صفحه 113 از 117 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    بستگی به شغلتون و گپ بین دو مقطع تحصیلی داره. ببینید باید معقول رفتار کنید. اگه سنی ازتون گذشته و متاهلید باید خودتون مسئولیت زندگیتونو تا حد زیادی بپذیرید. ضمن اینکه اگه از سن شما اینطور انتظار میره که کار و موقعیتی داشته باشید ولی باز فقط بخواید روی خانواده مانور بدید و از خودتون چیزی نداشته باشید ممکنه شما رو قابل به ویزا گرفتن و ادامه تحصیل ندونن. پس درستش اینه که این شرایط اگه پول زیادی میبرید حداقل نصف بیشترش از خودتون و همسرتون باشه و باقی از پدر و مادر. بعلاوه مدارکی دال بر سند به دست آوردن این پول زیاد داشته باشید. مثلا اگه پدری دارهBS بیش از 100 میلیون به فرزندش میده باید یه گواهی دفتر وکالتی پروانه مطبی یا اگهی تاسیس و روزنامه رسمی شرکتی یا..... خلاصه یه چیزی همراه اون بچه باشه. اگه طرف داره از خساب خودش BS میگیره میتونه نامه از محل کارش ببره یا لیست بیمه محل کارش رو ببره که اسم خودشم توش هست. خلاصه پول رقم درشت سند داشته باشه بهتره.
    یه مثال براتون بزنم. من مدرس هستم و مقاطع و جاهای مختلفی تدریس شیمی میکنم. دانشگاه دولتی، پیام نور، غیر انتفاعی، علمی کاربردی و حتی یه سری از دبیرستان ها خاص. درواقع هر جا بشه درس میدم. در کنار اینا فورمولاسیون و کار پژوهشی هم دارم. تو DS-160یه سوالی داره که میپرسه درآمد ماهیانه خودتونو بنویسید. من بار اولی که DS پر کردم به اشتباه درآمدم رو به دلار تبدیل کردم اونم نرخ 3500 تومن! بعنی به جای 2.5 میلیون در ماه نوشتم 700!(البته منظورم 700$ بود اما علامت $ در قسمت پاسخ سوال وارد نمیشد منم همون 700 رو نوشتم)!!! وقتی آفیسر دید تو I-20 من BS به مبلغ 40000$ به دانشگاه دادم و الان هم اون مبلغ همراهم نیست پرسید BS که به دانشگاه دادی از طرف کی بوده و منم راستش رو گفتم! از طرف خودم! فکر کرد من با این درآمد 700 تومن در ماه امکان نداره 40000$ تا داشته باشم! در واقع فکر کرد به دانشگاه دروغ گفتم و کلی هم خوشحال بود که مچ یه دروغگو رو گرفته! هیچ وقت اون نیشخند و لحن تمسخر آمیزش رو یادم نمیره! به مسخره بهم گفت از کجا 40000$ آوردی؟ از تدریس؟! ( یعنی تدریس با حقوق 700 تومن در ماه این پولا از ش در نمیاد و تو دروغ میگی!)
    پس پول رقم درشت بهتره حداقل نصفش از شما نباشه و بازم اگه درشت هست بهتره سندی بر حقیقت وجودش داشته باشید.
    ضمنا مریم خانم این آفیسر محترم همون آقای جوان مو بوری بود که همسر شما رو ریجکت کرد و خیلی دوست داره کارآگاه بازی در بیاره و مچ بگیره :-)
    خیلی ممنون از راهنماییهای دوستان
    ما فکر میکردیم باید این پول توی یک حساب شخصی باشه تا نشون بده استفاده از اون تضمین میشه و خانواده مبلغ 49000 تا bs گرفتن با دلار 2900 و توی I20 دانشگاه 38000 تا میخواست و ما باز هم برای اینکه اگر با دلار 3500 خواست حساب کنه و گیر نده 10000 تا بیشتر از چیزی که دانشگاه میخواست دادیم
    خب درامد ماهانه تو دی اس 2 تومن بود به مدت 18 ماه سابقه کار که ما اشتباها 1و 400 در ماه زدیم که خب طبیعیه یک پسر 24 ساله با 18 ماه سابقه کار تو ایران با این درامد نمیتونه اینقدر درامد داشته باشه
    ازش پرسید از کجا اوردی گفت از خانوادم و شغل رو پرسید که گفت جراح هستند و دیگه هیچی نگفت و وارد بحث سربازی شد
