صفحه 115 از 117 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

دوستان من ریترنینگ استیودنت هستم. قصد داشتم هفته دیگه به ایران سفر کنم. کمتر از یک هفته دیگه وقت سفارت از دوبی‌ دارم. با این قانونی‌ که کاخ سفید تصویب کرده اصلا نمیدونم خروج از آمریکا و رفتن دوباره به سفارت توصیه می‌شه یا خیر!

Junior Member

سلام دوستان عزیز اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه واقعا ممنون میشم من دانشجوی دکترا هستم و برای فرصت مطالعاتی اقذام کرده بودم 12 نوامبر دبی با اون خانم جوونه وقت داشتم که ریجکت شدم با این بند214. اما من خودم فکر میکنم خودم خوب کاربرد رشته ام رو هم توضیح ندادم البته من ریاضی ام اصلا کارمم حساس نیست نمیدونم شایدم ربظی نداشت خلاصه من دوباره 4 ذسامبر رفتم ارمنستان و باز با همین بند ریجکت شدم و جالب اینجاست که دقیقا دو سه ماه پیش ذو تا از هم دانشگاهی هام به راحتی از ارمنستان ویزا گرفتن و فرصت مطالعاتی رفتن من واقعا نمیدونم کجای کارم میلنگه من فاند وزارت علوم رو دارم که البته گفته $8000 میذم و تو دی اس 2019 من نوشته که 9000 خرج 6 ماهه و بقیه اش یه عهذه خوذمه 100 میلیون هم تمکن مالی برده بودم و جاب افر هم از یه رییس ذانشگاه داشتم که بعذش هیات علمی اونجا شم به علاوه مذارکم هم آزاذ نیست هم لیسانس هم فوق دولتی بودم و گرو ان و دانشگاهام هم همه مطرح و خوبن حالا جالب اینجاست که این ذو ذوست هم دانشگاهیم مذارکشون را آزاد کردن بردن و با 30 میلیون تمکن مالی و با نامه فاند وزارت علوم و بدون جاب افر ویزا گرفتن یعنی من که حس میکنم یه پروسه شانسیه چون ارمنستان یه اقایی برای مستر دوم بذون فانذ تونست ویزا بگیره به نظر شما من ذیگه اقدام کنم به فاصله چند وقت و چه تغییری نیاز هست

نقل قول نوشته اصلی توسط sehat نمایش پست ها
    دوستان من ریترنینگ استیودنت هستم. قصد داشتم هفته دیگه به ایران سفر کنم. کمتر از یک هفته دیگه وقت سفارت از دوبی‌ دارم. با این قانونی‌ که کاخ سفید تصویب کرده اصلا نمیدونم خروج از آمریکا و رفتن دوباره به سفارت توصیه می‌شه یا خیر!
    دوست عزیز بیخودی جو ندین
    هنوز قانونی تصویب نشده و اگه هم تصویب بشه برای 38 کشوری که بدون ویزا به امریکا سفر میکنند و یه جورایی شهروندان ان 38 کشور اگه به ایران سوریه سودان و عراق سفر کرده باشند کلیرنس میخورند

سلام بر دوستان گرامی

الان که این پست را میذارم چند ساعتی از ارسال ایمیل we are happy از سفارت دوبی گذشته و دیگه باید یواش یواش به فکر پیکاپ ویزا باشم.
    اما تجربه روز مصاحبه:
    مصاحبه من قرار بود روز 8 دسامبر برگزار بشه که با توجه به اینکه تاریخ I-20 بنده 7 دسامبر بود درخواست expedite دادم و قبول کردند که 19 نوامبر interview داشته باشم. روز مصاحبه حدود 60-70 نفر اومده بودند و تقریبا سالن شلوغ بود ولی خداییش همه ساکت بودند و کسی جرات نداشت صحبت کنه. 3-4 تا باجه برای مصاحبه ایرانی ها وجود داشت و فقط یه باجه غیرایرانی ها مصاحبه میکرد. فکر کنم از بین افرادی که من اونجا دیدم فقط 2-3 تا خانواده خارجی بود که اونها هم کاملا یه گوشه نشسته بودند و کاری با بقیه نداشتند. بگذریم...
    مصاحبه من حدود 10 دقیقه طول کشید و خیلی جالبه که قبل از من سه نفر به اون باجه رفته بودند و هر سه نفر هم ریجکت شدند. وقتی اسم من را خوند خیلی ترسیدم و گفتم احتمالا من هم ریجکت میشم.
    اما سوالات مصاحبه کاملا روتین بود. چرا آمریکا؟ چرا این دانشگاه؟ سربازی رفتی؟ تو سربازی چه کار میکردی؟ سابقه کار داری؟ برنامه ات برای دکترا چیه؟ بعد از دکترا میخوای چه کار کنی؟ چون رشته ام کشاورزی بود ازم پرسید از کشاورزی در ایالتی که میخوای بری چی میدونی؟ کاملا سوالش فرمالیته بود و آخرین سوالش هم این بود که به نظر شما توافق اتمی چه تاثیری میتونه در روند تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور داشته باشه

