نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 21 از 77 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 763

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

ApplyAbroad Hero emeliano آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط doozleyMasoud نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اول از همه بچه های فروم تشکر می کنم که تجربیاتشون رو اینجا می گذارند.
    منم سه شنبه 26 می مصاحبه داشتم. برای اینکه دیگه تکرار گویی نشه آفیسر از منم همون سوالای تکراری رو که تقریبا از همه بچه های میپرسن رو پرسید. فقط چون خدمت سربازی من تو بنیاد نخبگان بود بیشتر از اون پرسید که نظامی بوده یا نه و اینکه تو کدوم ارگان بوده پروژت. ماله منم که تو وزارت دفاع بود همونو گفتم. کلا اینو بگم که آفیسرها این جریان نخبگان رو کامل با جزیاتش می دونن.

من رشتم مکانیک، دکتری فول فاند. گه clearance خوردم و آفیسر گفت بعد 4-5 هفته سایت رو چک کن شاید تا اون موقع اوکی شده باشه
    درود بر شما
    لطفا با پر کردن فرم اطلاعات دانشجویی برای ایروان که در لینک زیر قرار دارد به دیگران کمک کنید:
    لینک فرم ارسال اطلاعات دانشجویی امریکا + جدول ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام
    من 27 می سفارت بودم. اکثر دانشجوها یا درجا ویزا گرفتن و یا کلیر خوردن، ریجکتی خیلی کم بود. ما که بعد از ظهر اونجا بودیم، فقط یک دانشجو درجا ریجکت شد. خیلی از خانم ها درجا ویزا می گرفتن ولی اکثر آقایون کلیر می خوردن.
    فضای داخل سفارت خیلی منظم و آروم هست و همه چیز خیلی خوب و اصولی پیش می ره.
    یادتون باشه که نوبت دهی بر اساس وقت سفارت نیست. نوبت ها بر اساس صفی هست که جلوی سفارت تشکیل می شه.
    من مستر دوم (رشته economics) هستم و سربازی هم معاف شدم. آفیسر اول از همه رزومه رو خواست و بعد این سوال ها رو از من پرسید:
    چرا می خواهی بری این دانشگاه؟
    چرا مستر دوم میری؟
    برای کدوم دانشگاهها اپلای کردی؟
    سربازی چرا معاف شدی؟
    کجا کار می کنی و کارت چی هست؟
    رو چه موضوعاتی می خواهی کار کنی؟
    آخر سر هم گفت، همه چیز خوبه ولی باید بیشتر بررسی بشه
    نکات مهم:
    1. اصلا نگران نباشید، پروسه ساده تر از اونیه که فکر می کنید.
    2. تعداد دانشجوهایی که ریجکت می شن خیلی، خیلی کم هستن
    3. اصلا نگران حاشیه هایی که اینور و اونور می شنوید نباشید
    4. اگر دانشجو هستید اصلا لازم نیست با لباس رسمی برید. با لباس های عادی برید سفارت
    5. عکس های جدید و بدون روتوش ببرید، بعضی از بچه ها که عکسشون مشکل داشت، فرستادن شهر که دوباره عکس بگیرن (البته نهایتا مشکلی پیش نیومد)
    6. مدارکتون کامل باشه ولی بیشتر مدارک لازم نمی شه
    7. مدارکی که از من خواستن: فرم های پرداخت پولای سفارت، اصل کارت معافیت با ترجمه، آی 20، پاسپورت، رزومه رو هم که خود آفیسر ازم خواست
    8. با دانشجوها به زبان انگلیسی مصاحبه می شه
    9. مبایل و وسایل اضافه با خودتون نبرید سفارت

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

کاربران گرامی!
    تعدادی از پست های اخیر به دلیل نقض قوانین فروم (نامرتبط با عنوان موضوع، کلام نامناسب، لینک وبسایت های مسدود شده و...) حذف شدند. لطفا از ارسال چنین پست هایی خودداری کنید.
    این پست به منزله اطلاع رسانی عمومی بوده و برای کاربران به صورت مجزا پیام خصوصی ارسال نشد.

