نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 11 از 77 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 763

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط farnaz8131604 نمایش پست ها
    سلام من امروز مصاحبه داشتم تعداد دانشجوها كم بود ولي توريستي بيشتر يود من كليرنس خوردم و قراره برام سوال بفرستن ولي نميدونم كي ميفرستن؟
    دو نفر درجا ويزا كرفتن و بقيه تا اون موقع كه من بودم كليرنس شدن
    سلام دوست عزیز تبریک میگم
    امیدوارم هر چه زودتر ویزاتون صادر بشه
    میتونم بپرسم رشتتون چی بود؟ فاند داشتین یا نه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

سلام از دوستانی که اواخر ایروان بودند یه سوالی داشتم می خواستم بپرسم ایروان واقعا با کسانی که فاند ندارن خصوصا دکتری بد برخورد کرده یعنی کسی ریجکت در اطرافیانش دیده؟

سلام من مهندسي كاكبيوتر بودم و فاند هم داشتم

نقل قول نوشته اصلی توسط roozbeh09 نمایش پست ها
    سلام از دوستانی که اواخر ایروان بودند یه سوالی داشتم می خواستم بپرسم ایروان واقعا با کسانی که فاند ندارن خصوصا دکتری بد برخورد کرده یعنی کسی ریجکت در اطرافیانش دیده؟
    اون روز که من رفته بودم يک دختر خانومی بود دکتری مديريت بدون فاند و متاسفانه درجا ريجکت شد. اما اين شامل حال همه نمی شه اين خانوم قبلش خيلی استرس داشت شايد موردی داشته. توکل کنيد خدا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadtb نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ایشالا که هر چه سریع تر ویزاتون آماده بشه
    اگه توی مصاحبه گفتن میفرستیم باید اومده باشه اگه نگفتن هم شاید نیاز نبود.
    میشه بیشتر توضیح بدید؟ رشته چی بودین؟ سربازی چی؟
    با سلام و تشکر، من زیست شناسیم. من طرح بنیاد گذراندم و آموزشی ارتش گرچه بیشتر در مورد طرح سوال کرد و در آخر هم گفت اپلیکیشنت خوبه و صحبتی از سوالات ویا ارسال سوالات اصلا نکرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadtb نمایش پست ها
    مرسی داداش لطف کردی تجربه تون رو گفتین ایشالا که زود یه ویزا مولتی خوشگل براتون بیاد
    میشه یکم در مورد جو روز مصاحبه بگید
    وضعیت سربازیتون چی بود؟
    واقعیتش من خانوم هستم و سربازی ندارم.
    جو اش خوبه، کارمندهای اونجا خیلی اکی برخورد می کنند چون وظیفه شون هست ولی توی اتاق انتظار جو استرسی خود مراجعه کننده هاست. من خودم خیلی استرس داشتم. ولی هرچی کمتر استرس داشته باشید با جواب هاتون بیشتر می تونید به روند ویزاتون کمک کنید. مثلا من با یکی دو جمله توضیح بیشتر دربازه چگونگی فاندیگ ام می تونستم شرایط رو اکی تر کنم (که فکر می کنم هر دانشگاه قوانین خودش رو داره و توضیح اش به آفیسر می تونست کمک کنه). الکی به خودتون استرس ندین، همه چی مشخص هست و اینجا بیش از حد همه چی رو استرسی می کنند. من، که رشته ام از نظر سفارت حساس به حساب می آد و فول فاندم، کاملا مطمئن بودم که کلیرنس می خورم. اتفاقا من به باجه شماره 10 رفتم که آفیسرش معروف هست به آقای با ریش و جدي!! این آفیسر شناسی ها هم بنظرم همه بی خوده و الکی استرس ایجاد می کنه، کاملا شانسی هست که کی با شما مصاحبه می کنه و به هیچ وجه داستان ویزای دانشجویی آمریکا سلیقه یی نیست! ویزای توریستی شاید سلیقه یی باشه ولی دانشجویی بنظرم جز موارد خیلی خاص روال اش کاملا معلوم هست.
    ازم پرسید:
    برای چی می خوای بری آمریکا؟
    -برای تحصیلات دکتری
    از دانشگاه های دیگه پذیرش داری؟
    -بله زیاد پذیرش گرفتم
    از کدوم دانشگاه ها؟
    - این و اون و قلان و فلان
    خب چرا این رو انتخاب کردی؟
    - برای اینکه من این ایالت و شهر رو دوست دارم و پروگرم اش قوی هست و فاندیگ شون خوبه
    فاند ات برای یک ساله یا 5 سال؟
    - (چون مطمئن نبودم یکم فکر کردم) فکر می کنم یک سال چون که مطمئن ام انتهای سال اول یاید یک امتحانی بدم و اگر قبول شدم می تونم ریسرچ ام رو شروع کنم.
    ریسرچ ات چی هست؟
    - توضیخ دادم و ازم کاربرد اش رو توی تکنولوژی خواست که منم توضیح دادم کامل براش.

