صفحه 92 از 101 نخستنخست ... 42828384858687888990919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 911 تا 920 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

من همین الان دارم از سفارت میام
    افسر ها دو تا خانم بودن با دو تا آقا ما خانوادگی بودیم برای F1و F2 افتادبم با آقای میان سال برام جالب بود که تقربا هیچ مدرکی رو چک نکرد به جز رزومه من و 2 تا سوال که در مورد تحصیلاتت برام بگو و اینکه خانم شما چیکار میکنی اونجا ( فارسی هم بلد نبود) . تا وقتی که من بودم همه برگه زرد گرفتن به جز دو تا پسر جوون که برای دکترا میرفتن و سفید گرفتن . یک ریجکت هم دیدم که داشتم به مصاحبش گوش میکردم، ایشون میخواست برای دکترا بره امریکا ولی متاسفانه واقعا زبانش داغون بود یعنی فکر کنم افسر خانم خیلی دوست داشت بهش ویزا بده ولی هر جمله رو 5 بار تکرار میکرد این بنده خدا هم جواباش نامشخص و ریجکت شد.
    درکل جو خوبی بود من زرد گرفتم امیدوارم زود تر مشخص بشه و همتون بگیرید . بدون استرس برید و با خنده شروع کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    سلام بر شما

ابتدا تبریک میگم و براتون در تمام مراحل زندگی آرزوی موفقیت میکنم. به خدا آدم نمیتونه رفتار این آفیسرها را تحلیل بکنه. یکی مثل این دوستمون با مستر بدون فاند و سابقه کار و فامیل در آمریکا و گپ تحصیلی درجا میگیره. یکی دیگه با رشته کم خطرتر و دکترا فاند دار بدون گپ و سابقه کار درجا ریجکت میشه. واقعا فرایند ویزا غیرقابل پیش بینیه.

اگر از شرایطتون و شرایط مصاحبه بیشتر توضیح بدید خیلی ممنون میشم.

موفق باشید
    ازم پرسید بعد از تحصیل چی کار میکنی؟
    گفت کارت چی بود؟
    گفت همین جا اپلای کردی فقط؟
    جواب : میخوام برگردم کار کنم ، اگه ادامه تحصیل ندم
    جواب : کارم غیردولتی بود وکارم توضیح دادم
    جواب : نه ایالت بوستون هم بود قبول نداشتم
    بچه ها اعتماد به نفس خیلی مهمه
    ببخشید دیر جواب دادم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azadimanesh نمایش پست ها
    افسر ها دو تا خانم بودن با دو تا آقا ما خانوادگی بودیم برای F1و F2 افتادبم با آقای میان سال برام جالب بود که تقربا هیچ مدرکی رو چک نکرد به جز رزومه من و 2 تا سوال که در مورد تحصیلاتت برام بگو و اینکه خانم شما چیکار میکنی اونجا ( فارسی هم بلد نبود) . تا وقتی که من بودم همه برگه زرد گرفتن به جز دو تا پسر جوون که برای دکترا میرفتن و سفید گرفتن . یک ریجکت هم دیدم که داشتم به مصاحبش گوش میکردم، ایشون میخواست برای دکترا بره امریکا ولی متاسفانه واقعا زبانش داغون بود یعنی فکر کنم افسر خانم خیلی دوست داشت بهش ویزا بده ولی هر جمله رو 5 بار تکرار میکرد این بنده خدا هم جواباش نامشخص و ریجکت شد.
    درکل جو خوبی بود من زرد گرفتم امیدوارم زود تر مشخص بشه و همتون بگیرید . بدون استرس برید و با خنده شروع کنید.
    میشه لطفا جوابهاتون هم بگین. گفتین F2 اونجا چی کار میکنه اون مدت اونجا؟ ساپورت میکنه و تو خ.نه درس میخونه تا برگردن ایران F2 ادامه تحصیل بده خوبه؟

Junior Member

دوست من میشه یه کم از رشته و شرایط خودتون و همسرتون بگید؟؟ از همسرتون چه سوالایی پرسید؟

