صفحه 20 از 117 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member shayanscience آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical and Electronics Engineering/CSUF

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

دوستان سلام
    تجربه امروز خودم رو از مصاحبه رو خدمتتون میگم انشالله سوالاتتون جواب داده بشه، شرایطتون رو کاملا درک میکنم...

اون چیزی که تو سایت خود سفارت نوشته و از متقاضیان درخواست میکنه که قبل ساعت هفت ونیم نیایند کلا در حد حرفهه ... امروز من ساعت 7 و 5 دقیقه رسیدم دم در سفارت دیدم چه صفیه!!!
    کلا 3 تا صف هستش یکی برای کسایی که ساعت هشت وقت دارند،یکی برای ساعت هشت و نیم و یکی هم برای ساعت 9...
    پاسپورت و فرمی که نشون دهنده وقتتون هست رو آماده داشته باشید چون مامور امنیتیشون میاد تو صف چک میکنه...
    بعد وارد قسمت بازرسی بدنی میشید و سپس به داخل سالن انتظار راهنمایی میشید،از این جا به بعد همه پروسه تو همین سالن اتفاق میافته... به محض ورود از شما میخوان که پاسپورت و فرم DS-160 رو آماده داشته باشید،هر دو رو چک میکنه بعد یه بارکد میچسبونه پشت پاستون و بعد باید به یکی از باجه های 6،7،8،9،10،11 مراجعه کنید. این جا دوباره پاسپورت و فرم DS-160 رو ازتون میگیره کسایی که عکس آپلود نکردند یا مشکل داره ازشون عکس هم میخوان...یه خانواده امروز بود که عکس نداشتند ازشون خواستند که برن عکس بگیرن و تا قبل از ساعت 9 برگردن...
    بعد به شما میگن اوکی بفرمایید برید قسمت پذیرش اونجا شماره دریافت کنید،کارمند اون بخش یه ایرانی بود پرسید ایرانی هستی گفتم بله گفت شماره نمیخواد برو قسمت انگشت نگاری باجه 1 یا 2... بعد پاس و دی استون رو ازتون میگیره و کاره انگشت نگاری رو انجام میدن بعد میگه بشینید صداتون میکنن...
    امروز بطور وحشتناکی سفارت شلوغ بود جای سوزن انداختن نبود... خوشبختانه سومین نفری بودم که صدام کرد باجه سه یه خانم خوش برخورد مو خرمایی بود خیلی گرم سلام و احوال پرسی کرد،بعد ازم I-20 و SEVIS Fee confirmation رو گرفت و سوال ها رو شروع کرد...
    اول ازم پرسید قراره تو این دانشگاه چی بخونی... منم رشتم برق شاخه ای که قرار ادامه بدم کنترل هستش ...بهش گفتم اینارو، ازم پرسید که رشته کنترل چی هست میتونه برام توضیح بدی منم مختصر یه توضیح یکی دو خطه دادم کلا انقدر شما اون لحظه استرس داری و افیسر هم جواب مختصر میخواد یه مقدار کار رو سخت میکنه پیشنهاد میکنم چندین و چند بار تمرین کنید...
    ازم پرسید چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی منم گفتم چون دپارتمان مهندسیش قویه... گفت سربازی رفتی گفتم خیر بعد ترجمه نامه معافتی که نظام وظیفه داده بود رو بهش نشون دادم اونم نگاه کرد و بهم برگردوند...
    پرسید مجرد هستی گفتم بله... گفت کسی رو تو امریکا داری از اقوام درجه یک خانواده منم گفتم خیر ندارم.
    ازم رزومه خواست منم رزومه رو دادم بهش یه نگاه سری انداخت روش و نگهش داشت... SOP خواست منم دادم بهش اونم نگه داشت یه نگاه جزیی بهش انداخت...
    دوباره پرسید بعد از اتمام تحصیلت میخوای چیکار کنی چجوری استفاده کنی ازش.... منم یه توضیح دو سه خطی دادم گفتم بعد از اتمام تحصیل قرار برگردم و اون چیزای که اونجا یادگرفتم به بقیه که شانس رفتم ندارن تدریس کنم...گفت خوبه ،بعد گفتم میخوام رو یه پروژه هم کار کنم با این مشخصات اونم گفت اوکی...
    سوال آخر هم گفت جای دیگه اپلای کردی گفتم بله یه پذیرش دیگه هم دارم که با روی باز گفت خیلی خوبه منم بهش نشون دادم گفت حالا کدوم رو میخوای بری ( دانشگاهی که قرار برم تو ایالت کالیفرنیاست و اون یکی تو میشیگان ) گفتم قطعا کالیفرنیا... گفت آره میشیگان سرده...منم خودم و زدم به کوچه اونوری گفتم سرماش برام مهم نیست مهم دانشگاه و دپارتمانه که من باهاش کار دارم...

