صفحه 17 از 117 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط mamaliof نمایش پست ها
    من امروز 29 اپریل وقت داشتم. درجا ریجکت شدم. مصاحبه کنندم یه آقای جدی باجه 7 بودن که گویا از همه بدترن. انگار تو عجله بود و میخاست سریع تمام کنه بره، حتا رو صندلی هم نمینشست.
    تا اونجا که من بودم باجه 3 خانم بسیار خوشبرخورد با 8 نفر توریستی مصاحبه کرد و همه صورتی گرفتن و چند نفرشونم خانواده بودن.
    تو این مدت باجه 7 فقط با یک یا دونفر مصاحبه کرد من دومین نفر دانشجو بودم. از سرنوشت نفر اول خبر ندارم. یه دختر خانم بودن.
    من پذیرشم واسه عمران دانشگاه آستین تگزاس بود. اصلا قبلش اطلاعاتو نمیخونن چون مشخص بود داره اونجا تند تند میخونه.
    سلام.صبحت بخیر. منم انگلیسی جواب دادم. و بعد گفت بنظر میاد میتونینم انگلیسی مصاحبه کنیم پس
    برای چه ویزایی اقدام کردید؟
    چرا امریکا؟
    فرم I20 لطفا.
    اونجا روی چی میخای کار کنی؟
    آیا دوست یا فامیلی در امریکا داری؟
    واسه بعداز تحصیل پلنت چیه؟
    سابقه کارم که داری، تو شرکت ملی نفت، درسته؟
    خیلی خوب انگلیسی صحبت میکنی چطور یاد گرفتی؟
    میشه بمن چند دقیقه وقت بدید؟
    رفت بعداز 5 دقیقه برگشت،
    خیلی متاسفم من نمیتونم با ویزای شما موافقت کنم. به دلیل قوانین کنگره ویزا به کسانی که پس از بازگشت در شرکت وابسته به نفت کار میکنند تعلق نمیگیره! اینم بگم که هیچ مدرکیو از من نخاست و حتا نپرسید که تو ایران چکار میکنی وایا اصلا بریو برگردی کارتو از دست میدی یا خیر!
    ویزا کاملا به سلیقه افیسر بستگی داره چون یکی از دوستان با شرایط کاملا مشابه من و با این تفاوت که اگر من 3 سابقه نفتی دارم ایشون 7 سال سابقه داشتن صورتی گرفتن.
    من واقعا الان موندم که آیا واسه ارمنستان ویا انکارا اقدام کنم یا کلا فراموشش کنم؟ ممنون میشم دوستان همفکری کنن.
    واقعا متاسفم دوست عزیز. کاش قبلش بند ریجکتی های 501 میخوندی و ترجیحا یک سابقه کار دیگه ارائه میدادی. پذیرشت واسه فاله؟ به نظرم این دو ماهو صبر کن تا ژوئن (تیر). اگه توافق نهایی امضا بشه و تحریما رو لغو کنن ایشالا این iran threat reduction act of 2012 هم برداشته میشه و مساله نفت و گاز حل میشه. راستی سربازی کجا بودی و راجع بهش چی پرسید؟

Junior Member

اصلا این قضیه مهم نیست. من F2های زیادی رو اینجوری دیدم. چون خانومت که قرار نیست درس یخونه. اصلا شاید بهتر هم باشه چون نشون میده مثلا میخوای بعدش برگردی و اینا.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sunshine88 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای ویزای F1 و همسرم F2 می خوام از دبی اقدام کنم. انگلیسی خانمم خوب نیست. آیا این نکته منفی محصوب می شه؟ به نظرتون بهتره بگم خانمم انگلیسی بلد نیست و یا دست پا شکسته انگلیسی جواب بده؟

من امروز مصاحبه داشتم. کلیرنس خوردم و نوع ویزا رو گفتن سینگل باجه 3 با یه خانم بود خوش اخلاق بود ولی فکر کنم اون خانمی که اینجا همه ازش تعریف میکنن باجه 6 بود. یه دانشجو هم از باجه 6 برگه صورتی گرفت. باجه 7 و بعدش 5 هم آقایی که مصاحبه میکردن اسمشون جان هست. قدبلند و چهارشونه و خیلی هم براشون مهمه که دانشجو شور و اشتیاق داشته باشه برای دانشگاه رفتن.
    دعا کنید زود کلیر بشم و ویزام مالتی باشه

اول اینکه پرسید کدوم دانشگاه میخوای بری و بعد گفت and what it would be in بعد خسته بود مطمئن نبودم منظورشون رشته اشت یا چیز دیگه! بعد دوباره همین جمله رو تکرار کردن و اینبار جواب دادم.

بعد ازم رزومه خواستن و sop و گفتن چیزی هست میخوای بدی بده ولی من نمیدونم چرا support letter رو ندادم و بعد آخر سر دادم به همراه RP.