مکالمه ما البته با انگلیسی ساده و شمرده:
    سلام --- سلام
    افسر :دو بچه دارید
    من: با خنده بله
    افسر : من هم بچه دارم ، چند سال ازدواج کردید؟
    من : جواب
    افسر: از سابقه درسیت بگو
    من : سال 2012 شروع کردم و فوق دیپلم گرفتم و 2014 تموم شد و هدفم این شد که لیسانس رو در یک دانشگاه خوب امریکایی بخونم و 10 سال سابقه کار دارم
    افسر : نگاه به رزومه من و نمره های فوق دیپلمم و تایپ طولانی
    من : سکوت
    افسر رو به خانمم : برنامه شما در این مدت چیست؟
    همسرم با زبان فارسی: نگهداری از بچه ها و شاید وقت کنم زبانم را تقویت کنم ( اینجا متوجه شدیم که افسر فارسی بلد نیست و من ترجمه کردم).
    افسر :لبخند و تایپ
    افسر: دو سال خدمت سربازی داشتید؟
    من : (کارت پایان خدمتم و ترجمش نرسید باهام نبود ارائه بدم فقط کپی کارتم بود که داده بودم بهش) نه من معاف بودم و علت معافیت
    افسر: هزینه تحصیلت رو کی میده؟
    من : پدرم
    افسر: شغل پدرت چیست؟
    من : توضیح که بازنشسته ارتش است و همکنون یک شرکت دارد .(مدرکی نخواست)
    افسر : تایپ تایپ تایپ
    من : نگران که از دانشگاهم نپرسید و نپرسید کجاها ثبت نام کردی و هیچ مدرک دیگری نخواست.
    افسر : برگ زرد رو داد و توضیحات مربوطه رو هم داد و با لبخند خداحافظی کردیم.

سلام دوستان من اومدم تجربه خودمو بهتون بگم من امروز بعد از ظهر مصاحبه داشتم و مصاحبه دومم بود چون من دانشجوی ریترنی هستم .جو امروز به نظر من خوب بود یک خانم که برای دکترا یا فوق معماری میرفت در جا گرفتن یک زوج قبل من هم کلیرنس خوردن یک خانم ریجکت شد که البته من شرایط ایشون رو نمیدونم من خودم با اقای میانسال مو مشکی و عینکی بودم که کراوات کریسمسی داشتن ) ایشون قبل من یک اقایی مصاحبه داشتن که متاسفانه 7 بار رد شده بودند و تا اونجایی که من شنیدم به نظر ایشون فقط طرز صحبت کردنشون مشکل داشت و متاسفانه چیز هایی میگفتن که نباید میگفتن و اصلا توی کلامشون اعتماد به نفس نبود حتی اگر شرایطتشون خوب بود ...بعضی دوستان که ریجکت میشن میگن ما نمیدونیم چی شد که اینطور شد ولی اگه به مصاحبشون گوش کنی میفهمین که اصلا نباید خیلی چیزها رو بگن. من امروز یک خانم دیدم که برای زبان اومده بودم در حالی که همه میدونیم سفارت ویزا نمیده به زبان و ایشون در جا گرفتن و تا اونجایی که من شنیدم خوب و به جا حرف زدن.
    در مورد من اولش از من در مورد که چه دانشگاهی قبول شدم چرا اینجا میخوام برم و بعد چه کار می خوام بعد درسم بکنم بعدش چون نمرات دانشگاه امریکای من رو داشت نگاه میکرد من حس کردم کلا این سوال ها رو از من نباید بپرسه بعدش گفتم جناب سر من ریترنینگ هستم بعد یهو تعجب کرد و گفت do you؟ من بعدش خندیدم یهو جو مصاحبه عوض شد گفت شهرتو دوست داری خیلی قشنگه اون رستوران رو رفتی ؟ بعدش سوال در مورد خودم شد
    اسکالرشیپ داری؟ اومدم بگم بعد خودش گفت میبینم که داری
    حالا پلنت برای اینده چیه ؟ من 2 کلمه گفتم
    گفت واسه دولت کار کردی گفتم نه
    گفت کتاب هایی که تصویرسازی کردی به انگلیسی یا فارسی که من گفتم گفتم فارسی در حالی که انگلیسی هم دارم ولی زیر چاپه یعنی دوروغ نگفتم
    کاراتو اوردی منم گفتم بله اینجاست میخواین گفت بله بعد که پشت شیشه نشون میدادم کلی تعریف کرد یه توضیحی هم میدادم
    سوال اخر هم بود که کی فارغ ااتحصیل میشی منم گفتم بعد تایپ کرد بعدش گفت we are good ویزا رو میدیم بهت پاست بمونه خودت که میدونی ماجرا چیه منم گفتم بله
    در اخر هم گفت ول کام بک
    من کلا مثل دفه قبل 2 خط حرف زدم فقط و هیچی از من نگرفت همش میپرسیدم اینو میخاین یا اونو می گفت نه we are good )
    من شرایطم دختر فوق لیسانس هنر الان هستم و فریلنس کار میکنم 2 سال نیم پیش در جا هم مالتی گرفتم الان هم بهم گقتن مالتی هست

