صفحه 18 از 117 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSC student. Sharif University of technology

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط ILU نمایش پست ها
    من امروز مصاحبه داشتم. کلیرنس خوردم و نوع ویزا رو گفتن سینگل باجه 3 با یه خانم بود خوش اخلاق بود ولی فکر کنم اون خانمی که اینجا همه ازش تعریف میکنن باجه 6 بود. یه دانشجو هم از باجه 6 برگه صورتی گرفت. باجه 7 و بعدش 5 هم آقایی که مصاحبه میکردن اسمشون جان هست. قدبلند و چهارشونه و خیلی هم براشون مهمه که دانشجو شور و اشتیاق داشته باشه برای دانشگاه رفتن.
    دعا کنید زود کلیر بشم و ویزام مالتی باشه

اول اینکه پرسید کدوم دانشگاه میخوای بری و بعد گفت and what it would be in بعد خسته بود مطمئن نبودم منظورشون رشته اشت یا چیز دیگه! بعد دوباره همین جمله رو تکرار کردن و اینبار جواب دادم.

بعد ازم رزومه خواستن و sop و گفتن چیزی هست میخوای بدی بده ولی من نمیدونم چرا support letter رو ندادم و بعد آخر سر دادم به همراه RP.
    من RP دانشکده بهم نداده و ممکنه تا روز مصاحبه بهم نرسه. بنظرتون میشه بگم بعدا آپلود میکنم یا درجا ریجکتم میکنن؟ فول فاندم و سال اول TA

نقل قول نوشته اصلی توسط henamas نمایش پست ها
    من RP دانشکده بهم نداده و ممکنه تا روز مصاحبه بهم نرسه. بنظرتون میشه بگم بعدا آپلود میکنم یا درجا ریجکتم میکنن؟ فول فاندم و سال اول TA
    مگه براتون پستش کردن؟ با ایمیل نمی شد فرستاد؟
    بعضی از دوستان بجاش Sop رو تحویل دادن وقبول کردن. شما هم همین کار رو بکنید تا لااقل چیزی دستتون باشه اگه RP نرسه.

Senior Member

بچه هایی که مصاحبه داشتید ایا ازتون سابقه کار هم خواستند یا فقط به پرسیدن شفاهی و جواب شما اکتفا میکنند؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    بچه هایی که مصاحبه داشتید ایا ازتون سابقه کار هم خواستند یا فقط به پرسیدن شفاهی و جواب شما اکتفا میکنند؟
    شما تو رزومه سابقه کار مینویسید، بسیار هم پیش اومده که مستقیم پرسیدن. شما فرض رو بر این بگیرید که راجع به سابقه کار میپرسند و آماده باشید که پاسخ بی خطر بدید!!! اینکه مدرکی بخوان رو مطمئن نیستم.

Junior Member

از من فقط شفاهی پرسید چند سال کار کردی؟کجا کار کردی؟ و چیکار میکردی؟ رزومه رو هم گرفت که مسلما توی رزومه هم سابقه کارتون رو نوشتید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط JamalBoukan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال دارم. دارم به مصاحبم نزدیک میشم ولی به جوابی نرسیدم براش. ممنون میشم اگه کسی بتونه تجربه یا نظرش رو با من در میان بذاره.
    من TA گرفتم برای اولین سال بنابراین ریسرچ پلانم مشخص نیست. اگه ازم ریسرچ پلان خواستم چی باید جولب بدم؟ چطور میشه قانعشون کرد؟
    از من ریسرچ پلن خواست آفیسر ولی من خیلی راحت بهش گفتم دانشگاه من هیچی راجع به ریسرچ پلن نمیدونست و بهم گفتن تابحال کسی از ما همچین نامه ای نخواسته. برای همین من خودم یک ریسرچ پلن برای خودم نوشتم و گفتم: do you want to read it? و اون خانم آفیسر هم گفت بله حتما و خلاصه بهمراه رزومه و SOP ازم گرفت. بنابراین شما هم اگر دانشگاه یا استاد بهتون ریسرچ پلن نمیده میتونید خودتون در حد یک یا دو پاراگراف راجع به زمینه ی تحقیقاتی تون توضیح بدید و از وسایل و تجهیزات و آزمایشگاههایی که قراره توش کار کنید صحبت کنید و خلاصه در دو پاراگراف بخواید این رو برسونید که زمینه ی کاری شما اصلا حساس نیست و با وسایل خاصی سر و کار ندارید. و به اون خانم آفیسر تحویل بدید. ریسرچ پلن رو همه دانشگاهها یا هر استادی نمیده و حتی خیلی از استادها اصلا راجع به این نامه اطلاعی ندارن.

