صفحه 39 از 117 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484989 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام به همگی
    من روز 19 می در دوبی مصاحبه داشتم
    خواستم بخاططر دینی که به این سایت دارم تجربیاتم رو در اختیارتون قرار بدم
    در مجموع مصاحبه و انجام این روتین خیلی آسونتر از چیزی بود که بچه ها تو این سایت توضیح میدن و من فکر می کنم تا حدی دوستان با وسواس در این زمینه صحبت می کنند. با توجه به تجربه خودم و تعداد افراد زیادی که دیدم اونروز ( چون من تقریبا جز اخرین افرادی بودم که مصاحبه شدم ) یک بخش زیادی از تصمیم از قبل راجع به افراد گرفته شده.
    اولا که افراد به ترتیب انگشت نگاری شده صدا زده نمی شدند. طبق یک روتین خاصی مثلا ایالتی که قبول شدین افیسر با افراد مصاحبه می کرد
    من شنیده بودم که اگر چند نفر از یک دانشگاه توسط یک نفر مصاحبه بشن ممکنه خوب نباشه و همه اون افراد ریجکت بشن که این مساله باعث نگرانی زیاد من و دوستام روز مصاحبه بود که اینطور نبود چون با هر سه نفر ما یک افیسر مصاحبه کرد. دو نفر اول زرد گرفتن ( احتمالا چون آقا هستند) و من صورتی گرفتم بایاینکه از هر دو دیرتر مصاحبه شدم
    سوالات هم خیلی معمولی پرسیده شد تقریبا تو سوالاتی که دوستان تو این سایت گفتن مشابهت داشت
    از من سوال کردند چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    چه دانشگاههای دیگه ای رو انتخاب کردی ؟
    کلا قراره رو چه چیزی کار کنی در دکترا؟ رشته من بیزینسسه و گفتم که من ریسرچ پلن ندارم و گفت شفاهی یکم توضیح بده میخوای چیکار کنی
    بعد پرسید دلیل اینکه رشته مهندس یلیسانسو تغییر دادی چی بوده ؟ مشکلت با الکترونیک چی بود؟
    اخرش گفت جاهایی که کار کردی دولتی بودن یا خصوصی؟
    رزومه منو فقط ازم خواست اونم چون من تو صحبتهام به سابقه کاری اشاره کرده بودم
    و نهایتا گفت زبان ترکی چرا یاد گرفتی ؟ چند کلمه هم با شوخی باهام ترکی صحبت کرد.

برخورد بسیار مودبانه و خوبی هم داشتن

امیدوارم تجربیاتم به دردتون خورده باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی دانشگاه امیرکبیر

سلام.
    من امروز مصاحبه داشتم. ساعت 8 صبح.
    پذیرشم برای دکتری رشته Operations Research دانشگاه NC State University. فاند TA دارم. تو ایران رشتم ریاضی کاربردی بوده. سابقه کار ندارم. مقاله ندارم. دخترم. یه خواهر دارم امریکا که دانشجو هستن. برگه زرد گرفتم.

مصاحبه من با یه خانوم بود باجه سه. خیلی جدی بود.
    سوالایی که پرسید:
    چه رشته ای تو این دانشگاه میخوای بخونی؟
    یکم در مورد OR توضیح بده.
    چرا همون ایران درس نمیخونی میخوای بری امریکا؟
    چند تا دانشگاه اپلای کردی؟ چند تا پذیرش گرفتی؟
    امریکا کسیو داری؟ چیکار میکنه؟ چه دانشگاهیه؟
    با مدرک دکترات میخوای چیکار کنی؟
    یه سفر خارج کشور داشتی. درسته؟
    کارشناسی چه دانشگاهی بودی؟
    ارشد هم ریاضی خوندی؟
    یه سوال هم پرسید که دقیقا یادم نمیاد چی بود ولی در جوابش گفتم OR یه گرایش بین رشته ای ریاضی، صنایع و مدیریت هست. به نظرم پرسید OR زیر مجموعه ریاضی هست؟
    مجردی یا متاهل.
    اخرم ریسرچ پلن، رزومه، و اس او پی رو گرفت و بهم پس نداد.
    برگه زرد داد. پرسیدم سینگل یا مالتیپل. گفت سینگل...

