صفحه 94 از 117 نخستنخست ... 4484858687888990919293949596979899100101102103104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 931 تا 940 , از مجموع 1168

موضوع: دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی(امارات) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

دوستانی که کمی تجربشون در مورد مصاحبه ها بیشتره لطفا نظرشون رو بگن.
    تو مصاحبه ای که من تو دوبی داشتم یکم برام عجیب بود! آفیسر اصلا از من نپرسید که بعد از دکترا میخوایی چکار کنی؟ می خوای برگردی؟ ساپورت مالی (Bank Statement) رو نخواست. درمورد سربازی هم من گفتم که تو پلیس بودم (واقعا هم بودم) و خودم بش گفتم میخواید بگم کارم چی بود؟ گفت آره ولی مشخص بود که مهم نبود. ریسرچ پلن رو ازم گرفت ولی دیگه نگفت که میخوایی رو چی کار کنی شاید همون نامه ریسرچ پلن کافی بود و بعدا خودشون اونو بررسی کنن نمیدونم. درنهایت بهم برگه زرد داد ولی مخوام بگم اگه بخوان یکیو ریجکت کنن همونجا ریجکت میکنن یا این یک جور ریجکت محترمانس که اول زرد بدن بعدش بیان ریجکت کنن! معمولا تو دوبی یا حالا جاهای دیگه اگه کسی زرد بگیره چند درصد احتمال قبولی هست؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط lmnop نمایش پست ها
    دوستانی که کمی تجربشون در مورد مصاحبه ها بیشتره لطفا نظرشون رو بگن.
    تو مصاحبه ای که من تو دوبی داشتم یکم برام عجیب بود! آفیسر اصلا از من نپرسید که بعد از دکترا میخوایی چکار کنی؟ می خوای برگردی؟ ساپورت مالی (Bank Statement) رو نخواست. درمورد سربازی هم من گفتم که تو پلیس بودم (واقعا هم بودم) و خودم بش گفتم میخواید بگم کارم چی بود؟ گفت آره ولی مشخص بود که مهم نبود. ریسرچ پلن رو ازم گرفت ولی دیگه نگفت که میخوایی رو چی کار کنی شاید همون نامه ریسرچ پلن کافی بود و بعدا خودشون اونو بررسی کنن نمیدونم. درنهایت بهم برگه زرد داد ولی مخوام بگم اگه بخوان یکیو ریجکت کنن همونجا ریجکت میکنن یا این یک جور ریجکت محترمانس که اول زرد بدن بعدش بیان ریجکت کنن! معمولا تو دوبی یا حالا جاهای دیگه اگه کسی زرد بگیره چند درصد احتمال قبولی هست؟؟؟
    اگه سربازی س، سابقه نفتی گازی، مقالات حساس مکانیک و مواد، سابقه کار تحریمی نداشته باشید به احتمال بسیار زیاد کلیر میشین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omid497 نمایش پست ها
    اگه سربازی س، سابقه نفتی گازی، مقالات حساس مکانیک و مواد، سابقه کار تحریمی نداشته باشید به احتمال بسیار زیاد کلیر میشین.
    خیلی ازت ممنونم. من یادم رفت بگم من رشتم مکانیک بود و پذیرش دکترای مکانیک گرفتم. سابقه نفتی و اینا اصلا نداشتم. فقط تو دانشگاه تی ای و این چیزا.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد قزوین

سلام دوستان.

تاریخ مصاحبه: 28 جولای
    مستر عمران بدون فاند
    نتیجه: صورتی

یه راست بریم سراغ سوالات!!

- برای چی این شهر رو انتخاب کردی؟
    - من شهر رو انتخاب نکردم دانشگاه رو انتخاب کردم.

- چرا این دانشگاه؟ برای چی نرفتی شریف ارشد بخونی؟
    - سعی کردم ولی موفق نشدم. این دانشگاه رتبش از شریف و تهران هم بهتره و جزء صد دانشگاه برتر جهانه و .... .

- باری دانشگاه های دیگه ای هم اپلای کردی؟
    - در داخل آمریکا یا خارج از آمریکا؟

- داخل آمریکا.
    - بله اپلای کردم.