بعدم برگه زرد رو روش کیس نامبرم رو نوشت گفت نیاز به بررسی های بیشتر و کار اداری داره بین چهار تا هشت هفته زمان میبره از طریق سایت میتونید چک کنید...
    حالا شما دعا کنید بتونم ویزا رو بگیرم ازشون...

یه چند تا پیشنهاد دارم برای کسایی که میخوان برن این سفارت...
    با احترامی که برای افراد مسن قائلم باید بگم خواهشن با هیچ کس در این زمینه صحبت نکنید چون هزار و یک جور حرف هستش فقط و فقط استرس شمارو بیشتر میکنن و اعتماد به نفستون رو میارن پایین...
    اعتماد به نفس داشته باشید... لباس مناسب بپوشید... خوش برخورد باشید. اولین چیزی که آفیسر از شما میبینه ظاهر و نحوه برخوردتونه....
    از من BS نخواست اصلا نپرسید چجوری هزینه هاتو میدی...فاند داری نداری... من برای ارشد دارم میرم بدون فاند.... کلا همه چیز دسته آفیسره میتونه هیچی هم از شما نخواد میتونه ام خیلی چیزا ازتون درخواست کنه...
    صادق باشید و دروغ نگید چون او مصاحبه کننده یه روانشناس کامله... روزانه با هزاران نفر مصاحبه میکنه میفهمه کی دروغ میگه کی راست میگه...

کلا برای همتون آرزوی موفقیت میکنم...بیخود و بی جهت به خودتون استرس وارد نکنید... همه چیز خوب پیش میره...
    سوالی هم بود در خدمتتون هستم...

خوب من همونطور که قبلا گفتم 30 آپریل مصاحبه داشتم. باجه 3 با یه خانم که خوش برخورد بودن

تمام مصاحبه به انگلیسی بود:

