صفحه 84 از 101 نخستنخست ... 34747576777879808182838485868788899091929394 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط Rasool123 نمایش پست ها
    من حدود ١٠ روز پيش مصاحبه داشتم و واسم نفرستادن
    سلام می شه یه لیست از مدارکی رو که با خودتون بردین رو اعلام کنین؟ می دونم که تو انجمن های دیگه جوابش هست اما اون ها معمولا قدیمی اند و گرفتن اطلاعات از شما که به تازگی مصاحبه دادین بهتره!
    در ضمن می شه بفرمایید که بعد از گرفتن وقت چه هزینه هایی رو پرداختید؟ آیا به غیر از سوییز فی هزینه دیگه ای هم بود؟
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط h73_mah73 نمایش پست ها
    سلام می شه یه لیست از مدارکی رو که با خودتون بردین رو اعلام کنین؟ می دونم که تو انجمن های دیگه جوابش هست اما اون ها معمولا قدیمی اند و گرفتن اطلاعات از شما که به تازگی مصاحبه دادین بهتره!
    در ضمن می شه بفرمایید که بعد از گرفتن وقت چه هزینه هایی رو پرداختید؟ آیا به غیر از سوییز فی هزینه دیگه ای هم بود؟
    مرسی
    سلام
    Resume, I-20, SOP, Transcripts, DS160 confirmation page, Bank statement,research plan (if available
    SEVIS fee payment reciept, MRV payment reciept
    كارت پايان يا معافيت خدمت،
    اگه متاهل هستيد اصل سند ازدواج، شناسنامه، پاسپورت
    اگه مقاله داشتيد ببريد، اسم و اطلاعات تماس اساتيدي كه به شما recommendation letter دادن و اسم استادي كه قراره باهاش كار كنيد در دانشگاه
    هر مدرك و مستندات ديگه اي كه نشون بده بعد از درس بر مي گرديد... اگر هم سابقه كار داريد نامه سوابقتون رو ببريد...

Junior Member

شما reciprocity fee رو هم پرداخت کردین؟ من بعد از اینکه وقت گرفتم ازم خواسته این رو هم پرداخت کنم. من اصلا جایی راجع بهش نشنیدم! شما می دونین چیه؟
    مرسی

Junior Member

سلام لطفا سؤالات متداول كه در سفارت از دانشجويان پرسيدي ميشه بگين..سفارت انكارا..ممنون

Junior Member

يه سري به http://travel.state.gov/content/visa...y-country.html بزنيد...فكر مي كنم يه اشتباهي تو وارد كردن مشخصات كرده باشيد...شايد كشورتون رو اشتباه ذكر كرديد...چون اين مبلغ تا جايي كه مي دونم به ايرانيها تعلق نداره و زماني كه ويزا صادر بشه احتمالا پرداخت مي شه...

Junior Member

فوری
    سلام دوستان عزيز
    1- پذيرش دکترای مديريت
    2- پارشال فاند
    3- سربازی 9 ماه رفتم بقيه با کسری پروژه معاف شدم

من اواسط ژوئن از دوبی با بند 214 ب از افسر مرد قد بلند و مو بور رد شدم (توی DS بعنوان يکی از سوابق کاريم يک سابقه کار 6 ماهه نوشته بودم که بعدش فهميدم سازمان توی ليست Iranwatch هستش- البته کار من مديريتی بودش و بصورت مشاور خارجی و برونسپاری يه پروژه 6 ماهه اونجا انجام داده بودم، تازه سازمان نه نفتی هست و نه نظامی. الانم حدود 2 ساله توی شرکت خصوصی کار میکنم- افسر يه خورده به سابقه کارم گير داد و يه خورده هم به برگشت به ايران، ابته توی اين مصاحبه استرس هم زياد داشتم و جواب سوالها رو خوب ندادم)

مجددا يک ماه بعد، اواسط ژولای، آنکارا اقدام کردم که مجددا با همين بند از افسر خانم جوان قد بلند با موهای مشکی شرابی رد شدم (اون سابقه کار شش ماه رو حذف کردم و افسر هم اصلا نپرسيد چرا حذفش کردی و فقط سوالات روتين هميشگی رو پرسيد و خيلی معمولی رد کردش).

