صفحه 107 از 117 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad695 نمایش پست ها
    منم از همون بانک میخام بگیرم، دوستان که تجربه دارن اگه میشه بگن کدوم بانک و کدوم نوع حساب بهتره؟

اگه لطف کنید منو راهنمایی کنید ممنون میشم، من الان دو تا راه دارم:
    1-پولو بریزم تو یه حساب کوتاه مدت که تاریخ افتتاحش واسه چند سال پیشه، ولی اینجا مشکل اینه که علاوه بر موجودی در حال حاضر میانگین ذکر میشه تو گواهی که عدد خیلی پایینی هست نسبت به موجودی.
    2- باز کردن یه حساب بلند مدت که فقط موجودی را میزنه و میانگین نمیزنه، اینجا مشکل تاریخ افتتاح حساب هستش که تازه میخام باز کنم.
    بنظرتون کدومو انتخاب معقولتره؟
    ممنون
    بانک دی گردش رو نزد... یعنی من گفتم نمیخوام بزنین... اونا هم قبول کردن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farnamfar نمایش پست ها
    بانک دی گردش رو نزد... یعنی من گفتم نمیخوام بزنین... اونا هم قبول کردن.
    دوست عزیز میشه بگید کدوم شعبه؟ اسم نوع حسابی که داشتید چی بود؟

Junior Member

دوستان کسی میدونه هم ریسرچ پلن باید داشت هم دعوت نامه برای دانشجویی؟ دعوت نامه واجبه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farnamfar نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه هم ریسرچ پلن باید داشت هم دعوت نامه برای دانشجویی؟ دعوت نامه واجبه؟
    دوست گرامی دقیقا بفرمایید منظورتون از دعوت نامه چیه؟ اگر منظورتون فرصت مطالعاتیه یا همون j هست که بله باید موافقت نامه استاد میزبان را داشته باشید

اما اگر برای ویزای F1 اقدام میکنید، باید حتما برگه I-20 را داشته باشید. در ضمن اگر در کنار این برگه، نامه پذیرش و فاند جداگانه را هم داشته باشید بهتره. اما مهمترین مدرک برای شما برگه I-20 است. در مورد ریسرچ پلن، معمولا برای دانشجویان دکتری اگر اجباری نباشه اما دست کمی هم از اجبار نداره. چون حتما آفیسر ازتون سوال میکنه که میخواهید برای دکترا چه کار کنید؟ روی چه پروژه ای کار میکنید؟. خب در اینجا اگر فاندتون RA باشه، حتما باید ریسرچ پلن را ارائه بدین، اگر فاندتون TA باشه، باید به آفیسر بگید که من TA هستم و از دپارتمان هم یه نامه بگیرید و ترجیحا رییس دپارتمان یا مسئول مربوطه قید کنه که شما به تکنولوژی های خطرناک دسترسی ندارید. چون هدف آفیسر از ریسرچ پلن اینه که به چه تکنولوژی و آزمایشگاه هایی دسترسی دارید و اینکه فاندتون از کجا تامین میشه

موفق باشید

Junior Member

مرسی، من الان دبی هستم، فردا مصاحبه دارم. فیش حقوقی هم آوردم... فقط خداکنه بشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط cesar2015 نمایش پست ها
    دکتر جان،

اول سوالات افیسر رو بگو که بفهمیم به چی گیر داده،

بعدشم خیلی کار بدی کردی حرف از امتحانات یو اس ام ال ایی زدی! این یعنی من اومدم که بمونم!بگو برگشتم ایران میتونم با این سابقه ی تحقیق در سی ویم مثلا نوروسرجری بخونم( میدونم این کار احتمالا به نورولوژی نزدیکتره ولی چیکار داری طرف هیچی نمیدونه فقط یه چیز دهن پرکن باید بگی!)

نامه ی پروفسور عزیزمون رو اصلا روش حساب نکن، مگر این که بهت کلیرنس بزنن بعد نامه رو خودش ایمیل کنه به سفارت.

مدارک مالی فقط به حد کفایت، مثلا 40،000 دلار برای 2سال اونم توی حساب خودت بهتره، شما بعنوان یه پزشک باید انقدر تابحال درآورده باشی، به پدرت کاری ندارن...

