صفحه 1 از 117 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

پیش فرض دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

دوستان و همراهان گرامی،

لطفاً از این موضوع برای بیان تجربیات خود در روز مصاحبه در سفارت ایالات متحده در دبی در سال ۲۰۱۵ استفاده کنید.

برای مشاهده تجربیات مصاحبه متقاضیان روادید در سفارت ایالات متحده در دبی در سال ٢٠١٤، به
    این موضوعمراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام دوستان من اکتبر 2014 مصاحبه داشتم. با خانم مو خرمایی مصاحبه داشتم. فقط رسید معافیت سربازی میخواست حتما با خودتون ببرین. به من گفت همه جیز خوبه و 6 هفته طول میکشه و دقیقا سر 6 هفته من ایمیل سفارتو گرفتم. فقط میخواستم این تجربمو بذارم تا بقیه دوستان که میخونن امیدوار باشن چون من خودم تو مدت کلیرنس خیلی اینجا میومدم و ناامید بودم که این خانم به همه الکی قول میده اما برای من که راست بود. امیدوارم همگی موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering,ISU

با سلام خدمت دوستان،

من در تاریخ 16 دسامبر مصاحبه داشتم با اقای مو بور عینکی لاغر و خوشتیپ (!)
    از توضیح موارد معمول میگذرم چون سایر دوستان تا به حال به تفصیل توضیح دادند.
    این رو بگم که اون روز سیستم سفارت 4 ساعت خراب شد و ما همه علاف نشسته بودیم توی سالن و در نهایت بهمون اعلام کردند که مثل اینکه سیستم وصل نمیشه امروز و میتونید یک برگه از ما بگیرید و پس فردا برای مصاحبه بیایید ( که خیلی ها رفتن) و یا اینکه اینجا بمونید شاید سیستم وصل بشه( نیم ساعت از ساعت کاری سفارت باقی مونده بود). من موندم و 5 دقیقه بعد از اینکه خیلیها سالن رو ترک کردن بعد 4 ساعت سیستم وصل شد )
    خلاصه، نوبت من که شد خیلی سوالی ازم نپرسید آفسیر.
    1- کدوم دانشگاه داری میری؟
    2- چرا رشته عمران رو انتخاب کردی؟
    3- رو چه زمینه ای می خوای اونجا کار کنی؟

و بعد گفت از نظر من تو مشکلی نداری و مدارک کامله ولی باید بیشتر بررسی کنیم و برگه زرد رو داد به من. وقتی داشتم از گیت فاصله می گرفتم دوباره صدام کرد و گفت راستی سربازی رفتی؟ کدوم قسمت بودی؟ درجه ات چی بود؟ (کارتم رو هم دید) و بعدش دوباره گفت که باید برای بررسی بیشتر صبر کنی.

من امروز ایمیل کلیر شدنم اومد. تاریخ آی 20 هم فردا یعنی 5 ژانویه هستش.
    رشته: دکترای عمران- فول فاند - پسر - مجرد

امیدوارم به دوستان دیگه این موارد کمک کنه همون طور که نوشته های سایر دوستان به من تا اینجا خیلی کمک کرد.
    ایشالا روزی برسه که گرفتن ویزای آمریکا برامون تا این حد پر دردسر نباشه.

پی نوشت: داخل سالنی که منتظر می مونید برای خوندن اسمتون یک جایی هست که می تونید موارد خوراکی بخرید. چون خیلی از مواردی که همراهتون هست رو دم در اول سفارت ازتون می گیرن و شاید نتونید بعضی خوراکی هارو مثل آبمیوه و اینارو ببرید تو! نگران نشید چون تو یه چیزی پیدا میشه که چند ساعتی گشنگی رو کنترل کنه )

پی نوشت 2: اینکه میگم یک تجربه شخصی هستش و می تونید رعایت نکنید. ولی اینکه بعضی دوستان میگن توی سالن خیلی حواستون به در و دیوار باشه و مثل یک آدم خشک یک جا بشینید تا نوبتتون بشه خیلی روی نتیجه ویزاتون تاثیر نداره چون اون روز چند نفر بودیم که کلی توی اون 4 ساعت علافی با هم گفتیم و خندیدیم و هیچ اتفاقی هم برامون نیفتاد! پس بیشتر از حاشیه ها به نظرم به اصل قضیه که مصاحبه اتون هستش تمرکز کنید و بدونید به خاطر یک خنده بلند کردن کسی شما رو رد نمی کنه، اینکه استرس نگیرید خیلی مهمه. روزی که من سفارت بودم یه آقایی از استرس زیاد جواب یک سوال رو اشتباه داد به آفیسر و همونجا بهش برگه سفید دادن!! (سوال نمی دونم چی بود) بنابراین مواظب باشید استرس این بلاها رو سر شما نیاره.