نکات جالب این مصاحبه این بود که وقتی از من پرسید تو سربازی چه کار میکردی و من هم گفتم فلان کار، ازم سوال کرد did you conscript? ، من درست متوجه نشدم و گفتم Pardon? اون هم به فارسی کاملا روان و بدون لهجه گفت منظورم اینه وظیفه بودی؟ من هم به فارسی کاملا روان گفتم بله وظیفه بودم

وقتی هم که CV من را دید ازم پرسید رشته لیسانست چیه؟ رشته ارشدت چیه؟ کدوم دانشگاه بودی و ریسرچ اینترست ها را دقیقا تایپ کرد اما اصلا کاری به عنوان مقالاتم نداشت.
    آخر سر هم گفت RP، CV و SOP را بهم بده. هر سه تا را با یه کش به هم بست و یه برگه زرد داد و گفت تو سایت چک کن.

آفیسر من هم یه خانم جوان حدودا 35-36 ساله با موهای قهوه ای و صاف و بینی دراز و قد بلند بود. خیلی هم خشک و اصلا لبخند نزد.

تبریک می گم ....
    می تونم بپرسم, officer باجه چند باهاتون مصاحبه کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_soil نمایش پست ها
    سلام بر دوستان گرامی

الان که این پست را میذارم چند ساعتی از ارسال ایمیل we are happy از سفارت دوبی گذشته و دیگه باید یواش یواش به فکر پیکاپ ویزا باشم.
    اما تجربه روز مصاحبه:
    مصاحبه من قرار بود روز 8 دسامبر برگزار بشه که با توجه به اینکه تاریخ I-20 بنده 7 دسامبر بود درخواست expedite دادم و قبول کردند که 19 نوامبر interview داشته باشم. روز مصاحبه حدود 60-70 نفر اومده بودند و تقریبا سالن شلوغ بود ولی خداییش همه ساکت بودند و کسی جرات نداشت صحبت کنه. 3-4 تا باجه برای مصاحبه ایرانی ها وجود داشت و فقط یه باجه غیرایرانی ها مصاحبه میکرد. فکر کنم از بین افرادی که من اونجا دیدم فقط 2-3 تا خانواده خارجی بود که اونها هم کاملا یه گوشه نشسته بودند و کاری با بقیه نداشتند. بگذریم...
    مصاحبه من حدود 10 دقیقه طول کشید و خیلی جالبه که قبل از من سه نفر به اون باجه رفته بودند و هر سه نفر هم ریجکت شدند. وقتی اسم من را خوند خیلی ترسیدم و گفتم احتمالا من هم ریجکت میشم.
    اما سوالات مصاحبه کاملا روتین بود. چرا آمریکا؟ چرا این دانشگاه؟ سربازی رفتی؟ تو سربازی چه کار میکردی؟ سابقه کار داری؟ برنامه ات برای دکترا چیه؟ بعد از دکترا میخوای چه کار کنی؟ چون رشته ام کشاورزی بود ازم پرسید از کشاورزی در ایالتی که میخوای بری چی میدونی؟ کاملا سوالش فرمالیته بود و آخرین سوالش هم این بود که به نظر شما توافق اتمی چه تاثیری میتونه در روند تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور داشته باشه

نکات جالب این مصاحبه این بود که وقتی از من پرسید تو سربازی چه کار میکردی و من هم گفتم فلان کار، ازم سوال کرد did you conscript? ، من درست متوجه نشدم و گفتم Pardon? اون هم به فارسی کاملا روان و بدون لهجه گفت منظورم اینه وظیفه بودی؟ من هم به فارسی کاملا روان گفتم بله وظیفه بودم

وقتی هم که CV من را دید ازم پرسید رشته لیسانست چیه؟ رشته ارشدت چیه؟ کدوم دانشگاه بودی و ریسرچ اینترست ها را دقیقا تایپ کرد اما اصلا کاری به عنوان مقالاتم نداشت.
    آخر سر هم گفت RP، CV و SOP را بهم بده. هر سه تا را با یه کش به هم بست و یه برگه زرد داد و گفت تو سایت چک کن.

