صفحه 22 از 117 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

من 28 آپریل مصاحبه داشتم. ساعت 6:30 رسیدم دم سفارت که فکر کنم نفر دهم بودم!!!!!! البته زمانی که داشتن بازررسی بدنی میکردن چون هیچ وسیله ای همراه خودم نبرده بودم (به جز چندتا پسته) سریع این مرحله را گذروندم و شدم نفر چهارم.اگه وسیله ای مثل تلفن همراه یا کیف همراه داشته باشین باید تحویل بدین و طول میکشه طبعا (فقظ پوشه یا کلیربوک ببرین). من از لیسانس، دکتری مستقیم پذیرش گرفتم رشته برق. باجه 3 با یه خانم که به نظر من خیلی خوش برخورد بودن و مصاحبه کلا به زبان انگلیسی بود:

بعد از سلام و احوال پرسی گرم گفتند که I-20 و رسید سویس رو بهشون بدم که رسید سویس رو که خواستم دربیارم گفتند که نیازی نیست و از همینجا دیدم. بعد تا دیدن فلوشیپ از یه تاپ 10 بردم، شروع کرد به تحسین کردن و گفتش دیگه از تاپ 10 ها کجاها رو آوردی؟ منم توضیح دادم واسشون کجاها اپلای کردم و کجاها آوردم. بعد گفتن چرا اینجا میخوای درس بخونی و من گفتم توی آمریکا بهترین دانشگاهه توی فیلد من. ایشون هم تایپ می کردن. بعدش ازم SOP , Resume خواستن. از من خواستن درباره زمینه کاریم توضیح بدم و من شروع کردم به گفتنش ولی یه خورده با تعجب نگاه میکردن و احساس کردم توضیحاتم خوب نبود. بلافاصله گفتم توی ریسرچ پلنم هم درباره زمینه کاریم نوشته شده که گفتن توضیح بده چی نوشته استادت و نیازی نسیت ارایه کنی نامه استادتو. بلاخره ایشون به ظاهر قانع شدن و گفتن کافیه. بعد گفتن امریکا دوست و فامیل داری که من گفتم خیر و من اولین آمریکایی فامیل هستم که لبخند زدن. گفتن سربازی چی؟ گفتم با وثیقه اومدم و اگه نیاز هست ترجمه فیشش را هم دارم که گفت نیازی نیست. (خیلی خوشم اومد ازش، اعتماد می کرد به حرفام، هم برای ریسرچ پلن و هم فیش بانک. دمش گرم ). ازم پرسیدن تاحالا کجاها سفر کردی؟ منم جوابشونو دادم. دست آخر یه نگاهی به رزومه کردن و اسم دانشگاه لیسانسم را دیدن و تایپش کردن و یه نگاهی سریع به بقیه رزومه کردن و گفتن اوکی! احساس می کنم دنبال سابقه کار بودن توی رزومم که خوب منم هیچ جایی کار نکردم و همش دانشجو بودم. ایشون برگه زرد رو در آورد و کیس نامبرم را نوشتن و گفتن باید بررسی بشه بیشتر. گفتن بررسی 2 تا 10 هفته زمان میبره ولی یحتمل تا 3 هفته دیگه آمادست. بعد گفتم ویزای من سینگله یا مالیتیپل گفتن سینگل. البته خودمم انتظار مالتیپل و برگه صورتی را نداشتم. توی رشته خودم که همه سالای قبل رفته بودن برا کلیرنس و سینگل خوردن همه.
    دیگه امید بخدا...
    ایشاالله هرچی صلاحه اتفاق بیفته...
    خودم حس خوبی دارم :دی
    در ضمن من هیچ گپی نداشتم توی تحصیل و خرداد فارغ التحصیل میشم ان شاالله...
    یه خواهشی دارم ازتون: نشینید جواب سوالی را برای سفارت حفظ کنید! فقط یه لینکی هست توی همین اپلای ابرود که نوشته سوالات سفارت دبی. اونو در حد یه ده دقیقه شب قبل وقت سفارت از رو سوالاش بخونین فقط. باور کنید من یه کلمه هم دروغ نگفتم بهشون و همه جواب هایی که دادم فی البداهه و از ته دل بود. آفیسر دایما در چشم شما نگاه میکنه و علاوه بر اینکه ایشون یه افسره یه روانشناس هم هست. پس اگه دروغ بگید، کلاتون پس معرکس...
    سوال دیگه ای بود در خدمتم...