لطفاً یک بار دیگر
    مقررات فروم را مطالعه فرمایید.
    ممنون از همکاریتون
    مدیریت فروم ApplyAbroad
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Member amir_bozorgi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power Electronics

از دوستانی که ارمنستان بودن، کسی دیدن که قبلا با 214 ریجکت شده باشه و بعد تو مصاحبه ایروان بره تو کلیرنس یا بهش ویزا بدن؟

Junior Member bsayahpour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشکده فنی دانشگاه تهران

سلام دوستان
    من هم سه شنبه 26 می 9 صبح وقت داشتم، سعی میکنم همه موارد رو بگم و ببخشید اگه تکراری می شوند!!

شرایط من:
    مستر با فاند پارشیال، از مهندسی شیمی به مکانیک،
    دختر، مجرد، حذف تمامی موارد حساس از رزومه که قابل یافته شدن نبودن، چند ماه وقفه بعد از فارغ التحصیلی، بدون سابقه مصاحبه قبلی برای آمریکا، بدون فامیل درجه یک در آمریکا، داشتن ویزای شنگن مالتی سه ماهه (که اصلا نمیدونم مهم بود یا نه! هیچ جایی ازش صحبتی نبود بجز اینکه در پاسپورتم بود!!)

روند مصاحبه:

من با آفیسر جدی ه بودم! اول به فارسی سلام و یه حال و احوال کوتاه که من به انگلیسی جواب دادم
    یه سری چیز در حد 5 ثانیه از پاسپورتم تایپ کرد، بعدش چیزی تایپ نمی کرد.. تماما مستقیم منو نگاه می کرد و سوال می پرسید و در کل مصاحبه اصلا لبخند نزد و جایی هم تایید یا تکذیبی نمی کرد یا مستقیم بگه بسه ادامه نده یا خوبه کافیه! سوال می پرسید و من جواب میدادم.. سکوت که می شدم، بعد سوال بعدی رو می پرسید!!
    قصدت از سفر؟ چرا این یونی؟ میتونم رزومه ات رو ببینم؟ رشته ای ک میخوای بخونی چیه؟ به طور دقیق تر؟ اپلیکیشن و کاربرداش چیه؟ جای دیگه اپلای کردی؟ پذیرش گرفتی؟ اسم ببر؟ چرا این یونی ها اپلای کرده بودی؟ کارشناسی رشتت چی بود؟ رو چی کار کردی؟ کجا بودی؟ بقیه نیاز مالیتو بابات میده؟ (در آی20 من زیر family fund نوشته بود father) بابات چی کارست؟ (که جواب دادم و بعدش گفتم bank statement هم دارم اگه بخواید ک نخواست) بعد درست میخوای چی کار کنی؟ الان کارشناسی ای یا مستر؟

آخرش هم شروع کرد تایپ کردن و در اون حین پرسید: متاهلی یا مجرد؟ ی چیزایی تایپ کرد چند ثانیه، بعد چند ثانیه مکث کرد مانیتورش رو نگاه کرد.. بعد گفت ویزای شما اپروو شد، جمعه بیا بگیرش

کلا حدود 5 دقیقه شد.. رزومه و آی20 رو هم برگردوند با یه تیکت قرمز رنگ کوچیک و پاسپورت رو نگه داشت
    روز جمعه هم رفتم گرفتم ویزا رو که خوشبختانه مالتیپل هم هست