من قبلا توضیحاتی که دوستان در مورد ظاهر آفیسرها و خوب یا بد بودنشون داده بودن رو نخونده بودم که استرس نگیرم. نمیدونم حالا این افیسر خوب بود یا نه. ولی به نظرم مصاحبه طولانی بود نسبت به بقیه.
    من تصورم این بود که اول با همه توریستی ها مصاحبه میشه و بعد دانشجویی . ولی اسم منو خیلی زود صدا زدن. قبل از ساعت 9 از کنسولگری اومدم بیرون. واسه همین خیلی ندیدم وضعیت بقیه چی شد. چند تا پیرمرد پیرزن دیدم که توریستی میرفتن صورتی گرفتن. یه دختر ایرانی دیدم نمیدونم دانشجو بود یا توریست که اونم صورتی گرفت. قبل من یه دختری این باجه 3 مصاحبه داشت. و من توجه کردم مصاحبه ایشون هم طولانی بود نسبت به بقیه. نمیدونم نتیجش چی شد. سریع کاغذشو گذاشت تو پوشه.

من تا قبل مصاحبه فکر میکردم صورتی و مالتیپل میگیرم. البته شاید واقع بینانه نبوده. ولی واقعا کیس من مشکلی نداره. خواهرم هم تو یه ایالت دیگه هست و ویزاش F1.
    از قبل خیلی استرس نداشتم ولی وقتی اسممو صدا زد خیلی استرس گرفتم و فکر میکنم اون سوالی که در مورد رشتم بودو خوب توضیح ندادم. با اینکه کلی تمرین کرده بودم واسش. فقط یه جمله گفتم. بعد اومدم مثال بزنم که واضح تر بشه (مثالم در مورد کاربرد رشتم تو کشاورزی بود) ولی انقد بد مثالو توضیح دادم که فکر کنم گیج شد. این دو تا سوال اول که خیلی تپش قلب داشتم و صدام میلرزید ولی خداروشکر بعدش اروم تر شدم.
    سوالی که پرسید چرا ایران درس نمیخونی هم خوب توضیح ندادم. یه چیزایی گفتم ولی اون چیزی که اماده کرده بودم و خیلی مرتب بود رو نشد بگم. خیلی تند صحبت میکردم اگه یکم اروم تر حرف میزدم بهتر میتونستم فکر کنم و چیزایی که تمرین کرده بودمو کامل بگم.

تنها نگرانیم قبل مصاحبه این بود که متوجه سوال ها نشم. ولی خیلی خوب حرف میزد و اصلا مشکلی نداشتم.

توصیم اینه که حتما ساعت 8 وقت بگیرید. حتی اگه زود مصاحبه نشد لااقل زود میرید داخل و تو صف طولانی نمیمونید. مخصوصا اونجا که I-20 چک میشه یه صف طولانی بود. یه سری ها جا نبود بشینن سرپا بودن.

امیدوارم بزودی تو کشور خودمون بریم سفارت امریکا و همه صورتی بگیریم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mme20 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من ۱۰ می دبی مصاحبه داشتم برای ویزای f1 و f2. افیسر یه خانم خوش برخورد بود و یکسری سوالات روتین پرسید و آخر کار یه برگه زرد داد و گفت که این کیس نامبر را از سایت چک کن. پرسیدم چقدر طول میکشه گفت ۴ تا ۱۰ هفته.
    امروز فهمیدم که این برگه زرد دو رو هست و کیس نامبر من را روی طرفی نوشته که توضیح داده که عملکرد اداری پرونده شما طبق بند ۲۲۱ (G) به تعویق افتاده است و ملزم به دریافت و بررسی اسناد بیشتر میباشد!
    در قسمتی که نوشته این مدارک را ارسال کنید هم چیزی ننوشته و افیسر هم sop cv و RP بنده را موقع مصاحبه گرفت و چیزی در مورد ارسال مدارک اضافی نگفت.
    در هر دو سایت دبی و واشنگتن هم پرونده بنده under processing هست و آپدیتی هم از روز مصاحبه تا حالا نخورده. ایمیل ۵ تا سوال هم نیامده.