آفیسر من هم یه خانم جوان حدودا 35-36 ساله با موهای قهوه ای و صاف و بینی دراز و قد بلند بود. خیلی هم خشک و اصلا لبخند نزد.

نقل قول نوشته اصلی توسط khodrotakk نمایش پست ها
    تبریک می گم ....
    می تونم بپرسم, officer باجه چند باهاتون مصاحبه کرد؟
    ممنونم باجه 3

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hsni330 نمایش پست ها
    دوست عزیز بیخودی جو ندین
    هنوز قانونی تصویب نشده و اگه هم تصویب بشه برای 38 کشوری که بدون ویزا به امریکا سفر میکنند و یه جورایی شهروندان ان 38 کشور اگه به ایران سوریه سودان و عراق سفر کرده باشند کلیرنس میخورند
    چه قانونی؟؟

Junior Member

سلام دوستان، یه سوال برای مصاحبه داشتم.
    من از طرف یک استاد به عنوان guest speaker دعوت شدم که اسفند یا فرودین برم آمریکا و برای دانشحویانش صحبت کنم. از طرف دیگه برای چند تا دانشگاه هم درخواست پذیرش دادم و اما اونا جوابشون تا اواخر فروردین نمیاد. این استاد به من گفت که برای تسهیل امر ویزا B2 به افسر سفارت بگم که من برای مدت کوتاهی میرم به آمریکا و برمیگردم ایران و دوباره پروسه امر ویزا رو برای ویزای دانشجویی F1 طی خواهم کرد ، پس برای اینکه در آینده هیچ مشکلی برای گرفتن ویزای دانشجویی من ، در صورت گرفتن پذیرش از دانشگاه بوجود نیاد، حتما برمیگردم. استاد به من گفت اینا رو بگم افسر سفارت هم متقاعد میشه که دارم راست میگم. به نظر شما و افرادی که تجربه دارند، همینکارو کنم؟ به نظر من هم هیچکسی اونقدر نادان نیست که بخاطر یه سفر کوتاه یک ماهه ، دوسال تحصیلشو به خطر بیاندازه. اما بنظرشما به افسر سفارت بگم که درخواست پذیرش دادم؟

Junior Member

سلام - آیا نداشتن سابقه در در شرکت مخابراتی باعث ریجکت نشدن شما شد ؟ من هم رشتم برق هست و هم در شرکت مخابراتی خصوصی ( پیمانکاری ) کار میکنم ؟
    ممنون میشم جواب بدین
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_101 نمایش پست ها
    سلام

اینم از تجربه اینجانب.

موقعی که اسممو صدا زدن، دیدم بعله افسر خانم موخرمایی هست.