موفق باشید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_man نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان،

من در تاریخ 16 دسامبر مصاحبه داشتم با اقای مو بور عینکی لاغر و خوشتیپ (!)
    از توضیح موارد معمول میگذرم چون سایر دوستان تا به حال به تفصیل توضیح دادند.
    این رو بگم که اون روز سیستم سفارت 4 ساعت خراب شد و ما همه علاف نشسته بودیم توی سالن و در نهایت بهمون اعلام کردند که مثل اینکه سیستم وصل نمیشه امروز و میتونید یک برگه از ما بگیرید و پس فردا برای مصاحبه بیایید ( که خیلی ها رفتن) و یا اینکه اینجا بمونید شاید سیستم وصل بشه( نیم ساعت از ساعت کاری سفارت باقی مونده بود). من موندم و 5 دقیقه بعد از اینکه خیلیها سالن رو ترک کردن بعد 4 ساعت سیستم وصل شد )
    خلاصه، نوبت من که شد خیلی سوالی ازم نپرسید آفسیر.
    1- کدوم دانشگاه داری میری؟
    2- چرا رشته عمران رو انتخاب کردی؟
    3- رو چه زمینه ای می خوای اونجا کار کنی؟

و بعد گفت از نظر من تو مشکلی نداری و مدارک کامله ولی باید بیشتر بررسی کنیم و برگه زرد رو داد به من. وقتی داشتم از گیت فاصله می گرفتم دوباره صدام کرد و گفت راستی سربازی رفتی؟ کدوم قسمت بودی؟ درجه ات چی بود؟ (کارتم رو هم دید) و بعدش دوباره گفت که باید برای بررسی بیشتر صبر کنی.

من امروز ایمیل کلیر شدنم اومد. تاریخ آی 20 هم فردا یعنی 5 ژانویه هستش.
    رشته: دکترای عمران- فول فاند - پسر - مجرد

امیدوارم به دوستان دیگه این موارد کمک کنه همون طور که نوشته های سایر دوستان به من تا اینجا خیلی کمک کرد.
    ایشالا روزی برسه که گرفتن ویزای آمریکا برامون تا این حد پر دردسر نباشه.

پی نوشت: داخل سالنی که منتظر می مونید برای خوندن اسمتون یک جایی هست که می تونید موارد خوراکی بخرید. چون خیلی از مواردی که همراهتون هست رو دم در اول سفارت ازتون می گیرن و شاید نتونید بعضی خوراکی هارو مثل آبمیوه و اینارو ببرید تو! نگران نشید چون تو یه چیزی پیدا میشه که چند ساعتی گشنگی رو کنترل کنه )

پی نوشت 2: اینکه میگم یک تجربه شخصی هستش و می تونید رعایت نکنید. ولی اینکه بعضی دوستان میگن توی سالن خیلی حواستون به در و دیوار باشه و مثل یک آدم خشک یک جا بشینید تا نوبتتون بشه خیلی روی نتیجه ویزاتون تاثیر نداره چون اون روز چند نفر بودیم که کلی توی اون 4 ساعت علافی با هم گفتیم و خندیدیم و هیچ اتفاقی هم برامون نیفتاد! پس بیشتر از حاشیه ها به نظرم به اصل قضیه که مصاحبه اتون هستش تمرکز کنید و بدونید به خاطر یک خنده بلند کردن کسی شما رو رد نمی کنه، اینکه استرس نگیرید خیلی مهمه. روزی که من سفارت بودم یه آقایی از استرس زیاد جواب یک سوال رو اشتباه داد به آفیسر و همونجا بهش برگه سفید دادن!! (سوال نمی دونم چی بود) بنابراین مواظب باشید استرس این بلاها رو سر شما نیاره.

موفق باشید!
    سلام و تبریک
    ممنون میشم بیشتر توضیح بدید... مثل سربازی و ...

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering,ISU

سلام،

اطلاعات سربازی و کامل موارد رو توی جدول پر کردم و دوستان می تونن از اونجا بخونن.
    سربازی ارتش بودم، فوق لیسانس. درجه ام هم ستوان 2.

Junior Member

سلام دوستان
    به نظر من رد شدن تو روز مصاحبه تا هشتصد در صد به تصميمي كه قبل از مصاحبه در مورد مون گرفتن بستگي داره كه اين تصميم بر أساس مشخصات و فرم دي اس ١٦٠ گرفته ميشه و تا بيست در صد به اشتباهات ما در مصاحبه مربوط ميشه.
    من روز مصاحبه چون سوال افسره رو درست نفهميدم جواب اشتباه دادم خنديد و به فارسي سؤالا رو تكرار كرد . ازم پرسيد مي خواي استخدام بشي من فكر كردم مي پرسه خودت كارفر ما هستي گفتم اره ولي خدا رو شكر علي رغم اينكه همون اقاي سختگير بود كه همه ازش مي ترسيدن ، بهم كمك كرد . كلير هم شدم اما گير يه آژانس افتادم كه قرار بود يك روز پاسم رو تحويل امپست بده فعلا بعد ده روز معلوم نيست پاسم رو برده سفارت يا نه . دفتر تهران شؤن ميگه ما پاس. رو فرستاديم به امپست ولي دفتر دوبي ميگه ما نگرفتيم كه بديم امپست. همه هم ميگن اون يكي خبر نداره!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍElectrical Eng. , Rutgers, NJ

