صفحه 98 از 101 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100101 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 1007

موضوع: آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا(ترکیه) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام
    به نظرتون کار کردن در شرکت های مخابراتی خصوصی ( پیمانکار مخابرات ) حساسیت ایجاد میکنه ؟
    من رشتم برق هست و برای مستر پذیرش دارم . اینترست هم در مخابرات هست - میخواستم کار و تحصیل را به هم ربط بدم و با یک جاب آفر قضیه سوشال تای بهتر ساپورت شه . ولی از حسایت نگرانم ..
    ممنون میشم کمکم کنید که تجربه کار را بیان کنم یا نه ... سپاس از همه

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط milad6969 نمایش پست ها
    سلام
    به نظرتون کار کردن در شرکت های مخابراتی خصوصی ( پیمانکار مخابرات ) حساسیت ایجاد میکنه ؟
    من رشتم برق هست و برای مستر پذیرش دارم . اینترست هم در مخابرات هست - میخواستم کار و تحصیل را به هم ربط بدم و با یک جاب آفر قضیه سوشال تای بهتر ساپورت شه . ولی از حسایت نگرانم ..
    ممنون میشم کمکم کنید که تجربه کار را بیان کنم یا نه ... سپاس از همه
    مخابرات تا حدی حساسیت زا هست. اگه می تونید تغییر بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط toral نمایش پست ها
    سلام دوستان. میخواستم بدونم که BS برای سفارت چه مقدار کافی هستش. من حدود 2 هفته پیش سفارت آنکارا ریجکت شدم و آخرین سوالشون هم در رابطه با هزینه ها بود. کنسولگر به من گفتش که I-20 زده باید 34000 داشته باشی پس الان باید برای 2 سال فوق لیسانس 68000 تا داشته باشی. بعدش من یه BS به مقدار 41000$ (به نرخی که بانک زده بود که فکر کنم دولتی بود.) بهشون نشون دادم و گفتم که باقی هزینه ها رو پدرم ساپورتم میکنه و من مشکل مالی ندارم. بعد از این بهم گفت کیست رو تغییر بده و مدارکت رو کامل کن و تا 6 ماه دیگه دوباره برای ویزا اقدام کنم. الان نمیدونم که مقدار آیا مقدار BS رو افزایش بدم و دوباره اقدام کنم یا نه.
    منم تجربه ای مشابه شما داشتم و در صفحه 113 پست شماره ی 1122 تاپبک تجربیات دوبی2015 نوشتم.
    مشکلم در اقدام سوم برای ویزا، با بردن BS به مبلغ 4 سال تحصیل بدون فاند حل شد و وارد کلیرنس شدم. انگار این قضیه خیلی براشون مهم هست و من هم فکر نمیکردم راه حلش این باشه برای همین 2 بار قبل از اون به همین دلیل ریجکت شدم. تازه من فول فاند هم بودم برای همین اصلا برام منطقی نبود ولی کاریش نمیشد کرد راهش همین بود که به اندازه ی کل تحصیل BS ببرم و جواب هم داد. فقط حواستون باشه که نیاید یه دفعه به اون حسابی که قبلا ازش بهشون BS نشون دادید یه عالمه پول اضافه کنید. یه حساب دیگه باشه و ترجیحا از طرف پدر و یا مادرتون باشه که شک برانگیز نشه. حالا که در این مورد روی کیس شما حساس شدن بهتره دلار رو به نرخ آزاد محاسبه کنید چون از نرخ آزاد خبر دارن و میدونن که مردم برای هزینه تحصیل باید دلار به نرخ آزاد بخرن. یه زمانی هم بذارید بین دو اقدامتون و به فاصله ی کم دوباره نرید سفارت. حداقل 1-2 ماه بذارید.نگران نباشید این از اون مورد های لاینحل نیست و درست میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sby نمایش پست ها
    سلام من هفته پیش با همین اقا مصاحبه داشتم که در جا به من ویزا دادند و یک نفر قبل من هم 7 بار ریجکت شده بود که البته ایشون خیلی مشکل داشتند هم توی زبان مصاحبه هم شرایط خودشون اما این افیسر حرف ایشون رو تا اخر شنید و براشون نیم ساعت وقت گذاشت و دلیل ریجکتی هم بهشون گفت و قبل از این اقا هم به یه خانم که دکترا معماری میخواستند بخونند در جا ویزا دادند در حالی ایشون اون روز خیلی ریجکتی نداشتند فرداش من از بچه های هتل شنیدم فرداش خود ایشون خیلی ها رو ریجکت کردند پس اصلا نمیشه حساب کرد روشون
