صفحه 93 از 101 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط farnamfar نمایش پست ها
    میشه لطفا جوابهاتون هم بگین. گفتین F2 اونجا چی کار میکنه اون مدت اونجا؟ ساپورت میکنه و تو خ.نه درس میخونه تا برگردن ایران F2 ادامه تحصیل بده خوبه؟
    سلام من دو سال پیش برا اف 2 گرفتم نباید از درس و اینا چیزی بگین من خیلی خونسرد گفتم دور از همسر بودن برام سخته و همسرمم اذیت میشن بدون من .برنامه ایندمو پرسید گفتم برنامه ی خاصی ندارم . کلا براشون خانواده مهمه تا می تونین طوری نشون بدین که مسایل عاطفی و روحی دلیل اصلیه. و تو سفارت هرکسی هم سوال میکنه ازتون میرین بمونین و اینا بگین نه حتما باید برگردیم و این حرفا من اون موقع در جا هم ویزا گرفتم. یادمه مدرک ازدواج خواست و من ترجمه نکرده بودم گفتم سند ازدواج و دارم و شناسنامه ای که توش اسم همسرمه شناسنامه رو نگاه کرد.

Junior Member

سلام به همه
    من دیروز 2 دسامبر ساعت 1 وقت داشتمو از صبح تو هتل بودمو 3-2 تا J-1 بود که کلیرینس خورده بودن.یه خانمی هم بود که واسه لیسانس مجدد بود و ریجکت شد.خلاصه تا 12 تو هتل موندمو 12 رفتم سفارت.
    کلی ادم اونجا بود کهه همه ساعت 1 وقت داشتن. هوا 2-1 درجه بود و تا ساعت 1:30 بازرسی و رفتیم تو. حالا اینارو بگم فکرم نکنید ریجکت شدم میگم.بازرسای بدنی واقعا ادمهای عوضی. بدش رفتیم مدارکو بدیم هی میگفت سریعتر همه حول شدیم هی ناقص مدارک میدادیم.خلاصه بگم انگار که ما دشمنیم.خلاصه مدارک و به باجه دم در دادم و رفتم داخل حالا باز من زرنگ بازی در اوردم وایسادم ببینم بقیه چی میدن اماده باشم.
    رفتم تو سالن 5 دقیقه بعدش انگشت نگاری(فقط این خانمه انگشت نگار رفتارش خوب بود).
    شماره گرفتمو منتظر شدم.نگاه کردم دیده باجه 5 داره همینجوری reject میده.هی میگفتم خدا باجه 5 نه شمارم افتاد باجه 5.ولی باز من قوی رفتم بدون استرس به همه هم نبرو میدادم که بچه ها محکم برید.
    رفتم دم باجه 5 خانم جوون بلوند
    officer: Hello how are you
    me:Great with smile
    officer: ok why are you going to US?
    me:i want to study business in the US
    officer: why this university in california:
    me: well becuase california has alot of great university from private to public and my desired university is located in california beside, weather in california is fantastic in all year long
    officer: what is your highest degree:
    me:i have high school diploma and pre university degree but pre university degree considers to be higher
    officer: what is your current job
    me: im working in the gym as personal trainer but i have worked ......she says thats enough meaning stop talking
    what will you do after graduation?
    me: my uncle is a powerfull man in iran he has a private company which observes the quality of imported good, im going to work there for like 1-2 years to gain experience then i may consider continuing for graduate degree
    she typed a little and said that im sorry...
    I was answering without stammering and I was shocked but deep down i knew from the first look that she's gonna reject me(the look she gave me from the first eye contact
    I left in a rush because I had a flight to catch but form the students there. a phd student got rejected he had interview with that indian american woman though hes english was crap.
    i asked how other people in front of the embassy husband and wife, the wife got it but the husband got the yellow paper, oh and there was a master girl in front of me she also got rejected due to speaking persian, what a shame.there were 2 other guys who were rejected from armenia and came to anakara but i doubt they could have get it because they had a lot of stress
    totally im really sad about the time and money i spent on this i mean she had no clue I believe the decision for bachelor students has been made beforehand and its just a cover up
    I had admission from CAL state university long beach for a bachelor of business with 5 years study gap and I'm exempted form military service , i have seen people in this page getting their visa with the same situation but i guess it was not my lucky day,any way i can go to australia now i have admission from 3 universities there
    i wish you all luck and a F-1 VISA for God sake.

