صفحه 8 از 117 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط amir13721 نمایش پست ها
    امروز برای مصاحبه سفارت رفتم. تقریبا 7:15 اونجا بودم.خیلی شلوغ بود. بعد از کارهای ورود و امنیتی منتظر نشتم تا صدا بزنن. برخلاف بقیه که شماره می دادن ایرانیا رو صدا میزدن. من باجه 5 رفتم پیش مردی که اونجا بود. اول i-20، بعد پرسید که چرا میخوای بیای امریکا، بعد cv، بعد پرسید بعد از تحصیل میخوای چکار کنی. تا اینجا همه چی خوب بود. تا اینکه در مورد خدمت پرسید. من معاف نیستم، در حال حاضر هم ترم اخر دانشگاه هستم، و وثیقه 15 میلیونی 20 روزه سیاحتی اومدم دبی. نظام وظیفه هم دیگه برگه ای نمیده که توش زده باشه و فقط کامپیوتری ثبت میکنن. من هم کامل توضیح دادم ولی اخر کار هم زرد با بند 221g داد. و گفت دو چیز باید براش بفرستم، یکی قبض بانکی که 15 میلیون رو واریز کردم، و دوم سندی که نشون بده یا معافم یا خدمتم به تعویق افتاده. کسی هست که بتونه تو مورد دوم راهنمایی بکنه. چونکه من که برگه ای ندارم که توش نوشته باشه من معافیت تحصیلی تا این تاریخ دارم. اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم.
    افسوس 6 ماه گشتن و امتحان دادن و مصاحبه با دانشگاه که با یه مصاحبه 60 ثانیه ای ممکنه به هوا رفته باشه.
    سلام؛

برید پلیس+10 بگید یه برگه براتون پرینت بگیرن تا آخرین وضعیت نظام وظیفه داشته باشید.
    میشه لطف کنید بگید؟
    1- مستر یا دکترا؟
    2- فاند داشتید؟
    3- سابقه کار؟
    4- رشته؟
    ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط q26 نمایش پست ها
    سلام دوستان از بچه ها کسی بوده برای مستر معماری اقدام کرده باشه ؟ چون لیسانس ما مهندسی محسوب میشه ما هم وارد پروسه کلییرنس میشیم؟کلا دوبی به بچه های معماری چطور ویزا میده؟خصوصا گرایش پایداری
    سلام، من رشته ام معماری نیست ولی سال 2013 که سفارت دبی بودم دو نفر دیدم که معماری بودن و بدون کلیرنس ویزا گرفتند. اینجا هم دانشجوهای معماری ویزا مالتیپل دارند ولی تو بقیه رشته های مهندس من کمتر مالتیپل دیدم.

Junior Member amir13721 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Kivi نمایش پست ها
    سلام؛

برید پلیس+10 بگید یه برگه براتون پرینت بگیرن تا آخرین وضعیت نظام وظیفه داشته باشید.
    میشه لطف کنید بگید؟
    1- مستر یا دکترا؟
    2- فاند داشتید؟
    3- سابقه کار؟
    4- رشته؟
    ممنونم.
    1-مستر-MBA
    2- 21000 دلار(GA+Full Tuition Waiver for 2 semester+Scholarship)
    3- 1 سال تدریس زبان انگلیسی
    (تو بخش نتایج گرایش مدیریت کامل تر توضیح دادم)

Junior Member

سلام خدمت دوستان
    بنده هیات علمی دانشگاه هستم. به همراه خانواده در روز 19 مارچ در مصاحبه جهت ویزای J1 شرکت کردم. من و همکارم که هر دو رشته داروسازی هستیم برگه زرد گرفتیم.