- کدوم دانشگاه ها؟
    - (اسم دو دانشگاهی که اپلای کرده بودم رو گفتم، هر دو در ایالتی به جزء ایالتی که دارم میرم.)

- در حال حاضر چیکار میکنی؟
    - بیکارم.

- کار آخرت چی بود؟
    - مدیر یک پروژه بودم.

- پروژه ساخت سانتریفیوژ؟!!
    - نه. یه ساختمون چهار طبقه. یه آپارتمان.

- این مستر واست چی داره که حاضری به خاطرش سالی این مقدار پول خرج کنی؟
    - (برنامه هام رو بهش گفتم)

- سربازی کجا بودی؟
    - معاف شدم.

- چرا؟
    - به خاطر نگهداری از پدر.

(ازم اصل مدرک سربازی رو ازم خواست. در حین صحبتمون هم رزومه، sevis، آی بیست و استیتمنت بانک رو گرفت.)

- آشنایی تو آمریکا داری؟
    - آشنای درجه یک ندارم. تنها کسی که میتونم به عنوان آشنا معرفی کنم دائیم هست که تو نیویورک سیتی زندگی میکنه. (دانشگاهم ایالت تگزاس هست.)

- چند روز دوبی هستی؟
    - 2 روز.

(البته جواب هام طولانی تر از چیزی بود که دیدید.)

برگه صورتی رو داد بهم و توضیحاتش رو بهم گفت.

پ.ن.1. صبح مصاحبه با تاکسی برین سفارت. 360 دلار فقط پول سفارت دادین و بیشتر از یک میلیون تومان هزینه رسیدنتون به دوبی شده، به اضافه هزینه های اپلای، حالا چند درهم به جایی بر نمیخوره! صرفه جویی رو بذارین برای وقتی که ایشالله رفتین آمریکا! صف خرید بلیط توی مترو و احیاناً مدت طولانی وایستادن و همینطور پیاده روی تو گرما خسته تون میکنه و تمرکزتون برای مصاحبه کم میشه.
    پ.ن.2. همونطور که دوستان چندین بار گفتن، 90 درصد وضعیت شما از قبل مشخص شده و مصاحبه یه کمی فرمالیته هست، مگر اینکه مثلاً صلاحیت ویزا رو داشته باشین و با یه سوتی کار رو خراب کنین. پس در حین مصاحبه مهمترین موضوع اعتماد به نفس هست.
    پ.ن.3. لطفاً مصاحبه های دانشجوئی رو با انگلیسی شروع کنید و فارسی حرف نزنید.
    پ.ن.4. به اینکه مثلاً امروز چند نفر رد شدن و کدوم آفیسر خوش اخلاق بود و اینجور چیزا لطفاً و خواهشاً توجه نکنید. اونها کارشون رو بلد هستند و بر اساس مدارکتون تصمیم میگیرن نه حس و حال اون روزشون! اگه صلاحیت گرفتن ویزا رو داشته باشین حتماً ویزا میگیرین. پس اگه از خانم آفیسر یا آقای بور میترسین و اون شما رو صدا زد دست و پاتون رو گم نکنین.
    پ.ن.5. متاسفانه فقط ایرانی ها بدون شماره صدا زده میشدند. دست هموطنان عزیزمون درد نکنه که معلوم نیست در گذشته چیکارا کردن که سفارت اینطوری به ایرانی ها نوبت میده. کسی که دیرتر از من اومده بود زودتر از من مصاحبه شد. خود من هم از کسی که زودتر از من اومده بود زودتر مصاحبه شدم! همسفر من روز قبلش دقیقاً اولین نفر اومد و ساعت 11 مصاحبه شد!!! دست عزیزان هموطن درد نکنه.
    پ.ن.6. ترتیب مدارکتون رو بلد باشین که وقتی مدرکی رو خواستن با خونسردی چند ثانیه بعد پیداش کنید. سعی کنید آی بیست، sevis، و رزومه تون روی بقیه مدارک باشن چون این مدارک تقریباً همیشه لازم میشن.
    پ.ن.7. اگه احساس خوبی نسبت به پروندتون دارین روزهای قبل از مصاحبه خودتون رو تو هتل حبس نکنید. برید بیرون، بگردید، به مصاحبه فکر نکنید و سعی کنید لذت ببرید و شب مصاحبه 8 شب تو اتاقتون تو هتل باشین. سعی کنید روزهای قبل از مصاحبه نوشیدنی سنگین نخورید و شب قبل هم شام نخورید یا یک شام سبک میل کنید!
    پ.ن.8. در طول مصاحبه روی مسائل آکادمیک تاکید کنید، خیلی حرفه ای صحبت کنید و زیاد سمت مسائلی مثل آب و هوای شهر مورد نظر نرید.
    پ.ن9. خونسردیتون از همه چیز مهمتره. اگه تونستید داخل سفارت یه چیزی بخورید که گرسنه نباشید. یه نوشیدنی خنک هم میل کنید. به امید خدا اگه صلاح در این باشه که برید آمریکا، میرید! اگه هم نشد، آخر دنیا نیست.