    حالا شما میگید مشکل ممکنه از این باشه؟ ما که نمیتونیم بی اس رو تغییر بدیم و نصف به نصف تقسیم کنیم چون ای20 صادر شدنش زمان بره و هم اینکه 100%؛افیسر به تغییر ایجاد شده گیر بدی میده. فقط با همین بی اس میتونیم بریم ولی چیکار کنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamsudagar نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییهای دوستان
    ما فکر میکردیم باید این پول توی یک حساب شخصی باشه تا نشون بده استفاده از اون تضمین میشه و خانواده مبلغ 49000 تا bs گرفتن با دلار 2900 و توی I20 دانشگاه 38000 تا میخواست و ما باز هم برای اینکه اگر با دلار 3500 خواست حساب کنه و گیر نده 10000 تا بیشتر از چیزی که دانشگاه میخواست دادیم
    خب درامد ماهانه تو دی اس 2 تومن بود به مدت 18 ماه سابقه کار که ما اشتباها 1و 400 در ماه زدیم که خب طبیعیه یک پسر 24 ساله با 18 ماه سابقه کار تو ایران با این درامد نمیتونه اینقدر درامد داشته باشه
    ازش پرسید از کجا اوردی گفت از خانوادم و شغل رو پرسید که گفت جراح هستند و دیگه هیچی نگفت و وارد بحث سربازی شد
    حالا شما میگید مشکل ممکنه از این باشه؟ ما که نمیتونیم بی اس رو تغییر بدیم و نصف به نصف تقسیم کنیم چون ای20 صادر شدنش زمان بره و هم اینکه 100%؛افیسر به تغییر ایجاد شده گیر بدی میده. فقط با همین بی اس میتونیم بریم ولی چیکار کنیم
    یادمه گفتید همسرتون برای مستر بدون فاند اقدام کرده. این یعنی امکان داره سال بعد هم فاند نداشته باشه پولی که بردید مبلغ محاسبه شده از طرف دانشکاه برای یکسال تحصیله. سال بعد چی؟ میتونی یکسال دیگه رو هم بخوای خانواده BS بدن. یه چیزی حدود 40000$ خوبه. لزومی هم نداره رقم BS که به سفارت نشون میدید حتما با رقم I-20 مطابقت کنه. سفارت رویه ی خودشو داره. فقط از I-20 کمتر نبرید که دردسر میشه. بیشترش مهم نیست.
    تو فاصله ی کم نباید تغییرات بزرگ و سوال بر انگیز داشته باشید. پس اون BSکه به نام خودتونه رو بازم ببرید و کمترش نکنید. مطالب داخل DS هم نباید خیلی تغییر بدید. اگه هم به این نتیجه رسیدید باید تغییر بدید خودتونو آماده کنید حتی اگه سوال هم نکرد داوطلبانه درست و قانع کننده و واضح توضیح بدید چرا تغییر دادید.
    از این حرفا گذشته مطمئنید به خاطر این ریجکت شدید؟ بنظر من بخاطر سربازی بوده.
    بنظرم روی این قضیه ی سربازی کار کنید. مدارک بهتری براش ببرید و توضیحات خوبی اماده کنید که اونجا بگید. اینکه آفیسر دوبی قانع نشده و تو چند ساعت تصمیم گرفته ریجکتتون کنه دلیل نمیشه جای دیگه هم برید باز قانع نشن. بهتر خودتونو آماده کنید
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad695 نمایش پست ها
    ببخشید شما که bs به نام پدرتون بوده، بجز bs بنام پدر، آیا مدرک دیگه ای از پدرتون ارائه دادید؟یا فقط یه bs به نام ایشون؟مثلا پاسپورت پدر؟ تعهد محضری در مورد حمایت از شما؟
    نه. هیچی. همون فرمی که پدر امضا می کنه. اسمش affiavit عه اگه اشتباه نکنم.
    البته برای ساپورت، ایمیل اساتید که گفته بودن بیا فعلاً پیش ما کار کن رو برده بودم ولی نگاه نکرد.
    تعهد محضری هم به نظر من دردی رو دوا نمی کنه. حداقل واسه من معنی خاصی نمیده.