شرایط سفارت:
    ترتیب بر اساس زمانی هست که میرسید دم در سفارت ولی نهایتا فرقش یک ربع تا نیم ساعت میتونه باشه برای مصاحبه
    کلا سفارت محیط آرومی داره و همه چیز مرتب پیش میره.. وارد که بشید دو مرتبه با فاصله صدا میزنن یک بار واسه گرفتن مدارک و یک بار واسه انگشت نگاری.. مدارک از من پاسپورت و آی20 و پرینت پرداخت هزینه سویس رو گرفت و در اون حین ازم پرسید تا حالا آمریکا رفتی یا نه! (و دقت کنید که حتما پایین آی20 رو امضا کنید و تحویل بدید)
    سرعت و روند خیلی خوبه و معطلی زیاد نداره.. من وقتم ساعت 9 بود و بعد از وارد شدن به سفارت، شماره ام جز نفرات آخر بود.. تقریبا ساعت 11.5 تمامی مراحل تموم شد
    کلا دو تا آفیسر بودن که تمامی افراد رو مصاحبه می کردند و فقط یک باجه بعدا اضافه شد که خود خانواده های ارمنی رو صدا میزد فقط..
    یکی از آفیسر ها خیلی جدی بود و خشک و بدون لبخند با ریش و سیبیل! و دومی به صورت خندان بود و بدون ریش که دوستان گفتن شوخی هم کرده باهاشون

دیگر دوستان:
    اون روز حدود 30-40 نفر بودیم تو سفارت که خانواده های ارمنی هم چند نفر بودن
    نفرات قبل از من تا جایی که متوجه شدم: یک دختر که دانشجوی returning بود، در جا مالتیپل گرفت؛ یک دختر که میخواست f2 بره و همسرش سال گذشته رفته بود در جا گرفت و سینگل؛ یه پسر مستر برق با فاند پارشیال رفت کلیرنس؛ یک پسر دکتری مکانیک فول فاند کلیرنس خورد؛ یه دختر مستر برق فول فاند کلیرنس خورد؛ یه دختر و یه پسر که مستر بودن، ریجکت شدن ولی من اصلا شرایطشون و نحوه پیشروی مصاحبه شون رو نمیدونم
    توریستی ها: پدر و مادرهایی که با هم بودن و مادرهای تنها، خیلی خوب درجا یا با کلیرنس برای پدر میگرفتن؛ خانوم های جوان بیشتر ریجکت میشدن که تا جایی که من دیدم افرادی بودن که ویزاهای کشورهای دیگه و یا مثلا شینگن نداشتن؛
    ویزای f1 و f2 باهم هم دو مورد بودن که یکی f1 خانوم بود و یکی f1 آقا؛ بسیار زوج های دوست داشتنی ای بودن که مصاحبه اونها و یک دختر دکتری فول فاند برق بعد من بود و من چیزی از نتیجه اونها نفهمیدم ولی احتمالا درجا اپروو نشدن چون من روز جمعه برای تحویل ویزا ندیدمشون!!

دو مورد خاص:
    در مورد TA بودن و نداشتن research plan:
    من فاند تی ای گرفته بودم ولی در فرم آی20 ام به طور کلی نوشته بود tuition waiver + assistantship stipend
    ریسرچ پلن نداشتم چون استاد نداشتم ولی یک نامه داشتم از دانشکده که در واقع نامه ادمیشنم بود و نوشته بود که فاند تی ای به ایشون تعلق گرفته و وظایف کلی تی ای در تصحیح برگه و همورک و کمک به دانشجوها و... داره؛
    آفیسر از من پرسید که رو چی میخوای کار کنی؟ که من گفتم فعلا ریسرچ و ادوایزرم مشخص نیستن ولی خودم دوست دارم روی فلان و فلان کار کنم.. دیگه چیزی به عنوان ریسرچ پلن نخواست از من
    وقفه بعد از فارغ التحصیلی و مدرک:
    من چند ماه وقفه داشتم از فارغ التحصیلیم که توی فرم دی.اس160 در توضیحش نوشته بودم روی زبانم کار می کردم و دنبال پروگرام های مناسب و اپلای برای ادامه تحصیلاتم بودم.. و روز مصاحبه چیزی در این مورد ازم نپرسید..
    در ضمن، در آی20م نوشته شده بود که باید اصل مدرک کارشناسی و دیپلم و کارنامه رسمی اش رو روز اول تحویل گرد اسکول بده اینجا.. که در این مورد هم چیزی نگفت و نخواست..!