نقل قول نوشته اصلی توسط ILU نمایش پست ها
    من امروز مصاحبه داشتم. کلیرنس خوردم و نوع ویزا رو گفتن سینگل باجه 3 با یه خانم بود خوش اخلاق بود ولی فکر کنم اون خانمی که اینجا همه ازش تعریف میکنن باجه 6 بود. یه دانشجو هم از باجه 6 برگه صورتی گرفت. باجه 7 و بعدش 5 هم آقایی که مصاحبه میکردن اسمشون جان هست. قدبلند و چهارشونه و خیلی هم براشون مهمه که دانشجو شور و اشتیاق داشته باشه برای دانشگاه رفتن.
    دعا کنید زود کلیر بشم و ویزام مالتی باشه

اول اینکه پرسید کدوم دانشگاه میخوای بری و بعد گفت and what it would be in بعد خسته بود مطمئن نبودم منظورشون رشته اشت یا چیز دیگه! بعد دوباره همین جمله رو تکرار کردن و اینبار جواب دادم.

بعد ازم رزومه خواستن و sop و گفتن چیزی هست میخوای بدی بده ولی من نمیدونم چرا support letter رو ندادم و بعد آخر سر دادم به همراه RP.
    مرسی. راجع ب سربازی چی پرسید؟ دانشجوها زیاد بودن؟

Junior Member

سلام من یکشنبه مصاحبه داشتم. به نظرم کسایی که ساعت8 وقتشونه، بهتره بین 6 تا 6:15 سفارت باشن تا کارشون زود راه بیفته. من 6:15 سفارت بودم تو صف مصاحبه نفر سوم یا چهارم و تا 9.5 کارم تموم شد. مصاحبه با خانوم مو مشکی بود. همون ابتدا ازم سی وی، اس ا پی و ریسرچ پلن خواست و در نهایت برگه زرد بهم داد. سوالات هم اینا بود
    -تو ایران چه دانشگاهی درس خوندی و کی فارغ التحصیل میشی؟ -چرا این دانشگاه رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردی؟ -چرا آمریکا؟ -بعدش چکار میخوای بکنی؟ -چرا همون ایران ادامه تحصیل ندادی؟ -اونجا میخوای رو چه زمینه ای کار کنی؟ -سابقه کار داری؟ -بنک استیتمنت خواست که گفتم برگه ای تونتی رو نگاه کنه که فاندم کافیه -قبلا خارج از کشور سفر داشتی؟

Junior Member

اگه با چند نفر که دوست هم رشته ای هستیم تویه تاریخ بریم مصاحبه دبی می تونه اثر منفی داشته باشه؟
    در ضمن رشته ها هم حساس هس!

نقل قول نوشته اصلی توسط mosaeedi1985 نمایش پست ها
    مرسی. راجع ب سربازی چی پرسید؟ دانشجوها زیاد بودن؟
    من که خانم هستم. خیلی شلوغ بود معلوم نبود چی به چیه. من 4-5 تایی دانشجوی ایرانی دیدم.

یه آقایی هم بودن که دانشجو بودن و توی پر کردن فرم DS یه اشتباه داشتن که مثل اینکه بهشون گفتن از اول فرم رو پر کنن و قبل 9 برگردن که من تا 9:30 که از سفارت اومدم بیرون ایشون رو ندیدم. امیدوارم که به مصاحبه امروز رسیده باشن.

سلام دوستان
    من یه سوال دارم. دارم به مصاحبم نزدیک میشم ولی به جوابی نرسیدم براش. ممنون میشم اگه کسی بتونه تجربه یا نظرش رو با من در میان بذاره.
    من TA گرفتم برای اولین سال بنابراین ریسرچ پلانم مشخص نیست. اگه ازم ریسرچ پلان خواستم چی باید جولب بدم؟ چطور میشه قانعشون کرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط JamalBoukan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال دارم. دارم به مصاحبم نزدیک میشم ولی به جوابی نرسیدم براش. ممنون میشم اگه کسی بتونه تجربه یا نظرش رو با من در میان بذاره.
    من TA گرفتم برای اولین سال بنابراین ریسرچ پلانم مشخص نیست. اگه ازم ریسرچ پلان خواستم چی باید جولب بدم؟ چطور میشه قانعشون کرد؟
    من هم مشکل شما رو دارم و با این حال از دانشکده مورد پذیرشم خواستم برام بنویسه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط JamalBoukan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام
    نگران نباشید ، من هم ریسرچ پلن نداشتم ، بنابراین خودم در حدی که برای سفارت نیاز بود نوشتم ، کافیه توضیح بدید چه رشته ای قصد دارید بخونید ، در مورد موضوع اولیه ای که در sop اشاره کردید توضیح بدید و بصورت قانع کننده ای بنویسید که قصد دارید بعد از پایان تحصیل به ایران برگردید و در این زمینه خاص در ایران فعالیت کنید ، توضیحات باید بصورتی باشه که آفیسر قانع بشه زمینه درسی و تحقیقاتیتون حساس نیست ، من در این حد نوشتم مشکلی هم نبود.
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)