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    یادمه گفتید همسرتون برای مستر بدون فاند اقدام کرده. این یعنی امکان داره سال بعد هم فاند نداشته باشه پولی که بردید مبلغ محاسبه شده از طرف دانشکاه برای یکسال تحصیله. سال بعد چی؟ میتونی یکسال دیگه رو هم بخوای خانواده BS بدن. یه چیزی حدود 40000$ خوبه. لزومی هم نداره رقم BS که به سفارت نشون میدید حتما با رقم I-20 مطابقت کنه. سفارت رویه ی خودشو داره. فقط از I-20 کمتر نبرید که دردسر میشه. بیشترش مهم نیست.
    تو فاصله ی کم نباید تغییرات بزرگ و سوال بر انگیز داشته باشید. پس اون BSکه به نام خودتونه رو بازم ببرید و کمترش نکنید. مطالب داخل DS هم نباید خیلی تغییر بدید. اگه هم به این نتیجه رسیدید باید تغییر بدید خودتونو آماده کنید حتی اگه سوال هم نکرد داوطلبانه درست و قانع کننده و واضح توضیح بدید چرا تغییر دادید.
    از این حرفا گذشته مطمئنید به خاطر این ریجکت شدید؟ بنظر من بخاطر سربازی بوده.
    بنظرم روی این قضیه ی سربازی کار کنید. مدارک بهتری براش ببرید و توضیحات خوبی اماده کنید که اونجا بگید. اینکه آفیسر دوبی قانع نشده و تو چند ساعت تصمیم گرفته ریجکتتون کنه دلیل نمیشه جای دیگه هم برید باز قانع نشن. بهتر خودتونو آماده کنید
    موفق باشید
    نه برای phd اقدام کردیم. حتی استادی اونور گفت که بعد از یک ترم ساپورت میکنه و رویه کارش اینه
    اره خب سربازی هم خیلی مطرحه تو این قضیه و چون ما روی تمام احتمالات ممکن داریم کار میکنیم، یکی از اون احتمالات میتونست bs باشه و اینکه چطور میشه bs قابل قبول تری داشت هرچند که تغییر دادنش اصلا توصیه نمیشه
    سربازی هم خیلی موضوعش برامون پیچیده شده. شما وکیل مهاجرت خوب تو تهران نمیشناسید؟