    هفته ی پیش هم که من با این آقا مصاحبه داشتم و تا اونجا بودم خیلی ها رو ریجکت کرد و البته به یه دختر خانم که پذیرش بدون فاند مستر صنایع سیستم از یه دانشگاه با رنک ضعیف داشت و فارق التحصیل دانشگاه آزاد بود و گپ تحصیلی نداشت و BS زیادی برای کل تحصیل بلکه هم بیشتر به نام خودش داشت که میگفت ارث از پدرش رسیده درجا ویزا دادن. به جز ما به چند دانشجوی دیگه هم کلیرنس داد. به یه خانم تنها که شوهرش در ایران بود و برای زایمان دختر ش داشت میرفت درجا ویزا داد خیلی هم کیسش رو بررسی نکرد شاید 2-3 دقیقه طول کشید. اما خانم مسن که میخواست بره پسرش رو ببینه و میگفت 10 ساله ندیدتش رو ریجکت کرد. ولی چیزی که بعد از برگشتن به هتل دیدم این بود که همه ی کسایی که ریجکت شده بودن ایراد های اساسی داشتن. مثلا یه زن و شوهر برای لیسانس مجدد میرفتن که خودش کلا برای سفارت قابل قبول نیست و فلوشیپ کمی داشتن و خودشون به اندازه ی نصف تحصیل یعنی 2 سال BS برده بودن و یا یه آقا که برای مستر بدون فاند میرفت و قبلا هم چند بار ریجکت شده بود و فقط نصف هزینه ی یکسال رو به عنوان BS آورده بود. و یا یه پرستار با گپ تحصیلی زیاد که میرفت ایالت برادرش که در همون دانشگاه برادرش مستر بدون فاند بخونه. ببینید امسال یعنی 2015 نسبت به سالهای پیش خیلی روی ویزا دادن سخت گیری کردن ولی اگه دقیق بشید میبینید اکثر کیس ریجکتی ها دلایل قابل تاملی برای ریجکت شدن داشته. چیزی که من از این آفیسر دیدم این بود که وقت میذاشت و مدارک رو بررسی میکرد و بعد جواب میداد. شخصا بیشتر از این هم از یه آفیسر انتظار ندارم.
    بنظرم سلیقه توی مصاحبه نقش داره ولی نه خیلی زیاد. بهتره به این چیزا اهمیت داده نشه چون کاریش هم نمیشه کرد بجاش سعی بشه هرچه بهتر و موجه تر DS پر کنن چون این فرم قبل از هرچیزی معرف شماست و گیر و گور داشته باشه روی دید اولیه ی آفیسر اثر میذاره. و اینکه آماده برای مصاحبه زیاد باشه و جوابهاتون نوک زبون باشه و مدارکتون تکمیل و بی ایراد باشه. دیگه بقیش هم توکل به خدا !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    هفته ی پیش هم که من با این آقا مصاحبه داشتم و تا اونجا بودم خیلی ها رو ریجکت کرد و البته به یه دختر خانم که پذیرش بدون فاند مستر صنایع سیستم از یه دانشگاه با رنک ضعیف داشت و فارق التحصیل دانشگاه آزاد بود و گپ تحصیلی نداشت و BS زیادی برای کل تحصیل بلکه هم بیشتر به نام خودش داشت که میگفت ارث از پدرش رسیده درجا ویزا دادن. به جز ما به چند دانشجوی دیگه هم کلیرنس داد. به یه خانم تنها که شوهرش در ایران بود و برای زایمان دختر ش داشت میرفت درجا ویزا داد خیلی هم کیسش رو بررسی نکرد شاید 2-3 دقیقه طول کشید. اما خانم مسن که میخواست بره پسرش رو ببینه و میگفت 10 ساله ندیدتش رو ریجکت کرد. ولی چیزی که بعد از برگشتن به هتل دیدم این بود که همه ی کسایی که ریجکت شده بودن ایراد های اساسی داشتن. مثلا یه زن و شوهر برای لیسانس مجدد میرفتن که خودش کلا برای سفارت قابل قبول نیست و فلوشیپ کمی داشتن و خودشون به اندازه ی نصف تحصیل یعنی 2 سال BS برده بودن و یا یه آقا که برای مستر بدون فاند میرفت و قبلا هم چند بار ریجکت شده بود و فقط نصف هزینه ی یکسال رو به عنوان BS آورده بود. و یا یه پرستار با گپ تحصیلی زیاد که میرفت ایالت برادرش که در همون دانشگاه برادرش مستر بدون فاند بخونه. ببینید امسال یعنی 2015 نسبت به سالهای پیش خیلی روی ویزا دادن سخت گیری کردن ولی اگه دقیق بشید میبینید اکثر کیس ریجکتی ها دلایل قابل تاملی برای ریجکت شدن داشته. چیزی که من از این آفیسر دیدم این بود که وقت میذاشت و مدارک رو بررسی میکرد و بعد جواب میداد. شخصا بیشتر از این هم از یه آفیسر انتظار ندارم.
    بنظرم سلیقه توی مصاحبه نقش داره ولی نه خیلی زیاد. بهتره به این چیزا اهمیت داده نشه چون کاریش هم نمیشه کرد بجاش سعی بشه هرچه بهتر و موجه تر DS پر کنن چون این فرم قبل از هرچیزی معرف شماست و گیر و گور داشته باشه روی دید اولیه ی آفیسر اثر میذاره. و اینکه آماده برای مصاحبه زیاد باشه و جوابهاتون نوک زبون باشه و مدارکتون تکمیل و بی ایراد باشه. دیگه بقیش هم توکل به خدا !
    اصلا قبول ندارم که حرف شما درسته و اصلا fair نیست آنکارا برای همین هم واسه فردا میشه ازش وقت گرفت
    کافی بود بیاید آمستردام ببینید من چی میگم