من برای دکترای عمران اپلای کردم ( در دانشگاهی که من اپلای کردم دکترای عمران در دانشکده مکانیک برگزار می شودبرای همین در I20 بنده رشتم مکانیک نوشته شده است ولی در RP توضیح داده شده است )
    هفت سال سابقه کار در مهندسین مشاور خصوصی دارم.

دوستان بزرگوار لطفا راهنمایی بفرمایید که بنده باید در این مرحله چکار کنم؟
    آیا با سفارت تماس بگیرم و بپرسم که اگر مدارکی لازم دارید بفرستم؟
    آیا ممکن است آفیسر اشتباها کیس نامبر من را در این طرف برگه زرد نوشته باشد؟
    لطفا دوستان با تجربه راهنمایی بفرمایید

سلام
    ببخشيد شما از افيسر پرسيدين كه سينگل يا مولتيپل؟

دوستان خواهش مي كنم كمك كنيد .
    من دیروز دبي تو مصاحبه رد شدم . با ٥٠١. من كارم انتقال حرارت و انواع خنك كاري از جمله پره توربين هست . تمام مقاله ها هم تو حوزه خنك كاري و انتقال حرارت هست. فقط تو بخش كورس پروژكت براي درس ديناميك گاز من يه خط نوشته بودم انجام محاسبات خط لوله گاز بين دو شهر. كه رو اين گير داد و من كامل توضيح دادم بهش كه اين فقط يه پروژه ساده درسي بوده و من مجبور بودم انجام بدم و همه بچه هاي سيالات اين درس رو دارن. طرف رفت و با يكي دو نفر ديگه برگشت و گفت بدنه تحقيقات من به نفت و گاز مربوطه. من دوباره اصرار كردم كه به خاطر همون يه جمله ريجكت ميكني منو . و اون گفت نه.
    با اين صحبتا ميتونم با همين i-20 جاي ديگه برم و بگم افيسر قبلي اشتباه متوجه شده و شانس قبولي داشته باشم يا ديگه كلا shut down شدم؟؟
    در صورتی که می تونم به نظرتون بهترین جا و سریعترین کجاست؟؟ ترکیه یا ارمنستان؟؟؟
    در ضمن من اخرین اخرین آخرین نفر بودم که دیروز مصاحبه شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi19872000 نمایش پست ها
    دوستان خواهش مي كنم كمك كنيد .
    من دیروز دبي تو مصاحبه رد شدم . با ٥٠١. من كارم انتقال حرارت و انواع خنك كاري از جمله پره توربين هست . تمام مقاله ها هم تو حوزه خنك كاري و انتقال حرارت هست. فقط تو بخش كورس پروژكت براي درس ديناميك گاز من يه خط نوشته بودم انجام محاسبات خط لوله گاز بين دو شهر. كه رو اين گير داد و من كامل توضيح دادم بهش كه اين فقط يه پروژه ساده درسي بوده و من مجبور بودم انجام بدم و همه بچه هاي سيالات اين درس رو دارن. طرف رفت و با يكي دو نفر ديگه برگشت و گفت بدنه تحقيقات من به نفت و گاز مربوطه. من دوباره اصرار كردم كه به خاطر همون يه جمله ريجكت ميكني منو . و اون گفت نه.
    با اين صحبتا ميتونم با همين i-20 جاي ديگه برم و بگم افيسر قبلي اشتباه متوجه شده و شانس قبولي داشته باشم يا ديگه كلا shut down شدم؟؟
    در صورتی که می تونم به نظرتون بهترین جا و سریعترین کجاست؟؟ ترکیه یا ارمنستان؟؟؟
    در ضمن من اخرین اخرین آخرین نفر بودم که دیروز مصاحبه شدم.
    دوست عزیز اصلا نباید اسمی از گاز میوردی! اون هم یک کورس درسی! اگه وقت داری یکماه صبر کن تا اگه توافق نهایی انجام بشه شاید حساسیت رو انرژی و نفت و گاز کمتر بشه. ضمن اینکه حتما rp و sop غیر مرتبط با نفت و گاز و انرژی تهیه کن و براشون روشن کن تحقیقات آیندت ربطی به این مسائل نداره. حتما cv رو دفعه بعد خلاصه و تعدیل کن