نقل قول نوشته اصلی توسط follower نمایش پست ها
    سلام به همه
    من دیروز 2 دسامبر ساعت 1 وقت داشتمو از صبح تو هتل بودمو 3-2 تا J-1 بود که کلیرینس خورده بودن.یه خانمی هم بود که واسه لیسانس مجدد بود و ریجکت شد.خلاصه تا 12 تو هتل موندمو 12 رفتم سفارت.
    کلی ادم اونجا بود کهه همه ساعت 1 وقت داشتن. هوا 2-1 درجه بود و تا ساعت 1:30 بازرسی و رفتیم تو. حالا اینارو بگم فکرم نکنید ریجکت شدم میگم.بازرسای بدنی واقعا ادمهای عوضی. بدش رفتیم مدارکو بدیم هی میگفت سریعتر همه حول شدیم هی ناقص مدارک میدادیم.خلاصه بگم انگار که ما دشمنیم.خلاصه مدارک و به باجه دم در دادم و رفتم داخل حالا باز من زرنگ بازی در اوردم وایسادم ببینم بقیه چی میدن اماده باشم.
    رفتم تو سالن 5 دقیقه بعدش انگشت نگاری(فقط این خانمه انگشت نگار رفتارش خوب بود).
    شماره گرفتمو منتظر شدم.نگاه کردم دیده باجه 5 داره همینجوری reject میده.هی میگفتم خدا باجه 5 نه شمارم افتاد باجه 5.ولی باز من قوی رفتم بدون استرس به همه هم نبرو میدادم که بچه ها محکم برید.
    رفتم دم باجه 5 خانم جوون بلوند
    officer: Hello how are you
    me:Great with smile
    officer: ok why are you going to US?
    me:i want to study business in the US
    officer: why this university in california:
    me: well becuase california has alot of great university from private to public and my desired university is located in california beside, weather in california is fantastic in all year long
    officer: what is your highest degree:
    me:i have high school diploma and pre university degree but pre university degree considers to be higher
    officer: what is your current job
    me: im working in the gym as personal trainer but i have worked ......she says thats enough meaning stop talking
    what will you do after graduation?
    me: my uncle is a powerfull man in iran he has a private company which observes the quality of imported good, im going to work there for like 1-2 years to gain experience then i may consider continuing for graduate degree
    she typed a little and said that im sorry...
    I was answering without stammering and I was shocked but deep down i knew from the first look that she's gonna reject me(the look she gave me from the first eye contact
    I left in a rush because I had a flight to catch but form the students there. a phd student got rejected he had interview with that indian american woman though hes english was crap.
    i asked how other people in front of the embassy husband and wife, the wife got it but the husband got the yellow paper, oh and there was a master girl in front of me she also got rejected due to speaking persian, what a shame.there were 2 other guys who were rejected from armenia and came to anakara but i doubt they could have get it because they had a lot of stress
    totally im really sad about the time and money i spent on this i mean she had no clue I believe the decision for bachelor students has been made beforehand and its just a cover up
    I had admission from CAL state university long beach for a bachelor of business with 5 years study gap and I'm exempted form military service , i have seen people in this page getting their visa with the same situation but i guess it was not my lucky day,any way i can go to australia now i have admission from 3 universities there
    i wish you all luck and a F-1 VISA for God sake.

عزيزم از شما پرسيد چرا اين دانشگاه ؟ بعد شما در جواب عنوان كردي هواي كاليفرنيا عاليه ! اين نوع جواب دادن ديگه ريجكت رو حتمي ميكنه.شما بايد دلايل آكادميك براي انتخاب دانشگاه عنوان كنيد نه هواي عالي و ..