Smile پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام دوستان
    مصاحبه ي من ١٩ نوامبر بود. مستر مكانيك بدون فاند با يك بار سابقه ي ريجكت از آنكارا (همون آقاي تپل بداخلاق)
    اين دفعه آفيسر خانم خيلي مهربون بود با موهاي تيره. در كل مصاحبه من طوري رفتار مي كردم كه انگار احساس ناامني مي كنم از اينكه يه وقت مثل اون دفعه بدون وارد شدن به جزييات هدف و مسايل آكادميك بخوان ردم كنن. و خانومه از تند حرف زدنم متوجه شد و گفت اون دفعرو فراموش كن كلا (خيلي آرامش مي داد واقعا)
    سوالاش: چرا دوباره اقدام كردي؟ كه من از اهدافم و اينكه مصرم ادامه تحصيل بدم گفتم و اونقد طولاني داشتم توضيح مي دادم كه خودش سر تكون داد كه بسه.
    بعد پرسيد چي كار مي كني تو ايران؟ من تو دي اس هم توضيح داده بودم كه پيشنهاد كاري داشتم ولي رد كردم چون مي دونستم هدفم بعد از ليسانس، ادامه تحصيله و نمي خوام به طور موقت برا شركتا كار كنم و بهشون تعهد بدم در حالي كه قراره ولشون كنم برا ادامه تحصيل. و توضيح دادم كه هر روز مي رم دانشگاه تا كاراي تحقيقاتي كنم و سعي دارم مقاله بدم. آخر هفته ها هم تو يه گروهي ساز مي زنم.
    بعد گفت فك مي كني چرا رد شدي؟
    من برا اينكه نگم همكارتون تو آنكارا خيلي بي انصاف بود، يه ايراد ديگه كه پيدا كرده بودم رو توضيح دادم. اينكه تو اي ٢٠ قبلي مبلغ رو جلوي فاندهاي شخصي دانشجو نوشته بود در حالي كه من داشتم درباره ي حمايت مالي مادرم توضيح مي دادم و تناقض داشته حرفام و اين هم ايراد منشي دانشگاه بوده كه فاند رو از طرف خانواده نزده. و گفتم اصلا اين دفعه از طرف پدرم نامه ي بانكي آوردم (كه مسئله ي خانه دار بودن مادرم كه تو آنكارا مطرح شد هم ديگه ايجاد نشه)
    شغل پدرم رو پرسيد كه من گفتم معاون بازرگاني تو يه شركت خصوصي (ديگه نه اسم شركت رو پرسيد نه كالايي كه مي خرن رو كه من يه مقدار نگران بودم چون تجهيزات معدنيه)
    گفت مي خواي بعد از تحصيل چي كار كني؟ منم گفتم كار خودمو مي خوام تو ايران راه بندازم و شركت تاسيس كنم رو زمينه ي كاريم.
    بعد گفت دوستايي داري كه رفته باشن از ايران؟ گفتم آره و دوستايي هم دارم كه نمي خوان برن. گفت اونايي كه رفتن چرا مي رن؟ گفتم چون كيفيت آموزش اونجا بهتره.
    بعد گفت تحريما چه تاثيري داشته؟ منم گفتم خيلي رو موضوع رفتن دخيل نبوده و عمده ي مشكل اقتصاديه و اينكه مردم دوران سختي رو از نظر اقتصادي دارن مي گذرونن.
    بعدم برگه ي زردو داد و گفت ما حواسمون به ددلاينا هست. منم گفتم مرسي كه به حرفام گوش دادين كه تاكيد كنم اون دفعه شنيده نشدم.
    من دفعه ي قبل هم فرم دي اس رو مختصر پركرده بودم هم جواباي كوتاه مي دادم به آفيسر. به نظرم اگه رزومتون مشكلي نداره و مي دونين كه سوتي نمي دين كلا زياد حرف بزنين، يه جور حس صميمي تري ايجاد مي شه وقتي ببينه دارين تا ريزترين جزيياتو بهش مي گين و اعتمادش جلب مي شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط member_007 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مصاحبه ي من ١٩ نوامبر بود. مستر مكانيك بدون فاند با يك بار سابقه ي ريجكت از آنكارا (همون آقاي تپل بداخلاق)
    اين دفعه آفيسر خانم خيلي مهربون بود با موهاي تيره. در كل مصاحبه من طوري رفتار مي كردم كه انگار احساس ناامني مي كنم از اينكه يه وقت مثل اون دفعه بدون وارد شدن به جزييات هدف و مسايل آكادميك بخوان ردم كنن. و خانومه از تند حرف زدنم متوجه شد و گفت اون دفعرو فراموش كن كلا (خيلي آرامش مي داد واقعا)
    سوالاش: چرا دوباره اقدام كردي؟ كه من از اهدافم و اينكه مصرم ادامه تحصيل بدم گفتم و اونقد طولاني داشتم توضيح مي دادم كه خودش سر تكون داد كه بسه.
    بعد پرسيد چي كار مي كني تو ايران؟ من تو دي اس هم توضيح داده بودم كه پيشنهاد كاري داشتم ولي رد كردم چون مي دونستم هدفم بعد از ليسانس، ادامه تحصيله و نمي خوام به طور موقت برا شركتا كار كنم و بهشون تعهد بدم در حالي كه قراره ولشون كنم برا ادامه تحصيل. و توضيح دادم كه هر روز مي رم دانشگاه تا كاراي تحقيقاتي كنم و سعي دارم مقاله بدم. آخر هفته ها هم تو يه گروهي ساز مي زنم.
    بعد گفت فك مي كني چرا رد شدي؟
    من برا اينكه نگم همكارتون تو آنكارا خيلي بي انصاف بود، يه ايراد ديگه كه پيدا كرده بودم رو توضيح دادم. اينكه تو اي ٢٠ قبلي مبلغ رو جلوي فاندهاي شخصي دانشجو نوشته بود در حالي كه من داشتم درباره ي حمايت مالي مادرم توضيح مي دادم و تناقض داشته حرفام و اين هم ايراد منشي دانشگاه بوده كه فاند رو از طرف خانواده نزده. و گفتم اصلا اين دفعه از طرف پدرم نامه ي بانكي آوردم (كه مسئله ي خانه دار بودن مادرم كه تو آنكارا مطرح شد هم ديگه ايجاد نشه)
    شغل پدرم رو پرسيد كه من گفتم معاون بازرگاني تو يه شركت خصوصي (ديگه نه اسم شركت رو پرسيد نه كالايي كه مي خرن رو كه من يه مقدار نگران بودم چون تجهيزات معدنيه)
    گفت مي خواي بعد از تحصيل چي كار كني؟ منم گفتم كار خودمو مي خوام تو ايران راه بندازم و شركت تاسيس كنم رو زمينه ي كاريم.
    بعد گفت دوستايي داري كه رفته باشن از ايران؟ گفتم آره و دوستايي هم دارم كه نمي خوان برن. گفت اونايي كه رفتن چرا مي رن؟ گفتم چون كيفيت آموزش اونجا بهتره.
    بعد گفت تحريما چه تاثيري داشته؟ منم گفتم خيلي رو موضوع رفتن دخيل نبوده و عمده ي مشكل اقتصاديه و اينكه مردم دوران سختي رو از نظر اقتصادي دارن مي گذرونن.
    بعدم برگه ي زردو داد و گفت ما حواسمون به ددلاينا هست. منم گفتم مرسي كه به حرفام گوش دادين كه تاكيد كنم اون دفعه شنيده نشدم.
    من دفعه ي قبل هم فرم دي اس رو مختصر پركرده بودم هم جواباي كوتاه مي دادم به آفيسر. به نظرم اگه رزومتون مشكلي نداره و مي دونين كه سوتي نمي دين كلا زياد حرف بزنين، يه جور حس صميمي تري ايجاد مي شه وقتي ببينه دارين تا ريزترين جزيياتو بهش مي گين و اعتمادش جلب مي شه.
    راستي اون وسط زمينه اي كه مي خواستم اونجا روش كار كنم رو هم پرسيد كه من نامه ي منشي دانشگاه مبني بر حساس نبودن تحقيقات و ريسرچ پلني كه خودم نوشته بودم رو دادم و اوكي بود. (كسايي كه هنوز مثل من استاد ندارن نگران نباشن)

