صفحه 81 از 101 نخستنخست ... 31717273747576777879808182838485868788899091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasool123 نمایش پست ها
    سلام ، ايشالا كه زودتر كلير بشيد، از اون آقاي چاق معروف خبري نبود؟ بازم كسي بود كه ريجكت بشه يا درجا بگيره؟ دانشجويي منظورمه البته
    سلام.
    نه اون آقای چاق معروف رو ندیدیم. دانشجوی ایرانی هم روزی که ما رفتیم، خیلی کم بود. چون پیک مصاحبه های ترم پاییزه تموم شده بود.
    ما، مصاحبه پنجم یا ششم باجه 5 (مخصوص ایرانیها) بودیم و متقاضی دانشجویی، فقط همون زن و شوهری که توضیح دادم، جلوتر از ما بودند و رد شدند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alefsaadat نمایش پست ها
    سلام.
    نه اون آقای چاق معروف رو ندیدیم. دانشجوی ایرانی هم روزی که ما رفتیم، خیلی کم بود. چون پیک مصاحبه های ترم پاییزه تموم شده بود.
    ما، مصاحبه پنجم یا ششم باجه 5 (مخصوص ایرانیها) بودیم و متقاضی دانشجویی، فقط همون زن و شوهری که توضیح دادم، جلوتر از ما بودند و رد شدند.
    ممنون از جوابتون ، فقط ممكنه يكم راجع به فرم لباس پوشيدن اون آقا و خانومي كه رد شدن يه توضيح خيلي كوچيك بديد، از اونجايي كه گفتيد تيپشون خيلي آمريكايي بود...يعني خيلي رسمي يا خيلي غير رسمي؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasool123 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون ، فقط ممكنه يكم راجع به فرم لباس پوشيدن اون آقا و خانومي كه رد شدن يه توضيح خيلي كوچيك بديد، از اونجايي كه گفتيد تيپشون خيلي آمريكايي بود...يعني خيلي رسمي يا خيلي غير رسمي؟
    خود آقا با کراوات بود و خانمش هم کاملاً بی حجاب با لباس آستین حلقه ای.
    اینها یک بند برای ریجکت ویزاهای غیرمهاجرتی دارند که ظاهراً بند شماره 214 هست و مربوط به social tie میشه و هر شواهد و قرائنی که آفیسر رو به این نتیجه برسونه که متقاضی، علقه ای به جامعه خودش نداره و به احتمال زیاد در آمریکا ماندگار خواهد شد، اون رو با استناد به این بند، ریجکت میکنه.

پیش فرض ویزای امریکا

سلام دوستان
    من بری فرصت مطالعاتی قصد دارم برم امریکا و خیلی هم وقت ندارم چه سفارتی رو انتخاب کنم؟ برای گرفتن ویزاا از انکارا لازمه که دوباره مراجعه کرد یا اینکه با پست میفرستن؟

Red face پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط alefsaadat نمایش پست ها
    سلام به همه

من تاریخ 31 آگوست همراه با خانمم و دو تابچه ام قرار مصاحبه داشتیم. رشته ام دکتری فلسفه ذهن هست (36 سالم هست) و برای یکسال ویزای j اقدام کرده ایم.
    در ضمن علاوه بر تحصیلات فلسفی ارشد و دکتری در دانشگاه، تحصیلات حوزوی سطح 2 و 3 هم دارم و همچنان مشغول سطح 4 حوزه هستم.

مصاحبه خیلی از ایرانیها در این روز با باجه شماره 5 بود؛ یک خانم جوان خوشرو و مو قهوه ای.

قبل از ما یک پسر دانشجو که برای ویزای تحصیلی اقدام کرده بود و با خانمش آمده بودند رو رد کرد. فکر میکنم به خاطر این بود که خیلی ظاهر خودشون رو آمریکایی! کرده بودند و اصلاً احتمال برگشتشون داده نمیشد!

به ما که رسید، برگه های DS رو چک کرد و سؤالاتی در مورد موضوع پایان نامه پرسید که برایش توضیح دادم (در مورد consciousness ) هست. از حامی مالی سؤال کرد که توضیح دادم پژوهشکده خودمون هست و پرسید دولتیه یا خصوصی. (خصوصیه.) پرسید کدوم دانشگاه میری؟ (دانشگاه راتگرز)

(این رو هم بگم که تاریخ DS2019 ما از اول فوریه 2016 شروع میشه.)