من بايد اول ژانويه به ترم دانشگاهی برسم، حالا با شرايط من کدوم سفارت رو پيشنهاد ميکنين؟ دوبی، آنکارا، ارمنستان ، ...
    آيا اصلا اميدی هست؟
    ممنون ميشم کمکم کنيد

با سلام خدمت تمامی دوستان

کسی نمی دونه چرا سه هفته ای میشه که سفارت دبی و آنکارا اصلا وقت باز نداره؟؟؟؟

ممنون می شم کسی جواب بده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad2244 نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی دوستان

کسی نمی دونه چرا سه هفته ای میشه که سفارت دبی و آنکارا اصلا وقت باز نداره؟؟؟؟

ممنون می شم کسی جواب بده
    اول اینکه به نظرم بهتره به تاپیکآنکارا (ترکیه) - وقت گرفتن در سال ۲۰۱۵

سر بزنید بچه ها اونجا مینویسن دوم اینکه میگن به ایرانی ها گویا وقت نمیدن اما بالاخره باز میشه مرتب چک کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط jvdmehrdad نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام،
    من در تاریخ سه شنبه 11 آگوست از سفارت آنکارا برای تحصیل در رشته Engineering Sciecne در مقطع دکتری (فول فاند) در جا ویزا گرفتم و دو روز بعد از پست ویزا رو گرفتم. چون اطلاعات بسیار خوبی از دوستان در این سایت گرفتم، فکر میکنم بد نباشه نظر خودم رو نسبت به این مصاحبه بگم. همین الان هم بگم که اینا نظر شخصی خودم نسبت به این قضیه مصاحبه هست و میتونه برداشت اشتباه باشه. سوال ها:
    1) چه مقطعی میخواهید بخونید؟ چه دانشگاهی؟
    2) قراره چه کاری انجام بدی در حین دکتری؟
    2) ریسرچ پلن داری؟
    3) دانشگاه لیسانس و ارشد چی بود؟
    4) موضوع کاری ارشدت چی بود؟ رزومه داری؟
    5) میشه بیشتر در مورد تز ارشدت توضیح بدید؟
    6) سربازی
    7) هزینه هات رو کی میده؟
    بین 5 تا 7 روز دیگه ویزاتون رو از پست بگیرید. تمام!
    من کلا آدم خونسردیم. یکی از مواردی که به شدت ذهن من رو درگیر کرده بود تو این مدت، این بود که افیسر واقعا چی تایپ میکنه؟ خیلی دوست داشتم اینو بفهمم. بر خلاف نظر بسیاری از دوستان در واقع افیسر چیزی رو تایپ نمیکنه. ایشون در حال سرچ کردن هستند!! به نظر من، که باز هم میگن شاید صد در صد نباشه ولی اینطور برداشت کردم که افسیر در حین مصاحبه در فرم Ds-160 و به احتمال زیاد در اینترنت و یا یک بانک اطلاعاتی که دارن سرچ میزنه. به دلایل زیر:
    1) معدل لیسانس و ارشد رو تو مدارک دید و بعد در کامپیوترش چک کرد اونا رو.
    2) بعد از دیدن ریسرچ پلن، اسم سوپروایزم رو سرچ زد و چند تا کلید واژه از ریسرچ پلنم.
    3) یکی از اینترست هایی که توی رزومه بود، از قبلم میدونستم اطلاعی ازش نداره رو سرچ کرد. (که بعدش گفت اگر امکان داره در مورد تز ارشدت بیشتر توضیح بده)
    4) عنوان یکی از مقالاتی که داشتم رو به دقت خوند و بعد سرچش کرد!!
    موارد فوق رو مطمین هستم که سرچ کرد بقیه رو دیگه نفهمیدم
    حالا در ادامه این نکات رو فکر میکنم بدونید بد نیست که به احتمال زیاد استادین دیگه:
    1) به صورت کلی طرز لباس پوشیدن شما، زمان حضورتون، استرس داشتن یا نداشتن شما تأثیری در تصمیم گیریه افیسر نداره. اما قاعدتا اگر استرس نداشته باشید، موارد بیجا در حین مصاحبه نمیگید و این خیلی کمک خواهد کرد.
    2) حتما حتما حتما رزومه رو به شکلی که خیلی تابلو نشه ادیت کنید.
    3) اصلا فارسی مصاحبه نکنید. انگلیسی دست و پا شکسته (مثل من) اصلا موردی نداره.
    4) از من سوالی در مورد برنامه ام بعد تحصیلات نپرسید!! از من در مورد سابقه شغلیم نپرسید!! فکر میکنم چون از لحاظ تحصیلی کاملا هم گذشته ام و هم آینده ام اوکی بود. در کل فکر میکنم ممکنه که مجموعه ای از این موارد: رشته ای که خوندید، دانشگاهی که بودید، دانشگاهی که میخواهید برید، رشته ای که میخواهید بخونید و حتی کسی که قراره باهاش کار کنید افیسر رو بر اساس سرچ هایی که میکنه به این نتیجه برسونه که بگه نه. بند خاصی که نداره این نه گفتن. پس شما را با یه بند خوبی مثل B-214 ریجکت میکنه و خودش رو راحت میکنه. و توی این مورد شما خیلی کاری نمیتونید بکنید!!
    5) حواستون به این نکته باشه که روزانه تعداد زیادی برای مصاحبه میرن. توریستی، لاتاری و تحصیلی. کیس به کیس فرق میکنه. اینجا شما نشمارید ببینید که چند نفر اوکی شده چند نفر رد شده و بعد در مورد بدی یا خوبیه سفارت نظر بدین. اون روز همه نوعش رو داشتیم. همه هم اینجا نتیجه رو اعلام نمیکنن.
    6) صحبت از شانس و اقبال نکنید. افیسر بر اساس یک سری ضوابط تصمیم گیری میکنه کاری به مسایل حاشیه ای نداره. شما تمرکز کنید روی تهیه ی یک سری مدارک بدون ایراد.
    7) چیزایی که در مورد گذشتتون مشکل ایجاد میکنه رو بی اهمیت جلوه بدید. مثلا: یه شرکت کوچک که من یه مدتی اونجا همکاری داشتم (نگو مدیر شرکت بابام بودم؟؟؟)... در مورد کارت معافیت پزشکی، بگین چیزه خاصی نیست، یه چیزه عادیه، به مرور زمان حل میشه... در مورد تز ارشد، یه پروژه ساده داشتم برای تز ارشدم که با چند تا آزمایش جزیی انجام دادم (نگو تحقیقات زیادی تو زمینه ی فلان داشتم که مقالات خوبیم دادم)...
    دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه. اگر سوال داشتید بپرسید. خوشحال میشم کمکی کنم.
    امیدوارم همه موفق باشن