Junior Member NTSB آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط boshrooyeh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    بنده هیات علمی دانشگاه هستم. به همراه خانواده در روز 19 مارچ در مصاحبه جهت ویزای J1 شرکت کردم. من و همکارم که هر دو رشته داروسازی هستیم برگه زرد گرفتیم.
    دوست عزیز، منظور از تجربیات روز مصاحبه این هست که مصاحبه چطور بود، چه سوالاتی پرسیدند و ...اینکه فقط در فلان تاریخ مصاحبه داشتید کمکی به این تاپیک نمی کند. موفق باشید!

Junior Member

Red face پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام به دوستان عزیز، من بالاخره بد از کلی‌ استرس و مشکلات بد از ۴ ماه ویزا گرفتم، البته اگر علاقه درین در جریان مصاحبه من قرار بگیرین، میتونی‌ روی اسمم کلیک کنین و تو بخش پست‌های فرستاده شده نوشته‌ها و تجربیات من رو مطالعه کنین. البته من برای سهولت دسترسی دوستان تو بخش امضا پائین هر کدوم از پست هام، لینکی‌ رو گذشتم که شما رو راهنمایی می‌کنه به تجربه اصلی‌ مصاحبه من توی همین سایت و فرم.

همینطور من ویزای (مالتیپل) و (۲ ساله) گرفتم. جهت اطلاع دوستان.

برای آخرین پیشنهاد به خصوص برای دوستانی که به دوبی‌ می‌رن، وقتی‌ کلارنس شما تموم شد و آماده فرستادن پاسپورت برای ویزا از طریق دفتر پستی بودین، حتما بین ۶ تا ۸ روز برای هتل اتاق ثبت نام کنین، به این دلیل که وقتی‌ پاسپورت رو میدین به دفتر پستی اصولا هیچ رسید معتبری به شما نمیدن و عملا یه مسافر بدون پاسپورت میشین توی دوبی‌ (کشور‌های دیگه نمیدونم چه جوریه) و دیگه بدون پاسپورت نمی‌تونین هتل یا اتاقی‌ اجاره کنین، پس خیلی‌ مواظب باشین، و من حتا این مساله رو با پست هم در میون گذشتم، امیدوارم برای بقیه دوستان بتونن این قضیه رو حل کنن.

امیدوارم نوروز امسال سالی‌ پر بار و موفقیت برای همه دوستان به خصوص دانشجو‌های عزیز باشه و همه بتونن ویزا بگیرن و سریعتر برنامه زندگیشون رو تنظیم کنن.
    برای مطالعه کامل مصاحبه و جریانات اون‌روز من می‌تونین به این لینک در همین فرم مراجعه کنین:

http://goo.gl/fraFv7

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شبكه هاي كامپيوتري - امير كبير

دوستان سعی کردم تجربیات روز مصاحبه رو با توضیحات کامل بنویسم ولی باز اگه سوالی بود در خدمتم
    -----------
    تاریخ وقت جهت مصاحبه 15 مارچ 2015
    تاریخ 12 مارچ ایمیل از سایت دریافت شد مبنی بر اینکه شما توانستید تاریخ مصاحبه را تغییر دهید به تاریخ 19 مارچ ! (مشخص شد خود سفارت به دلیل تعطیلی ناگهانی تاریخ را عوض کرده)