Junior Member

سلام دوستان
    من امروز با بند معروف 214 رد شدم. خیلی مصاحبه جالب وباحالی داشتم. نه در مورد آینده پرسید نه همسر نه درس!
    همون خانم بلوند جوون. در حین مصاحبه ما یه نفر از بچه ها اومد یه چیزی بگه که هی گفت برو بشین هر وقت صدات کردم بیا. نفر قبلی مننم چون ریجکت شده بود کلی داشت خواهش و التماس می کرد که بابا به خدا بر می گردم به فارسی! داشتیم حرف می زدیم که یه زنه هی اومد پیشش دنبال چیزی می گشت. خلاصه از حرفای من یه خط در میون شنید. کلا خیلی مصاحبه افتضاح و مزخرفی بود. خیلی عصبانی بود زنه. ازم فقط پرسید چی می خوای بخونی؟ کدوم دانشگاه؟ می خوای انقدر خرج کنی چه نفعی برای کشورت داره؟ کی خرجت و میده؟ و بعدشم ریجکت. همه اینا در عرض 5 دقیقه اتفاق افتاد شایدم کمتر. تا اون لحظه که من اونجا بودم تقریبا همه ریجکت شدن. حدود 10 15 نفر. نمی دونم چرا اما مثل اینکه این دعواها و جنگ هایی که ترکیه داره با این و اون تاثیر گذاشته رو اخلاقشون و رفتارشون. چون من تا الان فکر می کردم آنکارا راحت تر از بقیه ویزا می ده.
    خلاصه برای من که روز خوش شانسی نبود. امیدوارم برای شما که از این به بعد مصاحبه دارید خوب باشه.
    آها اینم ببگم که من جاب آفر داشتم و تمام مدارک اعم از اسناد خونه، سند ازدواج، شناسنامه هاو ... کلا هر چی که فکر کنید رو هم ترجمه رسمی کردم و برده بودم و هم اصلش همراهم بود. ولی خدا رو شکر نه خواست و نه پرسید. به نظرم می دونست که قراره ریجکت شم.
    نمی خوام منفی بافی کنم اما من تمام چیزایی که اینجا نوشته بود رو رعایت کردم. استرس نداشتم،خندیدم، مدارکم کامل بود. اما احتمالا شانسم مثل بقیه خوب نبود. چون همه چی اونجا شانسیه.
    موفق باشید.

Senior Member phoenix70 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sami1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من امروز با بند معروف 214 رد شدم. خیلی مصاحبه جالب وباحالی داشتم. نه در مورد آینده پرسید نه همسر نه درس!
    همون خانم بلوند جوون. در حین مصاحبه ما یه نفر از بچه ها اومد یه چیزی بگه که هی گفت برو بشین هر وقت صدات کردم بیا. نفر قبلی مننم چون ریجکت شده بود کلی داشت خواهش و التماس می کرد که بابا به خدا بر می گردم به فارسی! داشتیم حرف می زدیم که یه زنه هی اومد پیشش دنبال چیزی می گشت. خلاصه از حرفای من یه خط در میون شنید. کلا خیلی مصاحبه افتضاح و مزخرفی بود. خیلی عصبانی بود زنه. ازم فقط پرسید چی می خوای بخونی؟ کدوم دانشگاه؟ می خوای انقدر خرج کنی چه نفعی برای کشورت داره؟ کی خرجت و میده؟ و بعدشم ریجکت. همه اینا در عرض 5 دقیقه اتفاق افتاد شایدم کمتر. تا اون لحظه که من اونجا بودم تقریبا همه ریجکت شدن. حدود 10 15 نفر. نمی دونم چرا اما مثل اینکه این دعواها و جنگ هایی که ترکیه داره با این و اون تاثیر گذاشته رو اخلاقشون و رفتارشون. چون من تا الان فکر می کردم آنکارا راحت تر از بقیه ویزا می ده.
    خلاصه برای من که روز خوش شانسی نبود. امیدوارم برای شما که از این به بعد مصاحبه دارید خوب باشه.
    آها اینم ببگم که من جاب آفر داشتم و تمام مدارک اعم از اسناد خونه، سند ازدواج، شناسنامه هاو ... کلا هر چی که فکر کنید رو هم ترجمه رسمی کردم و برده بودم و هم اصلش همراهم بود. ولی خدا رو شکر نه خواست و نه پرسید. به نظرم می دونست که قراره ریجکت شم.
    نمی خوام منفی بافی کنم اما من تمام چیزایی که اینجا نوشته بود رو رعایت کردم. استرس نداشتم،خندیدم، مدارکم کامل بود. اما احتمالا شانسم مثل بقیه خوب نبود. چون همه چی اونجا شانسیه.
    موفق باشید.
    دوست گرامی ممنون از اینکه تجربتون رو به اشتراک گذاشتید.
    ایشالا در اقدام بعدی ویزا بگیرید.