Junior Member

سلام من چهارشنبه 6 می ساعت 8 مصاحبه داشتم. از هتل تا سفارت 5 دقیقه طول کشید که 1 دقیقه هم پشت چراغ قرمز بودیم!! 7 صبح حرکت کرد 7:05 اونجا بودم. سه تا صف 8- 8:30 و 9 خلوت بودن و تو هر صف 7-8 نفر بودن که همرو هم سریع میفرستادن داخل.. بقیش هم مثل بقیه.. موقع داخل فرستادن اول پاسپورت و instruction DS_160 رو دیدن.. و فرستادن داخل. اونجا کیف و وسایلو گرفتن و رفتیم داخل، بعد خود فرم DS-160 رو دیدن.. بعد تو صف واستادیم، فرم I20 و دید، بعد انگشت نگاری، پاسو نگه داشتن و نشستیم برای مصاحبه.. مصاحبه هم به نظر من نوبتی بود، چون اونایی که جلوتر از من بودن زودتر رفتن و من دقیقا بعد خانوم و اقای ایرانی ترک رفتم برای مصاحبه.همون سوالای تکراری، چرا US، چرا این دانشگاه؟ فامیل داری؟ فاندت 2000 تا کمه، BS دادم، رزومه، SOP، RP خواست و دادم.. گفت رو چی قراره کار کنی.. توضیح دادم.. گفت الان تو ایران چیکار میکنی کارمو گفتم.. یه شرکت خصوصی ساختمونی، بعد پرسید همون فلان شرکت عمرانی تهران؟ من نمیدونستم کجا رو گفت دقیقا.. اما فهمیدم یه جای شناخته شده دولتیه احتمالا، گفتم نه من تو یه شرکت خصوصی که ساختمون میسازه کار میکنم که گفت آها!.. بعد پرسید married هستی گفتم نه! نمیدونم چرا اینو پرسید.. گفت چرا امریکا؟ گفتم: 1. پیشرفته ترین کشور تو علم و تکنولوژی+ 2. رشته من (مهندسی صنایع) تو کشور های کمی ارائه میشه.. که انگار میدونس که گفت اها اها.. همین.. کلا بسیار فرایند ساده و بی استرسی بود.. من خودم همون روز که رسیدم دبی (3شنبه) نیم ساعت تو هواپیما سوالارو نگاه کردم، شب هم نیم ساعت.. تو سفارت هم 10 دقیقه!! اصلا چیز پیچیده ای نیست و تجربیات همه هم تقریبا مثل همه

راسی بهم هم برگه زرد داد.. منم چیزی از سینگل و مالتیپل نپرسیدم..
    ویرایش توسط Mostafa_CM : May 8th, 2015 در ساعت 08:10 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

سلام
    من هم 6 می مصاحبه داشتم و تجربه مشابهی با دوستان دارم. فقط خواستم بگم بدون استرس و با اعتماد به نفس برین. خیلی فرمالیته و سریع پیش میره. حتی ازم نپرسید بعد از اتمام تحصیلاتت بر میگردی یا نه. هرچند من خیلی زود نوبتم شد و به صبحانه هتل رسیدم! کسی رو ندیدم که رد بشه. موفق باشید.

دوستان سلام.
    یه سوالی دارم،
    اینکه برای یک ماه دیگه وقت سفارن دارم.ولی درسم هنوز تموم نشده.و یک هفته بعد از مصاحبه دفاع میکنم(پایان نامه معماری،لیسانس).حتی وقتی هم که دفاع کنم داشگاه هیچ نامه ای راجع به اینکه درسم تموم شده (تا 3ماه بعد از دفاع)به من نیمده.
    به نظرتون موقع مصاحبه چی بگم ؟!

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

نقل قول نوشته اصلی توسط hamiddn_1991 نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    یه سوالی دارم،
    اینکه برای یک ماه دیگه وقت سفارن دارم.ولی درسم هنوز تموم نشده.و یک هفته بعد از مصاحبه دفاع میکنم(پایان نامه معماری،لیسانس).حتی وقتی هم که دفاع کنم داشگاه هیچ نامه ای راجع به اینکه درسم تموم شده (تا 3ماه بعد از دفاع)به من نیمده.
    به نظرتون موقع مصاحبه چی بگم ؟!
    سلام
    راستش رو بگین که هنوز تموم نکردین و در حال تحصیل هستین. ریز نمرات غیر رسمی تا الان رو براشون ببرین. ریز نمرات غیر رسمی یا دانشگاه بهت میده ( اگه خودشون بخش ترجمه نمرات داشته باشن، مثل شریف، علم و صنعت و... ) و یا نمیده. اگه داد که هیچ. اگه نداد ، خودت برو از سیستم نمراتت که معمولا گلستان هست یه پرینت بگیر ببر ترجمه غیر رسمی بکن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Seigneur نمایش پست ها
    سلام
    راستش رو بگین که هنوز تموم نکردین و در حال تحصیل هستین. ریز نمرات غیر رسمی تا الان رو براشون ببرین. ریز نمرات غیر رسمی یا دانشگاه بهت میده ( اگه خودشون بخش ترجمه نمرات داشته باشن، مثل شریف، علم و صنعت و... ) و یا نمیده. اگه داد که هیچ. اگه نداد ، خودت برو از سیستم نمراتت که معمولا گلستان هست یه پرینت بگیر ببر ترجمه غیر رسمی بکن.
    ممنون از پاسخت دوست عزیز.
    تا الان رو ریز نمرات رسمی فارسی و ترجمه شده دارم.
    پس ایشالا از این بابت مشکلی پیش نیاد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی دانشگاه امیرکبیر