صبح پنجشنبه 19 مارچ ساعت 6:45 جلوی در ورودی سفارت دبی در منطقه بردبی:
    3 صف جلوی سفارت بود
    صف اول سمت چپ مربوط به قرار ملاقات های ساعت 8:00
    صف وسط قرار ملاقات های ساعت 8:30
    صف اول سمت راست مربوط به قرار ملاقات های ساعت 9:00
    -----------
    بعد از ورود و انجام مراحل اولیه که دوستان قبلا هم اشاره کردند مصاحبه من حدود ساعت 10 شروع شد
    باید مانند باجه بانک جلوی باجه مصاحبه گر بایستید و حرف بزنید
    -----------
    من که ویدیو های آمورشی مربوط به سفارت مجازی و کنسولگری دبی رو دیده بودم منوجه شدم همون خانمی که مراحل ویزای دانشجویی رو توضیح میداد(خانم خوش چهره موهای مشکی و چشم های روشن ) میخواد با من مصاحبه کنه، خوشحال شدم چون خیلی تو ویدیو ها خوش برخورد و مهربون به نظر میرسید.
    ولی خیلی زود متوجه شدم برخورد متفاوت و جدی تری داره تو مصاحبه
    --------
    مشخصات من :
    تحصیلات: لیسانس مهندسی صنایع - فوق لیسانس فناوری اطلاعات (شبکه های کامپیوتری) -MCSE 2003&2012
    دانشگاه مقصد: UCSC-Extension.edu جهت شرکت در دوره IT Extension به مدت 9 ماه
    پوشش روز مصاحبه: کت مشکی - شلوار کتان - کفش (و نه کتانی) - پیراهن مردانه آستین بلند
    --------
    سوالها: (تمام سوالها به زبان انگلیسی)
    بعد از صدا کردن اسمم نیم نگاهی به خودم و طرز لباس پوشیدنم انداخت (چون من دقیقا روبروی باجه نشسته بودم و دید کامل داشت)
    -فرم I20 رو لطفا بدید..ok
    1-رشته تحصیلیتون؟ Information Technology
    2-رشته ای که اقدام کردید؟ Information Technology
    3- شغلتون چیه؟ تدریس دوره های MCSE
    4- کجا؟ یه شرکتی به اسم ...
    5-این اسمی که گفتی مربوط میشه به شرکت خصوصی؟ بله
    6- مدت دوره ای که اقدام کردی؟ 9 ماه
    گفتید طول دوره هست چند ماه؟ (با نگاه مستقیم و کمی مشکوکانه نگاه کردن و توضیح اینکه کلا برخورد زیرکانه ای داشت مصاحبه گر) 9 ماه
    پس گفتید مدت دوره هست 9 ماه؟ بله این دوره 9 ماه است
    ناگهان رفتارش رو کاملا تغییر داد و با حالت کمی عصبانی (که بعد متوجه شدم جهت ارزیابی عکس العمل طرف مقابل هست) پرسید:
    7-من اصلا قانع نمیشم یعنی شما میخواید 9 ماه کارتون رو ول کنید؟ من سکوت کردم و اون هم ادامه داد
    یعنی چی که کسی بخواد 9 ماه کارش رو ول کنه؟! من اصلا قانع نمیشم چه توضیحی داری در این مورد؟!
    من شروع کردم در مورد درس و رزمه و هدفم توضیخ بدم که اصلا نذاشت حرفم رو قطع کرد و گفت: ببین این ها رو من نمیفهمم فقط تو یک جمله بگو 8-چرا میخوای بری اونجا؟ منم گفتم میخوام اون دوره ها رو بگذرونم تا بیام ایران اونها رو تدریس کنم (ظاهرا کمی قانع شد)
    9-برای این مدت که میری اگه برگردی کارت هنوز هست؟ جاب آفر داری؟ بله (برگه جاب آفر رو تحویل دادم نگاه کرد و برگردوند)
    10- کسی رو داری در آمریکا؟ خیر
    فرمی رو گذاشت روی میز جلوی خودش ..(بعد فهمبدم همون برگ زرد بوده)
    11-خدمت سربازی رفتی؟ خیر معاف شدم
    کارت پایان خدمت و ترجمه اش رو بده...
    12- چه جور معافیتی هست؟ خرید خدمت
    باز رفتارش تغییر کرد
    13-من نمیدونم به من بگو ببینم دید مردم کشور شما چیه؟ به کسایی که خدمت نمیکنن به کشورشون؟! میدونی؟ بعضی ها هستن که میگن آی دستم آی پام و خودشون رو میزنن به مریضی و معافیت پزشکی میگیرن! مردم چه حسی دارن نسبت به کسایی که خدمت سربازی نرفتن؟؟!
    من حس کردم این سوال آخر فقط جنبه شخصیت شناسی داره و لبخند زدم و گفتم.. سوالتون سخته ! ولی من شانس این رو داشتم که تو دوره ای که میشد خدمت رو خریدم و به جای دو سال سربازی درس خوندم
    14- ولی خیلی ها میگن تو سربازی ساخته میشن اینطور نیست؟ بستگی داره به هدف هر شخص من خودم رو با تلاش بیشتر و درس خوندن مشغول کردم
    واقعا ذهنم کار نمیکرد که جواب قانع کننده ای به این سوالها بدم و ظاهرا خودش هم اینو فهمید
    فوق العاده باهوش و آدم شناس بود
    -رزومه ات رو بده (گرفت و نگهداشت)
    هر وقت که ازم مدرکی میخواست یه مقدار نیم خیز میشد و نگاه میکرد به کلاسور و مدارکی که ورق میزدم..
    و در نهایت فرم زرد رو داد و گفت پیگیری کن از سایت!

