديم كه اونجا تائيديه هاي DS_160(تاكيد ميكنم فقط تائيديه هاش و نه كل فرم رو) بعلاوه پاسپورت بعلاوه فرم I-20 و رسيد پرداخت SEVIS رو ازمون گرفتن و يه شماره دادن كه بعدا فهميديم شماره صف انگشت نگاري مون بوده. خانومه‌ي اينجا، هم ميتونست فارسي صحبت كنه هم انگليسي. وارد سالن انتظار شديم. خيلي شلوغ بود. ولي خوشبختانه تند و تند صف جلو ميرفت(فكر كنم چون تند و تند داشتن ريجكت ميكردن برا همين صف زود جلو ميرفت!!!!!). رفتيم باجه 7 و انگشت نگاري شديم. اول چهار انگشت دست چپ، بعد چهار انگشت دست راست و بعد هم دو تا شصت با هم. اينجا اون مداركي كه توي باجه‌ي دم در ازمون گرفته بودن و يك شماره جديد رو بهمون دادن. شماره جديد، شماره صف مصاحبه بود. حدود نيم ساعت تا 45 دقيقه شد تا نوبت مون بشه كه كاش نميشد!!! رفتيم باجه 2. آفيسر قدبلند و چاق و بداخلاق و هيكلي پشت ميزش نشسته بود. شماره و مداركي رو كه باجه انگشت نگاري بهمون پس داده بود رو ازمون گرفت. يه كم نگاه كرد به مدارك و بعد به مانيتورش. بعدش شروع كرد سوال كردين:
    1- هدفتون از مسافرت چيه؟
    3- رشته ليسانست چي بوده؟
    4- كارت چيه؟ (منم پيش خودم ميگفتم خوب همه اينها كه توي فرمها نوشته شده چرا دوباره ميپرسي احمق؟!!!!!)
    بعد از يكي دو دقيقه، ديدم يه برگه سفيد در آورد!!! بعد بلند شد و رفت و بعد از يكي دو دقيقه اومد. و بعد از گذشت چند ثانيه اون برگه سفيد و مداركم رو بهم پس دادم و گفت: متاسفم! شما qualified نيسيتيد! نفهميدم دقيقا منظورش چيه! برگه سفيده رو نگاه كردم ديدم نوشته شما ريجكت شديد با بند 214b!!! تازه فهميدم جريان چيه!!! گفتم براي چي؟ سر تكون داد و گفت متاسفم! خواستم توضيح بيشتر بدم و مداركم رو بگم نگاه كنه! با چهره برافروخته و تكان سر گفت نه ! نه!...نوبت نفر بعديه...لطفا بريد!
    اومديم يه كم رو صندليهاي سالن انتظار نشستيم و هاج و واج! اومدن بهمون تذكر دادن اينجا نميتونين بشينين و بايد زودتر از اينجا بريد بيرون! و ما هم رفتيم!!!
    شرايط و سابقه‌ي ما:
    همسرم- كار آزاد و رشته تحصيلي غير حساس و داراي عموي مقيم در امريكا! ولي ايالت دانشگاهي كه من پذيرش گرفتم با ايالت عموي همسرم، فرق ميكنه! سابقه شركت و برنده شدن در لاتاري رو هم داريم! ولي متاسفانه ويزاي لاتاري به ما نرسيد!
    سلام دوست عزیز، متاسفم. امیدوارم که کارتون در آینده ی نزدیک درست بشه.
    من یه سوال کلی دارم. این قضیه ی اینکه یه سری آفیسرها بلند میشن میرن و بعد چند دقیقه برمیگردن چیه؟ دقیقا چیکار می کنن توی این زمان؟!
    در مورد شرایط شما هم به خاطر اینکه فول فاند بودید و درجا ریجکت شدین یه مقدار قابل تامله. چون معمولا میگن فول فاند ها زیاد مشکل ندارن (مخصوصا آنکارا). البته پرونده ی شما مواردی مثل رشته ی حساس، کار دولتی، فامیل در امریکا و مخصوصا شرکت در لاتاری داشت که بهونه های کافی رو دست آفیسر داده که ریجکت کنه. با دوستان با تجربه مشورت گنید حتما راهی هست که بشه قانعشون کرد
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

نقل قول نوشته اصلی توسط rozepoo نمایش پست ها
    1- هدفتون از مسافرت چيه؟
    3- رشته ليسانست چي بوده؟
    شرايط و سابقه‌ي ما:
    دوست عزیز خیلی ممنون که تجربتون و گفتید.

ناراحت شدم. امیدوارم به زودی کارتون درست شه.

اینکه لاتاری برنده شدید رو یعنی آفیسر متوجه میشه ؟ بهتون چیزی گفت در بارش؟ روی برنده شدنش گیر میدن یا روی شرکت کردنش؟

راجع به فامیل همسرتون که مقیم امریکا هستند چیزی پرسید؟ اینکه عموی کسی مقیم امریکا هست رو چطوری متوجه میشن؟ توی فرم که نمینویسیم . هان؟ چون درجه 1 نیستند.