ازم پرسید،
    چرا آمریکا؟ 2 دلیل.
    چرا دانشگاه یوتا؟ 4 دلیل.
    CV و SOP و RP و I20 و Sevis رو خواست.
    TA بودم، استاد نداشتم، RP رو خودم نوشته بودم، نامه TA بودنم رو بهش دادم، راحت ازم قبول کرد و گیری هم به RPام نداد.
    رشتت چیه؟ برق مخابرات. جدی تر شد، همه CVام رو بررسی کرد.
    تو شرکت مخابراتی کار کردی؟ نه.
    سربازی؟ معاف. کارت؟ بفرما. زیر و روش کرد.
    بعدش میخوای چکار کنی؟ استاد.
    اگه نتونستی استاد بشی، میری توی شرکت مخابراتی کار کنی؟ نه. اگه استاد فلان دانشگاه نشدم، میرم استاد بهمان دانشگاه میشم.
    فامیل داری؟ آره، پسر عموم.
    کجاست؟ تگزاش.
    یک سال فاصله تحصیلی داشتم که اصلا نپرسید توی این یک سال چیکار میکردی.
    برگ زرد رو درآورد، 2 تا 10 هفته طول میکشه و در ضمن سینگل
    برای تمام بر و بچه های مهندسی های خطری دعا می کنم که مولتی گیرتون بیاد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Faeghe89 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 7 دسامبر مصاحبه داشتم، تجربه یکبار ریجگتی از آنکارا رو داشتم (آنکارا به حاطر استرس شدیدی که داشتم نتونستم کلا کیسمو خوب توضیح بدم و ریجکت شدم).
    اونروز من ساعت 8 صبح وقت داشتم. تقریبا اکثر ایرانیایی که دیدم توریستی بودن. متاسفانه دبی اصلا زمانبندی خوبی نداره، سفر انگشت نگاریش بقدری طولانی شده بود که به صورت مارپیچ واستاده بودیم. خلاصه بکذریم، آفیسر ایرانیا باجه 6 بود که بعد 40 دقیقه که بقیه آفیسرها اومده بودن تازه اومد. خانوم مو بوری که موهاش تا روی شونه هاش بود کار مصاحبه رو انجام میداد. برعکس آنکارا که شماره اعلام میکردن، دبی این سیستمش خیلی بد بود، پاسای مارو میگرفتن و بعدش اسمارو صدا میزد. آفیسر پاس هرکسی رو قبل اینکه صدا بکنه برمیداشت و توی سیستمش یه چیزایی چک میکرد (بنظرم راجع به هرکسی قبل اینکه صداش کنه یجورایی تصمیم گرفته بود). اولین نفر یه خانوم مسنی بود که ای کاش اخرین نفر بود، میخاست بره پسرش رو ببینه،خلاصه ریجکتش کرد. خانوم مسن هی چونه زد که من دلم برای بچم تنگ شده و چرا ریجکت و ایناااااااااااا...که آفیسر عصببی شد، در این حد که نگهبانی رو صدا زد که خانوم مسن رو ببرن و کرکره اش رو کشید پایین. بعدش که خانومه رفت و کرکره اش رو کشید بالا، رفت و بعد 10 دیقه اومد. دیگه تا وقتی من اونجا بودم همه رو ریجکت کرد. یه دختر تینیجر نفر دوم بود که فک کنم برای لیسانس میخاست بره، بعدش یک آقا، بعد اون هم یه خانوم و آقا که حتی اونا میگفتن گلی سفر به کشورهای اروپایی داشتن رو ریجکت کرد. فقط یه خانوم تنها بود که اونو نقهمیدم چی شد! من نفر ششم بودم که با من کلا 1 دقیقه مصاحبه کرد.آفیسر خیلی بد اخلاق بود(حالا نمیدونم کلا اخلاقش اینجوری بود یا اون خانوم مسنه باعث شد اینجوری شه) ایندفعه اصلا استرس نداشتم، خیلی رو خودم کار کرده بودم و مسلط بودم. بهم گفت شما کیست تغییری نداشته، گفتم که من ریسرچ پلن از دانشگاه گرفتم (چون سریع پیش نداشتم) و سری پیش بخاطر استرسم نتونستم خوب پرزنت کنم!گفت بهرحال شما ریجکتی!!!!!!!!!!!!گفتم خب پیشنهادتون برای مصاحبه بعدی چیه، گفت باید تغییر اساسی بدی تو پرونده ات.بهمین راحتی و الکی الکی کل برنامه هام بهم ریخت، اصلا فرصت حرف زدن بهم نداد!کلا اونروز روز اون آفیسر نبود. شاید اگه اون خانوم مسن چووووونه نمیزد، خیلیا میتونستن ویزا بگیرن!
    باجه های دیگه که واسه حارجیا بود، هم آفیسرهاش خیلی خوب و خوش برخورد بودن هم از هر ده نفر به نه نفر ویزا میدادن!!!!!!!!!!!!!!!
    حالا من تصمیم گرفتم برای دانشگاه های دیگه آمریکا اپلای کنم و از جای دیگه پذیرش بگیرم. و هم اینکه برای کانادا اپلای کنم.
    امیدوارم که هر کسی که تو اینروزا دبی مصاحبه داره اون خانومه خوش برخوردتر بشه و حتی اگه اون نباشه خیلی بهتره!

موفق باشید
    خاستم به توصیه یکی از دوستان عزیزی که توی این فروم پیدا کردم، از جزئیات کیسم بیشتر توضیح بدم تا بقیه دوستان که این روزا وقت مصاحبه دارن بتونن از تجربیات من استفاده کنن و مثه من به مشکل برنخورن. پرونده من مشکلات اساسی که داشت و بعد کلی بررسی بهشون رسیدم شامل موارد زیر:
    1.فقط برای یک دانشگاه اپلای کرده بودم
    2. همون دانشگاه خاهرم دکتری فول فانده
    3. زمینه کاریم با رشته پذیرشم ارتباطی نداشت
    4. (این یکی رو مطمن نیستم، ولی شاید یک دلیلش تغییر گرایش باشه از لیسانس به مستر)
    5. با توجه به چهار سال سابقه کارم BSی که مبلغ بیشترش به اسم خودم بود هم برام مشکل ساز بود
    امیدوارم مواردی که گفتم مفید بوده باشه...
    موفق باشید همگی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)