اول رفتم جلو و گفتم سلام صبح بخیر ایشون هم پاسخ دادند بعد گفتند که I-20 و رسید سویس رو بهشون بدم که رسید سویس رو که خواستم از کلیربوک دربیارم گفتند که نیازی نیست و از همینجا دیدم. بعد گفتن که مدارکی که میخوای بهم بدی بده مثلا SOP , Resume , RP که من رزومه و اس او پی رو که دادم ایشون گفتن اوکی و من دیگه ورق نزدم که به ریسرچ پلن برسم [ به نظرم این مدارک رو کنار هم بگذارید. ]
    بعد گفتن کجا میخوای درس بخونی و من اسم دانشگاه رو گفتم و همونجا گفتم که چرا میخوام اینجا درس بخونم. بعد ایشون گفتن چه رشته ای که چون گفتن what it would be in من نمیدونستم منظورشون به رشته است یا دارن در مورد توضیحات من سوال میکنن که اینجا گفتم وات؟ البته میدونم باید میگفتم pardon me ولی خوب هنگ بودم کلا
    بعد دوباره جمله رو تکرار کردن شمرده تر و استرس روی کلماتی مثل in که من بعدش گفتم آها، کامپیوتر ساینس ولی میخوام بیوانفورماتیک کار کنم
    بعد ایشون با لحن خاص دوستانه ای پرسیدن که بیوانفورماتیک چیه؟ من هم شروع کردم توضیح بدم هر چند اصلا آماده نبودم برای این سوال و فکر نمیکردم که بپرسن، بعد که دیدم ایشون دارن سریع همه توضیحات من رو تایپ میکنن یه لحظه مکث کردم و ایشون هم خواستن که ادامه بدم ولی یه خورده با تعجب نگاه میکردن و احساس کردم توضیحاتم خوب نبود و خلاصه نمیدونستم چی بگم که ایشون گفتن اوکی و سرشون رو تکون دادن یعنی که قانع شدم. یه جا فکر کنم پرسیدن توی چه دانشگاهی درس خوندی که من گفتم بعد یکی یکی پرسیدن که رشته ام توی اون دانشگاهها هم همین علوم کامپیوتر بوده یا نه (سوال یادم نیست ولی یادمه که اسم دانشگاهها رو گفتن). بعد ازم پرسیدن که متاهل هستم یا مجرد. اینکه چرا این دانشگاه رو انتخاب کردم که من یه دلیل رو که قبلا گفته بودم باز گفتم و یه دلیل دیگه که آوردم ایشون به نشانه تایید سرشون رو تکون دادند و من سریع مورد سوم و چهارم رو هم گفتم بعد گفتن که کی قراره هزینه هات رو بده که گفتم کمک هزینه دریافت کردم گفتن فول اسکالرشیب گفتم بله. بعد گفتند چرا ایران دکتری نخوندی که من گفتم که چون اینجا برای استخدام دید خوبی نسبت به کسائی که از امریکا دکتری میگرند دارند و ایشون هم سرشون رو به نشانه تایید تکون دادن. بعد گفتن امریکا دوست و فامیل داری که من گفتم بله پسرخاله من و خانمشون توی دانشگاه هاوایی درس میخونن. ایشون گفتن هاوایی؟ بعد گفتن آهان، بعد گفتن پس رفتی امریکا باید بری بهشون سر بزنی من هم گفتم خیلی دوره ایشون یکم فکر کردن و بعد گفتن 10 ساعت راهه بعد گفتم هزینه اش هم زیاده :دی و تازه اونها یکی دو سال دیگه فارغ التحصیل میشن و برمیگردن ایران :دی بعد ایشون گفتن به هر حال اگه فرصتش پیش اومد حتما برو. بعد من ریسرچ پلن و نامه ی دانشکده رو در آوردم فکر کنم ایشون دیگه برگه زرد رو در آورده بودن بعد ایشون گفتن چیزی میخوای بهم بدی گفتم بله و برگه ها رو دادم ایشون هم یه نگاهی انداختن بعد هم برگه زرد رو روش شماره نوشتن و گفتن باید بررسی بشه. منم برگه رو گرفتم و گفتم چقدر زمان میبره گفتن 2 تا 10 هفته. بعد گفتم ویزای من سینگله یا مالیتیپل گفتن سینگل و بهم نگاه کردن فکر کنم میخواستن ببینن عکس العملم چیه منم گفتم باشه ممنون روز خوبی داشته باشید و در افق محو شدم :دی

بعد چون برگه زرد بین کلیربوک بود منم واسه اینکه بقیه فکر نکنن ریجکت شدم و استرس بگیرن و اینکه خودم دوست داشتم بدونم قبلی ها چه برگه ای گرفتن، برگه زرد رو در آوردم و از دور به یک دختر دانشجو ایرانی که البته باهاش صحبت نکرده بودم نشون دادم (انگار مثلا برگه صورتی گرفتم :دی) اونم هیچ عکس العملی نشون نداد منم ضایع شدم :دی و در نتیجه سریعا سفارت رو ترک کردم. بیرون سفارت یه سری خانم نشسته بودن که یکیشون گفت چیکار کردی که منم بهش گفتم که گفتن باید بررسی بشه. بعدش هم تا مترو قدم زدم و به این فکر میکردم که ویزام سینگله
    ویرایش توسط ILU : May 3rd, 2015 در ساعت 06:54 PM