نقل قول نوشته اصلی توسط dread_lord نمایش پست ها
    اصلا قبول ندارم که حرف شما درسته و اصلا fair نیست آنکارا برای همین هم واسه فردا میشه ازش وقت گرفت
    کافی بود بیاید آمستردام ببینید من چی میگم
    من آمستردام نرفتم و تجربه ای ندارم ازش ولی قبل از آنکارا 3-4 باری سفارت دوبی رفتم و با اینکه ازش نتیجه نگرفتم معتقدم فرقی هم بین دوبی و آنکارا نیست. قرار نیست اینجا هر کی نتیجه نگرفت بد بگه و هرکی نتیجه گرفت تعریف کنه. قراره تجربه در اختیار هم بذاریم اونم با دلیل و توضیح و کمک کنیم اطلاعاتات بیشتری تو این مسیر بدست بیاد.
    در مورد اینکه برای فردا هم میشه از آنکارا وقت گرفت، این نشونه fair نبودن نیست. آنکارا خیلی دیر وقتهای دسامبر رو باز کرد، تقریبا اواسط نوامبر بود و با توجه به تاریخ شروع کلاسها در ژانویه خیلی طبیعیه که وقتها پر نشن چون اکثرا تکلیفشون روشن شده و متقاضی کمتر از ماههای پیشه.
    بعلاوه منم که گفته بودم مصاحبه از فاکتور سلیقه ی انسانی جدا نیست و کاریش هم نمیشه کرد. اینا دلیل نمیشه که همه چیز یه کیس و پرونده رو به آدمی که بررسی میکنتش ربط بدید.
    در ضمن برای ایرانی ها 3 سفارت مشخص شده و نهایتا سفارت های بعضی از کشوراهای همسایه ایران. و بهتره از همونا اقدام کنن. ریسک پذیرفته نشدن در روز مصاحبه در سفارت هایی بجز اینها پای خودشخصه و کسی جوابگو نیست.
    ویرایش توسط payizan_2000 : December 16th, 2015 در ساعت 12:33 AM

Junior Member

دوستان دانشجو......... میشه لطفا تجربیات اخیر سفارتتون رو اینجا در میون بذارین؟ ممنون

Junior Member

سلام من روز ١٤ دسامبر وقت داشتم ولي سفارت به دلائل امنيتي تعطيل شد و تا امروز هم كه ١٦ هست تعطيله به من برأي ٢١ام دوباره وقت دادن ولي باز هم معلوم نيس كه باز باشن يا نه، من روز يكشنبه اومدم انكارا و فكر كنم حالاحالاها بايد بمونم!

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrindm نمایش پست ها
    سلام من روز ١٤ دسامبر وقت داشتم ولي سفارت به دلائل امنيتي تعطيل شد و تا امروز هم كه ١٦ هست تعطيله به من برأي ٢١ام دوباره وقت دادن ولي باز هم معلوم نيس كه باز باشن يا نه، من روز يكشنبه اومدم انكارا و فكر كنم حالاحالاها بايد بمونم!
    خیلی متاسفم. چه شرایط بدی! هفته ی پیش تو خبر ها خووندم که کنسول آمریکا در ترکیه فعالیتش رو به حالت تعلیق در آورده ولی کنسول در استامبوله نه آنکارا. فکر نمیکردم سفارت هم به این حالت در اومده باشه. امیدوارم دیگه 21 ام بتونید مصاحبه بشید. نمیدونید دقیقا چه اتفاقی افتاده و مشکل چیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrindm نمایش پست ها
    دوست عزیز من 22 ام وقت دارم. سفارت هم زنگ میزنم جواب نمیدن؟ به نظرتون مشکل بر ظرف میشه تا اون موقع؟ کاری نباید کرد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)