سابقه کارت اوکی هست، منتها اگه نامه اشتغال یا گواهی بیاری از فیش حقوقی بهتره، بهرحال طبیعیش اینه که شما تمام مدت بعد درست کار کرده باشی، اونجا ازتون میپرسن اینجا دولتی بوده که راستشو بگو، اینا باعث ریجکتی نمیشه باعث کلیرنس میشه که پزشکا بخاطر طرح و انترنی بهرحال شامل حالشون میشه.

نکته آخر و مهمتر: خاکی باش! سعی نکن خودتو خیلی بزرگ جلوه بدی که همونو بهش حساسیت دارن! لباس عادی بپوش، پولتو به اندازه نشون بده و یک هدف عادی و زمینی (مثل تخصص یا افزایش درآمد) برای کارت بیان کن.

موفق باشی (ضمنا دوبی خوبه، گوش میکنن به آدم، توکل به خدا کن )

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    دوست گرامی دقیقا بفرمایید منظورتون از دعوت نامه چیه؟ اگر منظورتون فرصت مطالعاتیه یا همون j هست که بله باید موافقت نامه استاد میزبان را داشته باشید

اما اگر برای ویزای F1 اقدام میکنید، باید حتما برگه I-20 را داشته باشید. در ضمن اگر در کنار این برگه، نامه پذیرش و فاند جداگانه را هم داشته باشید بهتره. اما مهمترین مدرک برای شما برگه I-20 است. در مورد ریسرچ پلن، معمولا برای دانشجویان دکتری اگر اجباری نباشه اما دست کمی هم از اجبار نداره. چون حتما آفیسر ازتون سوال میکنه که میخواهید برای دکترا چه کار کنید؟ روی چه پروژه ای کار میکنید؟. خب در اینجا اگر فاندتون RA باشه، حتما باید ریسرچ پلن را ارائه بدین، اگر فاندتون TA باشه، باید به آفیسر بگید که من TA هستم و از دپارتمان هم یه نامه بگیرید و ترجیحا رییس دپارتمان یا مسئول مربوطه قید کنه که شما به تکنولوژی های خطرناک دسترسی ندارید. چون هدف آفیسر از ریسرچ پلن اینه که به چه تکنولوژی و آزمایشگاه هایی دسترسی دارید و اینکه فاندتون از کجا تامین میشه

موفق باشید

خیلی ممنون از توضیح کاملتون. من ویزام J هست و پزشکم. برای ریسرچ دارم میرم. DS 2019 که معادل I 20 F1 هست رو دارم. یه نامه از استاد دارم که میگه I am pleased to invite you..... تو همون نامه گفته من قراره چی کار کنم....به صورت مختصر در حد 2-3 خط. تو بقیه نامه هم از من تعریف کزده!!! خواستم بپرسم الان یه ریسرچ پلن با detail دقیقتر نیاز هست رو سربرگ یا همون بسه؟ ممنون