در مورد سربازی پرسید و گفتم که نیروی زمینی ارتش خدمت کردم و کارت پایان خدمت هم خواست که بهش نشون دادم. یه چیزهایی تایپ کرد و کارت رو برگردوند. پرسید توی خدمت چی کار میکردی؟ (در امور تشریفات مراسم صبحگاه و شامکاه بودم؛ با مدرک لیسانس و درجه ستوان 2 در سال 1380 تا1382)
    البته کپی کارت قدیمی پایان خدمت هم همراهم بود که کاملاً مشخص میکرد توی ارتش بوده ام. ولی من همین کارت یکپارچه شده جدید رو بهش دادم.

بعد از سابقه کارم سؤال کرد. من چند سال سابقه کار در یک مؤسسه غیردولتی در قم دارم که همین رو گفتم.
    بعد هم رزمه رو گرفت و موضوع مقالاتم رو با دقت چک کرد؛ البته همگی در موضوعات مرتبط با فلسفه بودند.

بعد از خانمم چند تا سؤال به فارسی پرسید که شما هم سابقه کار دارید؟ (نه؛ نداره) و پرسید همین دو تا بچه رو دارید؟ (خب آره دیگه!)

*
    خانم من با چادر بود و من هم عکس طلبگی فرستاده بودم و از ظاهرم هم کاملاً معلوم بود.
    در طول مصاحبه، برخوردها کاملاً محترمانه بود و گاه با خنده و شوخی.
    *

خلاصه یه برگه زرد رنگ بهمون داد و گفت وضعیت صدور ویزاتون رو از سایت چک کنید. به نظرم گفت تا 50 روز جوابش میاد. ظاهرا فقط خود من کلیرنس خوردم و شماره DS همسرم در سایت آنکارا شناسایی نمیشه. ضمنا به ما کیس نامبر جدید نداد و فقط با همون شماره DS گفت چک کنید.
    *

بعدش گفت مصاحبه ویزای شما به پایان رسیده و حالا اگر اجازه میدهید میخواهم چند سؤال برای اطلاعات شخصی خودم بپرسم. گفتم بفرمایید.

در مورد حکومت دینی و شکاف شدید طبقات اقتصادی و نارضایتی مردم ایران و برنامه من برای اصلاح این وضعیت پس از بازگشت از آمریکا! سؤال کرد که ابتدا نظرات مختلف در حوزه علمیه درباره حکومت دینی رو در یک تقسیم بندی سه گانه براش توضیح دادم. بعدش گفتم رشته تخصصی من فلسفه است و امیدوارم بتونم در به روزرسانی جامعه فلسفی و آکادمیک خودمان موثر باشم. اینکه مثلاً انتقادها از نظریه های رقیب، با شناخت بهتر و عمیقتری باشه. این تنها کاری است که از دست من بر میاد.

خیلی با علاقه اومده بود جلوی شیشه و دستش رو زیر چونه گذاشته بود و منتظر بود که هرچی بیشتر حرف بزنم! من دیگه ادامه ندادم. مصاحبه ما نسبتاً طولانی شد؛ 10 دقیقه.
    با خوشرویی خدافظی کردیم و تمام.
    سلام

امروز پس از 15 روز، آپدیت دوم در واشنگتن و سپس کامپلیتد در آنکارا رو دریافت کردیم.
    با امید موفقیت و خبرهای خوش برای همه دوستان.

Junior Member

سلام
    دوستان من برای ویزای B1/B2 وقت سفارت آنکارا گرفتم ، یه هفته وقت دارم برای مدارک مورد نیاز مصاحبه خواهش میکنم راهنمایی کنید من چه مدارکی رو ببرم و کدوم ها رو ترجمه کنم ،
    لطفا اگه اطلاعاتی دارید بفرمایید خیلی برام مهمه وقت هم زیاد ندارم خیلی ممنونم

دوستان کسی تجربه مصاحبه برای ویزای توریستی B1/B2 در آنکارا رو داشته؟ چه مواردی مهمه؟ چه جور میشه یه تاپیک برای ویزای توریستی ایجاد کنم؟!

سلام دوستان. خسته نباشید. خواهشمندم زود جوابمو بدید. من دارم از یک دانشگاهی که مورد تایید وزارت علوم ایران هست (البته ممتاز نه، خوبه) تو شیکاگو برای لیسانس رشته MBA پذیرش میگیرم.
    مشکله من اینه که من نه سربازی رفتم و نه معافیت دارم. سفارت وقتی ازم پرسید معافیت داری یا نه من چی بگم؟از چند نفر پرسیدم گفتن گیر نمیده ولی من همچین فکری نمیکنم. ازتون خواهش میکنم جواب بدید خیلی استرس دارم.
    قراره تو آذر برم سفارت آنکارا همه مدارکم ( Ielts - Bank Statement - ...) عالیه فقط رو این شک دارم. میشه برم یک دانشگاه ثبت نام کنم معافیت تحصیلی بگیرم نشون بدم؟
    اینو هم بگم که نظام وظیفه برای خروج از کشور برای ادامه تحصیل با قید وثیقه فقط برای مقاطع لیسانس به بالا اجازه خروج میده و خود لیسانس شاملش نمیشه. من قراره به پیشنهاد خود نظام وظیفه با وثیقه توریستی برم و برنگردم.
    الآن بیست سالمه. نظرتون چیه؟ لطفا راهنمایی کنید.