Junior Member kaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

دوستانی که از سفارت دبی خبر دارن، یه سوالی داشتم. اگه خیلی ساده برگردم به آفیسر بگم: من دلم برا خانوادم تنگ میشه، لطفا اگه جا داره بم مالتی بدید، قبول میکنه آیا؟ یهو نگه فلان فلان شده، تو همون کشور خودت بمون درد چیه؟ ریجکتی اصلا :دی

دختر، برق مخابرات، فلوشیپ (با پول خوب). PhD. رنک یونی آمریکام زیر 50 هستش.
    ویرایش توسط kaee : May 4th, 2015 در ساعت 11:47 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی شیمی کاربردی دانشگاه محقق اردبیلی

سلام
    در جواب این خانم باید بگم که اونجا اصلا خیلی فرصت نداری که حرف بزنی که بخای اینجوری بگی که لطفا مالتی بدین. البته این خیلی بستگی به افیسر داره ولی عواقبش رو نمیدونم.
    اما از تجربه خودم بگم. ما F1 F2 رفتیم من لیسانس دارم و پذیرش PhD دارم فول فاند شیمی کاربردی
    من 28 آپریل مصاحبه داشتم. خیلی زود رفتن دردی رو دوا نمیکنه دوستان اخه از 5 صبح میرید چیکار اخه فقط خسته میکنید خودتون رو. البته اگ خیلی تاکید دارید که زودتر مصاحبه بشید زود برید. من ساعت 7:15 رفتم سفارت. جلو در سفارت با توجه به ساعتی که ست کردین صف وای میستن وقتی من رفتم هنوز وقتای 9.30 و 10 رو راه نداده بودن و من که ساعت هشت داشتم رفتم و صف ما تقریبا کامل رفته بود تو. یه اقایی اون مدارکی که نشون میده تو اون ساعت وقت دارید با پاس چک میکنه و میفرسته تو واسه بازرسی و از گیت بازرسی که رد میشی میری تو ساختمون اصلی. اونجا باز صف میشه و پاس و دی اس رو چک میکنن که یه خانم ایرانی با یه خانم عربه که اون ایرانی خیلی خوب برخورد میکنه و فارسی بات حرف میزنه.
    بعد باز راهنماییت میکنن تو صف بعدی که منتهی میشه به باجه های 7 8 9 10 که دی اس رو میگیره و نمیدونم چی رو ثبت میکنه. اونجا به من گفت که تو دی اس ت واسه خودت دبی رو انتخاب کردی واسه خانمت ابوظبی گفتم امکان نداره بعد اون برگه دی اس رو نشونم داد که نوشته بود ابوظبی. نمیدونم اشتباه از من بود یا سیستم اشتباه زده بود ولی در هر صورت مشکلی نگرفت فقط گفت ده دقیقه بشین بعد داد درستش کنن. این باعث شد یکم عقب بیوفته نوبت ما. خلاصه بعد یه رب رفتیم گفت برو نوبت بگیر از همون خانم ایرانی که دم در بود که البته وقتی میری میگه نوبت نمیخاد و تو صف انگشت نگاری وایمیستی.
    بعد انگشت نگاری پاس و دی اس رو نگه میداره و میگه بشین تا صدات کنن.
    چون ی مقداری واسه اون اشتباه معطل شدیم و کلی ادم جلوتر از ما رفتن و انگشت نگاری شدن نوبت ما دیر شد و تقریبا 11 بود که اسم مارو خوندن. اون اول فقط باجه 3 و 4 ایرانی میخوندن ولی هرچه میرفت جلوتر و غیر ایرانی ها خلوت تر میشدن باجه های دیگه هم به ترتیب 2 5 6 هم ایرانی میخوندن . ولی ما بیشتر هواسمون به 3 4 بود که یه خانمی بود تو باجه سه و باجه چهار هم یه آقای جوون مو بور که کروات هم زده بود نشسته بود که مصاحبه هاش معمولا طول میکشید و به توضیحات بچها با دقت گوش میداد. نوبت ما که شد اسممو تو باجه 6 خوندن. یه آقای توپول با ریش ستاری و عینک. که من همین اقارو هفته قبل که دوستم مصاحبه داشت شنیده بودم که تند و تند صورتی میداد واسه همین خوشحال شدم. بعد اینکه سلام کردم اونم سلام کرد خیلی صریح و بدون مقدمه گفت چرا میخای بری امریکا من شکه شدم و منظورشو نفهمیدم که چرا امریکا نه جای دیگه یا اینکه میری چیکار با حالت بهت گفتم studying for sure. بعد گفت ای 20 هر دو رو بده( f1 f2 ) من هم دادم. گفت بچه دارین گفتم نه گفت در انتظار بچه هستین؟ منم گفتم نه حداقل تا 5 سال دیگ. گفت سربازی رفتی گفتم بله -کی؟ - پارسال تموم شد. - 2012 تا 2014 - بله - چه بخشی؟ - ارتش نیروزمینی به فارسی هم گفتم که شیرفهم شه - درجه ت چی بود؟ - ستوان سه . - مقاله ی چاپ شده ای داری - چاپ شده نه تو یه کنفرانس شرکت کردم و ارایه دادم - عنوانش چی بود - خواص فوتوشیمیایی TiO2. - مقالت شیمی معدنی بوده چرا میخای بری بیو شیمی؟ ( این خیلی واسم جالب بود که از کجا اطلاعات داشت که اون به شیمی معدنی بر میگرده و اینکه اونجا میخام بیو بخونم رو از تو ار پی دیده بود . ترتیبش یادم نمیاد که کدوم سوال و اول پرسید و کی اینارو خاست ولی بعد چند تا سوال گفت cv , statement pf purpose, research plan که همرو بش دادم.) گفتم من لیسانسم جنرال بوده و این مقاله یه فرصت تحقیقاتی بود برام ولی بعد که بیشتر تحقیق کردم بیو واسم جالب تر اومد چونکه بیشتر قابل لمس . هیچ سوال دیگه ای ازم نپرسید و در همه این مدت انگار خیلی بی میل به گوش دادن بود و بیشتر تایپ میکرد و خیلی به من نگاه نمیکرد که این منو خیلی اذیت میکرد. حتی چند باری هم اون وسطا پا شد رفت ایور اونور. بعد داشت تایپ میکرد یهو برگشت رو به خانمم و به فارسی پرسید شما کار میکنید. - بله - چه کاری؟ - تو یه آزمایشگاه آنالیز مواد معدنی - اونجا چیکار میکنید؟ - نمونه های خاکی رو انالیز میکنیم مقدار یون ها و تو بخش محیط زیست ، پسابهای صنعتی رو انالیز میکنیم برای میزان الودگیشون - soil samples( با حالت تاکیدی) - بله. دیگه هیچ سوال دیگه ای نپرسید که اصن بر میگردی یا نه فاند داری چقدر هیچی و هیچ مدرکی جز ای 20 cv sop rp نخاست اونا رو هم یه نگاهی انداخت
    بعد برگه زرد رو اورد بیرون و کیس نامبر رو نوشت و گفت الان نمیتونم تصمیم بگیرم نیاز بررسی بیشتر داره گفتم چقدر طول میکشه گفت الان نمیتونم زمانی رو مشخص کنم بعد گفت یه لحظه واستا بعد پا شد رفت اونور و اومد گفت زیاد طول نمیکشه بعدم مدارک و داد تشکر کردم و اومدم اینور. موقع برگشتم برگم رو بر عکس خیلی ها که نشون نمیدادن گذاشتم روی مدارک دیگ که ببینن بقیه
    همش با خودم میگفتم شاید اگه با باجه چهار با اون اقا که توضیح میخاست می بودم و قانعش میکردم صورتی رو میگرفتم.
    یه پسر قبل ما با همون بود یه کت شلوار ابی هم پوشیده بود اکسنت خیلی خوبی هم داشت ولی خیلی خودشو میگرفت( از همینجا اعلام میکنم اگه اینو میخونی برادر من یکم خاکی باش با بقیه هم قاطی شو) اون رفت و کلی هم گپ زدن و صورتی گرفت ازش ولی خب دوست خودم هم رفت پیش همون باجه 4 و به مدرک نظام مهندسی گیر داد و گفت نمیتونم بفهمم که سیف هست یا نه و ریجکتش کرد که همینجا با جزعیات توضیح داده
    اومیدوارم زودتر کلیر شم