سلام. اگر یکی در روز مصاحبه نیاز به کلیرنس نداشته باشه قطعا بهش برگه صورتی میدن و پاسپورتو پس میدن؟ امکانش هست که همون موقع پاسپورت رو بگیرن یا حتما باید پاسپورت رو به امپست تحویل داد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی شیمی کاربردی دانشگاه محقق اردبیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط azi_9085 نمایش پست ها
    سلام. اگر یکی در روز مصاحبه نیاز به کلیرنس نداشته باشه قطعا بهش برگه صورتی میدن و پاسپورتو پس میدن؟ امکانش هست که همون موقع پاسپورت رو بگیرن یا حتما باید پاسپورت رو به امپست تحویل داد؟
    هر دو حالت فکر کنم ممکنه
    میتونی بگی زیاد دبی نمیمونی و بعدا اقدام میکنی واسه گرفتن ویزا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - دانشگاه تهران

ما امروز وقت سفارت داشتیم. همه مراحل مثل همونایی بود که قبلا توی فروم گفتن فقط اینکه فکر کنم جای باجه ها عوض شده بود. باجه های ۲، ۴ و ۵ با ایرانی ها مصاحبه میکردن که باجه ۲ آقای عینکی موطلایی و خانم موخرمایی باجه ۵ بودن. من با خانم موخرمایی باجه ۵ مصاحبه کردم. همون سوال های روتین رو پرسید که چرا میخوای بری آمریکا درس بخونی و چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی و ... . زیاد هم توضیح میدادم وسط حرفم میپرید و سوال بعدی رو میپرسید کلا خیلی اوکی بود و آخر هم بهم برگه زرد داد. آقای باجه ۲ هم خیلی زود با همه مصاحبه میکرد ولی چون خیلی خیلی سفارت شلوغ بود دیگه از وسطاش رفت دنبال کارای انگشت نگاری. یه آقایی هم باجه ۴ بود که همه رو سوال پیچ میکرد و به خیلیا برگه سفید داد. کلا اکثر ایرانیا که اونجا بودن برگه زرد و سفید گرفتن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - University Of Tabriz

سلام
    من امروز ۱۰ می مصاحبه داشتم
    سفارت فوق‌العاده شلوغ بود امروز کیپ تا کیپ آدم بود تو سالن
    رشته علوم کامپیوتر واسه فوق از دانشگاه فلوریدا بدون فاند
    مصاحبم با آقای مو بور قد بلند باجه ۴ بود. که طبق معمول سوالای اینکه کچا داری میری چرا این دانشگاه؟ که من گفتم ۱۰ جا اپلای کردم و ۵ جا گرفتم و این از همشون بهتر بود. بعد گفت کار می کنی که توضیح دادم شرکت دارم با دوستام و برنامه موبایل می نویسم که پرسید کدوم اپتون از همه تو ایران معروف تره که توضیح دادم. بعد CV و SOP رو گرفت و گفت بعدش می خوای چیکار کنی که گفتم می خوام دکترا پذیرش بگیرم از یه دانشگاه خوب. در نهایت هم BS رو گرفت و گفت پدرت چیکارس که توضیح دادم که بعدش برگ زرد رو بهم داد و پرسیدم سینگل یا مالتی که گفت سینگل.
    از همین باجه دو نفر که دانشجو بودن اومده بودن دوباره ویزا بگیرن ریجکت شدن.
    نکته دیگه اینکه از استرس داشتم می مردم قبلش ولی اونجا تمامی جواب‌ها رو با اعتماد به نفس جواب دادم که فکر می کنم خیلی مهم و تعیین کنندس
    Resume: BS GPA: 15.15/20; MS GPA:3.85/4 ; GRE(Q164/V147) ; 1 publication ; PhD Applicant
    Admission Result: Applying,
    Rejected, Admitted but fund is undecided, Full fund, Partial fund, No Fund
    UMASS, UCONN, Yale, Brown, Northeastern, Tufts, WPI, Boston University

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)