صفحه 117 از 117 نخستنخست ... 1767107108109110111112113114115116117
نمایش نتایج: از شماره 1,161 تا 1,168 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط n85825 نمایش پست ها
    بابت ریجکت شدنتون متاسفم.
    بنظر بنده آفیسر در ارتباط با نوع پاسخگویی شما به سوال bs قانع نشده و از سمتی هم تاکید شما برای رفتن به اون دانشگاه صرفا قویتر کردن رزومتون همراه با آینده بهتر برای شغلتون بوده. بنظر من تا جایی که ممکن بود می بایست از دلایل خیلی ساده تر و ترجیحا غیر علمی استفاده میکردید تا بنوعی آفیسر رو قانع کنه. مثلا درباره پولی که سوال کرده میشد بهش گفت خوب هزینه زندگی و دانشگاه برای یکسال هست! جدای ازین مسایل، شما همونطور که خودتونم اشاره کردین کم و بیش توضیحات اضافه دادین در رابطه با یکی دو تا سوالی که ازتون پرسیده که در واقع توی اون لحظه سکوت بهترین چیز بوده که انجام ندادین.
    توی I20 فاند رو میزنه ولی در فرم دی اس چیزی در ارتباط با فاند وارد نمیکنیم.
    دوست عزیز در ارتباط با تغییر توی پرونده و ری اپلای مجدد برای سفارت، تجربه خودم رو بهتون میگم که من (F1) از دبی زمانیکه ریجکت شدم در عرض یک هفته دوباره رفتم ارمنستان و مصاحبه شدم و بعد از بیست روز هم کلییر شدم! اینکه میگن تغییر توی پروندتون، اول باید ببینید مشکل کارتون توی نحوه پاسخگویی بوده یا خیر که اگر نبوده می بایست به پروندتون چیزی اضافه کنید و مجددا اقدام کنید. هرجند این مورد بهیچوجه برای همه کیس ها صادق نیست. بنده به شخصه دو روز همه 5 دقیقه صحبتم با آفیسر رو مرور کردم تا فهمیدم که چه پاسخی باید میدادم توی روز مصاحبه و نداده بودم! بهمین خاطر یک هفته بعد زمانیکه از ارمنستان اقدام کردم نه دلیل ریجکتیم رو پرسید و نه پرسید چه تغییری توی پروندت ایجاد کردی که حالا دوباره اومدی!! بنابراین ممکن هست اون تغییر جزیی توی پروندتون اثر بذاره ولی این حالت هم وجود داره که دوباره مدارکتون رو نگاه نکنن و دوباره بخاطر نوع پاسخگوییتون ریجکت بشید. شک نکنید که پاسخگویی خودتون عامل ریجکتتون بوده.
    اگر J1/J2 برید براتون بهتره چون سریعتر کار راه میفته که بازم برای همه اینحالت صادق نیس، در این باره دوستان دیگه شاید بهتر بتونن کمک کنن.
    والا دوستان دیگه از ارمنستان زیاد خیری ندیدن، دبی هم کم اذیت نمیکنه مردم رو (!) ولی مثلا باز خود بنده، روز مصاحبه ارمنستان، یک J1 با فاند شخصی راحت بعد از 30 روز کلییر شد. همه چیز بخودتون و نوع بیانتون برمیگرده.
    موفق باشید.
    خیلی ممنون از پاسختان... میشه از شما بپرسم فاند داشتین یا نه... من احساس میکنم شاید شاید روند به سمت گیر بیشتر به نان فاندد ها هست و البته گفتیم شاید دو تا J1 گرفتن qualification ما رو بیشتر نشون بده...یعنی به نظر شما من نباید بگم این استاد رو از قبل میشناسم.. بیشتر روی research interest مشابه مون باید مانوور میدادم... ذوستی به من گفت با ریجکت از انکارا ارمنستان خوب نیست و خودم هم بین دبی و ارمنستان موندم....توی ds160 میپرسه که چه کسی هزینه هات رو میده.... من به نظرم با توجه یه ds2019 نان فاندد باز هم نمیتونم این گزینه رو تغییر بدم....
    شما فکر میکنین علت ریجکت اولتون چی بوده؟ من باید در جواب این که این همه پول میخوای خرج کنی که چی ؟ چه جوابی مناسب بود میدادم؟ درسته خودم هم کمی شل گفتم چون شوکه شدم از سوالش.... ولی فکر نمیکردم این قدر سریع ریجکت کنه.... یعنی واقعا هیچ تصمیمی از قبل گرفته نشده؟ اقدام مجدد از دبی با همین پرونده صلاح هست؟