یه سوالی وقتی زرد میگیری ینی اینکه معلوم نیست ویزا بت بدیم یا نه بعد خیلی ها میپرسن سینگل یا مالتیپل و جالب تر اینکه اونها هم جواب میدن. این ینی چی اونوقت؟ همه ی برگه زردی ها کلیر میشن و ویزا میگیرن ایا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kaee نمایش پست ها
    دوستانی که از سفارت دبی خبر دارن، یه سوالی داشتم. اگه خیلی ساده برگردم به آفیسر بگم: من دلم برا خانوادم تنگ میشه، لطفا اگه جا داره بم مالتی بدید، قبول میکنه آیا؟ یهو نگه فلان فلان شده، تو همون کشور خودت بمون درد چیه؟ ریجکتی اصلا :دی

دختر، برق مخابرات، فلوشیپ (با پول خوب). PhD. رنک یونی آمریکام زیر 50 هستش.
    راستش اون روزی که من اونجا بودم یه خانمی برای ویزای توریستی اومده بود که گفت فامیلهای من امریکا هستن بعد با همون خانمی که با من مصاحبه کرد مصاحبه اش افتاد که بهش گفتن ویزات اوکیه بهش برگه صورتی ندادن ولی بهش گفتن سه روز دیگه بیا ویزاتو بگیر یه همچین چیزی. بعد اون گفت باهاش چونه زدم همیشه همین کارو میکنم. ولی من یکی که جرات چونه زدن با آفیسر رو نداشتم با اینکه خیلی مهربون بود ولی گفتم تازه حساس میشه ریجکتم میکنه!

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی شیمی کاربردی دانشگاه محقق اردبیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط ILU نمایش پست ها
    راستش اون روزی که من اونجا بودم یه خانمی برای ویزای توریستی اومده بود که گفت فامیلهای من امریکا هستن بعد با همون خانمی که با من مصاحبه کرد مصاحبه اش افتاد که بهش گفتن ویزات اوکیه بهش برگه صورتی ندادن ولی بهش گفتن سه روز دیگه بیا ویزاتو بگیر یه همچین چیزی. بعد اون گفت باهاش چونه زدم همیشه همین کارو میکنم. ولی من یکی که جرات چونه زدن با آفیسر رو نداشتم با اینکه خیلی مهربون بود ولی گفتم تازه حساس میشه ریجکتم میکنه!
    زمانی هم که من اونجا بودم به خانم پیری که واسه توریستی میرفت که 14 سال پیش تخلف کرده بوده و تو امریکا غیر قانونی مونده بوده مصاحبه داشت و افیسر حتی گفته بود که نمیتونی بری تو تخلف کردی و ریجکت میشی ولی این سفت واستاده بوده که من باید برم امریکا تو نمیتونی نذاری من 14 سال که بچهامو ندیدم ( همه بچهاشم جز یکی امریکا بودن) من جریمم رو دادم( موقعی که امریکارو ترک میکرده بش گفته بودن 10 سال محرومی از ورود به امریکا ) خلاصه گفته برو از رئیست بپرس بعد یه افیسر دیگ که اومده بالا سرشون گفته بش بده بره و برگه سفید رو عوض کرده و صورتی گرفته همونجا

ولی کیس های توریستی با دانشجویی فرق میکنن اونا چیزی برای از دست دادن ندارن ولی ما ایندمون بسته به نظر اوناس واسه همین توصیه نمیشه