همه این هایی که گفتم نظرات شخصیم هست. اگر فکر میکنید درست نیست میتونید مثل اونها عمل نکنید.

یه تشکر ویژه هم بکنم از همه دوستانی که با پست هاشون بدون هیچ منتی به من و بقیه کمک میکنند. از همه کسانی که حتی در حد یک پست هم وقت میگذارند و دانسته هاشون رو به بقیه انتقال میدند، از همشون ممنونم. خود من بدون این کمک ها هیچ کاری نمیتونستم بکنم. مرسی. امیدوارم هر جا که هستید موفق باشید.
    ویرایش توسط g_best : July 31st, 2015 در ساعت 05:46 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه آزاد قزوین

نقل قول نوشته اصلی توسط Silbestern نمایش پست ها
    تجربياتم از مصاحبه دو دبي ١

قبل از هرچيز از گردانندگان اين مجموعه و دوستاني كه تجربياتشون رو به اشتراك ميزارن بسيار متشكرم!

در اينجا قصد دارم تجربيات خودم رو از روز مصاحبه به طو. كامل و با جزئيات در ميون بزارم تا اونجايي كه بتونم. ما بقيشم اگه الان نشد بعدا ميگم:

تاريخ مصاحبه من ٢٤ جون بود كه روز قبلش وارد دوبي شدم. تازه رسيده بوديم هتل كه ايميل اومد وقتم كنسل شده. خيلي عصبي شدم. بعد از يه چهار ساعت تماس و رايزني و فكر براي فرداش يعني ٢٤ ام نوبت گرفتم. بقيه روز كمي هتل رو گشتيم و روي سوال ها كار كردم. فردا بعد صبحانه طبق نيت قبلي رفتم به سفارت تا يه سري اطلاعات به دست بيارم كه پيشنهاد ميكنم اين كارو اگه فرصت دارين كه انجام بدين! برام مفيد بود. برگشتيم هتل باز كمي رو سوال ها تمركز كردم و بعد رفتيم خريد و شب لباس هاي مصاحبه رو چك كردم. پيشنهاد ميكنم لباسي نيمه رسمي كه باهاش راحتم هستين بپوشين. من يه ربع به هست رسيدم و نسبتا خلوت بود در قسمت نگهباني. يك زوج ايراني بودن كه مثه اكثر ايراني هاي ديگه كه متاسفانه با اضطراب خو گرفتن استرس داشتن. من همه ي مدارك رو تو يه كليربوك چهل صفحه اي گذاشته بودم كه با اين حال در ورودي مدركي رو نگهبان اول خواست كه من نداشتم و به همين سادگي منم دچار اصطراب شدم. خوشبختانه نگهبان ديگه اي از روي فهرست افراد ميتونه نام شما رو تطابق بده.

To be continued!
    با احترام به شما لطفاً از این یشنهاد ها ندین! چندین نفر روز قبل رفتن دم سفارت و واسشون مشکل ایجاد شده. اگه میخواین تجربه به دست بیارین همینجا تو همین سایت به دست بیارین نه جلوی چشمای نگهبان سفارت!! نیازی هم نیست که سفارت رو روز قبل ببینین. صیح روز مصاحبه سوار تاکسی بشین و بگین سفارت خودش شما رو میرسونه اونجا.