سلام دوستان

من دانشجوی ریترنینگ هستم و 6 ژانویه مصاحبه داشتم و آفیسر ازم ریسرچ پلن و رزومه خواست که متاسفانه یادم رفته بود ببرم. برای همین برگه زرد رو که بهم داد توش نوشت که اینا رو آپلود کنم تو این سایت: "www.dubainiv.net/vars" ولی وقتی میرم تو سایت جایی نداره که مستقیم آپ کنیم. البته دو تا گزینه هست که نوشته "How do I submit additional information to the U.S. Consulate? " و "I completed my visa interview " ولی متاسفانه تو اینها هم میری امکان اپلود مدارک نیست. میخاستم ببینم کسی میدونه چیکار باید بکنم؟ البته من توی این گزینه ها رفتم و اطلاعات رو هم پرکردم ولی یه اییمل برام اومد که گفته هرچه سریعتر بهت جواب میدیم ولی خب تا الان ندادن!

Junior Member

سلام دوستان از بچه ها کسی بوده برای مستر معماری اقدام کرده باشه ؟ چون لیسانس ما مهندسی محسوب میشه ما هم وارد پروسه کلییرنس میشیم؟کلا دوبی به بچه های معماری چطور ویزا میده؟خصوصا گرایش پایداری

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام دوستان

خواهش می کنم از returning students هم خبر بدهید. کسی از دوستان دیدند که returning student پسر reject بشه اخیرا؟
    مـــــرسی

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من همراه خانواده (همسر و فرزند) روز 11 ژانویه، صبح ساعت 8 وقت داشتم، یک روز قبل با یک تور 5 روزه روی هتل 4 ستاره raintree با پرواز ایران ایر رفتیم دبی(قیمت تور 1570000). صبح روز بعد ساعت 6:45 از هتل خارح شده و حدود 7:10 با تاکسی به محل سفارت رسیدیم (کرایه تاکسی 20 درهم). حدود 20 نفری در صف ساعت 8 بودند. خیلی زود در ساعت 7:15 بعد از چک کردن پاسپورت و رسید وقت سفارت اعلام شد که بریم داخل. داخل که شدیم پس از چک کردن دوباره وقت سفارت توسط یه خانم به سمت محل مصاحبه راهنمایی شدیم. نفراتی که به سالن وارد میشدن به ترتیب توی سه تا صف قرار می گرفتن، ساعت 7:30 که شد به ترتیب نفرات جلوی باجه می رفتن و فرم هاشون چک می شد. من که اصل فرم ds-2019 (مخصوص ویزای J) به دستم نرسیده بود و با پرینت نسخه اسکن شده رفته بودم تو این مرحله کلی استرس کشیدم که مبادا بگه مدارکت ناقصه. این مرحله که به خیر گذشت گفتن باید بریم و شماره بگیریم، این کار رو یکی از کارمندای خانم سفارت که ایرانیم بود انجام می داد. البته به من گفت که شماره لازم ندارم و به اسم صدام می کنن (گویا ویزای J و کسانی که توریستی میرن نیاز به شماره ندارن)، البته قبلش باید انگشت نگاری می شدیم که این کار در یکی از باجه ها انجام می شد. بعد از انگشت نگاری حدود 50 دقیقه معطل شدم که باجه 6 اسممون رو اعلام کرد. کلا 3 تا باجه واسه ایرانیا کار می کرد. چون بعضیا به اسم و بعضیا با شماره اعلام میشدن، یکم ترتیب بهم خورده بود ولی کلان همه چی منظم بود، بگذریم، رفتم جلوی اتاقک شیشه ای، یک آقای جوان قد بلند و بسیار محترم، از همون ابتدا انگلیسی شروع کرد که واسه چی میخوام برم آمریکا، بعد گفت رو چی می خوای کار کنی؟ CV رو خواست و بعدشم RP، بعد پرسید چقدر می خوام بمونم؟ بعد در مورد سربازی پرسید که گفتم معاف بودم، گفت کارت معافیت بده که دادم. بعد از خانمم پرسید که شما چی خوندی؟ (به فارسی) بعد خانمم گفت که مستر برق داره، گفت پس انگلیسی بلدی؟ دوباره کانال عوض کرد انگلیسی و گفت کجا با همسرت آشنا شدی!!! بعد گفت اونجا می خوای چیکار کنی؟ در نهایت بعد از چند ثاتیه تایپ کردن گفت که شما قبول شدید ولی ما باید بررسی بیشتری انجام بدیم و یه برگه زرد با یه کیس نامبر بهم داد.
    رشته مکانیک گرایش ساخت و تولید
    سربازی معاف
    هیئت علمی دانشگاه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)