B. Franklin

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1991 نمایش پست ها
    دوست عزیز خیلی ممنون که تجربتون و گفتید.

ناراحت شدم. امیدوارم به زودی کارتون درست شه.

اینکه لاتاری برنده شدید رو یعنی آفیسر متوجه میشه ؟ بهتون چیزی گفت در بارش؟ روی برنده شدنش گیر میدن یا روی شرکت کردنش؟

راجع به فامیل همسرتون که مقیم امریکا هستند چیزی پرسید؟ اینکه عموی کسی مقیم امریکا هست رو چطوری متوجه میشن؟ توی فرم که نمینویسیم . هان؟ چون درجه 1 نیستند.
    سلام دوست عزيز.
    در مورد لاتاري، نميدونم ميدونن و متوجه ميشن يا نه! من صرفا به جهت اينكه دوستان گفته بودن شرايط كيس روكامل بنويسيم، بهش اشاره كردم اينجا. اينكه واقعا تاثير گذاشته يا نه رو نميدونم!
    در مورد عموي همسرم، زماني كه فرم DS-160 رو آنلاين پر مي كنين، دو مرحله مي پرسه اونجا كسي رو دارين يا نه؟ يكي راجع به اقوام درجه 1 هست و يكيش هم كلا ميگه آيا اونجا فاميلي دارين؟!! منم در مورد همسرم راستشو نوشتم توي فرم. اينم به جهت اينكه بگم ما اين شرايط رو داشتيم، بهش اشاهر كردم و نميدونم آيا اين عامل ريجكتي بوده يا نه؟!!!
    غير از اون 4 تا سوالي كه براتون نوشتم، هيچ سوال ديگه اي ازمون نپرسيدن! برا همين من خواستم توضيح بدم و بگم مداركمون رو نگاه كنه كه آفيسره نذاشت!
    بعدا پشت اون برگه‌ي كذائي ريجكتي در مورد اينكه آفيسر فقط ردكنه حتي با وجود اينكه مدارك تون رو كامل نبيبنه، توضيح داده بود! گفته بود آفيسر خوب در اين زمينه ها train شده! لازم نيست همه مدارك رو نگاه كنه. بر اساس حتي يكي دو مورد خاص، ميتونه تصميم درست رو بگيره و نگاه مدارك تون نظرش رو عوض نمي كنه!!!!...
    راستي در مورد هتل و تور و پرواز و كلا آنكارا، توي تاپيك مربوطه ش به زودي تجربياتم رو ميذارم برا دوستان كه استفاده كنن.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...%87%29/page237
    ویرایش توسط solaleh : March 12th, 2015 در ساعت 05:44 AM دلیل: ادغام پست ها

سلام دوستان

من امروز صبح مصاحبه داشتم. کنسول یک آقای جوان با موهای قهوه ای بوند در باجه شش. سوالاتی که از من پرسیدن به قرار زیر است:

1. what is your purpose of going to the US?

2. Why did you choose US?

3. how do you finance your trip and study in US?

4. what did you study during MSc in Iran?

5. also what is your BSc about?

6. what are you going to do for your PhD ?

7. What is your plan after getting your PhD degree?

و بعد بمن گفت سه تا چهار روز دیگه رو ویزاتو از اداره پست بگیر. اگر کسی سوالی داره در خدمتم

Member pegah84ir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE - AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط neginnegini نمایش پست ها
    سلام دوستان

من امروز صبح مصاحبه داشتم. کنسول یک آقای جوان با موهای قهوه ای بوند در باجه شش. سوالاتی که از من پرسیدن به قرار زیر است:

1. what is your purpose of going to the US?

2. Why did you choose US?

3. how do you finance your trip and study in US?

4. what did you study during MSc in Iran?

5. also what is your BSc about?

6. what are you going to do for your PhD ?

7. What is your plan after getting your PhD degree?

و بعد بمن گفت سه تا چهار روز دیگه رو ویزاتو از اداره پست بگیر. اگر کسی سوالی داره در خدمتم
    سلام
    تبریک میگم
    میشه رشته تون رو بگین؟

مراحلشم دقیقا مث توضیحی هست که این آقای roozepo این بالا نوشته. توضیحاتشون کامل بود. اها راستی یه چیز مهم. من برادر و خواهرم مقیم آمریکا هستن. یکی گرین کاردی یکی سیتیزن. و چندین سال هم لاتاری شرکت کردم. تازه پدر و مادر و یه برادر دیگه ام با خانومشون هم مهاجرتی اقدام کردن. دیگه از این بدترم میشه؟ راجب این چیزا حتی اشاره ای هم نکرد اصلا. فکنم اعتماد به نفس، انگلیسی حرف زدن خوب و مدارک کامل و جواب هوشمندانه به سوالات بسیار مهم هست. اگر کسی میخواد بدونه بهتون میگم جواب سوالاشو چی دادم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)