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

نقل قول نوشته اصلی توسط poorya87 نمایش پست ها
    زمانی هم که من اونجا بودم به خانم پیری که واسه توریستی میرفت که 14 سال پیش تخلف کرده بوده و تو امریکا غیر قانونی مونده بوده مصاحبه داشت و افیسر حتی گفته بود که نمیتونی بری تو تخلف کردی و ریجکت میشی ولی این سفت واستاده بوده که من باید برم امریکا تو نمیتونی نذاری من 14 سال که بچهامو ندیدم ( همه بچهاشم جز یکی امریکا بودن) من جریمم رو دادم( موقعی که امریکارو ترک میکرده بش گفته بودن 10 سال محرومی از ورود به امریکا ) خلاصه گفته برو از رئیست بپرس بعد یه افیسر دیگ که اومده بالا سرشون گفته بش بده بره و برگه سفید رو عوض کرده و صورتی گرفته همونجا

ولی کیس های توریستی با دانشجویی فرق میکنن اونا چیزی برای از دست دادن ندارن ولی ما ایندمون بسته به نظر اوناس واسه همین توصیه نمیشه
    دقیقا درسته. بنده هم اصلا بحث کردن با آفیسر رو توصیه نمی کنم. بهتره هرچی گفت قبول کرد و خیلی ساکت محل رو ترک کرد. شرایط یک خانم مسن که برای توریستی داره اقدام می کنه با یک دانشجوی 20-30 ساله خیلی فرق داره.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

سلام دوستان گرامی
    من الان دارم از دم در سفارت واستون پست میذارم. اول اینکه چرا اینقد شلوووووووغ بود سفارت. حالا بگذریم، من شش و نیم رفتم بازم خیلیا قبل من تو صف بودن بعدم نمیدونم رو چه ترتیبی مصاحبه میکردن. من با یه خانم میمه تپل مو خرمایی افتادم. ازم پرسید چرا آمریکا میای و ایران ادامه ندادی؟ حالا چرا فلان دانشگاه؟ بعدم گفت میخوای برگردی چیکار؟ سربازی چی؟ که منم گفتم باید برگردم و انجام بدم هیچ مدرکی هم نخواست نشونش بدم. گفت آی ۲۰ و cv و sop رو هم بده که من دادم وسطشم کاغذ rp چسبیده بود اونم چسبید به همون rp. گفت پس فول اسکالرشیپی، گفتم آره، بعد موضوعی که توی rp ات هست چیه توضیح میدی منم توضیح دادم گفت ممنون این برگ زرد رو بگیر بین دو تا ده هفته طول میکشه اما وقتی گفتم آگوست باید اونجا باشم گفت آماده است تا اون موقع. تا ببینیم خدا چی میخوات. راستی رشته امم برق کنترل بود. از توی رزومه هم فقط صفحه ی اسم دانشگاه لیسانس و ارشدمو نگاه کرد.

Junior Member

سلام دوستان
    من رشته ام عمران-زلزله هست
    من 3 می 2015 وقت مصاحبه داشتم
    هتل Fortune Pearl، بد نبود، صبحانه وناهار داشت ولی اگه با زن و بچه میرین برین هتل توی یک منطقه دیگه بگیرین، چون اونجا فقط پاکستانی و هندی تو خیابون بود، خیلی احساس امنیت نمی کردی وقتی می رفتی توی خیابون

تقریبا تمام مواردی که دوستان در سالهای 2014 گفته بودند درست بود و مطابقت داشت با واقعیت مصاحبه، نقشه سفارت رو هم از همون پست بگیرید، خیلی کمکتون می کنه
    توصیه می کنم تمامی تجربیات دبی 2014 رو بخونید. چون با خوندن اونها محیط سفارت برای من خیلی آشنا بود، جوری که بعضی ها می گفتن چند بار قبلا اومدی اینجا؟؟
    یه خانم ایرانی هم هستش اونجا که مسئول رسیدگی به مدارکه، خیلی خوب جوابمون رو میداد. خدا خیرش بده یادم رفت اسمش چی بود.
    من ساعت 7.20 دقیقه سیدم دم در سفارت. نمیخواد زیاد زود برین چون ایرانی ها رو فقط باجه 3 و 4 مصاحبه می کنه و بقیه باجه ها مال دیگر کشورها هستش.
    ایرانی ها رو به اسم صدا می کنن