آره مال مام همیم آقا با کراوات کریسمسی بود

Senior Member phoenix70 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

مکالمه ما البته با انگلیسی ساده و شمرده:
    سلام --- سلام
    افسر :دو بچه دارید
    من: با خنده بله
    افسر : من هم بچه دارم ، چند سال ازدواج کردید؟
    من : جواب
    افسر: از سابقه درسیت بگو
    من : سال 2012 شروع کردم و فوق دیپلم گرفتم و 2014 تموم شد و هدفم این شد که لیسانس رو در یک دانشگاه خوب امریکایی بخونم و 10 سال سابقه کار دارم
    افسر : نگاه به رزومه من و نمره های فوق دیپلمم و تایپ طولانی
    من : سکوت
    افسر رو به خانمم : برنامه شما در این مدت چیست؟
    همسرم با زبان فارسی: نگهداری از بچه ها و شاید وقت کنم زبانم را تقویت کنم ( اینجا متوجه شدیم که افسر فارسی بلد نیست و من ترجمه کردم).
    افسر :لبخند و تایپ
    افسر: دو سال خدمت سربازی داشتید؟
    من : (کارت پایان خدمتم و ترجمش نرسید باهام نبود ارائه بدم فقط کپی کارتم بود که داده بودم بهش) نه من معاف بودم و علت معافیت
    افسر: هزینه تحصیلت رو کی میده؟
    من : پدرم
    افسر: شغل پدرت چیست؟
    من : توضیح که بازنشسته ارتش است و همکنون یک شرکت دارد .(مدرکی نخواست)
    افسر : تایپ تایپ تایپ
    من : نگران که از دانشگاهم نپرسید و نپرسید کجاها ثبت نام کردی و هیچ مدرک دیگری نخواست.
    افسر : برگ زرد رو داد و توضیحات مربوطه رو هم داد و با لبخند خداحافظی کردیم.
    دوست عزیز مبارکت باشه ایشالا به زودی زیر 20 روز کلیر بشی و مولتی بگیری

عزیز میتونم بپرسم شما این آفیسرتون همون آفیسر میانسال چاق بوده ؟ یا فقط میانسال بود...
    پس اگه چاقه بوده که اونجوری هم وحشتناک نباید باشه این بشر. در ضمن با توجه به تجربیات و شرایط موجود کیسِِ شما مستعد ریجکت 214 بود به نظرم که خدارو شکر مشکلی پیش نیومد
    ... Threatened by shadows at night

چاق نبود ، لاغر هم نبود از همه افسرها مسن تر بود ولی پیر نبود (بقیه خیلی جوون بودن به نظرم).
    والا من طبق اظلاعات همین فرم و چیزایی که دوستان نوشتن بخوام خودم ، خودمو ارزیابی کنم حتما ریجکت میدم به خودم ولی واقعا اعتماد به نفس مهمه و اینکه به افسر نشون بدبد که هدفتون درس خوندنه ،
    یه شوخی کوچیک یا حتی لبخند ، خیلی چیزا رو تغییر میده.

Senior Member phoenix70 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

چاق نبود ، لاغر هم نبود از همه افسرها مسن تر بود ولی پیر نبود (بقیه خیلی جوون بودن به نظرم).
    والا من طبق اظلاعات همین فرم و چیزایی که دوستان نوشتن بخوام خودم ، خودمو ارزیابی کنم حتما ریجکت میدم به خودم ولی واقعا اعتماد به نفس مهمه و اینکه به افسر نشون بدبد که هدفتون درس خوندنه ،
    یه شوخی کوچیک یا حتی لبخند ، خیلی چیزا رو تغییر میده.
    فکر کنم با توجه به نوعِ سوال پرسیدنش و اینکه مدارک زیاد نگاه نکرده همون چاق مذکور بوده...

آره منم به این نتیجه رسیدم که پیش بردن مصاحبه خیلی مهمه و نتیجه رو این مشخص میکنه...
    ... Threatened by shadows at night

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)