Junior Member

راستي اون وسط زمينه اي كه مي خواستم اونجا روش كار كنم رو هم پرسيد كه من نامه ي منشي دانشگاه مبني بر حساس نبودن تحقيقات و ريسرچ پلني كه خودم نوشته بودم رو دادم و اوكي بود. (كسايي كه هنوز مثل من استاد ندارن نگران نباشن)
    سلام ریسرچ پلن برای مستر هم .واجبه . چطور نوشته میشه . من شنیده بودم دکتر ا لازم داره . میشه راهنمایی کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط monaejam نمایش پست ها
    سلام ریسرچ پلن برای مستر هم .واجبه . چطور نوشته میشه . من شنیده بودم دکتر ا لازم داره . میشه راهنمایی کنید .
    من برا محكم كاري داشتم وگرنه اون نخواست، فقط پرسيد رو چي مي خواي كار كني. منم چيزي كه داشتم زمينه ي مورد علاقم با يه توضيح كوتاه بود كه خودم نوشته بودم. ولي تو يه برگه ي ديگه از منشي دانشگاه نامه داشتم كه مي گفت من به تكنولوژي هاي حساس دسترسي نخواهم داشت و اينكه استادي برام هنوز مشخص نشده. اين نامه با امضاي منشي و تو سربرگ دانشگاه بود.

Junior Member

...
    منم تجربه ای که داشتم همینجوری بود. مشکل حساسی نداشتم، حواسم هم جمع بود، اطلاعات زیاد دادم و نظر طرف رو هم به نظر جلب کردم.

Junior Member

سلام یه سوال دارم.

من برای 17 دسامبر وقت سفارت دبی گرفتم. خودم f1 و همسرم f2.

سربازی وثیقه، فول فاند، رشته ی مهندسی برق کار غیر حساس. به نظرتون برای ترم بهار می رسه ویزام؟

ضمن اینکه متاسفانه 9 نوامبر از ارمنستان با 214 ب ریجکت شدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)