سلام دوستان بصورت اورژانسی لطفا راهنمایی بفرمایید

من 28 جولای یعنی 4 روز پیش برای توریستی در دبی مصاحبه داشتم و صورتی گرفتم و ویزام اپروود شد . کسی میدونه حداکثر چه مدت برای پیک آپ ویزا وقت دارم و این قبولی ویزا تا کی معتبر هست ؟ سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط info_parsit نمایش پست ها
    سلام دوستان بصورت اورژانسی لطفا راهنمایی بفرمایید

من 28 جولای یعنی 4 روز پیش برای توریستی در دبی مصاحبه داشتم و صورتی گرفتم و ویزام اپروود شد . کسی میدونه حداکثر چه مدت برای پیک آپ ویزا وقت دارم و این قبولی ویزا تا کی معتبر هست ؟ سپاس

به سلامتی
    گمونم 1 ماه فرصت داشته باشی پاست رو تحویل بدی.

Junior Member

سلام دوستان
    این پست رو جهت آرامش خاطر دوستان غیر مهندسی میزارم
    من 29 جولای (چارشنبه) مصاحبه داشتم دکترای رشته education با افیسر معروف مو بور
    اول I20 و سویس فی رو خواست. بعد پرسید سربازی گفتم معاف و کارتشو دید. ترجمه نه هااا. فقط اصل کارت. بعد گفت چرا این دانشگا که گفتم رنک کالج اجوکینش خوبه. گفت چرا دکترا گفتم توی ارشدم به فلان موضوع علاقه پیدا کردم. نه ریسرچ پلن خواست نه sop نه رزومه. فقط دو هزار دلار از فول فاند کمتر داشتم که بنک استیتمنت رو دید. (مال من پنج هزار دلاری بود). آخرشم صورتی داد گفت دو سه روزه آمادس. گفتم میتونم دبی بمونم گفت آره. گفتم شنبه آمادس؟ گفت قول نمیدم ولی سعی میکنم. پاسم رو نگه داشت و امروز هم رفتم پاس ویزا خورده رو گرفتم. مالتیپل هم هست. خیلی هم این افسر مو بور خوش اخلاق بود. کل مصاحبه 1 دقیقه هم نشد. در مجموع در کمتر از سه روز ویزا رو گرفتم.

حالا دو تا سوال هم دارم: ویزایی که برام زده دو ساله هستش. کجا و کی باید تمدیدش کنم؟ دوم اینکه i-20 کجا مهر میخوره بالاخره؟
    سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط pettr نمایش پست ها
    به سلامتی
    گمونم 1 ماه فرصت داشته باشی پاست رو تحویل بدی.
    یک ماه حتما بیشتر هست. به آفیسر گفتم میخواهم توی مارچ برم گفت فوریه بفرست پاسپورتتو.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_ghasemi نمایش پست ها
    سلام
    ما هم مصاحبه شديم بلاخره. من دي اس رو ١٤ جون پر كرده بودم و به نظر مياد مشكل حل شده.
    راجب مصاحبه هم به غير از چيزاي تكراري به سابقه كارم گير داد و چيكار ميكردي. من رشتم عمران بود و سابقه كار تو يه شركت ساختماني داشتم.
    ميگفت پروژتون راجب به چيه؟ مربوط به وزارت خونست؟! بعدشم گير داد حالا چرا اين شهر و اين دانشگاه؟ چرا دانشگاههايي كه اپلاي كردي بيشترشون تو يه ايالته؟! كه جواب دادم چون دير اپلاي كردم فقط اين دانشگاهها ددلاين داشتن. اخرشم يه برگه زرد داد و ....
    راستي من ٢ سال پيش هم براي ويزا اقدام كرده بودم ولي نرفتم پيك اپ. هنوز سلام نداده پرسيد چي بوده داستان!!
    اميدوارم كار همه حل بشه
    ميشه لطف كنيد و بگيد در جواب سوال اينكه چرا دوسال پيش ويزاتونو پيكاب نكرديد چي گفتيد ؟ آخه من هم يه بار براي ويزاي توريستي اقدام كردم اما بنا به دلايل شخصي نتونستم ويزارو پيكاب كنم و الان نمي دونم بايد در پر كردن فرم بزنم كه ويزا امريكا قبلا گرفتم يا نه ؟آخه تو پاسپورتم كه نخورده

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)