با سلام و عرض ادب
    تبریک میگم بهتون و ممنونم از اینکه تجربه خودتون رو با بقیه به اشتراک گذاشتین. اگر وقت دارین ممنونم میشم به این دو سوال من جواب بدین.

من پذیرش با فاند برای رشته Information Science/Technology در مقطع دکترا دارم و مستر رشته Information Systems از یکی از دانشگاههای نروژ. تز مسترم رو در یکی از دانشگاههای امریکا انجام دادم و الان پذیرش دکترا از همون دانشگاه دارم. در حال حاضر به ایران برگشتم تا برای ویزای دانشجویی اقدام کنم. مدتی که برای تز در امریکا بودم با ویزای محقق بودم و چون پذیرش در آخرین روزهای اقامتم بود و تغییر وضعیت داخل خاک خیلی طول میکشید خارج شدم تا برای ویزای دانشجویی اقدام کنم. الان میخواستم بپرسم به آفیسر چه مدرکی باید نشون بدم که قصد برگشت از امریکا رو بعد تحصیلم دارم؟
    و سوال دوم: چون نامه فاند رو هم دارم و از مشاور دانشگاه پرسیدم که باید 2000 دلار مدرک مالی نشان بدهم میخواستم بدونم تاریخ نامه تمکین مالی چقدر قبل تر از روز مصاحبه باشه؟

پیشاپیش از وقتی که میگذارین و راهنمایی میکنین ممنون هستم.

سلام

لطفا کسانی که از مصاحبه آنکارا بر میگردن تجربیاتشون رو بذارن ببینیم وضعیت برخورد با ویزاهای دانشجویی چجوریه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)