و در انتها:

- جواب های کوتاه و مفید بدید ولی برای توضیحات بیشتر آماده باشید.. من شخصا بعد از هر جوابم که سعی می کردم خیلی مختصر و کامل باشه، در موارد مهم مثل زمینه کاری و هدف بعد از درست و ... چون فکر می کردم ممکنه جور دیگه فکر کنه و متوجه نشه و منو وارد پروسه کلیرنس کنه یا حتی ریجکت، و از اونجایی که هیچ احساسی در صورت یا نگاهش نبود و تایید و تکذیبی نمی کرد!، شروع می کردم به دادن توضیحات بیشتر و حتی مثال زدن که اون هم اجازه صحبت بهم می داد..

- اعتماد به نفس و لبخند و نگاه مستقیم به آفیسر یادتون نره :دی هر حالتی که اون داشت مهم نیست، شما به این حالت خودتون ادامه بدید و نشون بدید که مصمم هستید و آگاه به کاری که کردید و می کنید.. خلاصه کاملا هدفمند هستید

- اصلا برداشت و پیش زمینه قبلی از آفیسر نداشته باشید، اون هیچ دشمنی با کسی نداره و نشسته اونجا تا ویزا رو بده! :پی اصلا توجه نکنید که نفرات قبل شما همه دارن از یک باجه خاص ریجکت میشن یا درجا میگیرن! این تماما به شرایط شما و جواب ها و نحوه صحبت کردنتون بستگی داره

- اگر مشکلی در اطلاعات ورودی وقت گرفتن دارید یا مدرکی رو فراموش کردید اصلا هول نشید و آرامش خودتون رو حفظ کنید! من در اطلاعات ورودی برای وقت گرفتن اسم و فامیلم رو جابجا وارد کرده بودم (!!) که بهشون از قبل ایمیل زدم و گفتن که روز مصاحبه اینو همون جا بگو که درستش کنن.. من پرینت این جوابشون رو برده بودم و روز مصاحبه دم در که چک می کرد اینو گفتم و گفت مشکلی نیست و جاهای دیگه هم اصلا با اون اطلاعات اولیه کار نمی کردن و همش بر اساس فرم دی.اس160 بود.. و هم چنین برگه کانفرمیشن وقت و پرداخت هزینه رو جا گذاشته بودم(!!) که وقتی رسیدم سفارت متوجه شدم که نه دم و نه در زمان گرفتن مدارک، چیزی بهم نگفتن و نخواستن اصلا..

- سعی کنید اصلا گوشی و کیف همراه خودتون نبرید و با یک پوشه یا هولدر تنها برید..

- اگه درجا اپروو شدید و بلیت برگشت زودتر رو دارید، بهشون بگید.. خیلی خوب همکاری میکنن...

- و در نهایت خوبه که با افراد در سفارت صحبت کنید ولی اصلا و ابدا اجازه ندید که ناخواسته باعث ایجاد استرس و ترس در شما بشن..