سلام
    من امروز ساعت 11 صبح مصاحبه شدم. افیسر ازم پرسید اینترنشیپت کجا بوده و من گفتم پرلیت که یهیو اخماش رفت تو هم و گفت اسپل کن و وقتی اسپل کردم یه یه دقیقه ای داشت سرچ میکرد و دیگه چیزی نگفت و بعد چنتا سوال دیگه کرد که توشون مسئله خاصی نبود مثلا اینکه شغل بابات چیه، جندتا بچه این و دورت چند سالستو از این چیزا ولی آخرین سوالی که باز نگرانم کرده اینه که گفت چیزی از مدارک دانشگاهیت داری گفتم ترنز کریپت دارم گفت نه یه چیزی از تزت گفتم نه میخای توضیح بدم که یه لبخند ژکوندی زد گفت بگو ولی دیگه بم نگفت که بفرستو اینا. آهرشم که ریسرچ پلنو سی وی و اس او پی مو گرفت. بعدشم گفت که مشکلی نمیبینم فقط administrative processing داره که بین 2 تا 10 هفته طول میکشه. گفتم به شروع کلاسا میرسم گفت نمیدونم! الات دوتا موضوع نگرانم کرده یکی پرلیت یکی ام اینکه نگفت یه چیزی از تزت بفرست.
    من دکترا عمران پذیرش دارم از یه دانشگاه رنک 31 که تو موضوع کاری من (Pavement) خیلی دانشگاه خوبیه
    به نظرتون وضیعت چطوره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط joulfariba نمایش پست ها
    سلام
    من امروز ساعت 11 صبح مصاحبه شدم. افیسر ازم پرسید اینترنشیپت کجا بوده و من گفتم پرلیت که یهیو اخماش رفت تو هم و گفت اسپل کن و وقتی اسپل کردم یه یه دقیقه ای داشت سرچ میکرد و دیگه چیزی نگفت و بعد چنتا سوال دیگه کرد که توشون مسئله خاصی نبود مثلا اینکه شغل بابات چیه، جندتا بچه این و دورت چند سالستو از این چیزا ولی آخرین سوالی که باز نگرانم کرده اینه که گفت چیزی از مدارک دانشگاهیت داری گفتم ترنز کریپت دارم گفت نه یه چیزی از تزت گفتم نه میخای توضیح بدم که یه لبخند ژکوندی زد گفت بگو ولی دیگه بم نگفت که بفرستو اینا. آهرشم که ریسرچ پلنو سی وی و اس او پی مو گرفت. بعدشم گفت که مشکلی نمیبینم فقط administrative processing داره که بین 2 تا 10 هفته طول میکشه. گفتم به شروع کلاسا میرسم گفت نمیدونم! الات دوتا موضوع نگرانم کرده یکی پرلیت یکی ام اینکه نگفت یه چیزی از تزت بفرست.
    من دکترا عمران پذیرش دارم از یه دانشگاه رنک 31 که تو موضوع کاری من (Pavement) خیلی دانشگاه خوبیه
    به نظرتون وضیعت چطوره؟
    ایشالله میادو میرسی، منم عمرانم (سازه)، واسه دکتری ولی I-20 هنوز صادر نشده، خیلی دارن لمفتش میدن،شما چقدر طول کشیدپست I-20 رسید دستت؟ من 1 دسامبر وقت دارم. اگه دوست داشتی از وضعیت خودت بیشتر بگو شاید به منم کمک کرد. سربازی؟کسری؟فاند؟
    ممنون از راهنماییتون پیشاپیش

Junior Member

دوستان ببخشید این سوالو اینجا میپرسم چون تاپیک مربوطه کسی سوالمو جواب نداد و مقداری عجله دارم:
    کسی از مدارکی که توی سایت دبی هست اطلاعی داره، مدارکش شامل ایناست:

1. Resume/CV in Microsoft word format (Please include complete educational history, current/previous employment history, specialized training and skills list, and list of publications)
    2. Thesis description
    3. Research plan
    4. Statement of purpose
    5. Copies of all educational certificate and diplomas
    6. List of faculty members that will support the project.

خاستم بدونم شماره 2 و 3 چه تفاوتی باهم دارن؟؟
    ممنووووووووووووووووون

من و همسرم امروز وقت مصاحبه داشتیم...خیلی شلوغ بود و ایرانیا کم بودن
    کلن 3 4 دقیقه طول کشید و هر دو اف1 بودیم
    از من ریسرچ پلن و اس او پی و سی وی خواست و چیز دیگه ای نگفت
    از همسرم راجع به سربازی نخبگانش پرسید و یکم گیر داد که ما نامه ای از شرکت مربوطه مبنی بر غیر دولتی و غیر وابسته بودن به دولت و س داشتیم که دادیم و گفت از کجا میشناسی شرکتو که گفت شرکت استادمه و قبل از من خیلیا اونجا بودن و درکل راجع به نخبگان میدونست ولی فکر میکرد همه پروژه هاش برای دولت یا .... هست
    درکل استرس نداشته باشید ....ما وارد کلیرنس شدیم و گفت بین 2 تا 10 هفته نتیجش میاد و احتمالا میگیریم
    برای توریستی ایرانیا بنظرم کمی حساسیت زیاد بود
    من برای مکانیک با فاند بودم و همسرم بدون فاند که ازش bs خواست و گفت از کجا اوردی که گفت خانوادم دادن بعد گفت شغلشون چیه ....
    همین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)