Junior Member

منم معافم به دلیل اینکه پدرم در زمان جنگ در جبهه حضور داشته البته پدرم در هنگ مرزی ژاندارمری بوده و در کارت معافیتم هم قید شده موارد خاص حین مصاحبه من که اول آوریل در دبی بود و یک خانم هم بود وقتی علت معافیت من را که پرسید من به فارسی گفتم موارد خاص که اون گفت اسپیشیال کیس البته اون نه توضیحی خواست و نه کارت معافیت ولی من خودم گفتم پدرم در هنگ مرزی در حین جنگ بوده اتفاقا به فارسی کلمه هنگ مرزی را هم گفتم که با لبخند سر تکان داد همین و فکر کنم اصلا براش مهم هم نبود اگه توضیح نمی دادم. برا من بعد 21 روز ایمیل کلیرم هم اومد البته من نوع ویزام جی 1 برا فرصت مطالعاتی هستش در ضمن من چون حوصله ترجمه مدارک را نداشتم ترجمه ی هیچ مدرکی را هم با خودم نبردم و اونجا هم تنها فرم ds2019 و Cv و ریسرچ پلن را خواست همین

Junior Member

من گفتم ك دو سال سابقه كار دارم و البته هنوزم مشغول ب مارم و برگردم هم دوباره نيرم همونجا مداركشم پيشمه مايليد ببينيد گفت لطفا منم مدارك ترجمه شده رو دادم ديد و پرسيد دقيقا چ كاري انجام ميدي؟گفتم طراحي داخلي ب صورت آناتور و طراحي خارجي ب صورت حرفه اي؛)

با سلام خدمت دوستان.
    من 27 آوریل 2015 وقت مصاحبه ویزای توریستی داشتم. میخواستم از تجربیاتی که به دست آوردم براتون بگم.
    1- سعی کنید 1-2 روز زودتر برید تا با آب و هوای اونجا اداپته بشید و مثل من با خستگی از راه رسیده نرید
    2- اصلا مهم نیست چه تیپ لباسی میپوشید یا چه مدل مو و ریشی دارید. اونجا همه جور آدمی هست. و اصلا به این چیزا اهمیت نمیدهند.
    3- آفیسرها روانشناسی خیلی قوی دارند و زمان مصاحبه فقط تو چشماتو نگاه میکنند و تایپ میکنند.
    4- اگه شرایط شما ok باشه که خوب موافقت میشه و برگ صورتی میدند. اگه شرایطتون مناسب نباشه که کلا سفید میدند و اگه شغلتون یا محل کارتون و یا شرایطتون تو ایران یه جورایی حساس باشه برگ زرد میدند.
    5-سعی کنید جواب کوتاه بدید و هرچی سوال کردند فقط جواب بدید و خیلی قصد متقاعد کردن آفیسر رو نداشته باشید.
    و در آخر امیدوارم که شما هم موفق بشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط najiyedelha نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.
    من 27 آوریل 2015 وقت مصاحبه ویزای توریستی داشتم. میخواستم از تجربیاتی که به دست آوردم براتون بگم.
    1- سعی کنید 1-2 روز زودتر برید تا با آب و هوای اونجا اداپته بشید و مثل من با خستگی از راه رسیده نرید
    2- اصلا مهم نیست چه تیپ لباسی میپوشید یا چه مدل مو و ریشی دارید. اونجا همه جور آدمی هست. و اصلا به این چیزا اهمیت نمیدهند.
    3- آفیسرها روانشناسی خیلی قوی دارند و زمان مصاحبه فقط تو چشماتو نگاه میکنند و تایپ میکنند.
    4- اگه شرایط شما ok باشه که خوب موافقت میشه و برگ صورتی میدند. اگه شرایطتون مناسب نباشه که کلا سفید میدند و اگه شغلتون یا محل کارتون و یا شرایطتون تو ایران یه جورایی حساس باشه برگ زرد میدند.
    5-سعی کنید جواب کوتاه بدید و هرچی سوال کردند فقط جواب بدید و خیلی قصد متقاعد کردن آفیسر رو نداشته باشید.
    و در آخر امیدوارم که شما هم موفق بشید.
    ممنون. اگه آقا هستید از سربازی چی پرسید ازتون؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)