میشه خواهش کنم ار شرایط خودتون مثل گپ، مقطع، شغل، فاند و... بگید؟
    و مهم تر از اون میشه جوابایی که میدادید به آفیسر رو برامون شرح بدید؟

یعنی امروز همه ریجکت میشدن ؟!!
    ... Threatened by shadows at night

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsudagar نمایش پست ها
    این هم تجربه امروز ما:
    همسرم امروز بعد از سه هفته ریجکت 214ب دوبی در آنکارا مصاحبه داشت. دفعه پیشمحور مصاحبه فقط سربازی نخبگان بود و ما خودمون روکاملا برای شفاف سازی این سربازی آماده کردیم چون میدونستیم مشکل از کلیر نبودن این قضیه است و افیسر دوبی به این خاطر ریجکت کرده.
    ولی جوری که انتظار داشتیم نبود وخوشحال میشم نظر دوستان اهل فن! رو بدونم.
    افیسر : میخوای چی بخونی چه مقطعی؟
    افیسر:خرجت و کی میده؟
    خونوادم
    افیسر: آها!
    افیسر: سربازی رفتی؟
    بله نخبگان
    افیسر: نخبگان چیه؟
    Elite...
    افیسر: آها
    افیسر: بعد از درس میخوای چیکارکنی؟
    برگردم دنبال شغل خوب
    افیسر: برگه زرد و داد و گفت سایت و چک کن

بنظر شما غیرطبیعی نیست؟ در تمام مدت هم داشته یه کارای دیگه ای انگار انجام میداده و دیر به دیر سوال میپرسیده! و اصلا هم کنجکاو نشده نسبت به هیچیییی!!! نخبگان، علت ریجکت، پولو از کجا اوردی...سابقه کار و غیره...
    افیسر هم مرد عینکی بوده
    دوستانی که در جریان انکارا و ایشون هستن و این نحوه سال پرسیدن لطفا راهنمایی کنن
    نمیدونم دوستان با تجربه هم این پست رو میبینن یا فقط کسایی که بدنبال کسب تجربه برای مصاحبشون هستند اینجا رو میخونن (مثل من)
    دوستانی که پست قبلی من که نشون دهنده مشکوک شدن خودم بود روخوندن لازمه بگم سفارت روز 2 دسامبر یک روز بعد از مصاحبه به همسرم ایمیل زد و گفت یادش رفته راجع به بعضی چیزا بپرسه! و برای شفاف سازی برخی مسایل نیازه که دوباره به سفارت بیاد تا کلیرنسش کوتاهتر بشه و اگر هم از انکارا خارج شدید احتمالا نیاز به مصاحبه مجدد دارید...همسرم روز بعدش صبح پرواز داشته یعنی امروز صبح و پروازش رو تغییر داده به 4 دسامبر یعنی فردا صبح و در جواب ایمیل گفته من پروازم 3 دسامبر صبح هست ولی اگر لازمه که بیام شاید بتونم پرواز رو تغییر بدم...بعد ما تصمیم گرفتیم برای اینکه شر نشه پرواز رو تغییر بدیم و همسرم دوباره ایمیل زد که پرواز رو تغییر دادم و من میتونم برای مصاحبه مجدد به سفارت بیام. اون هم صبح روز 3 دسامبر که امروز بود جواب داد که متاسفانه وقت های مصاحبه پره ولی از اونجایی که پروازت رو تغییر دادی من نمیخوام ضرری متحمل شده باشی و اگر مدارکت رو بیاری من تو تایم ناهارم فلان جا میتونم باهات مصاحبه کنم!!! من واقعا شوکه شدم چون قبلا مطالب مربوط به این درخواست رو که جناب هایزنبرگ اینجا اورده بودند رو خونده بودم. حس کردم چون اوها فکرکردند همسرم ممکه بانک خوبی باشه دارن از این طریق اقدام به جمع اطلاعات و سپس ریجکت 212 میکنن. ما خیلی خیلی فکرکردیم و وقتمون هم کم بود یعنی 2 ساعت وقت داشتیم تا جواب بدیم. و زنگ زدیم تا از سفارت وقت بگیریم و تن به مصاحبه خارج از اونجا ندیم!!! که گفتن حداقل دوشنبه میتونیم وقت بدیم اونم به شرطه و شروطها!! شوهرم جواب داد من با سفارت تماس گرفتمو وقتی به من ندادند و من مجبورم به این ملاقات بیام.
    خدا خیرشون نده که از صداقت و پاکی بعضیها میخوان سو استفاده کنن درحالیکه شوهر من اصلا آدم خاصی نبوده و نیست و درسته که عضو نخبگان بوده و سربازی نخبگان انجام داده تو یک شرکت دانش بنیان و معدل بالایی توی شریف داشته و پروژه های عملی خوبی هم اونجا انجام داده...ولی خدا شاهد هست که اون در مجموع هیچ کار خطرناکی نکرده و تمام زندگیش رو درس خونده و زحمت کشیده تا بتونه موقعیت تحصیلی خوبی داشته باشه...
    سرتون رو درد نیارم که این فقط یک بیان تجربه هست برای شما...
    دوستان طرف تا فیها خالدون رزومه شوهرمرو پرسید وتا فیها خالدون بنیاد و شرکتشون رو پرسید و همسرم چیزایی که مربوط به کارای دانشگاهش بود رو که واقعا چیزای حساسی نبودن رو توضیح داد..درمورد بنیاد نخبگان هم گفت من واقعا هیچ اطلاعاتی ندارم و صرفا رفتم یک درخواست دادم و موافقت شد و رفتم یه پروژه که مربوط به افزایش سرعت اینترنت بود رو انجام دادم . راجع به شرکت هم یه سوالایی میپرسید که شوهرم میگفت فقط بهش گفته من یک کارمد ساده بودم و برای تجربه رفتم اونجا و نه با کسی ارتباط دارم اونجا و نه میدونم اونجا چه خبره...
    در اخر هم به افیسر گفته من برام ادامه تحصیلم مهمه و میخوام زودتر نتیجش معلوم شه تا زودتر بتونم برم به دانشگاهی که توی یه کشور دیگه بهم پذیرش داده (که خب همسرم بعد از مصاحبه طی تماس تلفنی به من گفت که اومد ایران میره کارای آلمان رو انجام بده و اصلا دلش نمیخواد این شرایط ادامه پیدا کنه)
    احتمالا من هم ویزای اف1 رو که 3 روز پیش اوکی شد نمیگیرم و میرم شغل شریف خونه داری رو تو آلمان فعلا انتخاب میکنم.
    این تجربه ما بود وبه دوستان توصیه میکنم حتما پست های مربوط به تخلیه اطلاعات توسط افیسر ها رو بخونید و اصلا بند رو آب ندید. البته ما چیزی هم نداشتیم که بگیم
    راستی مصاحبه 1 ساعت و 20 دقیقه طول کشیده (هه جالبه که طرف وقت هم نداشته آره ما خریم!!)