سلام؛ اگه ممکنه لطفا منو راهنمایی کنید، با این شرایط پیشنهاد میدین که من در آنکارا اقدام کنم یا برم ارمنستان یا دبی:

خانم متاهل

پذیرش دکترا کامپیوتر فول فاند دانشگاه uncc برای ترم اسپرینگ

12 سال سابقه کار فول تایم تحقیقاتی و مدیریت پروژه در زمینه ICT (میتونم یه مرخصی چهار ساله از شرکت بگیرم چون یه تعهد کاری محضری دارم که یک سالش مونده) + تدریس به صورت پراکنده طی 5 سال گذشته

معدل پایین لیسانس و بالا برای فوق لیسانس ؛ نممره آیلتس و جی آر ای معمولی و مقاله هم زیاد ندارم.

گپ تحصیلی 2 ساله بین کارشناسی و کارشناسی ارشد و 6 ساله بین کارشناسی ارشد و دکترا (الان) -- { نمیدونم اگه پرسید چرا اینقدر زیاد بگم چی (اگه پیشنهادی دارین ممنون میشم راهنماییم کنین ) }

خیلی خیلی ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mirzae نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 30 دسامبر 2014 مصاحبه داشتم. خودم J1 و همسرم J2 بود. کلیرنس خوردم. من یکی مونده به آخرین نفر مصاحبه شدم. سفارت نسبتا خلوت بود. جو بدی نبود. یه پسری که برای ویزای دانشجویی اقدام کرده بود ریجکت شد، بنظرم چون فارسی مصاحبه کرد. یه خانمی هم که برای مستر دوم می خواست ویزا بگیره در رشته هنر ریجکت شد شاید چون خواهرش هم آمریکا بود. ایشون از دبی هم یه بار ریجکت شده بود. یه خانم هم که می خواست توریستی بره و اونجا برای کارش بازاریابی کنه ریجکت شد. یه خانم return student درجا گرفت. یه آقای جوان توریستی و یه خانم مسن توریستی هم درجا گرفتن. یه خانم J1 که مجرد بود و قبلا از ترکمنستان ریجکت شده بود کلیرنس خورد. یه دانشجوی دیگه که زبانش هم خیلی خوب بود و انگار قبلا چند ماه کانادا زندگی کرده بود ولی از دبی بعد از 6 ماه هیچ جوابی نگرفته بود و اون کیس رو کنسل کرده بود و اومده بود ترکیه کلیرنس خورد. یه آقا و خانم که توریستی می خواستن برن کلیرنس خوردن. یه چند تا دانشجو دیگه هم بودن که همه کلیرنس خوردن.
    همه رو باجه 5 آقای جوان موبور مصاحبه کرد. منم منتظر بودم باجه 5 آخرین نفر صدام بزنه که یهو دیدم باجه 6 صدام زدن. یه آقای چهارشونه و میانسال بود. من که همون نگاه اول ازش موج مثبت گرفتم و بنظرم آدم خوبی بود. تنها سوالی که پرسید گفت پروژه ت رو توضیح بده چون من مهندسی شیمی هستم و درگیر واکنش های شیمیایی و فرآیندهای گازی و نفت و خلاصه فکر می کرد پروژه خطری باشه. براش توضیح دادم و توجیهش کردم که اضلا خطری نیست. اونم یه جایی راضی شد و گفت اوکی و دیگه نذاشت توضیح بدم. بعد در مورد حامی مالی م پرسید که گفتم وزارت علومه و برای همسرم هم نامه بانک رو نشونش دادم. انگار متوجه نشد و دوباره پرسید وزارت علوم جقدر حمایتت می کنه گفتم کل دوره رو گفت پس این نامه بانکی چیه؟ گفتم برای شوهرمه. دوباره گفت اوکی و یه سری اطلاعات تایپ کرد توی کامپیوترش. خدا خدا می کردم که بگه 4 روز دیگه بیا ویزاتونو بگیر!!! ولی برگه زرد رو درآورد و توضیحات معمول رو داد. دیگه خلاصه التماس دعا.
    میش بپرسم که خودتونم فارسی مصاحبه کردین یا انگلیسی؟ و بقیه که کلیرنس خوردن همه انگلیسی مصاحبه کردن یا توشون کسایی بوذن که فارسی مصاحبه کرذن و کلیرتس خوردن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)