Junior Member

سلام دوست عزیز
    خیلی متاسفم که ریجکت شدید. می دونم تو این سرمای آنکارا چقدر براتون سخت بوده. دقیقا من وضعیت شما رو یکماه پیش تجربه کردم با همین خانم. بنظر من این خانم بیشتر از روی روانشناسی تصمیم می گیره تا صرف مدارک. تیر خلاص رو این جمله شما زده
    گفت تو قراره 37 هزار دلار خرج کنی که چی بشه؟ من گفتم خوب برای رزومه ام خوبه و اینده شغلی ) این یه جواب خیلی کلی هست. باید دلیل محکمه پسندتری میدادی.باید برای این خانم خیلی علمی تر و جزئی تر پاسخ میدادی.مثلا می گفتی وقتی برگردی قراره با این دانشی که یاد گرفتی چه کار کنی و برنامه هاتو بگی.شاید به یه افسر دیگه اونم قبل از این سختگیریهای سیاسی اگه اینو می گفتی قبول می کرد ولی این خانم سیستمش فرق می کنه. به نظر من ایروان و دبی خیلی فرقی نمی کنه. ولی توصیه می کنم حتما یه تغییری بده و بعد دوباره اقدام کن.اگه هیچ تغییری ندی احتمال ریجکتی دوم تون زیاده.
    توصیه میکنم اینبار فاند بگیر . این خیلی تغییر مثبتیه.
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط farnamfar نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختان... میشه از شما بپرسم فاند داشتین یا نه... من احساس میکنم شاید شاید روند به سمت گیر بیشتر به نان فاندد ها هست و البته گفتیم شاید دو تا J1 گرفتن qualification ما رو بیشتر نشون بده...یعنی به نظر شما من نباید بگم این استاد رو از قبل میشناسم.. بیشتر روی research interest مشابه مون باید مانوور میدادم... ذوستی به من گفت با ریجکت از انکارا ارمنستان خوب نیست و خودم هم بین دبی و ارمنستان موندم....توی ds160 میپرسه که چه کسی هزینه هات رو میده.... من به نظرم با توجه یه ds2019 نان فاندد باز هم نمیتونم این گزینه رو تغییر بدم....
    شما فکر میکنین علت ریجکت اولتون چی بوده؟ من باید در جواب این که این همه پول میخوای خرج کنی که چی ؟ چه جوابی مناسب بود میدادم؟ درسته خودم هم کمی شل گفتم چون شوکه شدم از سوالش.... ولی فکر نمیکردم این قدر سریع ریجکت کنه.... یعنی واقعا هیچ تصمیمی از قبل گرفته نشده؟ اقدام مجدد از دبی با همین پرونده صلاح هست؟
    ببخشید که من وسط بحثتون میام فقط خواستم یه نکته رو یاد آوری کنم که قبل از شما 1-2 ماه پیش یه دوست دیگه هم که برای J1 میرفت و هزینه هاش رو خودش قرار بود بده با همین آفیسر مصاحبه داشت و این آفیسر دقیقا همین سوال رو ازش پرسیده بود و به همین دلیل که براش روشن نبود چرا یه نفر باید اینهمه خرج یه فرصت یکسال کنه ریجکتش کرده بود. من واقعا نمیدونم چی باید جواب داده بشه تا ایشون بپذیرن و اینکه تا حالا نشنیدم آفیسر دیگه ی این سوال رو بپرسه.