------------
    روزی که من رفتم 8-9 نفر قبل از من بودند که فقط یک نفر ریجکت شد(فرم سفید) (خانمی با سن 43-42)
    یکی از دوستان که رشتش معماری بود در جا فرم صورتی گرفت
    یه خانمی هم بود 33 ساله که توریستی فرم صورتی گرفت (ظاهرا موسسه زبان به اسم خودشون داشتند در ایران)
    و خانم های بالای 55 سال چند تا صورتی
    یه دختر خانمی هم بود که مریضی خاصی داشت در جا به همراه برادر و مادرش صورتی گرفتند و ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NTSB نمایش پست ها
    دوست عزیز، منظور از تجربیات روز مصاحبه این هست که مصاحبه چطور بود، چه سوالاتی پرسیدند و ...اینکه فقط در فلان تاریخ مصاحبه داشتید کمکی به این تاپیک نمی کند. موفق باشید!

از من در مورد اینکه می خواهم چیکار کنم و کجا خدمت کردم پرسید. من هم مثل بقیه یک ماه آموزشی س پ بودم که بهش گفتم و البته اصل کارت من رو هم خواست. بعدش هم ریسرچ پلان خواست که بهش دادم. همین. هیچ چیز دیگه ای نخواست
    خانمم هم داروسازی بود. جالب است که از طرح پرسیدکه رفته یا نه. همین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering, Sharif

نقل قول نوشته اصلی توسط mosimosi نمایش پست ها
    من سربازی نرفتم و به آفیسر هم گفتم که وثیقه گذاشتم و تعهد دادم که بعد از تموم شدن درسم برگردم و سربازیم رو انجام بدم. مقاله هم یه دونه ISI و دوتا کنفرانسی داشتم.

به طور کلی باید بدونید که هیییییییییچ قانون مشخصی واسه کلییر شدن یا نشدن وجود نداره.
    با سلام، میشه بگید آفیسر بعد از اینکه گفتید تعهد دادید چه مدرکی از شما خواست واسه اثبات حرفتون؟ فیش وثیقه رو خواست ازتون؟

Junior Member amir13721 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi89sh نمایش پست ها
    با سلام، میشه بگید آفیسر بعد از اینکه گفتید تعهد دادید چه مدرکی از شما خواست واسه اثبات حرفتون؟ فیش وثیقه رو خواست ازتون؟
    با سلام. اگر شما هم وضعیتتون مثل منه و قبل از فارغ التحصیلی میخواین برین سفارت و مشمول هستید، حتماً دو تا مدرک در خصوص خدمت رو ببرید که مثل من نقص مدرک نخورید و برگ زرد بگیرید:
    1.ترجمه فیش بانکی 15 میلیونی بابت وثیقه
    2.ترجمه برگه وضعیت خدمتتون( این رو میتونید از پلیس+10 بگیرید که داخلش وضعیت خدمتتون رو معافیت تحصیلی زده)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)