صفحه 111 از 117 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

آقا منی که الان انصراف دادم چی محسوب می شم ؟ بگم نگم چیکار کنم ؟ یکی اینو بگه لطفا تو این شرایطچه کنم ؟ اینکه نگم و ببینه بعد از سه سال از لیسانسم معافیت دارم آیا برای عجیب نیس؟ یا مهم براش اینه من معافیت رو داشته باشم همین ؟ ممون

Junior Member Castiel آواتار ها

سلام دوستان
    اینکه افیسر سوال میکنه که TA بودی، مگه TA یا RA بودن تو ایران مشکلی داره؟کسی از دوستان تجربه ای داره روی این موضوع؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اینکه افیسر سوال میکنه که TA بودی، مگه TA یا RA بودن تو ایران مشکلی داره؟کسی از دوستان تجربه ای داره روی این موضوع؟
    از RA میخاد نتیجه گیری کنه آیا با استادهای تحت تحریم و ازمایشگاههای درگیر در پروژه های نظامی همکاری داشتی یا نه

Junior Member Castiel آواتار ها

دوست عزیز من زمانی که رزومه می نوشتم واسه دانشگاه اطلاع نداشتم که RA کسی که قرار داد داره. من بدلیل اینکه استادم علاقه زیادی به پابلیش کردن مقاله داشت توی فیلدهای نزدیک به تزم براش تحقیق میکردم تا هم مقاله بنویسم هم نمره اضافه از درس هایی که باهاش داشتم بگیرم. نمیدونم الان که بخوام برم سفارت این RA حذف کنم یا اگر پرسید توضیح بدم

نقل قول نوشته اصلی توسط Castiel نمایش پست ها
    دوست عزیز من زمانی که رزومه می نوشتم واسه دانشگاه اطلاع نداشتم که RA کسی که قرار داد داره. من بدلیل اینکه استادم علاقه زیادی به پابلیش کردن مقاله داشت توی فیلدهای نزدیک به تزم براش تحقیق میکردم تا هم مقاله بنویسم هم نمره اضافه از درس هایی که باهاش داشتم بگیرم. نمیدونم الان که بخوام برم سفارت این RA حذف کنم یا اگر پرسید توضیح بدم
    به نظرم تو رزومه سفارت ننویس. رزومه سفارتو با دانشگاه چک نمیکنن. ضمن اینکه دروغ هم نگفتی فقط رزومه تو خلاصه کردی. علی ای حال، اسم استادا و ازمایشگاهاتو تو iranwatch.org چک کن ببین تحت تحریم نباشن. ضمنا شریف شهید بهشتی و امیرکبیر بیشتر تو چشم هستن.

Junior Member

امید عزیز مطمینی چک نمیکنن؟؟ آخه من باید رزوممو خیلی ی ی ی ی تغییر بدم وگرنه خطری میشه وضعم

نقل قول نوشته اصلی توسط omid497 نمایش پست ها
    به نظرم تو رزومه سفارت ننویس. رزومه سفارتو با دانشگاه چک نمیکنن. ضمن اینکه دروغ هم نگفتی فقط رزومه تو خلاصه کردی. علی ای حال، اسم استادا و ازمایشگاهاتو تو iranwatch.org چک کن ببین تحت تحریم نباشن. ضمنا شریف شهید بهشتی و امیرکبیر بیشتر تو چشم هستن.

Junior Member

من امروز مصاحبه داشتم ، اخر کار گفت چند روز دیگه تو دوبی هستی گفتم 1 هفته ، گفت که 3 تا 5 روز دیگه پاسپورت از Empost بورو بگیر پاسپورت رو نگه داشت ولی برگه صورتی نداد به من بعدش سریع پاشوت رفت وقت نکردم بپرسم! حالا من با چی پاسپورتم رو روزی که رفتم پست پس بگیرم؟