خلاصه موفق باشید دوستان...

من و همسرم امروز وقت مصاحبه داشتیم...خیلی شلوغ بود و ایرانیا کم بودن
    کلن 3 4 دقیقه طول کشید و هر دو اف1 بودیم
    از من ریسرچ پلن و اس او پی و سی وی خواست و چیز دیگه ای نگفت
    از همسرم راجع به سربازی نخبگانش پرسید و یکم گیر داد که ما نامه ای از شرکت مربوطه مبنی بر غیر دولتی و غیر وابسته بودن به دولت و س داشتیم که دادیم و گفت از کجا میشناسی شرکتو که گفت شرکت استادمه و قبل از من خیلیا اونجا بودن و درکل راجع به نخبگان میدونست ولی فکر میکرد همه پروژه هاش برای دولت یا .... هست
    درکل استرس نداشته باشید ....ما وارد کلیرنس شدیم و گفت بین 2 تا 10 هفته نتیجش میاد و احتمالا میگیریم
    برای توریستی ایرانیا بنظرم کمی حساسیت زیاد بود
    من برای مکانیک با فاند بودم و همسرم بدون فاند که ازش bs خواست و گفت از کجا اوردی که گفت خانوادم دادن بعد گفت شغلشون چیه ....
    همین
    پرسیدن نخبگان بودی درسته؟ گفت اره
    گفتن چه پروژه ای انجام دادی و توضیح داد
    پرسید کجا انجام دادی گفت فلان شرکت و پرسید دولتی ؟ گفت نه خصوصی و اسم شرکت رو خواست و یه چیزایی میزد تو کامپیوتر
    بعد افیسر گفت مگه میشه سربازی که مربوط به دولته رو تو شرکت خصوصی انجام داد و گفت فکر کردی من crazy هستم؟!
    که روند برداشتن پروژه رو توضیح داد و نامه ای که شرکت به نخبگان اعلام نیاز بهش کرده بود رو ارایه داد و پرسید از کجا اینجارو میشناختی که گفت شرکت استادمه و اون من و میشناخت و من بهش گفتم و اون اوکی داد و به نخبگان نامه زد
    بعد دیگه اسم استاد و پرسید و نوشت
    روز مصاحبه دوساعت بعد هم ایمیل 214ب اومد که من همون موقع به سربازی ربطش دادم و چیزای جزیی مثل بی اس