بعد گفت که ما باید کیس ات رو بیشتر بررسی کنیم. منم پرسیدم فکر می کنید نتیجه چی می شه؟ گفت که از اینجا به بعد اصلا دست من نیست ولی u shouldn't be worry
    درسته که در طول مصاحبه جدی بود ولی خب کارشون هست چه انتظاری دارید؟ آفبسر اتاق 11 خیلی شوخ و خوش خنده هست گویا ولی خب در هر صورت کارش رو کامل انجام می ده.

در نهایت بگم که بنظر من چندین سال پیش خیلی حساس بودن ولی این سال ها سیاست آمریکا نسبت به دانشجوهای ایرانی خیلی تغییر کرده و با توافق پیش رو خیلی بهتر هم می شه. ولی اینجا انگاری می خوان همه چی رو پیچیده کنند. (مثلا دانشگاه برای من I20 ام رو DHL کرد ولی اینجا میان هزار صقحه می نویسن که نکنه یه موقع از آمریکا براتون DHL کنند ها برید به کاراپست پول بدین!!)

Junior Member

سلام ببخشید خانم شما قبلا فرمودید که 11 سوال براتون فرستادن. آیا اینو توی مصاحبه بهتون گفت میفرستیم؟ چون من با همین افیسر مصاحبه داشتم ولی چیزی نگفت و تا الان هم یعنی بعد از 13 روز چیزی نفرستادن!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohad1987 نمایش پست ها
    واقعیتش من خانوم هستم و سربازی ندارم.
    سجو اش خوبه، کارمندهای اونجا خیلی اکی برخورد می کنند چون وظیفه شون هست ولی توی اتاق انتظار جو استرسی خود مراجعه کننده هاست. من خودم خیلی استرس داشتم. ولی هرچی کمتر استرس داشته باشید با جواب هاتون بیشتر می تونید به روند ویزاتون کمک کنید. مثلا من با یکی دو جمله توضیح بیشتر دربازه چگونگی فاندیگ ام می تونستم شرایط رو اکی تر کنم (که فکر می کنم هر دانشگاه قوانین خودش رو داره و توضیح اش به آفیسر می تونست کمک کنه). الکی به خودتون استرس ندین، همه چی مشخص هست و اینجا بیش از حد همه چی رو استرسی می کنند. من، که رشته ام از نظر سفارت حساس به حساب می آد و فول فاندم، کاملا مطمئن بودم که کلیرنس می خورم. اتفاقا من به باجه شماره 10 رفتم که آفیسرش معروف هست به آقای با ریش و جدي!! این آفیسر شناسی ها هم بنظرم همه بی خوده و الکی استرس ایجاد می کنه، کاملا شانسی هست که کی با شما مصاحبه می کنه و به هیچ وجه داستان ویزای دانشجویی آمریکا سلیقه یی نیست! ویزای توریستی شاید سلیقه یی باشه ولی دانشجویی بنظرم جز موارد خیلی خاص روال اش کاملا معلوم هست.
    ازم پرسید:
    برای چی می خوای بری آمریکا؟
    -برای تحصیلات دکتری
    از دانشگاه های دیگه پذیرش داری؟
    -بله زیاد پذیرش گرفتم
    از کدوم دانشگاه ها؟
    - این و اون و قلان و فلان
    خب چرا این رو انتخاب کردی؟
    - برای اینکه من این ایالت و شهر رو دوست دارم و پروگرم اش قوی هست و فاندیگ شون خوبه
    فاند ات برای یک ساله یا 5 سال؟
    - (چون مطمئن نبودم یکم فکر کردم) فکر می کنم یک سال چون که مطمئن ام انتهای سال اول یاید یک امتحانی بدم و اگر قبول شدم می تونم ریسرچ ام رو شروع کنم.
    ریسرچ ات چی هست؟
    - توضیخ دادم و ازم کاربرد اش رو توی تکنولوژی خواست که منم توضیح دادم کامل براش.