سوالی بود، خوشحال میشم بتونم کمکی کنم
    موفق باشید همگی
    ویرایش توسط bsayahpour : May 30th, 2015 در ساعت 06:47 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ThePrince نمایش پست ها
    سلام
    من 27 می سفارت بودم. اکثر دانشجوها یا درجا ویزا گرفتن و یا کلیر خوردن، ریجکتی خیلی کم بود. ما که بعد از ظهر اونجا بودیم، فقط یک دانشجو درجا ریجکت شد. خیلی از خانم ها درجا ویزا می گرفتن ولی اکثر آقایون کلیر می خوردن.
    فضای داخل سفارت خیلی منظم و آروم هست و همه چیز خیلی خوب و اصولی پیش می ره.
    یادتون باشه که نوبت دهی بر اساس وقت سفارت نیست. نوبت ها بر اساس صفی هست که جلوی سفارت تشکیل می شه.
    من مستر دوم (رشته economics) هستم و سربازی هم معاف شدم. آفیسر اول از همه رزومه رو خواست و بعد این سوال ها رو از من پرسید:
    چرا می خواهی بری این دانشگاه؟
    چرا مستر دوم میری؟
    برای کدوم دانشگاهها اپلای کردی؟
    سربازی چرا معاف شدی؟
    کجا کار می کنی و کارت چی هست؟
    رو چه موضوعاتی می خواهی کار کنی؟
    آخر سر هم گفت، همه چیز خوبه ولی باید بیشتر بررسی بشه
    نکات مهم:
    1. اصلا نگران نباشید، پروسه ساده تر از اونیه که فکر می کنید.
    2. تعداد دانشجوهایی که ریجکت می شن خیلی، خیلی کم هستن
    3. اصلا نگران حاشیه هایی که اینور و اونور می شنوید نباشید
    4. اگر دانشجو هستید اصلا لازم نیست با لباس رسمی برید. با لباس های عادی برید سفارت
    5. عکس های جدید و بدون روتوش ببرید، بعضی از بچه ها که عکسشون مشکل داشت، فرستادن شهر که دوباره عکس بگیرن (البته نهایتا مشکلی پیش نیومد)
    6. مدارکتون کامل باشه ولی بیشتر مدارک لازم نمی شه
    7. مدارکی که از من خواستن: فرم های پرداخت پولای سفارت، اصل کارت معافیت با ترجمه، آی 20، پاسپورت، رزومه رو هم که خود آفیسر ازم خواست
    8. با دانشجوها به زبان انگلیسی مصاحبه می شه
    9. مبایل و وسایل اضافه با خودتون نبرید سفارت
    سلام
    من 27 می بعد از ظهر وقت سفارت داشتم و کلیر خوردم و به جز 3 تا خانم همه کلیر خوردن از 45 نفری که تو سفارت بودیم شما چه جوری میگین اکثر خانم ها درجا گرفتن که یکی از خانم ها دانشجو نبود !!!!

Junior Member

سلام بچه ها
    منم جدیدا وقت سفارت داشتم. فقط یه توصیه دارم براتون. من research plan نداشتم و گرایش های دانشگاهم توی رشته ی ما وسیعه. خودم هنوز نمی دونم کدومشون رو انتخاب کنم. کسی که باهام مصاحبه می کرد به این موضوع زیاد گیر داد و گفت دقیقا بگو می خوای چی بخونی و بعدش کجا کار کنی. من اونی رو که بیشتر دوست داشتم گفتم، بازم گفت خب یعنی توی چه صنعتی میخوای کار کنی، چه نوع شرکتی. سعی کنین از قبل دقیقا جواب این سوالا رو آماده کنین.

سلام

من 27 می ارمنستان مصاحبه داشتم و با 214 ریجکت شدم، حالا می خوام بدونم آیا با همین I-20 برم یه سفارت دیگه یا به دانشگاه بگم دیفر میکنم و یه I-20 دیگه برام صادر کنن؟
    من توی برنامه تحصیلم 1سال و نیم Internship داشتم که فکر میکنم این کار دستم داد. برای مستر می خواستم برم.
    کامپیوتر ساینس هستم و سربازی هم ارتش بودم.
    تو فکر این بودم برم آنکارا .
    خیلی خوشحال میشم اگه نظرتون رو بهم بگید.
    Questions :

Q: Why have you chosen this university?
    A: The Universities program has good focus on Software Development and Programming, they have outstanding faculty and also special education system.

Q: How are you going to pay your tuition?
    A: I am going to pay about 10000 $ by myself and remaining is going to be paid by university’s financial aid & internship.

Q: What is internship, What are going to do by internship?
    A: The program contains curricular practical training which will help to pay back university’s financial aid.

Q: Are you going to work to pay your tuition?
    A: This is part of the program and I have to work and learn some of my courses by doing work in an industry company.

Q: The program is 32 month, are you going to work after first year?
    A: Yes this is part of program.

Q: How are you going to pay the second and third year tuition because there is written you work for to pay your first year tuition?
    A: By participate in curricular practical training I will pay my tuition.