این هم از تاریخچه مصاحبه ما

الان هم در پروسه مبارک و میمووون! کلیرنس قرار گرفته که یحتمل با ناجوانمردی کامل در یک کلیرنس طولانی با 212 ریجکت میشه
    ویرایش توسط maryamsudagar : December 4th, 2015 در ساعت 12:32 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_ezati نمایش پست ها
    عزيزم از شما پرسيد چرا اين دانشگاه ؟ بعد شما در جواب عنوان كردي هواي كاليفرنيا عاليه ! اين نوع جواب دادن ديگه ريجكت رو حتمي ميكنه.شما بايد دلايل آكادميك براي انتخاب دانشگاه عنوان كنيد نه هواي عالي و ..
    دوست عزیز officer اصلا از ابتدا به یه کلمه از حرفام گوش نمیکرد که هیچ ریز نمرات منم گه عالی بود و 1 ثانیه بیشتر نگاه نکرد در ضمن داریم دوستانی که واسه لیسانس رفتن که اگر نگاه کنید میبینید دقیقا راجب هوا حرف زدن.در ضمن هوا ملاک کاملا مهمی تو ابتخاب دانشگاهه.
    نکتش اینجاست که این officer کلا تو 5 دقیقه ای که من اونجا بودم با خودم 4 نفرو ریجکت کرد.
    اینم بگم که شرایط تو دنیا جوریه که خیله محتاط عمل میکنن.
    و خنده داره که رشته محیط زیست و به راحتی ویزا میدن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sami1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    موفق باشید.

نگران نباش منم با همین officer بودم که 2 december همرو ریجکت کرد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir uni of technology, mining

دوستان سلام
    ممنون از تمامی دوستانی که تا قبل از این با به اشتراک گذاشتن تجربیاتشون به ما کمک کردن
    من 3 دسامبر در آنکارا مصاحبه داشتم برای ویزای F1. بعد از تحویل مدارک و کارای اداری، یه آقای نسبتا تپل و خوش برخورد با من مصاحبه کرد. یه نگاهی به ای-20 انداخت و گفت چی می خوای بخونی. کفتم متالورژی.
    بعد دوباره رفت سراغ ای-20 و بقیه مدارک و گقت داری تغییر رشته می دی؟ گفتم نه، رشته من تو ایران تو دپارتمان مهندسی معدن ارائه می شه اما تو آمریکا تو دپارتمان متالوژی.
    بعد پوشه ای که وقت ورود به دانشجوها می دن و روش نوشته رزومه، SOP و RP رو توش بزارید رو گرفت (چیزای دیگه ام می خواست اما من همینا رو داشتم) و پرسید استاد مشاورت تو آمریکا کیه بهش گفتم فلانی ( من ایمیل هایی که بین خودم و استادم بود رو براش گذاشته بودم به جای RP گذاشته بودم)
    در اینجا بود که کلا منو ول کرد و شروع کرد بسیار سریع یه چیزایی رو تایپ کردن (جدا سریع تایپ می کرد). بعد رفت با یه برگه زرد رنگ برگشت
    و خیلی خوش برخورد بهم گفت برای بررسی ویزا زمان بیشتری نیازدارن اما گفت مصاحبه خیلی خوبی داشتی!! و مدارکت کامله.
    در نهایت من بهش گفتم من باید تا یه ماه دیگه برای دکتری آمریکا باشم. اونم گفت:
    پرونده های زیادی برای بررسی هست اما اگر دیدی داره دیر می شه می تونی بهمون ایمیل بزنی و پیگیری کنی.
    به این ترتیب کلا دوتا سوال از من پرسید: تعییر رشته می دی؟ استادیت کیه؟ و چون دید من خونسرد و مطمئن جواب می دم سوالاش رو ادامه نداد.
    به نظر می رسه آفیسرها با پرسیدن سوالاتی که جوابشون واضح است (مثلا از دانشجوی دکتری می پرسین چرا می ری آمریکا؟ خوب می ره درس بخونه دیگه، سوال داره آخه؛ یا چند وقت می مونی؟ خوب ای-20 جلوته دیگه) بیشتر به دنیال ارزیابی روانی شما هستن.
    هر چند پروندم نیاز به کلیرنس داره، اما مصاحبه سفارت با اون چیزی که فکر می کردم اندکی فرق داشت. نه تنها چیز وحشنتاکی نبود بلکه تجربه بسیار خاص و خوب و هیجان انگیزی بود. پس کاملا بدون استرس برید و بدونید که افیسرام ادم هستن و اصلن موجودات ترسناکی نیستن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)