Junior Member

سلام
    مصاحبه من با آقای تپل عینکی و ریشی بود. جدی بود وتند حرف میزد. ازم i20 و sop, cv ,rp رو گرفت. گفت رشتت راجب به چی هست،و بعد کاربرد یکی از مقاله هام رو خواست.چون استرس گرفته بودم خیلی بد توضیح دادم. بعدم پرسید سابقه کار داشتی؟. بعد میکروفن رو قطع کرد و با ی خانمی که از اول مصاحبه کنارش وایساده بود حدود 2 دقیقه صحبت کرد. بعد دوباره میکروفن رو روشن کرد و بهم برگه زرد داد. بهش گفتم جولای باید اونجا باشم گفت هیچ تضمینی نمیکنه. هیچ سوال دیگه ای نپرسید. خیلی نگرانم که چرا اینجوری بود مصاحبم!! البته منم انتظار صورتی نداشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی دانشگاه امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط azi_9085 نمایش پست ها
    سلام.
    من امروز مصاحبه داشتم. ساعت 8 صبح.
    پذیرشم برای دکتری رشته Operations Research دانشگاه NC State University. فاند TA دارم. تو ایران رشتم ریاضی کاربردی بوده. سابقه کار ندارم. مقاله ندارم. دخترم. یه خواهر دارم امریکا که دانشجو هستن. برگه زرد گرفتم.

مصاحبه من با یه خانوم بود باجه سه. خیلی جدی بود.
    سوالایی که پرسید:
    چه رشته ای تو این دانشگاه میخوای بخونی؟
    یکم در مورد OR توضیح بده.
    چرا همون ایران درس نمیخونی میخوای بری امریکا؟
    چند تا دانشگاه اپلای کردی؟ چند تا پذیرش گرفتی؟
    امریکا کسیو داری؟ چیکار میکنه؟ چه دانشگاهیه؟
    با مدرک دکترات میخوای چیکار کنی؟
    یه سفر خارج کشور داشتی. درسته؟
    کارشناسی چه دانشگاهی بودی؟
    ارشد هم ریاضی خوندی؟
    یه سوال هم پرسید که دقیقا یادم نمیاد چی بود ولی در جوابش گفتم OR یه گرایش بین رشته ای ریاضی، صنایع و مدیریت هست. به نظرم پرسید OR زیر مجموعه ریاضی هست؟
    مجردی یا متاهل.
    اخرم ریسرچ پلن، رزومه، و اس او پی رو گرفت و بهم پس نداد.
    برگه زرد داد. پرسیدم سینگل یا مالتیپل. گفت سینگل...

من قبلا توضیحاتی که دوستان در مورد ظاهر آفیسرها و خوب یا بد بودنشون داده بودن رو نخونده بودم که استرس نگیرم. نمیدونم حالا این افیسر خوب بود یا نه. ولی به نظرم مصاحبه طولانی بود نسبت به بقیه.
    من تصورم این بود که اول با همه توریستی ها مصاحبه میشه و بعد دانشجویی . ولی اسم منو خیلی زود صدا زدن. قبل از ساعت 9 از کنسولگری اومدم بیرون. واسه همین خیلی ندیدم وضعیت بقیه چی شد. چند تا پیرمرد پیرزن دیدم که توریستی میرفتن صورتی گرفتن. یه دختر ایرانی دیدم نمیدونم دانشجو بود یا توریست که اونم صورتی گرفت. قبل من یه دختری این باجه 3 مصاحبه داشت. و من توجه کردم مصاحبه ایشون هم طولانی بود نسبت به بقیه. نمیدونم نتیجش چی شد. سریع کاغذشو گذاشت تو پوشه.