Junior Member

سلام دوستان اگر ویزامون روز مصاحبه approve بشه تا چند ماه برای پیکاپ وقت داریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Faeghe89 نمایش پست ها
    خاستم به توصیه یکی از دوستان عزیزی که توی این فروم پیدا کردم، از جزئیات کیسم بیشتر توضیح بدم تا بقیه دوستان که این روزا وقت مصاحبه دارن بتونن از تجربیات من استفاده کنن و مثه من به مشکل برنخورن. پرونده من مشکلات اساسی که داشت و بعد کلی بررسی بهشون رسیدم شامل موارد زیر:&lt;br&gt;<br>
    1.فقط برای یک دانشگاه اپلای کرده بودم&lt;br&gt;<br>
    2. همون دانشگاه خاهرم دکتری فول فانده&lt;br&gt;<br>
    3. زمینه کاریم با رشته پذیرشم ارتباطی نداشت&lt;br&gt;<br>
    4. (این یکی رو مطمن نیستم، ولی شاید یک دلیلش تغییر گرایش باشه از لیسانس به مستر)&lt;br&gt;<br>
    5. با توجه به چهار سال سابقه کارم BSی که مبلغ بیشترش به اسم خودم بود هم برام مشکل ساز بود&lt;br&gt;<br>
    امیدوارم مواردی که گفتم مفید بوده باشه...&lt;br&gt;<br>
    موفق باشید همگی
    &lt;br&gt;&amp;nbsp;با <br>
    <br>
    با سلام<br>
    منم 30 نوامبر با همین افیسر (خانم میانسال موبور بد اخلاق) مصاحبه داشتم. من برای B1اقدام کرده بودم و میخاستم برم امتحان usmle رو امریکا بدم. اول ازم پرسید برا چی میری که جواب دادم. بعد بحث رو برد به سمت داداشم که امریکا درس میخونه. چی می خونه، کجا میخونه، چه ویزایی داره و از این حرفا. که منم عین مطالبی که تو ds160 نوشته بودم براش توضیح دادم. بعدش گفت سفر اروپا رفتی که من شینگن داشتم بهش گفتم. بعد گفت زن و بچه داری، گفتم نه. بعد برگشت از فایل پشت سرش برگه سفید رو کشید بیرون داد بهم گفت گه چون برادرت اونجاست نمیتونی توریستی بری. پرسیدم خوب چکار کنم. گفت تحصیلی اقدام کن. منم با خودم گفتم تحصیلی اگه راه داشتم که همون اول اقدام میکردم. خودم رو علاف ویزای توریسیتی نمیکردم. خلاصه با خونسردی مدارک رو که به هیچکدومش، تاکید می کنم هیچکدومش نگاه نکرد رو جمع کردم و اومدم بیرون.<br>
    قبل از من یه زن و شوهر مسن برا دیدن فرزندشون اقدام کرده بودن که خانمه رو درجا ویزا داد، به اقاهه گفت کارت پایان خدمتت نیست، نمیتونم ویزا بدم، اقاهه گفت من زمان اون خدا بیامرز وقت سربازیم بود که معافیت گرفتم. مال پنجاه سال پیشه، حالا کارت از کجا برات بیارم که افیسر بهش گفت از پلیس 10 ایران اقدام کن! بعد از اونا هم یه زن وشوهر جوون با فرزندشون توریستی میخاستن برن که سفر تو پاسپورت هم زیاد داشتن، اونا هم ریجکت شدن.
    نکته جالب اون روز برام، جو سالن سفارت بود. ما ایرانی ها همه رسمی، اقایون کت شلوار کراوات، خانما شیک و مجلسی اومده بودن. اونجا هم خیلی مودب و ساکت نشسته بودیم تا نوبتمون بشه. در عین حال یه خانم و اقای اروپایی با دو تا بچه شون اومده بودن. اقاهه که با شلوارک بود کلن! دو تا بچه هم از همون اول که وارد شدن، یکی از صندلی های چرخ دار سالن رو برداشتن، با هم سواری میگرفتن، از این ور سالن میرفتن اون ور با جیغ و داد. نه از مامورین سفارت چیزی بهشون میگفت والدینشون، یه صحنه هم که باباشون بردشون دسشتویی، وقتی اومدن بیرون معلوم نبود سر چی دعواشون شده بود و شروع کردن به کتک کاری. یکی دیگه از عربا با یکی از این تی شرت های ورزشی که پشتش نوشته رونالدو شماره 7، اومده بود. از اینا کا ما وقتی تو کوچه فوتبال بازی می کردیم تنمون میکردیم.
    یکی دیگه از اینا هم که نیم شاعتی فک کنم پای باجه داشت با افیسر حرف میزد و چونه اش حسابی گرم شده بود. فک کنم دیگه داشت درد دل میکرد. یه پاشو هم بلند کرده بود و به زانوی اون یکی پاش تکیه داده بود، عین لک لک ها. همه شوم هم تند و تند برگه صورتی درجا ویزا!!
    قبلن از دیگران تعریف چنین جوی رو شنیده بودم اما فک میکردم بزرگنمایی میکنن تا اینکه خودم رفتم و دیدم. در کل تجربه جالی بود برام!
    ویرایش توسط mesefo : January 2nd, 2016 در ساعت 11:07 AM

Junior Member

سلام دوستان
    فاصله افتادن بین تحصیل یا گپ تحصیلی در مصاحبه منظور از زمانیه که آخرین مدرکو گرفتی تا زمانی که درخواستو به دانشگاه مورد نظر تو امریکا میفرستی؟چون بین کنکور تا لیسانس من متاسفانه 3سال فاصله هست ولی برای ارشد میخوام اقدام کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط q26 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    فاصله افتادن بین تحصیل یا گپ تحصیلی در مصاحبه منظور از زمانیه که آخرین مدرکو گرفتی تا زمانی که درخواستو به دانشگاه مورد نظر تو امریکا میفرستی؟چون بین کنکور تا لیسانس من متاسفانه 3سال فاصله هست ولی برای ارشد میخوام اقدام کنم.
    فرقی نمیکنه هرچی باشه گپ تحصیلیه. اما مطمئنا آخرین گپ تا اقدام برای ویزا براشون مهمتره. شاید ازتون بپرسه. باید بتونید جواب قانع کنه بدید. مثلا اینکه سربازی رقتید و یا اینکه برای قبولی در رشته ی مورد علاقتون ورودتون به دانشگاه رو به تعویق انداختید یا یه همچین چیزایی.
    منم گپ تحصیلی داشتم. برای دکترا میرفتم و 4 سال از ارشدم گذشته بود اما خودمو اماده کرده بودم اگه بپرسه مقاله هایی که تو این مدت نوشتم با گواهی های تدریسم در دانشگاه رو بهشون نشون بدم. اما نپرسید

ApplyAbroad Guardian
    solaleh آواتار ها

دوستان و همراهان گرامی،

با توجه به پایان یافتن سال ۲۰۱۵میلادی، این موضوع بسته می‌شود. لطفاً برای بیان تجربیات مصاحبه خود در سفارت ایالات متحده در دبی در سال
    ۲۰۱۶، به این موضوعمراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،
    تیم مدیریت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)