Junior Member

سلام دوستان ، اگه توی I-20 خرده باشه که 5,000$ کم داره یه BS در بهترین حالت باید چقدر باشه؟ همون مقدار؟ دو برابر؟ سه برابر؟ یا هرچه بیشتر بهتر؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad695 نمایش پست ها
    سلام دوستان ، اگه توی I-20 خرده باشه که 5,000$ کم داره یه BS در بهترین حالت باید چقدر باشه؟ همون مقدار؟ دو برابر؟ سه برابر؟ یا هرچه بیشتر بهتر؟
    به نظر من 5-6 هزار دلار بیشتر از I-20 باشه خوبه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad695 نمایش پست ها
    دوست عزیز این از اون سوالاست که فقها سر اختلاف نظر دارن! من تا الان تجربه ی خودم رو تو تاپیک ریجکتی های 214 B درج نکردم چون هنوز نمی دونم آخر قصه ام چی میشه ولی اینو بدون که بخاطر همین BS و I-20 و رقم های داخل I-20 از ترم پاییز جا موندم که هیچ! اکتبر هم ریجکت شدم! وقت هم دیگه گیرم نیومدتا 7 دسامبر! 15 دسامبر هم باید دانشگاه باشم! دانشگاه هم کوتاه نمیاد! احتمال از دست دادن اسن ترمم هم زیاده!!! نمیدونم دیفرم میکنن سال بعد یا پذیرشم میپره؟! خلاصه که این روزا با اعصاب داغون کلی با خودم و دور بری هام در گیرم!
    I-20 من میگفت که دانشگاه منو در سال 7000$ بیشتر از مخارجم تامین میکنه! دیگه چی از این بهتر؟ من TA هستم قبل از اینکه پذیرشم درست بشه یه BS به مبلغ 40000$ دادم به دانشگاه که ای کاش نمی دادم! بعد هم موقع خونه خریدن تو ایران ازش برداشت کردم و وقتی پذیرشم اومد هم دیدم دیگه فاند دارمو نیازی به اون 40000$ نیست! اما دانشگاه به طور احمقانه ای رقم 40000$ رو به عنوان پرسونال فناند در I-20 وارد کرده بود ولی باز دلمو قرص کردم که وقتی تو بند 8 در I-20 دارم 7000$ بیشتر از بند 7 میگیرم دیگه خطری نداره! اینجا هم پرسیدم همه میگفتن اگه فول فاندی و بیشتر از نیاز هم بهت میدن 10000$ بیشتر نبر! 5 یا 6 هزار تا ببری هم که بهتره و امنتره! منم رفتم سفارت دوبی و بعد از خوش و بش و روی چی میخوای کار کنی و این حرفا آفیسر گفت I-20 ؟ دادم بهش بعدم گفت BS ؟ منم یه 17000$ برده بودم اونم دادم! گفتدانشگاه گفته 40000$ داری! اگه احتیاج نبود این رقمو به عنوان پرسونال فاند وارد I-20 نمیکرد! منم هرچی براش توضیح دادم لازم نبوده آخه ! فاندم کفایت میکنه! اصلا بیشتر هم هست! بابا حالا بی خیال باهاش خونه خریدم اینم سندش! آتیشش که نزدم!!! گفت نه! فقط پول نقد! ریجکت!
    به دانشگاه ایمیل زدم همچین خونسرد گفت تو BS داده بودی ما هم وارد کردیمش! نمیخوای باشه؟ خوب حذفش میکنیم! یه ترمم هم از دست رفت تا I-20 جدید اومد و آفر اتر جدید که توش می گفت من TA هستم و شهریه ندارم و سالی 22000$ به همراه بیمه دارمو.......... اینا اومد وقت گرفتم برای اکتبر! با 17000$ هم BS گرفتم رفتم دوبی. آفیسر اینبار دوتا I-20 گذاشت کنار هم آیم به آیتم با هم مقایسه کرد کلی تو مانیتورش اینور و اونور کرد آخرش گفت نمیتونم بهت ویزا بدم! وضعیتت از اوندفعه تغییر نکرده! از نظر مالی واجد شرایط نیستی!! میگم آفیسر قبلی گفت اگه دانشگاه به 40000$ نیاز نداشت تو I-20 نمی زد! این I-20 جدید که دیگه توش پرسونال فاند نداره و 40000$ توش نیست اسن یعنی دانشکاه به این پول احتیاج نداشته! اما گفت نه! شما فقط Tuison Waived هستی! نامه ی آفرم که توش گفته بود من TA هستمو 22000$ در سال از دانشگاه میگیرمو در آوردم جالب اینجاست که هرچه اصرار کردم نخواست ببینه!!!! ریجکتم کرد! این ترمم هم در واقع از دست دادم! اونم سر اطلاعات اشتباه بعضی بچه ها که فقط دهن به دهن میگرده و معلوم نیست منبعش چیه! اینکه: " از هرچی تو I-20 ' گفته 5-6 هزارتا بیشتر نبرید! ریجکت میشید!" این حرف درست نیست! شما حد اقل باید هزینه ی یکسالی که تو I-20 نوشته شده رو با خودت داشته باشید! این یعنی اگه فاندت قطع هم بشه بازم میتونی ادامه بدی ! من اینو بعد از ریجکت دومم از یه وکیل کاردرست شنیدم و چقدر غصه خوردم که کاش همون 21000$ که به عنوان هزینه ی یکسال برام دانشگاه برآورد کرده بود رو برده بودم و من فقط 4000$ کمتر برده بودم بخاطر حرفایی که اینجا شنیده بودم که زیاد نبرید بد میشه و حرف درستی هم نبود!
    یادمه دوستی تو تاپیک تجربیات ارمنستان نوشته بود دانشجویی تو سفارت ویزا گرفته بود و 500000$ هم BS نشون داده بود! که واقعا پول زیادیه! و آفیسر فقط ازش پرسیده بود شغل پدرت چیه؟ پس دردسری نداره!
    اگه سنتون کمه و سابقه کار ندارید از حساب پدر یا مادرتون BS بگیرید من جاتون بودم به زیر 20000$ فکر نمیکردم! این میشه کسری پول شما در 4 سال . یعنی اگر قرارداد شما با دانشگاه در طول 4 سال تحصیل شما تغییر نکنه و هر سال هم 5000$ بخواید از جیب بذارید در طول تحصیل به مشکل بر نمیخورید!
    آفیسر ها به بی پولی بیشتر از پول داشتن گیر میدن!
    این نظر کسیه که تاوان سختی داده و به قیمت زیادی این تجربه رو بدست آورده!
    حالا باز خود دانید
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)