بعد گفت که ما باید کیس ات رو بیشتر بررسی کنیم. منم پرسیدم فکر می کنید نتیجه چی می شه؟ گفت که از اینجا به بعد اصلا دست من نیست ولی u shouldn't be worry
    درسته که در طول مصاحبه جدی بود ولی خب کارشون هست چه انتظاری دارید؟ آفبسر اتاق 11 خیلی شوخ و خوش خنده هست گویا ولی خب در هر صورت کارش رو کامل انجام می ده.

در نهایت بگم که بنظر من چندین سال پیش خیلی حساس بودن ولی این سال ها سیاست آمریکا نسبت به دانشجوهای ایرانی خیلی تغییر کرده و با توافق پیش رو خیلی بهتر هم می شه. ولی اینجا انگاری می خوان همه چی رو پیچیده کنند. (مثلا دانشگاه برای من I20 ام رو DHL کرد ولی اینجا میان هزار صقحه می نویسن که نکنه یه موقع از آمریکا براتون DHL کنند ها برید به کاراپست پول بدین!!)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rrazavi1 نمایش پست ها
    سلام ببخشید خانم شما قبلا فرمودید که 11 سوال براتون فرستادن. آیا اینو توی مصاحبه بهتون گفت میفرستیم؟ چون من با همین افیسر مصاحبه داشتم ولی چیزی نگفت و تا الان هم یعنی بعد از 13 روز چیزی نفرستادن!
    سلام
    به من نگفت که سوال می فرستیم چون وقتی داشت روند کارشون رو برام توضیح می داد من گفتم اطلاع دارم و اونم دیگه ادامه نداد. ولی تا از سفارت برسم هتل سوال ها برام ایمیل شده بود. ببینید اینکه سوال ها رو می فرستن براتون یا نه کاملا به رشته تون ربط داره نه به آفیسر. اگر هم رشته یی هاتون معمولا 11 سوال رو می گیرن، شما بهشون میل بزنید که please contact me if further information is needed ، ولی اگر رشته تون حساس نیست که شاید اصلا لازم نیست 11 تا سوال رو جواب بدید. در هر صورت برای اینکه خیالتون راحت شه از این ایمیل آدرس بپرسید : IranNIVYerevan@state.gov
    موفق باشید

Junior Member

با سلام
    من امروز ۵ می مصاحبه داشتم، همونجور که گفته شد پیش از این سفارت واقعا شلوغ بود این یکم خسته کننده است و تمرکز ادم رو بهم میزنه. منم کلیرنس خوردم و تا ظهر که اومدم ۱۱ سوال برام ایمیل شد.
    موفق باشید

Member Seigneur آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management - UNL

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud2471 نمایش پست ها
    با سلام
    من امروز ۵ می مصاحبه داشتم، همونجور که گفته شد پیش از این سفارت واقعا شلوغ بود این یکم خسته کننده است و تمرکز ادم رو بهم میزنه. منم کلیرنس خوردم و تا ظهر که اومدم ۱۱ سوال برام ایمیل شد.
    موفق باشید
    سلام
    آقا مسعود میشه یکم بیشتر توضیحات بدی از روز مصاحبه.

- با چه شخصی مصاحبه کردی؟
    -لم طرف چطور بود؟
    - چه سوالایی طرف پرسید؟
    - جوابای تو چی بود؟
    - رشتت چی هست؟ نکته خاصی تو رزومه یا sop نداشتی؟
    - نکته خاصی در مورد محل سفارت
    - چند دقیقه قبلش اونجا باشیم
    - این آخری رو ممنون میشم اگه حتما جواب بدی، توی ارمنستان کلینرس بخوری چه برگه ای بهت میدن؟ منظورم اینکه رنگ بندیش چه جوری هست؟
    - نکته ای در مورد سفرمون به ارمنستان، هتلی که خوب باشه، اگه جایی تو پاچت خدای نکرده کرده باشن.

ببخشید سولا زیاد شد
    خیلی خیلی ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)