مصاحبه من با باجه 3 خانم موخرمایی بودش
    البته باجه 4 آقای موبور بلند قد نشسته بود (اون آقاهه تا وقتی که من اونجا بودم به همه زرد داد، فقط خانمه به یه دختره معماری صورتی داد)
    از من I-20، CV، BS و رسید I-901 رو خواست
    گواهی ازدواج و شناسنامه بچه ام رو هم خواست
    ولی من به زور Research Plan, SOP, ، Thesis description، نامه فاند و نامه پذیرش رو بهش دادم. البته خودش استقبال کرد.
    ولی از من کارت سربازی نخواست. هر چی به زور خواستم بهش کارت معافیت پزشکی رو نشون بدم از من نگرفت
    عکس رو هم نگرفت
    ریزنمره ها رو هم نخواست

از من پرسید
    تو ایران چی کار می‌کردی؟ چی میخوندی؟
    چرا میخوای بری آمریکا؟
    چی میخوای بخونی؟
    چی کار میخوای بکنی؟ که RP نشون دادم، خیلی هم مانور دادم روی مهندسی زلزله، که گیر نده Material‌ میخوای کا رکنی یا نه
    چه کشورهایی رفتی تا حالا؟
    سابقه کار داری؟ کجا؟ چی کار می‌کردی اونجا؟
    چه دانشگاه هایی اپلای کردی؟ منم چند تا رو توی ایالتهای مختلف گفتم
    تافل اینها رو هم نگرفت
    8 سال گپ بین تحصیل رو هم نپرسید
    تضمین برگشت رو هم نپرسید

از خانم ام پرسید (بهتره که بگید خانمتون فارسی صحبت کنه، چون خیلی سوال پیچش می کنه اگه انگلیسی بلد باشه)
    شغلت چیه؟ کجا کار می کردی؟
    چی کار کردی؟
    میخوای آمریکا چی کار کنی؟

مصاحبه کاملا فرمالیته بود
    به نظر نمیومد قبل از مصاحبه خیلی سرچ کرده باشن
    آخر سر هم برگه زرد و داد گفت به سلامت. ازش پرسیدم Single یا مالتیپل؟ سیستم رو نگاه کرد گفت سیستم سینگل نشون میده
    یکی نیست بهش بگه آخه نامرد، این بچه چجوری 4 سال بدون پدربزرگ مادربزرگ اونجا دووم بیاره
    ایمیل 5 سوال هم نیومد

به جز من یه خانم رشته‌ی پرستاری بود، یه دختر Computer science با فاند، یه دختر ویزای J-1 رشته گیاه پزشکی، یه دختر رشته مهندسی شیمی با فاند، یه پسر بدون فاند، یه پسر پشکی بدون فاند، یه دختر معماری.

اون دختره معماری صورتی مالتی گرفت (مردشور این رشته ما رو ببرن، هم اینا دهن ما رو سرویس کردن هم اونا، این معماری ها کلا فقط دارن حال دنیا و آخرت رو می برن)، ولی بقیمون زرد گرفتیم. دختر Computer science دانشگاه تهرانی زرد گرفت. دختر J-1 گیاه پزشکی هم زرد گرفت. پرستاری هم زرد گرفت (سابقه کار دولتی داشت به نظرم). دختر مهندسی شیمی هم زرد گرفت (بهش گفتم RP امن گرفتی که گفت اره گرفتم). یه پسر بدون فاند هم بود که خیلی بی خیال اومده بود و اصلا نمی دونست اوضاع از چه قراره. فکر کنم سفید گرفت. یه پسر و یه زن و شوهر دیگه هم زرد گرفتن که نفهمیدم رشته‌هاشون چیه؟
    یه پدر و مادر مسن هم اومده بودن که صورتی گرفتن. پسر و دخترشون تو آمریکا بودن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - دانشگاه تهران

سلام دوستان. من استادم واسم ریسرچ پلن فرستاده و بعدش گفت بهشون بگو که اگه سوالی دارن با من تماس بگیرن من موبایلم رو روشن میذارم! حالا میخواستم ببینم من چنین چیزی رو اونجا بعد از اینکه ریسرچ پلنم رو دادم بهشون بگم یا ضایعه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)