Officer: your bank statement shows you have already 12000 $, this is not enough to pay your second year tuition.

Q: Does this degree valid in your country ?
    Yes.

sorry but you are not qualified at this time

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق الکترونیک

سلام دوستان

من جمعه 29 می مصاحبه داشتم، برعکس دو سال پیش که واسه ویزای توریستی مادرم رفته بودیم همه چی مرتب و سریع بود.
    تقریبا همه دانشجوهای ایرانی رو فقط یک باجه پذیرش می کرد. من کیرینس خورم مثل اکثر دانشجوهای دیگه، فقط یک آقایی درجا گرفت که من نفهمیدم رشته اش چی بود.
    اما سوالهایی که از من پرسید:

• ?Why do you choose this program
    • ?How long does it take
    • ?What do you want to do after graduation
    • ?Work on what type of circuits

سوال آخر هم با توجه به جواب های من پرسید که گفتم قراره روی ساخت مدارات فرکانس بالا کار کنم (رشته ام برقه). در کل خیلی کوتاه و سریع بود و در حالیکه من داشتم جواب میدادم برگه سفید رو آورد و شماره DS-160 رو روش نوشت که من فهمیدم کلیرینس خوردم.
    یکشنه صبح ساعت 8:15 برام یک ایمیل اومد حاوی 11 سوال معروف سفارت ارمنستان، بعدش توی فرودگاه بیشتر کسایی که تو سفارت بودند رو دیدم که واسه حداقل نصفشون همین ایمیل اومده بود در حالیکه آفیسر به هیچ کدوممون چیزی در خصوصش نگفته بود. حالا هم از استادم Research Plan خواستم و منتظرم که آماده کنه تا براشون بفرستم.

موفق باشید...

نقل قول نوشته اصلی توسط n82b نمایش پست ها
    سلام دوستان

من جمعه 29 می مصاحبه داشتم، برعکس دو سال پیش که واسه ویزای توریستی مادرم رفته بودیم همه چی مرتب و سریع بود.
    تقریبا همه دانشجوهای ایرانی رو فقط یک باجه پذیرش می کرد. من کیرینس خورم مثل اکثر دانشجوهای دیگه، فقط یک آقایی درجا گرفت که من نفهمیدم رشته اش چی بود.
    اما سوالهایی که از من پرسید:

• ?Why do you choose this program
    • ?How long does it take
    • ?What do you want to do after graduation
    • ?Work on what type of circuits

سوال آخر هم با توجه به جواب های من پرسید که گفتم قراره روی ساخت مدارات فرکانس بالا کار کنم (رشته ام برقه). در کل خیلی کوتاه و سریع بود و در حالیکه من داشتم جواب میدادم برگه سفید رو آورد و شماره DS-160 رو روش نوشت که من فهمیدم کلیرینس خوردم.
    یکشنه صبح ساعت 8:15 برام یک ایمیل اومد حاوی 11 سوال معروف سفارت ارمنستان، بعدش توی فرودگاه بیشتر کسایی که تو سفارت بودند رو دیدم که واسه حداقل نصفشون همین ایمیل اومده بود در حالیکه آفیسر به هیچ کدوممون چیزی در خصوصش نگفته بود. حالا هم از استادم Research Plan خواستم و منتظرم که آماده کنه تا براشون بفرستم.

موفق باشید...

سلام نگران نباش داستانت شبيه به من هست.
    من رشتمم بيزنس هست و افيسر نگفت که 11 سؤال رو می فرسته ولی واسم فرستادن. تقريباً همه کسانی که در ايروان کليرنس می خورن براشون 11 سؤال ايميل می شه که اکثر سؤالاتش تکراريه. من فکر می کنم اين ايميل 11 سال رو می فرستن چون بر عکس سفارت های ديگه مدرکی از ما پيش خودشون در روز مصاحبه نگه نمی دارن.
    منم 1 هفته طول کشيد تا ريسرچ پلن بگيرم.

نگران نباش همه چيز داره برات طبق برنامه پيش می ره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)