من تا قبل مصاحبه فکر میکردم صورتی و مالتیپل میگیرم. البته شاید واقع بینانه نبوده. ولی واقعا کیس من مشکلی نداره. خواهرم هم تو یه ایالت دیگه هست و ویزاش F1.
    از قبل خیلی استرس نداشتم ولی وقتی اسممو صدا زد خیلی استرس گرفتم و فکر میکنم اون سوالی که در مورد رشتم بودو خوب توضیح ندادم. با اینکه کلی تمرین کرده بودم واسش. فقط یه جمله گفتم. بعد اومدم مثال بزنم که واضح تر بشه (مثالم در مورد کاربرد رشتم تو کشاورزی بود) ولی انقد بد مثالو توضیح دادم که فکر کنم گیج شد. این دو تا سوال اول که خیلی تپش قلب داشتم و صدام میلرزید ولی خداروشکر بعدش اروم تر شدم.
    سوالی که پرسید چرا ایران درس نمیخونی هم خوب توضیح ندادم. یه چیزایی گفتم ولی اون چیزی که اماده کرده بودم و خیلی مرتب بود رو نشد بگم. خیلی تند صحبت میکردم اگه یکم اروم تر حرف میزدم بهتر میتونستم فکر کنم و چیزایی که تمرین کرده بودمو کامل بگم.

تنها نگرانیم قبل مصاحبه این بود که متوجه سوال ها نشم. ولی خیلی خوب حرف میزد و اصلا مشکلی نداشتم.

توصیم اینه که حتما ساعت 8 وقت بگیرید. حتی اگه زود مصاحبه نشد لااقل زود میرید داخل و تو صف طولانی نمیمونید. مخصوصا اونجا که I-20 چک میشه یه صف طولانی بود. یه سری ها جا نبود بشینن سرپا بودن.

امیدوارم بزودی تو کشور خودمون بریم سفارت امریکا و همه صورتی بگیریم
    یه نکته ای که الان یادم اومد این بود که وقتی سی وی رو بهش دادم کامل خوندش و پرسید کار نکردی فقط درس خوندی؟ منم گفتم اره فقط درس خوندم(سال 2013 درسم تموم شد)
    اس او پی رو اصلا نگاش نکرد. ریسرچ پلن هم اصلا یادم نمیاد خوندش یا نه.
    ویرایش توسط azi_9085 : May 29th, 2015 در ساعت 01:59 PM

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    نمیدونم آیا بعد از مصاحبه تو دبی همون موقع پاسپورتتون رو پس میدن یا باید بعد از دو روز بریم پست تحویل بگیریم؟ لطفا اگر کسی میدونه اطلاع بده . با سپاس
    ویرایش توسط ali_2015 : May 30th, 2015 در ساعت 02:22 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_2015 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    نمیدونم آیا بعد از مصاحبه تو دبی همون موقع پاسپورتتون رو پس میدن یا باید بعد از دو روز بریم پست تحویل بگیریم؟ لطفا اگر کسی میدونه اطلاع بده . با سپاس
    همون موقع پس میدن. اگر برگه صورتی بدن که میتونید پاسپورت رو ببرید empost ولی فکر میکنم 5 روز کاری زمان میبره تا آماده بشه. (جمعه و شنبه دوبی تعطیله در نتیجه اگر یکشنبه پاسپورت رو تحویل پست بدین شاید پنج شنبه بتونید تحویل بگیرید)

Senior Member

خب منم تجربه ام رو خلاصه بزارم:ساعت 8 وقت داشتم و هفت اونجا بودم تقریبا شلوغ بود و بعد از منم خیلیها اومدن بیشتر هم توریستی.چندتا دختر عرب و هندی هم بودن دانشجویی.کلا شلوغ بود و باجه ها خیلی معطل کردن و مدتها سرپا علاف بودیم تا انگشت نگاری شد و گفتن اسمتونو صدا میزنیم ولی به غیرایرانیها شماره میدادن.من با هیچکس حرف نزدم چون واقعا حوصله حرف خاله زنکی نداشتم ولی بقیه راحت با صدای بلند درد و دل میکردن و حرفهای بی سر و ته میزدن که واقعا روی اعصاب بود....کلا ملاحظه بقیه رو نمیکردن.اینجا متاسفانه برخلاف ایروان که افیسر توی اتاق بود باجه ها توی سالن بودند و سر و صدا اذیت میکرد.باجه 3 دیرتر از همه شروع به کار کرد و تنها باجه ای بود که فقط ایرانی صدا میزد.مصاحبه هاش هم بیشتر از بقیه باجه ها طول میکشید.تا جایی که من بودم دونفر رو فهمیدم که زرد گرفتن و دختر هندی هم صورتی گرفت.توریستی ها هم معمولا خوشحال میومدن بیرون به نظرم دوبی جای خوبیه برای ویزای توریستی برخلاف ارمنستان که همه رو ریجکت میکرد.بهرحال منو هم باجه3 صدا کرد یک خانم خیلی خیلی مهربون و خوش اخلاق.کلا اخلاق خوب و احوالپرسی گرمی که کرد همه استرسم رو گرفت و دیگه کاملا مسلط صحبت میکردم در طول مصاحبه هم منو به اسم کوچیک صدا میزد و هی میخندید.بهرحال همون سوالات کلیشه ای همیشگی که چرا امریکا چرا این دانشگاه چندتا دانشگاه اپلای کردی رو پرسید و رزومه و sop هم خواست که خیلی کوتاه نگاهشون کرد و از کارم پرسید.من یک سابقه ریجکتی از ارمنستان داشتم که ازم خواست درموردش توضیح بدم و پرسید امریکا کسی رو دارم.اصلا هیچ صحبتی از اینده و برگشت به ایران نشد و حتی نپرسید هزینه هات رو چطوری میخوای بدی.بعد هم برگه صورتی رو داد و به فارسی خداحافظی کرد و منم متاسفانه یادم رفت بپرسم سینگل یا مولتیپل سریع زدم بیرون.نکاتی که به نظرم میاد: عکس نمیخوان من این اخری عجله ای عکس گرفتم و بردم چون بعضیها میگفتن میخواد اما نمیخواد مگه اینکه عکس فرم دی اس واقعا بد باشه.
    دوبی جای خوبیه برای ویزای توریستی و بعد هم دانشجویی راحت هم وقت میده.نمیدونم چرا ملت اکثر میرن انکارا.
    کارکنان سفارت و افیسرها حتی نگهبانها خیلی مهربونن و از هیچ کمک و راهنمایی دریغ ندارن پس استرس نداشته باشید فقط یکم کند کار میکنن.
    ریزنمره و مدرک و شناسنامه و عکس اصلا نمیخواد.دونفر پشت سر من داشتن با صدای بلند از ضمانت برگشت و نمیدونم سند خونه و زمین و مدارک بیمه و اشتغال(برای دانشجویی!!) حرف میزدن که به جرات میگم مسخره است و اصلا کسی نگاهش نمیکنه.نکنید این کارها رو.نرمال باشید!
    موندم با برگه صورتیم چیکار کنم!از خود افیسر پرسیدم گفت جولای میتونی بدی آژانسهای مسافرتی بیارن تا ویزا رو بدیم.میشه زودتر بفرستم؟مثلا چند روز دیگه بدم یک اشنا که میره دوبی ببره و بیاره برام؟
    بازم ممنونم از بچه های فروم که با تجربیاتشون کمکم کردن در این پروسه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)